Skocz do zawartości

Zakup X1 2023MY - brokerzy? rabaty?


ziom100

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Jacy brokerzy będą mieli nowe X1 w ofercie? Na jakie rabaty można liczyć?


PS: Z info od salonu wynika, że produkcja ruszyła, można już zamawiać w przedsprzedaży z dostawą do końca roku. Ale szczegółów technicznych nie znają, nie ma jeszcze dokumentacji samochodu, a jazdy próbne będą możliwe od października 2022. Czas oczekiwania nie powinien już przekraczać 6 mcy. Pakiety tak stworzono, że np. montaż haka wyklucza się z wieloma opcjami.


PS2: Z analiz rynku wynika, że jest drogo, ale ceny nowych aut powinny spaść do połowy 2023 r. (a przynajmniej mocno zwiększą się rabaty). Jednak BMW już zapowiedziało inwestorom, że postarają się sztucznie ograniczać podaż, by utrzymać wysokie marże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Odpowiedzi 53
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • Zasłużeni forumowicze
Cześć,

Jacy brokerzy będą mieli nowe X1 w ofercie? Na jakie rabaty można liczyć?


PS: Z info od salonu wynika, że produkcja ruszyła, można już zamawiać w przedsprzedaży z dostawą do końca roku. Ale szczegółów technicznych nie znają, nie ma jeszcze dokumentacji samochodu, a jazdy próbne będą możliwe od października 2022. Czas oczekiwania nie powinien już przekraczać 6 mcy. Pakiety tak stworzono, że np. montaż haka wyklucza się z wieloma opcjami.


PS2: Z analiz rynku wynika, że jest drogo, ale ceny nowych aut powinny spaść do połowy 2023 r. (a przynajmniej mocno zwiększą się rabaty). Jednak BMW już zapowiedziało inwestorom, że postarają się sztucznie ograniczać podaż, by utrzymać wysokie marże.

 


Zamówiłem w kwietniu.

Mogłem mieć odbiór 09.22

Chcialem produkcję 01.23

I tak będzie na ten moment.

Leasingi są teraz masakryczne więc zdecydowałem się na zakup za gotówkę.

Rabaty moim zdaniem większe nie będą....

Jak dzwoniłem i pisałem do salonów bez kontaktu ze znajomymi gdzie kupuje to dawali 1-3%.

Udalo się uzyskać dużo więcej.

Auto fajne i do miasta i na trasę.

Biorąc dwa pakiety do 23i praktycznie jest full.

Skór mke chciałem.

male-bmw-2.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • Członkowie klubu

Całkiem fajne to nowe X1, zadziwiająco dużo miejsca w środku jak na BMW (zalety poprzecznie umieszczonego silnika), bardzo fajny środek z lepiej wkomponowanym telewizorem niż w 3er LCI. Wygląda na to, że się skusimy na któregoś plugina, tylko trochę się obawiam 3 cylindrów...

Czy w innych salonach, tez brak gwarancji ceny na dzień dzisiejszy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,


też jestem na etapie zakupu nowej X1, docelowo w wersji 23d, z Mpakietem, praktycznie w full opcji.


Na ten moment, najwyższy rabat jaki dostałem to 9% (bez różnicy, czy finansowanie FS czy własne). Zastanawiam się właśnie, czy próbować ugrać coś więcej, czy zamawiać już teraz.


Niestety nie wiem, czy jest gwarancja ceny, muszę dopytać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Dziwne, aczkolwiek prawdziwe...

Przy konfigu w maju cena :

271000zł

Konfig koniec czerwca :

265200zł

Konfig aktualny :

259800zł


Rabat pozostał ten sam, dziwne ze inne serię idą do góry a x1 w dół.

Jakby nie było ponad 11000zł w kieszeni od ceny bazowej.

Widocznie bmw doszło do wniosku iż przesadzili na początku, być może mniej niż oczekiwali zamówień.

No nic 3 miesiące i mam nadzieję produkcja.

Widział ktos na żywo kolor:

"Niebieski Bay Lagoon BMW Individual

5200 zł"

To raczej nowość wiec ciężko, myślę czy nie zmienić, może jakieś real foto poglądowe podobnego. Nie wiem czy ewa portimao chce mieć, aczkolwiek mi się podoba.

Żałuję jedynie że nie zamówiłem x3 340d jak było w konfigu grubym za 330k po rabacie 290k.

male-bmw-2.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jestem umówiony na jazdę próbną nowym X1. W salonie mają niestety wyłącznie 18i. Silnik który posiadam obecnie w serii 1 ...... Zastanawiam się jaki silnik będzie optymalny do tego X1. Stawiałem początkowo na 30e ale po konfiguracji w moje opcje must have wychodzi mi 285 tysi......... Niestety nie ma chyba obecnie jako demo aut wyposażonych w nowe hybrydy (ciekawostka - zarówno 30e jak i 25e posiadają 3 cylindry 1,5 ;-)) Diesel odpada. Pełen elektryk wydaje sie być strzałem w 10 w moim przypadku ale pozostaje kwestia ceny i dostępności. Czy ktoś z forumowiczów miał okazję jazdy nowym X1?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Dziwne, aczkolwiek prawdziwe...

Przy konfigu w maju cena :

271000zł

Konfig koniec czerwca :

265200zł

Konfig aktualny :

259800zł


Rabat pozostał ten sam, dziwne ze inne serię idą do góry a x1 w dół.

Jakby nie było ponad 11000zł w kieszeni od ceny bazowej.

Widocznie bmw doszło do wniosku iż przesadzili na początku, być może mniej niż oczekiwali zamówień.

No nic 3 miesiące i mam nadzieję produkcja.

Widział ktos na żywo kolor:

"Niebieski Bay Lagoon BMW Individual

5200 zł"

To raczej nowość wiec ciężko, myślę czy nie zmienić, może jakieś real foto poglądowe podobnego. Nie wiem czy ewa portimao chce mieć, aczkolwiek mi się podoba.

Żałuję jedynie że nie zamówiłem x3 340d jak było w konfigu grubym za 330k po rabacie 290k.

Robiłem przymiarki do X1 by zastąpić X2 dla żony ale jak zobaczyłem ceny wyższe niż jeszcze niedawno kosztowało X3 to stwierdziłem, że BMW chyba pop...o. To jest pewnie cała "tajemnica" obniżek cen. Przegięli z wyceną i są rozczarowani brakiem zamówień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam. Jestem po wizycie w salonie i odbyciu jazdy próbnej ;-) Auto na żywo robi bardzo dobre wrażenie. Jest zdecydowanie większe od poprzedniego x1. Po ustawieniu fotela pod własne preferencje z tyłu pozostaje sporo miejsca na nogi. Jestem średniego wzrostu i średniej budowy ciała. Bagażnik też bardzo pojemny. Nowy środek idealnie trafia w moje upodobania. Na plus mega wygodne fotele z pakietu msport. Do jazd testowych dostałem wersję s18i z pakietem msport. Niestety już po pierwszych kilku metrach okazało się że silnik jest zdecydowanie zbyt słaby do tego samochodu. Dodatkowo mimo niewielkiej mocy przednie koła często traciły przyczepność. Nie wiem na ile spowodowane to było zwiększoną wilgotnością (z rana trochę popadało). Auto jest doskonale wyciszone. Przy powolnym kulaniu się po mieście silnik jest niesłyszalny. Zawieszenie doskonale wybiera nierówności. Ogólnie nowe x1 jest bardzo przyjemne w prowadzeniu. Mpakietowa kierownica jest gruba i doskonale leży w rękach. Obecnie czekam aż na demo wjedzie wersja x23i, gdyż docelowo celuję właśnie w ten motor. Jeśli wszystko się uda to za tydzień zdam relację z jazdy ;-). Wstępna konfiguracja mojej X1 marzeń zatrzymała się na równo 275 tys. zł ......... Mam nadzieje że uda się wynegocjować jakiś fajny rabat.

Pozdrawiam

Michał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu
Trochę cennik poszedł w górę, 1,5 tyg temu moje konfi poniżej 290, teraz 300k...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie się udało wyrwać 9,1% na s20i i to jest chyba standard, dla klienta bez historii i z ulicy. Zamówiony 04.11, jest to slot na s18i, więc nie ma do końca pewności, czy uda się przepisać zamówienie na s20i, bo chcielibyśmy utrzymać planowaną datę odbioru - koniec grudnia 2022.

Pierwotnie chcieliśmy x23i, ale slotów brak, ponoć są opóźnienia a i tak produkcja koło 3 kwartału 23, a my i tak mieliśmy zamówione rav4 w styczniu 22 i musiałem zrezygnować z zamówienia, bo mógłbym czekać w nieskończoność (brak kamer 360).

Jeździłem ok 4h wersją 18i i jako właściciel Leona 5f 1.5tsi 150KM z dsg, powiem, że do miasta na spokojnie wystarczy do normalnej jazdy. Niby było sucho, ale zachowanie napędu i tak dużo lepsze niż w seacie, bo tam nawet na suchym potrafi wheel hoopa zaliczyć.

Myślę, że 20i to takie minimum, żeby przy takiej jeździe jak ja (2 osoby z maluchem w foteliku plus bagaże na 2-3dni z wózkiem włącznie) mieć komfort jazdy na ekspresówce/autostradzie i się nie męczyć przy każdym wyprzedzaniu.

Poza tym auto prowadzi się fajnie, multimedia na poziomie dobrego smartfon, a podczas 4h jazdy zepsuł się tylko head up display :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Mnie się udało wyrwać 9,1% na s20i i to jest chyba standard, dla klienta bez historii i z ulicy. Zamówiony 04.11, jest to slot na s18i, więc nie ma do końca pewności, czy uda się przepisać zamówienie na s20i, bo chcielibyśmy utrzymać planowaną datę odbioru - koniec grudnia 2022.

Pierwotnie chcieliśmy x23i, ale slotów brak, ponoć są opóźnienia a i tak produkcja koło 3 kwartału 23, a my i tak mieliśmy zamówione rav4 w styczniu 22 i musiałem zrezygnować z zamówienia, bo mógłbym czekać w nieskończoność (brak kamer 360).

Jeździłem ok 4h wersją 18i i jako właściciel Leona 5f 1.5tsi 150KM z dsg, powiem, że do miasta na spokojnie wystarczy do normalnej jazdy. Niby było sucho, ale zachowanie napędu i tak dużo lepsze niż w seacie, bo tam nawet na suchym potrafi wheel hoopa zaliczyć.

Myślę, że 20i to takie minimum, żeby przy takiej jeździe jak ja (2 osoby z maluchem w foteliku plus bagaże na 2-3dni z wózkiem włącznie) mieć komfort jazdy na ekspresówce/autostradzie i się nie męczyć przy każdym wyprzedzaniu.

Poza tym auto prowadzi się fajnie, multimedia na poziomie dobrego smartfon, a podczas 4h jazdy zepsuł się tylko head up display :D

 


SLOTY NA 23i mój dealer ma na grudzień 2 na motor 23i , więc widzisz zależy od salonu hehe

mi zależy na produkcji styczeń 2023 i raczej taka będzie , nie wiem skąd info iż produkcja 3 kwartał 2023? dziwne ....

male-bmw-2.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SLOTY NA 23i mój dealer ma na grudzień 2 na motor 23i , więc widzisz zależy od salonu hehe

mi zależy na produkcji styczeń 2023 i raczej taka będzie , nie wiem skąd info iż produkcja 3 kwartał 2023? dziwne ....

Tak usłyszałem w bawarii i Inchcape, sloty sprawdzali dla każdego ich salonu, a termin tyczył się nowego zamówienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

SLOTY NA 23i mój dealer ma na grudzień 2 na motor 23i , więc widzisz zależy od salonu hehe

mi zależy na produkcji styczeń 2023 i raczej taka będzie , nie wiem skąd info iż produkcja 3 kwartał 2023? dziwne ....

Tak usłyszałem w bawarii i Inchcape, sloty sprawdzali dla każdego ich salonu, a termin tyczył się nowego zamówienia.

 

No to widzisz niech wezmą jeden slot od FRank Cars hehe i będziesz miał w grudniu ( oczywiście joke wiem że to niemożliwe )

male-bmw-2.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SLOTY NA 23i mój dealer ma na grudzień 2 na motor 23i , więc widzisz zależy od salonu hehe

mi zależy na produkcji styczeń 2023 i raczej taka będzie , nie wiem skąd info iż produkcja 3 kwartał 2023? dziwne ....

Tak usłyszałem w bawarii i Inchcape, sloty sprawdzali dla każdego ich salonu, a termin tyczył się nowego zamówienia.

 

No to widzisz niech wezmą jeden slot od FRank Cars hehe i będziesz miał w grudniu ( oczywiście joke wiem że to niemożliwe )

Specialnie zadzwoniłem i nie mają już żadnego ani na 23iani na 20i :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • Zasłużeni forumowicze
Zamówienie 06.2022, rabat 10%, odbiór 10.2022, X1 23d

 

Gratulacje, miałem podobny i też Tata Zuzanki hehe....

Wesołych Świąt dla wszystkich.

U mnie miała być produkcja 01.23

Ake ani jednego slotu, czeka pierwsza w kolejce na luty 23.

male-bmw-2.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema,


Ja zamówiłem swoj pierwszy nowy samochód ok 30.11 czekam za terminem odbioru rozłożenie produkcji ma być na początku stycznia.


Biorę diesla 150 km


Rabat ok 9% z leasingiem od dealera trochę szukałem aby taki uzyskać.


Koszt 196 500 na 177 740

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.