Skocz do zawartości

Nowa 5 G60/G61


speedofsound

Rekomendowane odpowiedzi

Proponuję założyć nowy wątek, w którym będzie można wrzucać informacje i dyskutować o następcy leciwego :wink: G30

Na razie tylko ogólne informacje i niepotwierdzone rendery https://www.autobild.de/artikel/bmw-5er-g60-2023-infos-m5-touring-marktstart-19481231.html?fbclid=IwAR3Zea-FkRfnjNLZ2meE_-CwO-5BC-5ir2XFoL6ymdVpdoz-iDLKSJrlNDY

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda średnio na tych wizualizacjach jak dla mnie :D Już nawet ten grill wydaje mi się "normalny", ale linie świateł z przodu i z tyłu przypominają jakieś chińskie klimaty... Widzę jednak, że wielu producentów nastawia się na takie wąskie "liniowe" światła w przyszłości, chyba taki nowy trend powoli przygotowując się pod elektro... jak zwykle czas minie, wszyscy się przyzwyczają i poprzedni design będzie wydawał się przestarzały...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cykl BMW dla 5er to 7 lat (LCI po 3.5 roku), więc jeszcze spokojnnie 2 lata trzeba poczekać ;)


Te rendery w AutoBildach to chyba robią dla nich stażyści, jeszcze sie nie zdarzyło, żeby trafili z designem i tu też tak się nie zapowiada.


W przyszłym roku wchodzi za to nowa 7, zakladam że 5 dostanie z niej sporo "ficzerów", mam trochę info od osoby, które auto widziała (co prawda lekko rozłożone, ale zawsze):

- większy :D grill, wyglądający podobnie jak w iX, podświetlany i inne cuda na kiju, może być tak że podświetlenie zmienia kolor zaleznie od trybu jazdy,

- durne lusterka z kamerkami zamiast zwykłych w opcji,

- te nowe klamki wysuwane, ale to wiadomo bo juz na mułach oklejonych je widać,

- nowa skrzynia biegów ma wejść, nowe elementy układu napędowego, ciekawi mnie dlaczego zmieniają z ZF (jeśli to prawda, zobaczymy),

- środek to dla mnie dramat, ma wyglądać jak to co wchodzi w iX generalnie (design, materiały), mnie sie ten kierunek mega nie podoba,

- ekran też jak w iX, czyli konsola "półokrągła",

- [jakieś tam pierdoły że wygląda bardziej masywnie, niż aktualna 7 LCI, ma elementy stylistyczne zbliżone do iX, ma być dużo bardziej luksusowa niż aktualna, pierdu pierdu ;) , etc]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem przydałaby się lekka rewolucja w designie. G 30 nie wyróżnia się z tłumu, pewnie dlatego, że jest zbyt blisko F10. Te lampy są zbyt podobne do Octavii i podoba mi się pomysł na zmianę. Liczę też na mocną hybrydę, ale może trochę lżejszą niż 545e i z bagażnikiem 500+.

Btw. czy jest ktoś na forum, kto ma G30 545e? Ciekawy jestem wrażeń z jazdy i użytkowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • Zasłużeni forumowicze
- większy :D grill, wyglądający podobnie jak w iX, podświetlany i inne cuda na kiju, może być tak że podświetlenie zmienia kolor zaleznie od trybu jazdy,

:norty:

enyaq_iv_073-1920x1296.jpg

"Sprzedaż najdroższych modeli BMW pikuje do góry" - słonik40

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 4 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...
Ja zdecydowanie czekam na nową aczkolwiek potrzebna cierpliwość, premiera jesienią na targach a w salonach wiosna za rok. Oczywiście wersja jak się nic nie wyjeb.e. Natomiast łatwiej się czeka z G30 w garażu. Dylemat masz spory to w końcu 1,5 roku ale jak dać teraz do produkcji i odebrać jesienią to w sumie niesmak też może pozostać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.