Skocz do zawartości

odpowiedz na pytanie 'jaka szerokosc opon do felgi'


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 140
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Pytam zupełnie bez przekąsu - jakie to ma znaczenie? (poza oczywistymi zmienionymi właściwościami jezdnymi ale nie w stopniu zagrażającym bezpieczeństwu)

Skoro daną oponę, przykładowo 245/40 R18 wg. tabelki można założyć i na felgę o szerokości 8" i 8,5" ?


Nie ma w tabelce rozmiaru 245/45 R18 stąd pytanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, bo felgi są pod wariant mieszany.

Po drugie to nie jest rozmiar opon do ciebie, dlatego nie masz go na tabliczce.


Na tabliczce nie szuka się rozmiaru, który cię interesuje, tylko opony dobiera się pod tabliczkę.

 

Ok, rozumiem. Czyli mając tabliczkę jak na załączonym obrazku, skąd mam wiedzieć które opony mogę wrzucić na tył, a które na przód? Myślałem, że mogę kupić 4x zimówki 225/45/R18?

tabliczka-bmw.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Opona zimowa do ciebie to:

4x 225/55 R16

lub

4x 225/50 R17

lub

4x 225/45 R18

Musisz mieć pod to 4x jednakową szerokość felg. Więc albo kupisz 4x jednakowe felgi albo dokup 2 felgi w takim samym rozmiarze jak masz na przodzie.

Masz na tabliczce M+S (mud + snow), czyli zimówka i masz rozmiar jaki obowiązuje tę oponę.

Producent nie przewidział na zimę ogumienia mieszanego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

225 na 8,5? Przecież 225 na 8J jest naciągnięte minimalnie.

Po drugie na 8,5J jak sam masz obecnie BMW zakłada 255.

Nie poprawiaj inżynierów z BMW. Opona na przód wejdzie ci 205/60 a na tył 275/35, co nie znaczy, że masz takie laczki zakładać.

Odwiedź temat opon: https://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=86&t=242171 chociaż do innego nadwozia się odnosi, to sens taki sam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam zamiaru poprawiać inżynierów z BMW. Wręcz przeciwnie, BMW zaleca wszystkie cztery kapcie w tym samym rozmiarze, nie ma nigdzie informacji ani w instrukcji ani na stronie, że potrzebna jest wymiana obręczy na którejkolwiek z osi. Kalkulatory pokazują, że 225 można założyć na 8.5". Stąd moje pytanie - w jakim celu miałbym kupować nowe obręcze na tył, 0.5 cala mniejsze, skoro ten rozmiar pasuje do aktualnych obręczy.


Przykład, który podałeś dotyczy założenia innych opon na przód i na tył, do tego w rozmiarze nie zalecanym przez BMW. W wyniku różnicy średnicy przód-tył, poszedł napęd w Xdrive.

W moim przypadku średnica przód/tył będzie nadal ta sama plus nie mam Xdrive, a RWD więc przednie koła w ogóle nie są spięte ze skrzynią.


Zadzwoniłem do serwisu BMW, jutro mają oddzwonić z odpowiedzią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według tego kalkulatora (podlinkowanego na Brytyjskim Bimmer Forum), po włożeniu opon 225/45 R18 na felgi o szerokości 8" i 8.5" ich średnice będą takie same pomimo niewielkiej różnicy "naciągnięcia" (Poke 61 mm vs 67.6 mm, różnica w Insetach to 20 mm).

https://www.willtheyfit.com/


Apex również nie widzi problemu w zakładaniu OEM opon w tym rozmiarze na ich 8.5" koła :roll:

https://support.apexraceparts.com/hc/en-us/articles/360002945034-F3x-3-4-Series-Wheel-Tire-Fitment-Guide


Rozumiem argumenty w przypadku zbyt dużych różnic średnic opon przód/tył - sprawa bezdyskusyjna, zwłaszcza z X-Drivem.

Rozumiem też, że nie powinienem kombinować z tymi oponami 245/45 R18 bo nie są zalecane przez BMW do mojego modelu (wiadomo, szkoda bo miałbym zestaw za flaszkę dla kolegi).

Nie widzę jednak żadnych technicznych przeciwwskazań żeby włożyć 4x 225/45 R18 na koła z przodu (8") i z tyłu (8.5").

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Witam, mam felgi 19 8j i 9j i już zgłupiałem jakie opony na to założyć, e60 sedan wg tabliczki 225/35/19 i 255/30/19 tak ma być czy można to jakoś inaczej rozwiązać ? Dziwą mnie dwa rozne profile i dużo osób mówi ze to za wąskie opony na 8j i 9j wiec jak to rozegrać? Dzięki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
Cześć. Czy wejdzie i czy będzie obcierać o amor czy jakieś elementy :?: Może już ktoś ma taki zestaw u siebie w e90/91/92/93: styling 230 przód felga 8j et 37 opona 235/35/19 i tył felga 9j et39 opona 265/30/19. Zawias przód -30mm eibach prokit, tył zawias m-pakietowy pacjent e91. Proszę was o odpowiedź
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Cześć, czy wiecie co oznacza cyfra 1 na felgach styling 158 wybite od zewnątrz w okolicach gniazd na śruby montażowe? Na trzech z nich mam wybite 1 a na jednej 13. Na innym komplecie felg styling 194 mam na czterech sztukach wybity numer 13. Czy to jest jakaś seria produkcyjna felg, czy te numery oznaczają zupełnie coś innego?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.