Skocz do zawartości

Zakup M240xi G42


markos79

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim,


planuję w ciągu kilku najbliższych dni zamówić nowe M240xi. Alternatywą jest Audi S3 w minimalnie wyższej cenie w podobnej konfiguracji.

https://configure.bmw.pl/pl_PL/configid/6f0cmlhs


Wiem, że samochód nie był jeszcze nigdzie recenzowany, więc trochę zamawiam w ciemno, ale czy jest coś (pomijam wygląd), co według Was powinno mnie odwieść od zakupu.


Poniżej opisuję, dlaczego zdecydowałem się na takie, a nie inne opcje


- 3-litrowy silnik R6 375 KM wygrywa z 2-litorywm Audi S3 (RS3 wykracza już niestety poza mój budżet) i według mnie silnik na duży plus

- skrzynia 8-biegowa ZF. Oczywiście nie wiem, jak zostanie oprogramowana, ale tu obawiam się opóźnień, chociaż po DSG w poprzednim Audi S3, raczej gorej być nie może (zwłaszcza przy ostrych redukcjach)

- nie biorę pakietu M Technology, bo nie wiem jak założona będzie chłodnia oleju i czy będzie chroniona. Szkoda, że nie mogę zrezygnować z chłodnicy, a zostawić tylko większe tarcze.

- chcę za to felgi z ogumieniem Performance. W moim poprzednim BMW jeździłem na runflatach i nie jestem zwolennikiem RF-ów.

- wybieram audi HK zamiast HiFi, bo dopłata nieduża, a różnica w jakości powinna być znaczna (w 3-ce jest)

- wybieram zawieszenie adaptacyjnie trochę zachowawczo - obawiam się zbyt dużej sztywności i tryb comfort może być przydatny :)

- od razu biorę 5-letnią gwarancję i 5-letnie przeglądy, ale nie w wersji Plus.

- fotele materiałowe - nigdy więcej skóry (zwłaszcza ekoskóry) bez wentylacji

- fotele bez elektryki - nie potrzebuję


Będę wdzięczny za wszelkie opinie. A oczywiście po odbiorze auta, o ile zdecyduję się na M240, opiszę swoje wrażenia.

Edytowane przez markos79
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 327
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Nie zamawiaj do października jeżeli chcesz dostać dobra ofertę. Też jestem zainteresowany tym samochodem, rozmawiałem już z kilkoma salonami i nie dostaniesz na tą chwile więcej niż 10% rabatu. Dopiero w październiku mają się pojawić wytyczne dla salonów PL co do tego modelu. Ja się narazie wstrzymuję, tym bardziej że auto do odbioru dopiero w okolicach marca 2021.


W m240i w standardzie nie ma runflatów więc nie musisz brać ogumienia performance, chyba że bardzo Ci na tym zależy.

Co do HK wiadomo, dobry wybór ale narazie są braki w dostawach i czekanie na auto może się wydłużyć. (m240i ma być produkowane w meksyku, nie DE)

Co do silnika i zawieszenia, jako że nie było obecnie nic z takim samym silnikiem do wyboru, dostałem na jazdę próbna m440i x-drive niestety z miękką hybrydą (w m240i nie ma żadnych dodatkowych instalacji elektrycznych), jeżeli m240i będzie się zbierało tak jak m440i to będzie super (chociaż obstawiam, że będzie jeszcze lepiej), bardzo dynamiczne, jak potrzeba to spokojne, mało pali, dobrze brzmi (chociaż wydech dramat)

Co do zawieszenia m440i miało zawieszenie m (nie adaptacyjne) + ogumienie zwykłe (nie RF) i dla mnie to był dramat, zdecydowanie za twardo, w pewnych momentach aż niekomfortowo i nieprzyjemnie. Ja swoją m240i zamówię na 100% z adaptacyjnym.


pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podzielenie się opiniami!


Też rozmawiałem z kilkoma salonami i potwierdzam - wszyscy mówią, że wytyczne co do tego modelu dopiero pojawią się w październiku i na razie mogą zaproponować max 10%. Muszę niestety już samochód zamawiać, bo za długo jestem bez :) Jak złożę zamówienie w październiku, to pewnie w czerwcu odbiorę, a to jednak za długo :)


Z tego co się dowiedziałem, żadna z opcji, jaką wybrałem, nie powinna opóźnić produkcji, w tym HK. Może to kwestia zatowarowania w fabryce, a może okaże się, że jednak opóźnienie będzie :)


Po długich namysłach wybrałem normalne ogumienie i zawieszenie adaptacyjne, właśnie w obawie przed dużą sztywnością.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do tego HK to mam nadzieję, że masz racje bo mi na tej opcji zależy dosyć mocno, głośniki HiFi to straszny karton... napisałem że może być opóźnienie w odbiorze bo zaglądam czasem na podforum g20 i sporo ludzi pisze o problemach z dostępnością HK. Po cichu liczę, że z racji że jest to debiut, nie będzie większych problemów ani z dostępnością komponentów ani z opóźnieniami. Ja narazie mam czym jeździć więc czekam do końca września, jak dostanę rabat w okolicach 15% to biorę.

Z ciekawostek jak konfigurowałem u dealera fotele elektryczne z regulacją boczków to odrazu konfigurator wrzuca "rezygnacja z regulowanych boczków dla fotelu pasażera", powiedziano mi że mogę sobie to później u nich domontować, oczywiście za dodatkową opłatą ;)


W swojej 435 obecnie posiadam adaptacyjne zawieszenie i jestem zadowolony, 90% tras na komforcie przejeżdzam.


Co do Audi S3, też się zastanawiałem i gdyby nie 3.0 R6 w BMW to pewnie bym się zdecydował właśnie na S3 sedan, wypasiona pod korek S3 wychodzi zdecydowanie taniej niż nowe M240i (+akcyza).


Jak zamówisz to koniecznie pochwal się specem i jak poszło targowanie się. Pewnie będziesz jednym z pierwszych w PL :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie 3.0 R6 i znacznie lepszy środek przekonały mnie do BMW.

O prowadzeniu się nie wypowiem, bo oczywiście M240 nie jeździłem, ale jeżeli utrzyma bawarski poziom, to będę bardzo szczęśliwy i takie założenie też było podstawą do podjęcia decyzji.


Wczoraj zamówiłem :)

https://configure.bmw.pl/pl_PL/configid/57eq4iay


Specka w skrócie:

 

  • M240 Niebieski Portimao

    Felga 797 Bicolor

    Shadowlline + przyciemniane szyby

    Światła LED adaptacyjne

    Adaptacyjne zawieszenie

    Audi HK

    Fotele materiałowe, podgrzewane, ale bez elektrycznej regulacji pozycji

    Komfortowy dostęp, kamera cofania (to dla mnie must have odkąd uratowała życie dziecku, które schowało się za zderzakiem mojego samochodu, gdy wyjeżdżałem)

    Adaptive cruise control (zobaczymy jak wypadnie w porównaniu z systemem w Audi)

    ConnectedDrive Plus z Live Cockpit Professional

    + pakiety serwisowe od których już niestety rabatu nie było.

 

Generalnie zamówiłem wszystko, co chciałem i zmieściłem się w zakładanym budżecie. Wziąłbym większe tarcze i zaciski w ramach pakietu M Technology, ale tak jak wspomniałem, obawiałem się o zabezpieczenie chłodnicy oleju.


Teraz pozostaje czekać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że nie bierzesz jeńców :D gratulacje ! Konfig fajny, kolor właściwy, w środku też wolę tapicerkę materiałową (eko skóra i vernasca jak dla mnie z wyglądu i dotyku niewiele się od siebie różnią i obe wyglądają kiepsko), kamera cofania ułatwia życie i też uważam, że jest potrzebna (ale nie widzę sensu zamawiać kamer 360, chyba że ktoś często w bardzo ciasnych miejscach parkuje..)


Dali Ci jakiś wstępny termin odbioru ? Ostrzegali o opóźnieniach ? Jak z rabatowniem ? udało się przebić te 10% ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że nie bierzesz jeńców :D gratulacje ! Konfig fajny, kolor właściwy

 

Dzięki :)


Czekam na wstępny termin. Możliwe, że dostawa jeszcze w grudniu, ale nie nastawiam się, choć mówili, że na razie nie mają informacji o opóźnieniach.


Chyba negocjacje się udały, bo rabatowanie przekroczyło 10%, a samochód wyszedł taniej niż Audi S3 i to przy znacznie lepszym pakiecie serwisowym :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś dostałem ponowne potwierdzenie, że dostawa powinna być w grudniu i fabryka produkująca nową serię 2 coupe ma zapewnione wszystkie część, dlatego nie było żadnych restrykcji.

Podobno nie chcieli opóźnień, ani ograniczeń w nowym modelu i zadbali o zapasy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dzięki !


Dostałem 12% i osiągnąłem szklany sufit. Nie chciałem czekać bo dostałem info że mają wejść 3 serie podwyżek, jedna teraz, jedna pod koniec roku i po nowym roku następna plus BMW nie dało żadnego wsparcia na ten model na tą chwile. Budżet trochę przekroczyłem ale dostałem dobre finansowanie w FS więc jestem względnie zadowolony. Z ciekawości, ile Tobie się udało wynegocjować ?


Co do opóźnień, jako że G42 jest produkowana w Meksyku, mam nadzieję że mają tam mniejsze opóźnienia niż fabryki w Europie i pójdzie to trochę sprawniej, tym bardziej że nie mam nic z restrykcjami. Zobaczymy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi udało się wynegocjować 15% rabatu, ale leasing wyszedł nieco droższy, więc sumarycznie wychodzi na to samo.


Potwierdzam to co piszesz o podwyżkach. Już wcześniej miałem informację, że BMW planuje wycofać się z rabatowania (Audi i Mercedes w zasadzie już to zrobiło) i szykują się podwyżki, bo koncerny wolą sprzedać mniej, ale sumarycznie zarobić więcej.

Dlatego nie chciałem czekać :) Dobrze, że Tobie też się udało.


Z tego co wiem, fabryka w Meksyku jest dobrze zatowarowana, dlatego nie ma restrykcji i opóźnień. I tu też zależało mi na szybkim zamówieniu zanim do produkcji wejdzie więcej zamówień. Ale zobaczymy, jak w realu wyjdzie. Największym problemem, w kwestii terminów, może być transport.


Jak będę miał jakiś update, dam znać. Ty też napisz, jakbyś dowiedział się czegoś nowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejka,

Też się zastanawiam na nowym M240iX. Mam aktualnie M235i i jest to super samochód. Szybki, zwinny, sportowy, ale nadający się do codziennego użytkowania. No i przepięknie brzmi.

Kusi mnie nowe, ale...

Plusy:

- nowszy, lepszy silnik,

- nowsza technologia, już się do niej przyzwyczaiłem w G05 i trochę mi jej brakuje w F22

- lepsze osiągi,

- elektronicznie sterowana szpera z tyłu,

- chyba będzie jeszcze bardziej użyteczny na co dzień niż aktualne M235i

Minusy,

- kontrowersyjny wygląd,

- cena,

- napęd xDrive - aczkolwiek do sprawdzenia jak to jeździ,

- prawdopodobnie ekologicznie ograniczone brzmienie silnika.

Rozmawiałem już z moim doradcą/sprzedawcą i mają mieć taką jakoś w listopadzie. Zobaczę, obejrzę, przejadę się, sprawdzę i dopiero wtedy będę podejmował jakiekolwiek decyzje.

Pozdrawiam

Arljazz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, a kiedy mieliście informację o slocie produkcyjnym? W sensie - jak długo po złożeniu zamówienia? Ja jakoś tydzień temu zamówiłem (też M) i na razie cisza. Liczę, oczywiście na grudniową produkcję.


Co do podwyżek - miały wejść na Q4 już 24.09, a nadal nie widzę zmian (przynajmniej na G42, innych jakoś bardzo nie śledziłem). Ale nie wykluczam, że w tym konfiguratorze dealerskim do ofert / zamówień już mogą być, bo strona niestety zapóźniona często i złe informacje podaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@aks762

Ja nie mam informacji o slocie produkcyjnym. Dostałem info od dealera, że produkcja jest zaplanowana na grudzień i potwierdzenie slotu będzie miesiąc przed.


@Arljazz

Miałem okazje kiedyś jeździć M235i coupé, nawet chciałem kupić ale stanęło na f32. Poprzednia dwójka z R6 to było wybitne auto. Jestem przekonany, że nowa G42 będzie conajmniej tak samo dobra (patrząc na przeskok z serii F na G w innych modelach jest spora różnica na plus). Co do xdrive w nowej g42 w modelu 40i w standardzie montowany jest mechanizm różnicowy M więc myśle że to będzie pożerać zakręty. A co do wyglądu, to na zdjęciach G42 wygląda dla mnie o wiele lepiej niż poprzednia 2, w mnie to będzie jedno z najładniejszych aut w aktualnej gamie modelowej BMW. Spójrz:


bmw.uae_224994547_1464834617205440_4674957461316604484_n.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też czekam na potwierdzenie slotu. Dealer sprawdza termin.


No właśnie pierwsze zdjęcia M240 nie pokazywały jej w najkorzystniejszym świetle, ale z każdym kolejnym materiałem, filmem okazuje się, że to piękne auto (moim zdaniem oczywiście). I chyba każda osoba, która pokazała M240 na filmie podkreśla, że na żywo samochód prezentuje się znacznie lepiej, niż na zdjęciach, bo ma sporo detali, których aparat dobrze nie oddaje.


No na tej fotce przyznam, że wygląda przekozacko!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.