Skocz do zawartości

Zakup M240xi G42


markos79

Rekomendowane odpowiedzi

To bardzo dziwne. Powiedziałbym nawet, że podejrzanie dziwne. Zapytaj dealera czy na pewno miałeś status, że w transporcie.

No nie ma takiej opcji, że statek z Twoim BMW płynie miesiąc dłużej niż mój. Coś tu mocno nie gra.

 

Wlasnie dostalem info ze odbior w przyszla sobote. Takze cos krecili z tym transportem, jak juz sie spotkam to wypytam dokladnie o to.

Licze tez na to ze cos mi doloza w gratisie ;)

 

Najważniejsze, że samochód dotarł :) I wszystko by się zgadzało 8-9 tydzień od wypłynięcia.


Daj znać, czy udało Ci się coś dostać w gratisie za opóźnienie. No i po odbiorze koniecznie wrzuć fotki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 327
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Dziwne to wszystko. Ja dostałem dzisiaj info ze diler dostał „kwotę produkcyjną” na 25 tydzień czyli na polowe czerwca. Czy to oznacza ze auto się wyprodukuje w połowie czerwca potem transport 41 dni i będzie? To by dawało koniec lipca jakoś
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne to wszystko. Ja dostałem dzisiaj info ze diler dostał „kwotę produkcyjną” na 25 tydzień czyli na polowe czerwca. Czy to oznacza ze auto się wyprodukuje w połowie czerwca potem transport 41 dni i będzie? To by dawało koniec lipca jakoś

 

Ja taki termin produkcji miałem przesuwany chyba z 4x, więc ostrożnie podchodziłbym do tej informacji. Cieszyć można się po nadaniu VINu.

Pamiętaj też, że samochód prosto z taśmy produkcyjnej jeszcze nie zjeżdża do czekającego na niego kontenerowca, który od razu płynie. Od daty produkcji liczyłbym 2 miesiące. 25 tydzień to okolice 20-27 czerwca. Czyli odbiór bliżej końca sierpnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łyżka dziegciu do beczki miodu w tym temacie. 10 maja minęła kolejna alokacja produkcji która nie uwzględniła mojego zamówienia, następna dopiero w lipcu, ciągle gniję na statusie 105.. Mam dziwne przeczucie, graniczące z przekonaniem że samochodu w tym roku nie zobaczę. Jedyna rzecz która mnie powstrzymuje przed rezygnacją jest umowa leasingowa na stałą stopę z września 2022 ale z drugiej strony ile można czekać..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Współczuję :(

W wątku o serii 3 pojawiają się sugestie, że Polscy dealerzy dostali ostre ograniczenia na sloty na ten rok, jako pewnego rodzaju karę za kombinacje przy zamówieniach. Nie wiem tylko czy dotyczy to również 2 coupe i nie weryfikowałem tej informacji.


Może zmień od razu zamówienie na M2, które może zostać pokazane w Goodwood rok po M240 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam niby status 112 czyli przypisane do produkcji. Na polowe czerwca. Ten status 112 to chyba lepiej niż 105 :)

 

Mialem juz 3 razy od września status 112.. Jedynym pewnym wydaje sie 150 i wszystko przed nim nie jest pewne, niestety. Ale trzymam kciuki, żeby Ci przyjechalo jak najszybciej.

 

Współczuję :(

W wątku o serii 3 pojawiają się sugestie, że Polscy dealerzy dostali ostre ograniczenia na sloty na ten rok, jako pewnego rodzaju karę za kombinacje przy zamówieniach. Nie wiem tylko czy dotyczy to również 2 coupe i nie weryfikowałem tej informacji.


Może zmień od razu zamówienie na M2, które może zostać pokazane w Goodwood rok po M240 :)

 

Moze i dealarzy ograniczenia slotow dostali, ale raczej ze wzglegu na braki w komponentach a nie za kare (w ogole jak to brzmi :lol: ). To jest biznes a nie piaskownica, kto w ogole takie teorie wymyśla ?!


Na m2 pewnie bedzie trzeba czekac do 2024 zanim pierwsze sztuki wyjada na ulice. Jak bym mial cokolwiek teraz kupować to tylko z placu. Jak bym wiedział, ze to wszystko się tak potoczy to bym troche dolozyl i wzial gotowe m340i, no ale.. jest jak jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam niby status 112 czyli przypisane do produkcji. Na polowe czerwca. Ten status 112 to chyba lepiej niż 105 :)

 

Mialem juz 3 razy od września status 112.. Jedynym pewnym wydaje sie 150 i wszystko przed nim nie jest pewne, niestety. Ale trzymam kciuki, żeby Ci przyjechalo jak najszybciej.

 

Współczuję :(

W wątku o serii 3 pojawiają się sugestie, że Polscy dealerzy dostali ostre ograniczenia na sloty na ten rok, jako pewnego rodzaju karę za kombinacje przy zamówieniach. Nie wiem tylko czy dotyczy to również 2 coupe i nie weryfikowałem tej informacji.


Może zmień od razu zamówienie na M2, które może zostać pokazane w Goodwood rok po M240 :)

 

Moze i dealarzy ograniczenia slotow dostali, ale raczej ze wzglegu na braki w komponentach a nie za kare (w ogole jak to brzmi :lol: ). To jest biznes a nie piaskownica, kto takie teorie wymyśla..


Na m2 pewnie bedzie trzeba czekac do 2024 zanim pierwsze sztuki wyjada na ulice. Jak bym mial cokolwiek teraz kupować to tylko z placu. Jak bym wiedział, ze to wszystko się tak potoczy to bym troche dolozyl i wzial gotowe m340i, no ale.. jest jak jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Moze i dealarzy ograniczenia slotow dostali, ale raczej ze wzglegu na braki w komponentach a nie za kare (w ogole jak to brzmi :lol: ). To jest biznes a nie piaskownica, kto w ogole takie teorie wymyśla ?!

 

nie wiem kto to wymyśla, ale też moge sobie wyobrazić sytuację, że salony dostały ograniczenia z uwagi na to, że pierwsze co robiły, to rezerwowały sloty, pod dalszą odsprzedaż później. Wiesz, w obecnych czasach, to dealerowi zależy na jak największej liczbie slotów. Fabryka jak zabierze sloty dealerom w Polsce, to spokojnie rozda je w innych krajach.


Co oczywiście w żaden sposób nie wyklucza, że cała teoria jest wyssana z palca :)


Jakieś M240 są dostępne od ręki. Może zrezygnujesz ze swojej i weźmiesz taką?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Jakieś M240 są dostępne od ręki. Może zrezygnujesz ze swojej i weźmiesz taką?

 

Rozgladalem sie troche nawet, najtansza widze na otomoto stoi za 289k brutto (po rabacie), czerwona ale bez adaptacyjnego zawieszenia, do tego leasing na stalej stopie ok 112%


Ja mam umowę na swoją za 262k brutto + leasing na stalej stopie 102%, roznica na szybko liczona wychodzi +-50k brutto... Moralnie dla mnie nie do przełknięcia nawet jesli mam pol roku czekac Jak bym nie mial czym jezdzić wolalbym sobie poczekać i wypozyczac jakies fajne auto co miesiac nawet za 7-8k :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szybkie pytanko-dzisiaj odebralem swoje autko, wrazeniami podziele sie jak ochlone i zrobie wiecej niz 100 km dzisiejsze;)

Jak wlaczyc aplikacje nawigacji? Mam wykupiony ten dostep, ale nigdzie w komputerze pokladowym nie moge znalezc aplikakacji od navi. Ktos cos?:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szybkie pytanko-dzisiaj odebralem swoje autko, wrazeniami podziele sie jak ochlone i zrobie wiecej niz 100 km dzisiejsze;)

Jak wlaczyc aplikacje nawigacji? Mam wykupiony ten dostep, ale nigdzie w komputerze pokladowym nie moge znalezc aplikakacji od navi. Ktos cos?:)

 

Gratulacje !


Normalnie klikasz MAP albo NAVI na konsoli centralnej zeby wlaczyc navi bmw. Czy pytasz o carplay ?


btw. pochwal sie fotami i pierwszymi wrazeniami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne ze żarcik i presja z mojej strony. Już tak długo czekam ze nie mogę uwierzyć ze ktoś odebrał takie auto w PL

 

Człowiek już za dużo w internetach siedzi i zapomniał, że ludzie mogą tak po prostu, bez złośliwości żartować :)


Ja mam odebrać swoje BMW niby w przyszłym tygodniu, ale jak przeczytałem o problemach z transportem po Polsce, to zaczynam myśleć, czy jak już samochód dotrze do Kleszczowej, to nie wezmę lawety i sam nie przywiozę do salonu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaden trolling;) Mam taki zapierdol w robocie ze nie mam czasu nawet do komputera usciasc, a z telefonu nie umiem wkleic zdjec. Okazalo sie ze nie mam navi fabrycznie, ale ogarnalem dobry uchwyt na tel;)

Szkoda tylko ze poki co iphone laczy sie jedynie przez bloototha.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.