Skocz do zawartości

Wycinać dpf czy nie?


Rekomendowane odpowiedzi

Siemka.

Zastanawiam się nad wycięciem dpf, niestety sporo jeżdze po mieście cykl mieszany wychodzi ok 60% miasto i 40% trasa. Coraz więcej jest głosów przeciw wycinaniu bo podobno większe kary mają być, z drugiej strony niby jak mają to sprawdzic jesli puszka z katalizatorem zostaje. Pytanie do was czy decydowaliście sie w ostatnim czasie? Macie problem z zadymieniem czy spełnieniem normy na badaniu? Może ktoś jeździ na czyszczenie filtra?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Do tej pory nie było problemów z spełnianiem norm z wyciętym filtrem ale w niedalekiej przyszłości kontrole będą zaostrzone podczas przeglądu okresowego i będą podobno wysokie kary.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 3 tygodnie później...

A jak jest z tą mocą? Prawda że DPF zabiera jakoś znacznie moc i męczy turbinę? Widziałem na forum auta po chipie, z dużą ponad serie mocą i z zostawionym DPF.

Czy po chipie nie będzie się częściej zapychał?

U mnie wypala się już co 150-200km i czas coś z nim zrobić, podobno czyszczenie malo daje a nowe drogie :\

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, PODOBNO.

Daj to do jakiegoś profi zakładu co się zna na rzeczy i wyczyszczą ci fest (polecam CarbonClean Poland - Radom), jak nówka będzie, potem reset w BTool i latasz dalej.

Czyli nawet gdybym chciał zrobić niedługo chipa to warto nie usuwać DPF tylko go wyczyścić? Najlepsza opcja?

Ktoś może polecić serwis DPF w Krakowie?

Btool mam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Ktoś może polecić serwis DPF w Krakowie?

Btool mam :)

 

U gładyska w Krakowie można wyczyścić DPF z popiołu taką metodą jak na filmie:



a chipa polecam zrobić tu: http://gcstuning.pl robiłem już 3 x u Grześka i zawsze super, z resztą połowa forum robi u niego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś może polecić serwis DPF w Krakowie?

Btool mam :)

 

U gładyska w Krakowie można wyczyścić DPF z popiołu taką metodą jak na filmie:



a chipa polecam zrobić tu: http://gcstuning.pl robiłem już 3 x u Grześka i zawsze super, z resztą połowa forum robi u niego.

Dzięki :) i nie masz problemu z DPF po chipie? Bo po chipie może wzrosnąć zadymienie, czy to prawda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Jeśli program jest zrobiony niepoprawnie to owszem ale u mnie nie było tego problemu. Częste wypalanie filtra świadczy o tym że jest już on dość mocno zapełniony popiołem i należało by go oddać do regeneracji.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli program jest zrobiony niepoprawnie to owszem ale u mnie nie było tego problemu. Częste wypalanie filtra świadczy o tym że jest już on dość mocno zapełniony popiołem i należało by go oddać do regeneracji.

To chyba zdecyduję się na czyszczenie dpf :) dzięki za opinię

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

To chyba zdecyduję się na czyszczenie dpf :) dzięki za opinię

 

Ta firma również regeneruje DPF tą metodą: https://carserwis.krakow.pl/uslugi/regeneracja-filtrow-dpf-fap/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.