Skocz do zawartości

Wyjazd na urlop leasingowanym autem poza granice Polski


darekas

Rekomendowane odpowiedzi

Pierwszy raz w życiu mam auto w leasingu


Leasing jest na jednoosobową działalność gospodarczą w PKO Leasing.


Autem chciałbym wyjechać na urlop na narty.


PKO leasing przysłało mi bezpłatnie potwierdzenie że wyraża zgodę na używanie auta poza granicami Polski w krajach Unii + Andora... itd


Takie same potwierdzenie ale dla żony będzie już kosztować 300zł.


Czy będę potrzebował jeszcze jakieś inne papiery albo zgodę leasingodawcy.


Ja kto jest w przypadku wyjazdu na prywatny nie związany z działalnością wyjazd poza granice Polski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Bo z tego by wynikało czy pojazd możesz używać wyłącznie do celów związanych z działalnością gospodarczą czy również do celów prywatnych.
http://images.spritmonitor.de/1244128.png - ekologia pełną gębą :lol:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Zaświadczenie które otrzymałeś jest w pełni wystarczające dla ewentualnych kontroli zagranicą.

Powinieneś je mieć wypełnione po angielsku również.

Ja z BMW otrzymywałem takie zaświadczenie i po angielsku i po niemiecku.

Skoro otrzymałeś takie zaświadczenie z PKO to jest tożsame z ich zgodą.

Ponadto powinieneś mieć na to paragraf w Umowie.

W BMW Lease miałem tak, że przy podpisaniu umowy dali już mi takie zaświadczenie na cały okres obowiązywania Umowy.

W chwili obecnej jestem w innej firmie i tam mam powiedziane w Umowie, że muszę zgłaszać im każdorazowy wyjazd za granicę, ale auto jest w najmie i ma zamontowany GPS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zaświadczenie które dostałem w PKO Leasing jest wystarczające.


Tylko tam nie ma nic o tym czy to jest wyjazd dla celów służbowych czy wyjazd prywatny na narty.


Ale może nie potrzebnie drążę temat bo może dla PKO leasing nie ma znaczenia czy to wyjazd prywatny czy służbowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zaświadczenie które dostałem w PKO Leasing jest wystarczające.


Tylko tam nie ma nic o tym czy to jest wyjazd dla celów służbowych czy wyjazd prywatny na narty.


Ale może nie potrzebnie drążę temat bo może dla PKO leasing nie ma znaczenia czy to wyjazd prywatny czy służbowy.

Dla nikogo nie ma to znaczenia, nawet dla naszej skarbówki przy takiej formie rozliczania :D :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyjeżdżałem poza PL nie swoim samochodem wielokrotnie. Podatki i US nie mają tutaj jakiegoś specjalnego znaczenia ,pod warunkiem ,że nie będą wrzucane koszty podróży do kosztu uzyskania przychodu.

Bardziej istotne jest czy w danym kraju wymaga się zielonej karty lub czy danych kraj jest ujęty wśród krajów wymienionych na zielonej karcie - to w kwestii ubezpieczeń. No może jeszcze warto zwrócić uwagę czy dany kraj respektuje np tylko swoje polisy OC i w związku z tym trzeba taką nabyć na przejściu - np Gruzja.

I jeszcze pełnomocnictwo. Bank ,leasing ,(wersja PL + wersja ENG) to oczywiste ale w większości przypadków na przejściu granicznym możemy mieć do czynienia z typowym gamoniem ,który nie będzie uważał takiego papieru za wiążący. W przypadku wyjazdów do krajów spoza Schengen lub EU zawsze miałem trzy językowe pełnomocnictwo potwierdzone notarialnie - robi robotę i kosztuje zaledwie 20 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyjeżdżałem za granice leasingowanym i prywatnie i służbowo jako szofer. Nikogo się nie pytałem o zdanie. Przeczytaj przede wszystkim dobrze warunki leasingu powiązane z Twoim zapytaniem i wszystko stanie się jasne. Nie daj się naciągnąć na jakieś dodatkowe opłaty bez sensu :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.