• Reklama

Co ile wymieniać płyn chłodniczy, wspomagania i hamulcowy?

czyli sprawy ogólne dotyczące wspólnie wielu modeli BMW.

Moderator: Konrad201993

Co ile wymieniać płyn chłodniczy, wspomagania i hamulcowy?

Postprzez Pipin » 24 Lis 2018 22:54

Cześć.
Tak jak w tytule, nie mogę za bardzo znaleźć informacji jakie przebiegi albo czasy są zalecane w bmw. Mam e87 123d i szukam co ile wykonywać wymianę tych płynów. Z ogólnych poradników do wszystkich aut wyczytałem:
-Chłodniczy co 2 lata
-Hamulcowy co 60 000 lub 2 lata
-Wspomagania co 60 000

Czy te wartości są prawidłowe również dla bmw?
Pipin
Zanim zapytasz - POSZUKAJ!

Dołączenie: 14 Lis 2018 23:21
Moje BMW: E87 123D

Re: Co ile wymieniać płyn chłodniczy, wspomagania i hamulcow

Postprzez damascus7 » 25 Lis 2018 21:48

Hamulcowy co 2 lata lub dłużej o ile punkt wrzenia jest powyżej 180 stopni Celsjusza. Zależy to też od tras i operowania hamulcem. Kiedyś jezdzilem gaz do dechy i ostro hamowane-plyn co 2 lata mial ponizej 180 stopni i ciemny brąz. Obecnie inny styl z racji wieku, rodziny;mam ponad 2 lata auto i go nie wymienialem bo ma ok 220 stopni i jest czysty cytrynowy.
Chłodniczy: niebieski, żółty co 3 lata, różowy G12 co 5 lat, G13 bez wymiany (najnowsza generacja tzw. lifetime). Informacje te są na opakowaniach płynów. Nie zawsze sztywno nalezy sie tego trzymać. Zalezy to od wielu czynnikow...jak kondycja silnika, ukł chłodzenia (czystość), robionych kilometrów, wieku auta i... zaniedban poprzedniego wlasciciela.
Płyn wspomagania to juz zależy bardziej od zanieczyszczeń ukladu i koloru starego płynu. Nie zawsze kilometry odzwierciedlają koniecznosc wymiany.
Najważniejszą rzeczą jest porządne płukanie każdego układu, a nie tylko spuścić i wlać.
Awatar użytkownika
damascus7

Dołączenie: 25 Gru 2012 15:27
Miejscowość: Pomorskie
Moje BMW: Były: E60 535xi, F30 328xi Dinan, F10 535i

Re: Co ile wymieniać płyn chłodniczy, wspomagania i hamulcow

Postprzez Pipin » 26 Lis 2018 19:58

Dzięki wielkie za odpowiedź ! :D
Pipin

Dołączenie: 14 Lis 2018 23:21
Moje BMW: E87 123D

Powróć do Eksploatacja, felgi, opony, oleje, paski

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość