Skocz do zawartości

Dylemat zakupowy ‐ silnik


kosa4444

Rekomendowane odpowiedzi

W konfiguratorze przy wyborze silnika macie o tym info.

18i ma 100kW(136KM) - nie ma gwiazdki i info o silniku elektrycznym - to nie jest mhev

20i ma 125kW(170KM)* - *suma silnika spalinowego 115 kW oraz elektrycznego 14 kW

23i ma 160kW(218KM)* - *suma silnika spalinowego 150 kW oraz elektrycznego 14 kW


20i oraz 23i to miękkie hybrydy i mają identyczne silniki elektryczne, które mają jakieś 20KM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Mam od końca stycznia 20i i do jazdy po mieście sprawdza się świetnie. Dziś zrobiłem dłuższą stracę - Katowice-Wrocław i na autostradzie czasami trochę brakowało mi mocy, ale to i tak przy prędkościach 140-170km/h. Miałem ograniczony budżet i wolałem dobrać asystent jazdy plus(bardzo polecam!) i pakiet Sport M niż silnik 23i i bardzo podstawową wersję wyposażenia. Plus 90% mojej jazdy to jazda po mieście ;)

Witam. Możesz cos więciej napisać na temat użytkowania samochodu w mieście? Jak wygląda kwestia spalania na krótkich odcinkach? Czy silnik jest dobrze wyciszony? Mam dokładnie ten sam dylemat. Wybierać lepszy silnik i biedę czy postawić na 20i i doposazyć na maksa. Silnik 1,5 136 km mam w obecnej serii 1 i w mieście sprawdza się doskonale. Dynamika na bardzo dobrym poziomie, lecz 1 to bardzo lekkie auto. Nawet na autostradzie przy prędkościach do 140 km/h nie jest jakimś słabiakiem. Zastanawia mnie ta miękka hybryda w wersji 20i. Zapewne ruszanie wydaje się bardziej płynne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Możesz cos więciej napisać na temat użytkowania samochodu w mieście? Jak wygląda kwestia spalania na krótkich odcinkach? Czy silnik jest dobrze wyciszony? Mam dokładnie ten sam dylemat. Wybierać lepszy silnik i biedę czy postawić na 20i i doposazyć na maksa. Silnik 1,5 136 km mam w obecnej serii 1 i w mieście sprawdza się doskonale. Dynamika na bardzo dobrym poziomie, lecz 1 to bardzo lekkie auto. Nawet na autostradzie przy prędkościach do 140 km/h nie jest jakimś słabiakiem. Zastanawia mnie ta miękka hybryda w wersji 20i. Zapewne ruszanie wydaje się bardziej płynne.

 

20i jest świetnie wyciszone. To właśnie miękka hybryda w przeciwieństwie do 18i. Jeśli chodzi o zużycie to wszystko zależy od jazy ale zawsze mieszczę się w przedziale 7-8l/100km. Czy ruszanie jest szybsze to nie wiem, ale miękka hybryda ma lepiej rozwiązany zapłon i na pewno funkcja start/stop nie będzie tak irytować jak w 18i. W 20i ciężko zauważyć kiedy silnik jest odpalany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...
  • Zasłużeni forumowicze
5 godzin temu, kosa4444 napisał(a):

Co sądzicie o tej nowej wersji? Jaka bedzie cena?

Mysle że fajny konfig 350k

Szkoda ze nie było jak zamawiałem 😢 

male-bmw-2.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Godzinę temu, kosa4444 napisał(a):

Mozna skorygowac zamowienie i zmienić na ta wersję 

To jest dopiero zapowiedź i myślę że trzeba zrezygnować z aktualnego zamówienia i dopiero jak pojawi się w konfiguratorze zamówić nowe 

male-bmw-2.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...
W dniu 23.03.2023 o 18:28, bfaliszek napisał(a):

 

20i jest świetnie wyciszone. To właśnie miękka hybryda w przeciwieństwie do 18i. Jeśli chodzi o zużycie to wszystko zależy od jazy ale zawsze mieszczę się w przedziale 7-8l/100km. Czy ruszanie jest szybsze to nie wiem, ale miękka hybryda ma lepiej rozwiązany zapłon i na pewno funkcja start/stop nie będzie tak irytować jak w 18i. W 20i ciężko zauważyć kiedy silnik jest odpalany

Czy po roku użytkowania nadal jesteś zadowolony? Silnik daje radę ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszysktich. Rozważam nowe X1 dla Żony. Biorę pod uwagę silniki 23i oraz 23d. Cenowo wychodzi podobnie. Miałem w bmw zarówno benzyny oraz diesle. Nie mam jakichś szczególnych preferencji, że tylko ON albo tylko PB. Jazda jakieś 50% trasa 50% miasto. Co byście na moim miejscu wybrali?

Edytowane przez euro_tuned
Petrolhead
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak jako użytkownik x1 u11 23d na kwiecień minie rok odkąd mam i silnik jest mega sprawny i dynamiczny a spalanie w trasie 4,5 l w  mieście 5,5 l więc myślę że jak najbardziej ok jak na 211 km łącznie z miękka hybrydą i silnik jest tak wyciszony i ma fajną charakterystykę że ciężko poznac że to typowy diesel jedyny minus diesla to procedury wypalania dpf a tak to wszystko na plus 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.