Skocz do zawartości

BMW f11 błąd odczytu ciśnienia w oponach


dylus

Rekomendowane odpowiedzi

Witam .Od niedawna jestem posiadaczem BMW f11 2.0D z 2014 r przy zakupie auta widziałem że świeci się kontrolka ciśnienia w oponach. Mimo wszystko zakupiłem auto bo wiem że czasami wystarcza reset ustawień .Dokonałem resetu auto wczytało ciśnienie i podało temperaturę opon wszystko niby było w porządku .Przyjechałem do domu i po ponownym uruchomieniu auta ponownie wyrzuciło błąd .Konkretnie brak możliwości kontroli powietrza ,ponowny reset rdc i wszystko działa do ponownego wyłączenia stacyjki .Mam opony zimowe 17" 225/55 taki wymiar jaki powinien być.Co mogę dalej z tym robić ? Czy ktoś miał taką przygodę z czujnikami ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Jet wiele przyczyn i ludzie miewaja przygody z czujnikami. Podjedz do kogos kto ma urzadzenie do ich „kalibracji” niestety nawet dobrzy wulkanizatorzy nie potrafia ich urzywac. Wiec mozesz tez porozumiec sie w aso za jakas chrzescijanska kwote sprawdza Ci co jest przyczyna i to jest najlepsza opcja. Zrobi to bawet doradca.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jet wiele przyczyn i ludzie miewaja przygody z czujnikami. Podjedz do kogos kto ma urzadzenie do ich „kalibracji” niestety nawet dobrzy wulkanizatorzy nie potrafia ich urzywac. Wiec mozesz tez porozumiec sie w aso za jakas chrzescijanska kwote sprawdza Ci co jest przyczyna i to jest najlepsza opcja. Zrobi to bawet doradca.

 

Byłem napełnić koła azotem i błąd wywaliło ponownie .Czy przypadkiem w bmw nie jest jak renault że koła są ściśle przypisane ? Wulkanizator mi mówił że w renault koła są przypisane przód i tył i jak się zamieni kolejność wywala błędy .

Tak mnie naszło teraz że może poprostu sprzedający założył koła na pałę z czujnikami które się nie komunikują z autem .Kupiłem auto na kołach 17" i już na początku wywalał błąd .Jak sprawdzić jaki typ czujnika potrzebuję ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.