Skocz do zawartości

Opóźnienia w dostawie - X5/X6


MisiaelX

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wam,


czy ktoś z was może podzielić się informacją ile u was trwał transport X5/X6 z Bremerhaven do dilera w Polsce?


U mnie bardzo się przeciąga i samochód jest już 13 tygodni w transporcie (najpierw 12 tygodni status 165, teraz od tygodnia 182). Ponoć w zeszłym tygodniu dopłynął do Bremerhaven, ale nikt nie potrafi odpowiedzieć kiedy auto będzie w Kleszczowie lub u dilera.


Czy ktoś z was ma / mial podobną sytuację?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od daty produkcji wg VIN do daty odbioru w moim przypadku dwa razy po około 6 tygodni. Z tego 4 tygodnie trwa zazwyczaj transport do Bremerhaven, następnie tydzień do Kleszczowa i tydzień do dealera + formalności.


Jeśli tyle trwa u Ciebie, to pewnie przypłynął bez czegoś i czeka w Bremerhaven na montaż tego. Poproś dealera na screenshot statusu swojego samochodu i zobaczysz czy Cię nie ściemnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od daty produkcji wg VIN do daty odbioru w moim przypadku dwa razy po około 6 tygodni. Z tego 4 tygodnie trwa zazwyczaj transport do Bremerhaven, następnie tydzień do Kleszczowa i tydzień do dealera + formalności.


Jeśli tyle trwa u Ciebie, to pewnie przypłynął bez czegoś i czeka w Bremerhaven na montaż tego. Poproś dealera na screenshot statusu swojego samochodu i zobaczysz czy Cię nie ściemnia.

 

Do Bremerhaven dopłynął ponoć statkiem 12.11. - status 182 od 18.11. - problem w tym, że wcześniej od końca sierpnia aż do 18.11. miał status 165 tj. w transporcie (nie mam wiedzy o tym czy brakowało kamer, klapy, kierownicy czy wymieniali w tym czasie pół samochodu).

Problemem nie jest salon, z którym mam bardzo dobry kontakt a centrala, która nie wie gdzie są ich własne samochody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
U mnie w dekoderze nic nie widać, przynajmniej ja nie zauważyłem. Auto dojechało na początku tego tygodnia. Łudzę się że uda mi się odebrać do świąt, ale pewnie bardzo małe prawdopodobieństwo. Do dołożenia była kość ramu powiedział mi Pan z salonu, twierdził ze nic poważnego, ale mała szansa że do świąt dojedzie. W poniedziałek dzwonię pytać jak sytuacja.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w dekoderze nic nie widać, przynajmniej ja nie zauważyłem. Auto dojechało na początku tego tygodnia. Łudzę się że uda mi się odebrać do świąt, ale pewnie bardzo małe prawdopodobieństwo. Do dołożenia była kość ramu powiedział mi Pan z salonu, twierdził ze nic poważnego, ale mała szansa że do świąt dojedzie. W poniedziałek dzwonię pytać jak sytuacja.

A jaka masz datę produkcji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze pytanie jakie macie opóźnienia. Zgodnie z umową BMW może dostarczyć samochód do 6 tygodni po terminie bez żadnych konsekwencji.

Do 6 tyg od daty produkcji?


Mam informację, że moje BMW jak i wiele innych X5 / X6 czeka w Niemczech na doposażenie w ekrany dotykowe. Nie wiadomo, kiedy będzie odbiór.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Jeszcze pytanie jakie macie opóźnienia. Zgodnie z umową BMW może dostarczyć samochód do 6 tygodni po terminie bez żadnych konsekwencji.

Do 6 tyg od daty produkcji?


Mam informację, że moje BMW jak i wiele innych X5 / X6 czeka w Niemczech na doposażenie w ekrany dotykowe. Nie wiadomo, kiedy będzie odbiór.

 


Do 6 tygodni od zawartej w umowie daty dostawy! U mnie produkcja 31.08. - dostawa z opóźnieniem 6 tygodniowym z salonu w pierwszej połowie grudnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój dopiero przyjechał do Bremerhaven 24 stycznia i też czeka na nawigację bo doradca handlowy mi powiedział ale powiem wam szczerze jak to ma trwać do maja/czerwca to może od razu już być w transporcie i taki mogę odebrać mogą se darować tą nawigację jak w każdym telefonie jest dziś nawigacja to po jakiego grzyba mi ona w aucie za ponad 500k.


MisiaelX a mozesz wrzucić linka do twojej konfiguracji albo chociaż jaki wziąłeś lakier kolor tapicerki i drewno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Jeszcze pytanie jakie macie opóźnienia. Zgodnie z umową BMW może dostarczyć samochód do 6 tygodni po terminie bez żadnych konsekwencji.

Do 6 tyg od daty produkcji?


Mam informację, że moje BMW jak i wiele innych X5 / X6 czeka w Niemczech na doposażenie w ekrany dotykowe. Nie wiadomo, kiedy będzie odbiór.

 


Do 6 tygodni od zawartej w umowie daty dostawy! U mnie produkcja 31.08. - dostawa z opóźnieniem 6 tygodniowym z salonu w pierwszej połowie grudnia.

Mam w umowie datę odbioru na wrzesień 21 roku (akurat x5 ale to ta sama sytuacja),jest luty 22,auto stoi w Niemcowni i czeka na doposażenie,myslę że w kwietniu je odbiorę- umowy są tak skonstruowane,że w dzisiejszych czasach opóźnienia kilkumiesięczne to normalka i nic nie możemy wywalczyć.Chyba ,że macie inne umowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
  • Zasłużeni forumowicze

A czy ktoś wie na kiedy jest planowany lifting X6?

Zastanawiam się nad zamówieniem i chciał bym celować w lift jak będzie w tym roku.

Druga sprawa czy X6 jest mniej komfortowym autem niz X5? Tak było w starym modelu E gdzie x6 było sporo sztywniejsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.