Skocz do zawartości

2 Gran Coupe, opinie, porady, porównania


BMK

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...

.

BMW Serii 2 Coupe




...Aktualna generacja Serii 2 oznaczona numerem F44 zadebiutowała w 2019 roku i dostępna jest wyłącznie jako 4-drzwiowy sedan o przydomku Gran Coupe. Wersja Coupe powinna zadebiutować najszybciej w...







https://cartests.net/2020/05/01/bmw-serii-2-coupe-pierwsze-spojrzenie/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...
Trochę brakuje opcji pośredniej między najsłabszą benzyną 218i a wersją M235i.. rozrzut 140 i 303 koni. Chociaż mam tą najsłabszą wersję i w trybie skrzyni sportowym bardzo żwawo jeździ. Ale to moje pierwsze BMW więc dla innych to co dla mnie jest żwawe może być niewystarczające :) Ale dla mnie jest super - samochód spodobał mi się od samego początku więc już w styczniu zamówiłem i podobno byłem pierwszy w naszym kraju który odebrał (jeszcze w marcu) :lol:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...
Szkoda że tak późno poszerzyli ofertę silników - jak by było tak od począ†ku to wybrałbym cokolwiek mocniejszego. Z drugiej strony nawet ten najsłabszy jestbardzo fajny w praktyce - włączają się te turbiny szybko i nie mam nigdy wrażenia że się za wolno zbiera. No chyba że się przełączy w tryb ekonomiczny, to wtedy jest strasznie spokojnie :) Ale jak się przełączy w tryb sportowy to w drugą stronę - ciężko się jeździ po mieście bo przyspiesza momentalnie :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Szkoda że tak późno poszerzyli ofertę silników - jak by było tak od począ†ku to wybrałbym cokolwiek mocniejszego. Z drugiej strony nawet ten najsłabszy jestbardzo fajny w praktyce - włączają się te turbiny szybko i nie mam nigdy wrażenia że się za wolno zbiera. No chyba że się przełączy w tryb ekonomiczny, to wtedy jest strasznie spokojnie :) Ale jak się przełączy w tryb sportowy to w drugą stronę - ciężko się jeździ po mieście bo przyspiesza momentalnie :)

 

A ja mam inne odczucia miałem na weekend m235i

I od 120 to nie jedzie heh...

Ale każdy lubi co innego

male-bmw-2.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...

Ja kupiłem ponad rok temu 218i i jestem bardzo zadowolony. Co prawda przez pandemię zrobiłem tylko 7tys km w rok, ale używam codziennie prawie, tylko że dystanse bardzo krótkie. Nie jest to samochód rodzinny oczywiście (mamy trzy małe córki, ale 2GC używam gdy jeździmy w mniejszym gronie albo ja sam). Podoba mi się bardzo wygląd i zewnętrzny i wewnątrz, zachowanie na drodze i to jak jest zgrany napęd, bardzo przyjemnie mi się jeździ. Co bym poprawił - wziąłbym na pewno mocniejszy silnik bo przy małych prędkościach ten trzycylindrowy benzynowy ma dziwny dźwięk i ma się wrażenie że się dusi. Jestem też dość wysoki (185cm) a ten samochód jest niski więc miejsce za kierownicą trzeba dobrze dopasować - ja się przyzwyczaiłem, ale jak jeździmy wszyscy razem C4 Grand Picasso a potem przesiadam się do 2GC to czuć różnicę w pozycji za kierownicą (mi się oczywiście podoba ta w 2GC :) ale rodzinie na odwrót).

Generalnie po roku używania jestem nadal bardzo zadowolony i zdecydowałbym się drugi raz na ten zakup. Może zmieniłbym nieco opcje dodatkowe, ale to już szczegóły, ogólnie cieszę się z zakupu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Ja to zaraz (max miesiąc) odbieram w wersji M235i ale to żona będzie jeździć nie ja... Dali mi demo na kilka godzin, ktoś tu mówi, że to nie jedzie ... hmm w/g mnie jedzie i chwila i ponad 200km/h. Super trzyma się drogi, troche kierownica za gruba (przyzwyczajenie z Mercedesa) i inaczej działa układ kierowniczy i hamulcowy, ale w zakrętach bardzo dobrze i pewnie się czułem (pewniej niż w tym moim CLSie 53AMG z pneumatyką, gdzie nie czuje, że nawet skręcam) i najbardziej obawialem sie, ze na tych 19'' felgach bedzie twardy jak deska, a nie było źle...


Mi się auto podoba a tył to już w ogóle uważam, że jest świetny, chociaż opinie są podzielone. Nawet w te kubły się zmieściłem. Harman gra jak trzeba, nareszcie NAVI co jej z USB nie trzeba update'ować, co mnie irytowało w F10...


Mamy całego czarnego z rozszerzonym shadow line + lampy shadow line, więc istna trumna razem z przyciemnionymi szybami jeszcze :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
Nie powiem Ci jak się ma do 330i, bo takowego nie mam, ale 250km/h to M235i na bez-ramce leci i oprócz wydechu i silnika nie słychać w/g mnie nic.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Normalnie, w Mercedesie też mam bez-ramki i nie za bardzo rozumiem co oznacza radzenie sobie z szybami w zimie? Też możesz je "drapaczką" obskrobać, choć przyznam się szczerze, że ja jeżdzę od garażu podziemnego do garażu podziemnego i nigdy zamarzniętych szyb nie miałem, ale jeżeli pytasz się czy śnieg nie leci do środka przez bez-ramki - to odpowiedź brzmi NIE :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Mam w 6gt wszystkie drzwi bez ramek i zero zastrzeżeń.

Moim zdaniem nawet jest ciszej, bo szyba po zamknięciu drzwi podnosi się 1cm i wbija się w uszczelkę.

Jedynie po umyciu auta zostają smugi 1cm na dole wskutek opuszczania szyb przy otwieraniu drzwi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • Zasłużeni forumowicze
Nie powiem Ci jak się ma do 330i, bo takowego nie mam, ale 250km/h to M235i na bez-ramce leci i oprócz wydechu i silnika nie słychać w/g mnie nic.

 

Jakie masz opony letnie? moje auto zjechało na goodyear eagle f1 asymmetric 3 225/40 R 18 92 Y XL które robią dużo hałasu (szumu) pod czas wyższych prędkości. Czy to moje tylko wrażenie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Bridgestone Potenza S005 235/35 R19 91 Y XL, *


Bez run-flat - nie narzekam na nie. Kiedyś w 2ch wozach jeździłem na Bridgestone'ach RE50A - bardziej dziadowskiej opony to nigdy w życiu nie miałem. Ale tu na razie odpukać - dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Czy ktoś wie jak sprawdzić co dokładnie zostało poprawione w tej nowszej, dostępnej wersji oprogramowania?


Fabryczne oprogramowanie (i-Level) S18A-21-07-520

Aktualne oprogramowanie (i-Level) S18A-21-07-520

Najnowsze dostępne oprogramowanie (i-Level) S18A-21-07-540

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.