Skocz do zawartości

Przestrzegam przed firmą Hankook


Rekomendowane odpowiedzi

W kwietniu kupiłem komplet nowych Ventus Prime K125 205/55 R16. Po przejechaniu paru tysięcy, w sierpniu na czyściutkiej niemieckiej autostradzie wybuchła mi przy prędkości 150 km/h opona na tylnej osi. Wybuchła boczna ścianka niszcząc felgę. Zgłosiłem reklamację do Hankook Polska i pan inżynier z działu reklamacji stwierdził przez oględziny zewnętrzne sic!!! , że opona nie ma wad materiałowych. Przez oględziny zewnętrze, no brak słów. Zawyrokował, że na coś najechałem.

1. Ale przecież nie można najechać na coś częścią opony (boczną częścią) nie mającą styku z powierzchnią drogi.

2. Opona była założona na tylnej osi więc gdyby nawet, to najpierw musiałbym najechać na wyimaginowany przedmiot przednią oponą, bo poruszając się na prostym odcinku drogi auto zostawia przecież jeden ślad.

3. Charakter tego uszkodzenia wskazuje jednoznacznie , że działała tam sił w kierunku od wnętrza opony. Na powierzchni bocznej, w miejscu wyrwy nie ma żadnych innych otarć, uszkodzeń starszych.


Wrzucam parę zdjęć https://zapodaj.net/4e33a2740d163.jpg.html


https://zapodaj.net/4e3d60692a591.jpg.html


https://zapodaj.net/8b9a28053551c.jpg.html


Jeszcze raz przestrzegam, czego się można po nich spodziewać w razie reklamacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za ostrzeżenie. Wygląda to ciekawie, nie straciłeś trakcji przy tak dużej prędkości? I tak dobrze że opona się nie rozsypała bardziej. Nie znam się ale myślę że nie skończyło się to najgorszym scenariuszem. Edytowane przez Shackmir
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jechałem lewym pasem, byłem akurat po wyprzedzeniu tir-a. Trochę mnie zaczęło rzucać tyłem, wjechałem na środek, żeby mieć drogę po obu stronach i bez gwałtownego hamowania zatrzymałem auto po kilkuset metrach. Dobrze, że nie było dużego ruchu, piękna pogoda, trzy pasy z awaryjnym i 100% sprawne auto.

Temat zapodałem do rzecznika konsumentów i też się Hankook wypiął.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odwoływałem się od nieuznanej reklamacji. Nawet nie raczyli odpowiedzieć na moje rzeczowe argumenty. A pracuję w branży motoryzacyjnej w jakości i mam pojęcie o reklamacjach. W takich przypadkach, gdy w grę wchodzi zagrożenie życia nie ma żartów. W automotive są ściśle określone procedury. Gdyby taką oponę zakładaną na pierwszy montaż reklamował jakiś producent aut i w protokole z analizy błędu przeczytał takie idiotyzmy to poleciałyby głowy.

Rzecznikowi konsumentów też pokazali środkowy palec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stary, wrzuć to na wykop ze zdjęciami i szczegółowym opisem i tagiem #wykopefekt. Już niejednokrotnie udupili producentów czy nieuczciwych sprzedawców jak wypinali dupy na konsumentów. Warto spróbować bo w kupie siła, a jak się nagłośni to wszyscy zyskają. Edytowane przez Shackmir
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyrwę na autostradzie? 10 m-cy wcześniej była remontowana na tym odcinku. Jeżdżę tam codziennie do pracy. Sprawdzałem następne dni. Gładka jak stół. To najpierw, jak już, powinienem wjechać przednim kołem. To był wystrzał. Opona pęknięta jeszcze 2 cm poniżej rantu felgi, gdzie była osłonięte.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega wyżej nie napisał, że wjechałeś w wyrwę, tylko że na zdjęciach wygląda tak, jakbyś wjechał w wyrwę. I zgadzam się z nim. Faktycznie na zdjęciach tak wygląda. A raczej, jakby jakiś przedmiot wpadł pod tylne koło. Jakbym był rzeczoznawcą zatrudnionym przez producenta (dowolnego), to wymyślałbym, że z pewnością jakiś metal z ciężarówki, kawał cegły z pobocza jezdni itd. Czeka cię pewnie nierówna walka, jako współużytkownicy dróg - i opon - chyba wszyscy życzymy pozytywnego zakończenia. Mi swego czasu 2 nowe 17-tki jakiś życzliwy osobnik potraktował nożem, tam nie było z kim walczyć.


Kolego Schakmir, dzięki twojej manii cytowania mieliśmy okazję przeczytać 3 posty autora tematu i potem te same 3 posty jeszcze raz. Daj spokój z tym cytowaniem, jest to niezgodne z regulaminem, który zaakceptowałeś podczas rejestracji na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Nie wydaje mi się żeby opona mająca 2b ciśnienia jest w stanie tak uszkodzić felgę może coś tam jednak udeżyło jakiś leżący przedmiot udeżył między felgę a oponę bo felga nie mogła tak zostać uszkodzona przez wystrzał opony to raczej nie możliwe.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak jak @zielo piszę, raczej jakiś przedmiot uszkodził oponę. Patrząc na uszkodzenie felgi to bardziej bym powiedział że przed zjazdem wjechałeś w porządna wyrwę.

Jeździłem 4 lata na Hankook Ventus S2 225/35/19 i wytrzymały nawet ciężkie warunki na torze Poznań.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, na pewno w nic nie wyjechałem. Godzina 5.30, początek sierpnia, piękna słoneczna pogoda, słońce dość nisko za plecami, tak, że widoczność najlepsza możliwych. Prosty odcinek autostrady, kolega z boku, który może wszystko potwierdzić.

Robię w felgach (Borbet), pytałem fachowców w firmie czy to możliwe tak rozwalić felgę przy wystrzale. Możliwe, koło pod obciążeniem, duża szybkość.


Ale nie o to chodzi.

Chodzi o podejście producenta. Mogłem rzeczywiście wjechać w dziurę ale mogło być jak piszę. Opona mogła mieć wadę, którą można wykryć badaniem rtg lub ultradźwiękowym na przykład. A oni olali temat totalnie i przez oględziny zewnętrzne stwierdzili brak wad. A możliwe, że poszło więcej takich opon z danej maszyny z tej zmiany.

Ja miałem szczęście. Ktoś może go mieć mniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Ewidentnie najechane na coś. Na reklamacje i jakieś roszczenia nie masz szans.


Specjaliści co mówią że wystrzał opony może zniszczyć felgę niech się zajmą czymś innym :| (no chyba że felgę z ryżu.. czy tam plasteliny.... i to tez nie bardzo).

E60 535xd+++ + 8hp70x


Individual project by mnichu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opona nie pękła sama z siebie, jakaś przyczyna musiała tego być.

Nie wygląda to na strzał samoistny.

Uzytkuję osobiście Hankook i*cept evo w320 na 20 calowej feldze i mogę smialo polecić ów oponę jako zimówkę!

Nie bierzesz pod uwagę ingerencji osoby trzeciej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.