Skocz do zawartości

Problemy z AdBlue


burzalka

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem czy pobiję rekordy awaryjności BMW, ale co tam. G06 odebrałem w poniedziałek. Pojeździłem po okolicy. We wtorek zrobiłem sobie wycieczkę do Warszawy (ok. 250 km w jedną stronę). Po przejechaniu ok. 120km ze stałą prędkością ok 120 km/h na S8, pojawił się komunikat o problemie z AdBlue i konieczności wizyty w serwisie. Próbowałem z poziomu systemu auta umówić się na wizytę, ale bezskutecznie. Postanowiłem jechać dalej. Po kolejnych ok 12-15 km. pojawił się drugi komunikat o awarii związanej z AdBlue. Tym razem dodatkowo zostałem poinformowany że po przejechaniu 400 km silnik się wyłączy i nie da się go już uruchomić! Zadzwoniłem więc do salonu w którym auto kupiłem. Usłyszałem tylko że mogę zadzwonić na assistance BMW i że laweta ściągnie mi auto, a ja na 3 dni dostanę zastępcze. Stwierdziłem jednak że skoro da się jeszcze jechać, a mój dom jest w zasięgu przebiegu który jeszcze mogę zrobić, to pojadę i z domu zadzwonię po assistance. Po przejechaniu ok. 20 km. komunikat nagle zniknął. Wszystko wróciło do normy. W systemie status auta wyświetla się OK. Zmieniłem plany i pojechałem jednak do stolicy. Nic się więcej nie wydarzyło. Jestem umówiony na sprawdzenie auta 02.07.2021. Zastanawiam się jednak kiedy problem powróci i czy akurat nie będę poza UE, co na pewno utrudni skorzystanie z assistane, gwarancji itp.

Dlatego zapytam - miał ktoś takie przygody? Jak to się skończyło?

Dodam jeszcze że komunikaty i odliczający się zasięg przejazdu to były jedyne problemy - nie zauważyłem spadku mocy (choć ze względu na przebieg, jeżdżę bardzo delikatnie), czy innych problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Ja przejechałem od czasu tego dziwnego komunikatu ok 4000 km, w międzyczasie wymieniając olej i aktualizując oprogramowanie. Nigdy więcej problem nie wystąpił więc może soft? W każdym razie, teraz jeżdżę czasem spokojnie a czasem ostro (sprawdzanie ile wyciągnę do 100, zamykania licznika itp.).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.