Skocz do zawartości

Przygotowanie do pierwszej jazdy BMW e39 530d


Rekomendowane odpowiedzi

Witam Was wszystkich serdecznie !


Mam do Was kilka pytań, mam nadzieję, że mi pomożecie:) Otoż zamierzam zakupić BMW 530d e39 rocznik 99/00, sedan, automat.



1) Czy wymienia się rozrząd, paski w tym silniku ? jeśli tak, jeśli nie proszę o podpowiedź jakie częśći żeby mnie nie oszukali w warsztacie.

2) Czytałem, że najlepsze filtry są firmy Mann i Knecht czy to prawda? I czy się wymienia 3 filtry ? Oleju, powietrza, paliwa, czy są jeszcze jakieś i co ile się je wymienia ?

3) Tak jak w temacie, co muszę jeszcze zrobić żeby mógł cieszyć się spokojnie jazdą tym autkiem :) ??

4) I jeszcze jedno, jakie beda koszty rejestracji, tak mniej wiecej, i w jakim towarzystwie ubezpieczoniowym ubezpieczyć BMW ;) ?


Pozdrawiam !

Sz530d




Posty: 81

Dołączenie: 19 Kwi 2008 11:12

Miejscowość: Szczecin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze



1) Czy wymienia się rozrząd, paski w tym silniku ? jeśli tak, jeśli nie proszę o podpowiedź jakie częśći żeby mnie nie oszukali w warsztacie.


Łańcuch w tych silnikach jest trwały dlatego jeśli go nie słychać to nie trzeba. Pasek wielorowkowy zależy od jego stanu.


2) Czytałem, że najlepsze filtry są firmy Mann i Knecht czy to prawda? I czy się wymienia 3 filtry ? Oleju, powietrza, paliwa, czy są jeszcze jakieś i co ile się je wymienia ?


Tak, mann i knecht są najlepsze, jest jeszcze filtr kabinowy który powinno się wymieniać co rok tak samo jak powietrza i oleju wraz z

olejem oczywiście, filtr paliwa co ok. 50kkm i bardzo ważny filtr odmy też co 50kkm


3) Tak jak w temacie, co muszę jeszcze zrobić żeby mógł cieszyć się spokojnie jazdą tym autkiem :) ??


Może pomyśl o wymianie oleju w skrzyni.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
jak chcesz mieć spokój ze skrzynia i tańsze utrzymanie silnika poszukaj 2.5 lub 3.0 litra, z benzynami szły automaty zf które są dość trwałe i mega tanie w używce. Na lpg jazda za grosze w stosunku do diesla ;) W 3.0d automat jest GM, dość drogi i nie znam nikogo kto prędzej czy później nie robił tej skrzyni.
Samochody które były złe jak były nowe, odradzają się w Polsce jako używane BMW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.