Skocz do zawartości

Co ile wymieniać płyn chłodniczy, wspomagania i hamulcowy?


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

Tak jak w tytule, nie mogę za bardzo znaleźć informacji jakie przebiegi albo czasy są zalecane w bmw. Mam e87 123d i szukam co ile wykonywać wymianę tych płynów. Z ogólnych poradników do wszystkich aut wyczytałem:

-Chłodniczy co 2 lata

-Hamulcowy co 60 000 lub 2 lata

-Wspomagania co 60 000


Czy te wartości są prawidłowe również dla bmw?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hamulcowy co 2 lata lub dłużej o ile punkt wrzenia jest powyżej 180 stopni Celsjusza. Zależy to też od tras i operowania hamulcem. Kiedyś jezdzilem gaz do dechy i ostro hamowane-plyn co 2 lata mial ponizej 180 stopni i ciemny brąz. Obecnie inny styl z racji wieku, rodziny;mam ponad 2 lata auto i go nie wymienialem bo ma ok 220 stopni i jest czysty cytrynowy.

Chłodniczy: niebieski, żółty co 3 lata, różowy G12 co 5 lat, G13 bez wymiany (najnowsza generacja tzw. lifetime). Informacje te są na opakowaniach płynów. Nie zawsze sztywno nalezy sie tego trzymać. Zalezy to od wielu czynnikow...jak kondycja silnika, ukł chłodzenia (czystość), robionych kilometrów, wieku auta i... zaniedban poprzedniego wlasciciela.

Płyn wspomagania to juz zależy bardziej od zanieczyszczeń ukladu i koloru starego płynu. Nie zawsze kilometry odzwierciedlają koniecznosc wymiany.

Najważniejszą rzeczą jest porządne płukanie każdego układu, a nie tylko spuścić i wlać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.