Skocz do zawartości

Zakup M240xi G42


markos79

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 327
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

HUD w ID8 kryję się w opcji "BMW Live Cockpit Professional z systemem nawigacyjnym" za 4600

 

O kurde, faktycznie, HUD wrócił, przez chwilę tam tego nie było. Dzięki za zwrócenie uwagi.


W każdym razie, obejrzałem sobie auto z ID8 (i4), nie ma aż takiej dramy, ta klima trochę boli, do przeżycia.


Podpisałem papiery do zamówienia. Teraz tylko czekać....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HUD w ID8 kryję się w opcji "BMW Live Cockpit Professional z systemem nawigacyjnym" za 4600

 

O kurde, faktycznie, HUD wrócił, przez chwilę tam tego nie było. Dzięki za zwrócenie uwagi.


W każdym razie, obejrzałem sobie auto z ID8 (i4), nie ma aż takiej dramy, ta klima trochę boli, do przeżycia.


Podpisałem papiery do zamówienia. Teraz tylko czekać....

 

Gratulacje ! Jaki termin odbioru ? Podziel sie specką co zamówiłeś :)


Moja w końcu wylądowała w Niemczech w tamtym tygodniu, powinienem odebrać w pierwszej połowie września :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje ! Jaki termin odbioru ? Podziel sie specką co zamówiłeś :)


Moja w końcu wylądowała w Niemczech w tamtym tygodniu, powinienem odebrać w pierwszej połowie września :)

 

W papierach jest Marzec 2024 :( ale to chyba tak z przezorności, rozmowy były o czwartym kwartale 2023.


A specyfikacja - https://configure.bmw.pl/pl_PL/configid/fjaodbux. Ogółem to tak jak chciałem, bez mkowych foteli i szyberdachu, a tak to wrzuciłem większość opcji. Mam nadzieję, że Thundernight wygląda dobrze na żywo, w testówce miałem Niebieski Portimao, o ile ładny, to niebieskie auto już miałem :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje ! Jaki termin odbioru ? Podziel sie specką co zamówiłeś :)


Moja w końcu wylądowała w Niemczech w tamtym tygodniu, powinienem odebrać w pierwszej połowie września :)

 

W papierach jest Marzec 2024 :( ale to chyba tak z przezorności, rozmowy były o czwartym kwartale 2023.


A specyfikacja - https://configure.bmw.pl/pl_PL/configid/fjaodbux. Ogółem to tak jak chciałem, bez mkowych foteli i szyberdachu, a tak to wrzuciłem większość opcji. Mam nadzieję, że Thundernight wygląda dobrze na żywo, w testówce miałem Niebieski Portimao, o ile ładny, to niebieskie auto już miałem :P

 

Fajny konfig, ciekawe jak fiolet z czarnymi dodatkami bedzie sie prezentował.


Strasznie podrożały te auta, chyba bym się nie zdecydował jak bym miał teraz zamawiać. Pamiętam że jak jak m240 pojawila sie w konfiguratorze rok temu to podstawa kosztowala 250k, teraz prawie 10k więcej, nie wspominam o dodatkach..


Udało Ci się jakiś rabat wyrwać ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny konfig, ciekawe jak fiolet z czarnymi dodatkami bedzie sie prezentował.


Strasznie podrożały te auta, chyba bym się nie zdecydował jak bym miał teraz zamawiać. Pamiętam że jak jak m240 pojawila sie w konfiguratorze rok temu to podstawa kosztowala 250k, teraz prawie 10k więcej, nie wspominam o dodatkach..


Udało Ci się jakiś rabat wyrwać ?

 

Inflacja ¯\_(ツ)_/¯ Podobnie wyposażone S3 kosztuje niewiele mniej. Dostałem rabat 9%. Ale, auto może zdrożeć do 3%, ale nie musi, ale może, więc pewnie zdrożeje. W sumie to sprzedający powiedział, że BMW zastrzega sobie prawo nawet do 10% zwyżki, ale jak mam podpisane zamówienie to maks 3% mogą mi 'dowalić'. Po prostu :roll:


No ale nikt mnie nie zmuszał, jasno mi powiedziano co się może wydarzyć, trafiłem (póki co) na jakiegoś rozsądnego sprzedającego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Pytanko dla tych co już odebrali auto.


Jutro byłem umówiony na odbiór auta a tu telefon od dealera, że jest akcja serwisowa i nie mogę odebrać dopóki nie naprawią. Żenująca sprawa. Podobno cos z podsufitką, kod akcji 0051470500. Wiecie coś więcej na ten temat ? Jakieś problemy u Was ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i ja sie w końcu doczekałem :lol:


Wrażenia na szybko: lakier jest fenomenalny, środek dwie klasy wyżej niż w serii F.


Teraz jeszcze PPF + lotka na klapę


Dla tych co sie zastanawiają ile to mniej wiecej trwa:


Zamówiony - wrzesien 2021

Status 150 - 25 maj 2022

Vin- 1 czerwca 2022

Status 160 - 16 czerwca 2022

W transporcie MX - 10 lipca

Przyplyniecie DE - 11 sierpnia

Transport Kleszczow - 19 sierpnia

Gotowy do odbioru - 25 sierpnia


Foty na szybko:


IMG-1928.jpg

IMG-1927.jpg

IMG-1930.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratulację ;-) Super ten kolor na zdjęciach wygląda. Jeszcze bardziej będzie mnie męczyło czekanie :(


W ogóle, ostatnio dostałem telefon z salonu, że auto które miało być dostarczone 3-4 kwartał 2023 ma nagle status do produkcji na ostatni tydzień września, tego roku xD Mam nadzieję, że to nie jest żart.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i w końcu po 11 miesiącach mam swoje m240 xi coupe. Całe czarne oprócz felg. Jest genialne. Jedyne niedogodności to brak schowka na okulary przy lusterku i trochę mało czule hamulce. Spróbuje zamieścić fotki

nie umiem jednak dodać zdjęcia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Na niemieckim forum BMW był post o tym. Ponoć sama naprawa jest szybka, odkręcenie dwóch śrub. Pytanie czy wszystko mają.

Stan faktyczny:

W bardzo rzadkich przypadkach mocowania podsufitki w słupkach c mogą się poluzować na skutek zadziałania kurtynowej poduszki powietrznej.

Działanie - poprawienia mocowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • Zasłużeni forumowicze
Udalo wam sie gdzies znalesc opony zimowe 19' mieszane z homolgacja ? Podzwonilem po dealerach i nikt nic nie ma, tylko komplety kół. W sklepach online też mi sie nie udalo nic znaleść.

Czy na pewno dobrze szukasz? bmw swoje komplety kół sprzedaje z Continental Winter Contact TS860S SSR*.


https://www.oponeo.pl/dane-opony/continental-wintercontact-ts-860-s-225-40-r19-93-h-run-on-flat-xl-fr---qr-code#396916940

https://www.oponeo.pl/dane-opony/continental-wintercontact-ts-860-s-255-35-r19-96-h-run-on-flat-xl-fr---qr-code#400126116


Zrzut-ekranu-2022-10-7-o-13-27-44.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udalo wam sie gdzies znalesc opony zimowe 19' mieszane z homolgacja ? Podzwonilem po dealerach i nikt nic nie ma, tylko komplety kół. W sklepach online też mi sie nie udalo nic znaleść.

Czy na pewno dobrze szukasz? bmw swoje komplety kół sprzedaje z Continental Winter Contact TS860S SSR*.


https://www.oponeo.pl/dane-opony/continental-wintercontact-ts-860-s-225-40-r19-93-h-run-on-flat-xl-fr---qr-code#396916940

https://www.oponeo.pl/dane-opony/continental-wintercontact-ts-860-s-255-35-r19-96-h-run-on-flat-xl-fr---qr-code#400126116


Zrzut-ekranu-2022-10-7-o-13-27-44.png

 

Tak, run flaty są dostępne. Z tym, że w moim aucie fabrycznie są założone non RF i takie też bym chciał założyć u siebie. Na tym screenie z konfiguratora kół który podałeś też są non RF.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Na tym screenie z konfiguratora kół który podałeś też są non RF.

Gdzie? legenda jasno mówi ze są tylko i wyłączenie ROF na tym zrzucie. Pierwsza ikona od prawej to RSC (Opona typu Run-flat).

Gdybyś zaznaczył że szukasz zwykłych opon od razu było by łatwiej, nie czytam Ci w myślach.

Jeśli chcesz używać fabrycznych felg i mieć ogumienie mieszane to zostają Ci tylko opony ROF bo jako jedyne mają homologacje. Jak nie chcesz ROF to musisz kupić 4 x taką samą felgę i wtedy podobno możesz założyć zwykłe niehomologowane opony.


Odsyłam do https://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=86&t=242171&p=2856702&hilit=xdrive+opony#p2856702 bo sam ekspertem nie jestem ale już 100 stron o tym napisali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udalo wam sie gdzies znalesc opony zimowe 19' mieszane z homolgacja ? Podzwonilem po dealerach i nikt nic nie ma, tylko komplety kół. W sklepach online też mi sie nie udalo nic znaleść.

 

Z ciekawości, z homologacją BMW? A nie możesz kupić jakichś innych o takim samym rozmiarze/indeksie prędkości? W ogóle, wybaczcie ignorancję, opony mają homologacje producenta teraz?


Ok, doczytałem sobie, faktycznie są, do M240 jeszcze pasują jakieś 18, przynajmniej według konfiguratora. W sumie to na zimę/śnieg to chyba nawet lepsza opcja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To znaczy ze nie mozna kupic opon innych niz od BMW i ich zamontowac?

 

Ja mam doświadczenia z poprzednich wizyt serwisowych gdzie na przeglądzie zaznaczali, że mam opony bez homologacji BMW. Nie chciałbym żeby mieli się do czego przyczepić w razie jakiejś naprawy gwarancyjnej, dlatego wolałbym kupić opony z homolgacją. Komplet mieszany bez run flat z gwiazdką jest praktycznie nie do kupienia w tym momencie. A nie mam zamiaru wydawać 15k na komplet kół więc pewnie kupie normalne opony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.