Skocz do zawartości

E60 koło zapasowe czy zestaw naprawczy


Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 rok później...

Witam

Chciałbym wyposażyć się w koło zapasowe nie dojazdowe, autko osadzone jest na 245/35/19* przód i 275/30/19* tył i nie wiem jakiej wielkości zapasówkę kupić żeby pasowała do tych na których jeżdżę a jednocześnie zmieściła się w bagażniku w miejscu na koło zapasowe, jakieś rady ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżdżę bez koła zapasowego już 2 lata (lpg) w tym czasie 4 razy złapałem gume jak nie szpaks to gwóźdź itp w e60 jest system wywala komunikat jedziesz na stację sprawdzając w którym kole jest mniej powietrza pompujesz i do wulkanizatora a komunikat się wyświetla bardzo szybko. Zapas jest zbyteczny w e 60
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapas jest czasem potrzebny.

Ciekawe jak sobie poradzicie z awarią koła na autostradzie za granicą.

Miałem w tym roku taką sytuację i ze względu na brak koła pozostała tylko laweta płatna oczywiście w Euro. Polski Assistance miał być po ponad 3 godzinach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapas jest czasem potrzebny.

Ciekawe jak sobie poradzicie z awarią koła na autostradzie za granicą.

Miałem w tym roku taką sytuację i ze względu na brak koła pozostała tylko laweta płatna oczywiście w Euro. Polski Assistance miał być po ponad 3 godzinach.

No własnie chodzi o to że podróżuje Holandia-Niemcy -Polska i przeważnie jadę na noc więc bez zapasu raczej ciężko

:roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za granicą wulkanizatora nie ma :D mały kompresor wpisany do gniada zapalniczki lub zestaw taki jak spray co zakleja. Samobojca nie jestem żeby na autostradzie koło wymieniac!

co parę kilometrów jest stacja benzynowa lub parking, tez nie jestem samobójcą, a co do tego spray do zaklejania ktoś z Was stosował i może polecić coś ??od znajomego słyszałem że po użyciu tego cudeńka opona jest do wyrzucenia , prawda to ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawda po użyciu tego spraju robi się syf wewnątrz, często później ciężko jest wyważyć koło. Wulkanizatorzy nie chcą tego czyścić i zalecają nową oponę.

A wracając do przebicia to jak rozerwiesz oponę na jakimś g..nie to podjedziesz sobie dopompować? W takiej sytuacji nawet spray nic nie da.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stosowałem spray już 2 razy i robi on w środku opony warstwę cienkiej gumy bez problemu ręką ja ściągasz potem wiec jest to tylko lenistwo gumiarza ze mówi o opona do wyrzucenia. No wiadomo jak rozetniesz oponę o krawężnik to spray nic nie da. Wienc zadajcie sobie pytani ile razy w zyciu rozcieliscie oponę!? A ile razy wbił się gwóźdź czy szpaks albo kawałek blachy w e 60 takie wbicie wywali czujnik z i drive bardzo szybko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Podobno jedn z lepszych na rynku zestawów naprawczych, łatwo usuwa się tą substancję która zakleja dziurę.

 

http://www.slime.pl/Produkty,brand,65,product,86/Zestaw_Smart_Spair_uszczelniacz_kompresor_

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam normalne koło w miejscu zapasu, ale jesli ktoś jeździ po kraju, to warto wziąć ubezpieczenie za 10 czy tam 20 zł na rok i mieć wszystko w nosie, jak złapie się takiego kapcia, że nie można już nigdzie jechać to dzwoni się za chwile koło zrobione. Ja z rok temu maiłem taką sytuację i za niecałe pół godziny przyjechał pan i zrobił wszystko na miejscu. Ale jak ktoś jeździ po nocach albo lata w długie trasy to przydaje się normalne koło -przerzucamy i jedziemy dalej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam chwilowo runflaty ale te widze byly juz uzyte is boki sie rozpadaja. Jezdze glownie po drogach gdzie jest dziura na dziurze i chce zmienic z 245.40.18 na 235.45.18.

Czy bede mogl uzyc kola dojazdowego czy Idrive wywali mi mase bledow i abs zacznie wariowac?

Mam normalne kolo zapasowe ale wozic to caly czas nie koniecznie mi sie podoba. Jesli chodzi o pianki - mam 4 puszki jednak jak koledzy wspomnieli - bywa tak ze opona sie przetnie i wtedy pianka nie pomoze.

 

Co do pytan o pianke jakie byly - uzywam Holtz od kilku lat. Mozna ja zczyscic z opony jak i wykladziny bagaznika! Czy trzyma? - a no trzyma. Juz 3ci rok jezdze na tej samej oponie i nie bylo problemu z uciekaniem powietrza czy wywazeniem. Zaznacam ze nie dalem jak pisze jednej ale 2ie puszki w kolo.

 

Dziekuje i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Możesz kupic dojazdówkę R18 od np. BMW X3. Błędy pojawią się jeśli będzie za duża różnica w średnicy koła ale na dojazd do punktu docelowego to nie zaszkodzi pod warunkiem że będziesz jechał powoli tzn. max 80 km/h
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki guzior.

Wczoraj kupilem dojazdowke e60 za 50pln wiec jak cos to nie bedzie szkoda jej wywalic. Zaopatrzylem sie tez w zestaw naprawczy dodatkowy. Mam nadzieje ze nie bede jej porzebowal.

Ale na x3 r18 dojazdowki tez zerkne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.