Skocz do zawartości

Zakup M240xi G42


markos79

Rekomendowane odpowiedzi

Mam już datę odbioru M240 - pierwsza połowa stycznia.

Nic nie wypadło z konfiguracji, a mam HK, aktywny tempomat, kamerę cofania. Nie ma też problemu z dotykowym wyświetlaczem.


Widziałem na youtube pierwsze recenzje i zapowiada się naprawdę fajne auto :)

 

Mega informacja, gratulacje ! Ja nadal czekam na detale do deleaera.


Po recenzjach apetyt jeszcze sie zwiekszyl, mysle ze bedzie grubo :)


Btw nowa 2er w Portimao Blue wyglada epicko:


bmw_m240i_coupe_portimao_blue_01.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 327
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Mikiciuk testuje


 

Fajny materiał! Dzięki za podesłanie linka. Przyspieszenie z dwiema osobami i bez procedury startowej robi wrażenie :)

Chyba we wszystkich recenzjach pojawiają się bardzo pochlebne opinie o prowadzeniu się samochodu i dobrze spisującej się skrzyni biegów.


Po odbiorze najgorsze dla mnie jest zawsze pierwsze 2000 km, aby nie szaleć i dobrze dotrzeć silnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyspieszenie z dwiema osobami i bez procedury startowej robi wrażenie :)

 

całkiem przyzwoicie (ciut wolniej lub podobnie jak moje stare auto), myślę, że dobry program zrobi robotę :cool2:

jak się pojawią, chętnie to zobaczę i przetestuję, bo już mnie mój błąd życiowy, tzn g30 :duh: doprowadza do rozpaczy :roll:

z bmw > r1150r rockster > k1200r beaster > f30 328 sport > g30 520xd

RIP - audi S5 460PS - stolen...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze sie zastanawiałem jaki jest sens robienie programu w autach, które jak wychodzą z fabryki to i tak już zostawiają prawie wszystko na światłach. Oświecisz mnie piotrc ?


Z ciekawości, co niedobrego sie dzieje z Twoim G30 ? Dosyć często jeżdzę 530d i właściwie nie ma sie do czego przyczepić, wygodna limuzyna do połykania kilometrów, od nowości właściwie żadnych awarii a już prawie 180k nastukane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze sie zastanawiałem jaki jest sens robienie programu w autach, które jak wychodzą z fabryki to i tak już zostawiają prawie wszystko na światłach. Oświecisz mnie piotrc ?

 

heh to jest jak choroba, imho kierowcy dzielą się na grupy, jedni lubią auto typu m240, inni wolą 730d z masażami i wodotryskiem (pewnie są jeszcze inne niezrozumiałe dla mnie grupy kapeluszników);

albo jeszcze nie wszedłem w tę kategorię wiekową :D

 

Z ciekawości, co niedobrego sie dzieje z Twoim G30 ? Dosyć często jeżdzę 530d i właściwie nie ma sie do czego przyczepić, wygodna limuzyna do połykania kilometrów, od nowości właściwie żadnych awarii a już prawie 180k nastukane.

 

z g30 jest wszystko ok, tylko po 2 miesiącach jazdy, stwierdzam, że jednak to nie jest auto dla mnie.

10 lat temu sprzedałem jedyne auto jakie miałem z silnikiem diesla (v6 240ps)- powiedziałem sobie, że nigdy w więcej...

ale w wrześniu jakiś koleś z walizką zajumał mi audi... więc trzeba było kupić coś na szybko w ograniczonym budżecie, jednak z minimalnym must have.. i tak padło na g30 520xd..

nie mogę się przyzwyczaić do tego silnika - taki sorry za określenie "dziadkowóz"..

btw w środę daje go na operację zwiększenia mocy :roll:

są też pozytyw - zasięg :cool2:

spalanie na trasie - można lecieć w zakresie 160-200 km/h (powyżej to już ciężko osiągalne) i spalanie jest w okolicy 10 l/100 km :cool2:

ale cóż - wiedziałem co biorę, teraz z rok się muszę tym pobujać.

jak to się mówi - jak się nie ma co się lubi - to się lubi co się ma :D

z bmw > r1150r rockster > k1200r beaster > f30 328 sport > g30 520xd

RIP - audi S5 460PS - stolen...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Czesc , tez zamówilem m240 xi coupe, ale miesiąc temu, zaliczka wpłacona, konfi ustalony i czekam z niecierpliwością....


podobno jednak obsuwa moze byc z datą premeiry w PL


ma byc 22.01.2022 [ chyba po to żeby d€zo cyfr 2 było :D

a nie jest wykluczone ze beda z powodu opóżnień wie premiery tego samego dnia-- m240 oraz i4- obie 26. lutego.....


to info od zaprzyjażnionego handlowca z salonu BMW


rabat dostałem 12% dokladnie i nie dało sie nic wyciśnąc więcej....


na youtube juz sa filmiki z jazd, wydech brzmi ok...


pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie produkcja wyznaczona na tydzień 47, dziś zaczął sie tydzień 50. Moje auto nadal wisi w systemie na produkcje na tydz 47, żadnych aktualizacji, właściwie to nie wiadomo co sie dzieje. Powiedziano mi, że w tym roku się nie wyprodukuje ale nie wiem na podstawie czego, nic mi na restrykcje nie wpadło.

Opcje są dwie, albo słabo trafiłem z dealerem albo rzeczywiście nic nie wiadomo. Chociaż patrząc co kolega markos pisał to raczej to pierwsze. Ja zamówiłem pod koniec września. Premiera- też nie wiadomo kiedy, śmiech trochę, tym bardziej że w Stanach ludzie już śmigają nowymi autami.


Dobrze, że nie sprzedałem swojego obecnego samochodu bo bym sie obudził z ręka w nocniku :mad2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie produkcja wyznaczona na tydzień 47, dziś zaczął sie tydzień 50.

 

a kiedy miales potwierdzona produkcje? bo ja tak z tydzien temu mialem info ze prod. na styczen juz ma zakonczone potwierdzenia, wiec moj sie zrobi nie wczesniej niz w lutym. ale w sumie powinny sie wtedy statusy zaktualizowac, nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie produkcja wyznaczona na tydzień 47, dziś zaczął sie tydzień 50.

 

a kiedy miales potwierdzona produkcje? bo ja tak z tydzien temu mialem info ze prod. na styczen juz ma zakonczone potwierdzenia, wiec moj sie zrobi nie wczesniej niz w lutym. ale w sumie powinny sie wtedy statusy zaktualizowac, nie?

 

Nie jestem w stanie powiedzieć od kiedy, nie dzwonie do nich co tydzień bo to nie ma sensu. Akurat bylem u dealera właśnie w 47 tygodniu i wtedy sie dowiedziałem, że ma sie niby już zacząć produkcja. Dzwoniłem dzisiaj z do nich z przekonaniem że coś tam się już dzieje a tu zonk, nic sie nie ruszyło, oni nie mają żadnych informacji, cały czas status 87 (Production Week Assigned).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja właśnie wczoraj dowiedziałem się że G 42 w systemie nie figuruje jakby miało mieć jakiekolwiek restrykcje więc może są szanse na terminową dostawę z tego co słyszałem to związku z tym że do premiera to Bmw na zapas trochę części elektronicznych tam z zorganizowało aby nie było żadnych opóźnień poczekamy zobaczymy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja właśnie wczoraj dowiedziałem się że G 42 w systemie nie figuruje jakby miało mieć jakiekolwiek restrykcje

 

dokładnie tak, w pliku z restrykcjami w ogóle nie ma G42, czyli z perspektywy dealera wygląda to tak, jakby nie miało żadnych. Natomiast z fabryki przychodzi info w momencie gdy jest opcja na slot produkcyjny, jak wyżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

W USA premiera była 1.5 miesiaca temu a w Europie jest zaplanowala na styczen/luty. Nie wiem co z tym wspólnego ma to ze jesteśmy w Polsce, w Niemczech czy Francji też nie ma jeszcze tych aut na ulicach...


Edit.


Z ciekawości zadzwoniłem do swojego dealera żeby dowiedzieć sie co i jak. W teorii premiera ma być pod koniec stycznia i pierwsze auta demo w salonach powinny sie pojawić w momencie premiery.


Jeśli chodzi o moje zamowienie, nie ma żadnych apdejtów, produkcja ma rozpocząć sie w marcu :D wiec auto powinno być na wielkanoc, wiec przy dobrych wiatrach czas okczekiwania 7 miesiecy (zamowienie złożone we wrześniu).


Co do restrykcji to podobno sa problemy z wyswietlaczami tylko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Produkcję mam ustaloną na 7 tydzień tego roku - to przynajmniej najnowsza informacja.

Zapytałem, czy można jeszcze wprowadzić zmiany w konfiguracji (bo teraz kilka rzeczy bym dodał), ale dostałem informację, że może to spowodować opóźnienie w produkcji, więc chyba nie podejmę ryzyka.


Rozważam jeszcze Lotusa Emirę i byłem przekonany, że tam czas oczekiwania będzie jakiś kosmiczny, a tymczasem odbiór w sierpniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli rzeczywiscie uda sie w 7 tygodniu to pewnie bedzie do odbioru marzec/kwiecień.. Zgadzalo by sie, ja zamawialem po Tobie i ma byc w kwietniu, na umowie ostateczna datę mam 31 kwiecień, mam nadzieje ze bedzie wczesniej.


Emira to auto z innej bajki kompletnie, z tego co widzę to nawet nie ma polskiego importera i cos nie chce mi sie wierzyc ze cenowo podobnie to m240 :)


Tez sie przez chwile zastanawiałem nad rezygnacja i pójściem może w CLA35 ale cena po której zamawiałem i generalnie warunki leasingu jaki mam podpisany sprawiają ze to bez sensu, teraz można o takich co najwyżej pomarzyć..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no jasne, że Emira to samochód z innej bajki i "nieco" droższy, ale jak na wyposażenie i fakt, ze z wyglądu to taki mały supercar, w dodatku z fajnym silnikiem, to kwota 100 000 euro (pełne wyposażenie + transport) jest atrakcyjna.

Z BMW jednak nie rezygnuję, bo te tylnie siedzenia i bagażnik nie raz się przydadzą. Emira to niepraktyczny funcar :)


Z terminami odbioru BMW możesz mieć rację. Dealer co prawda mówił, że pierwszy tydzień marca jest realny, ale jakoś w to nie wierzę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.