Skocz do zawartości

Nowa wersja oprogramowania 11/2022.43


Yma

Rekomendowane odpowiedzi

Dobra coś się ruszyło, dzisiaj dostałem nową wersję softu 11/2022.43 przez OTA ;) Instalacja trwała jakieś 20 minut z ciekawymi efektami wewnątrz pojazdu coś się włączało wyłączało migały lampki itp. Jutro zobaczymy co tam się pozmieniało. Jedyne co zauważyłem na pierwszy strzał to widok kamer przy parkowaniu, zamienili miejscami widok z góry i widok 3D, teraz widok z góry jest po lewej stronie.


Czy Ci co dostali już nową wersję zauważyli coś jeszcze z nowości / poprawek ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Tak, w końcu ruszyło się przez OTA :) chyba wszyscy dostali (albo niebawem dostaną) powiadomienie o nowym sofcie.


P.S.

Pamietajmy tylko, że Release Notes z założenia opisują zmiany w stosunku do wcześniejszego oficjalnego softu.

Jak ktoś przeskakuje o kilka wersji, to sumarycznie będzie miał więcej zmian.


Tutaj jest trochę informacji o zmianach we wcześniejszych wersjach.


https://www.bmw.pl/pl/topics/offers-and-services/bmw-digital-services-and-connectivity/wszystkie-zdalne-aktualizacje-oprogramowania.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Mało widocznych zmian.

Ta wersja, wg opisu, w niektórych modelach wprowadza dynamiczne kierunkowskazy. BMW nazywa je „progresywnymi”.

Niestety nie dopatrzyłem się, aby po aktualizacji iX3 zasłużyło na takowe :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Ta aktualizacja to chyba tylko dla LCI.

Ja przez 1,5 roku użytkowania auta nigdy nie miałem żadnej aktualizacji OTA.

Ej, to chyba coś nie tak u Ciebie - ja miałem już co najmniej 2 aktualizacje OTA w ostatnim roku.

Spójrz na tą stronę:

https://www.bmw.com/en/footer/software-updates.html

Czy nie ma aktualizacji dla Twojego samochodu, którą mógłbyś ściągnąć i zainstalować przez USB.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta aktualizacja to chyba tylko dla LCI.

Ja przez 1,5 roku użytkowania auta nigdy nie miałem żadnej aktualizacji OTA.

Ej, to chyba coś nie tak u Ciebie - ja miałem już co najmniej 2 aktualizacje OTA w ostatnim roku.

Spójrz na tą stronę:

https://www.bmw.com/en/footer/software-updates.html

Czy nie ma aktualizacji dla Twojego samochodu, którą mógłbyś ściągnąć i zainstalować przez USB.

No niestety pod tym linkiem już kiedyś również sprawdzałem i cały czas ta sama informacja: No update is necessary :mad2:

A tak na marginesie to jaką masz teraz wersję po ostatniej aktualizacji OTA i kiedy było produkowane twoje auto?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety pod tym linkiem już kiedyś również sprawdzałem i cały czas ta sama informacja: No update is necessary :mad2:

A tak na marginesie to jaką masz teraz wersję po ostatniej aktualizacji OTA i kiedy było produkowane twoje auto?

Według aplikacji My BMW mam zainstalowaną wersję 03/2022.52. Produkcja 15.09.2021.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety pod tym linkiem już kiedyś również sprawdzałem i cały czas ta sama informacja: No update is necessary :mad2:

A tak na marginesie to jaką masz teraz wersję po ostatniej aktualizacji OTA i kiedy było produkowane twoje auto?

Według aplikacji My BMW mam zainstalowaną wersję 03/2022.52.


U mnie jest wersja 03/2022.30 i było to aktualizowane w ASO gdy wiosną zeszłego roku podjechałem do nich z jakimś pytaniem, a oni po zajrzeniu do kompa stwierdzili, że jest dostepna aktualizacja ale tylko do wgrania u nich. No i zostawilem auto na aktualizacje. Choć powiem szczerze, że nie zauwazylem po niej żadnych zmian. U mnie produkcja była w kwietniu 2021.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Kolejna wersja pojawiła się do aktualizacji przez OTA: 11/2022.63

Wgrałem wczoraj wieczorem i o dziwo wgrało się bardzo szybko, "szokujących" nowości nie zauważyłem :lol: Jedyne co to po dzisiejszych porannych jazdach zużycie spadło mi do 17 kWh ale to może zbieg okoliczności i wzrost temperatury do 9 stopni na plusie. Generalnie w ostatnim czasie nie udawało mi się schodzić poniżej 20 więc jest to dla mnie coś nowego i pozytywnego oczywiście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podczas pierwszego ładowania po aktualizacji stało się coś dziwnego.

Dostałem powiadomienie o przerwaniu ładowania i samochód wyświetlił poniższy komunikat "ładowanie niemożliwe"

 

a37be45d914c4.png

d078e1d1171eb.jpg

ae541e8e6fcb3.jpg

 

https://zapodaj.net/a37be45d914c4.png.html

https://zapodaj.net/d078e1d1171eb.jpg.html

https://zapodaj.net/ae541e8e6fcb3.jpg.html



Na szczęście po ponownym podłączeniu kabla, ładował się normalnie.

Jak na razie sytuacja pojawiła się pierwszy i jedyny raz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie nic takiego nie wystąpiło, przy wcześniejszej aktualizacji tej grubszej miałem podłączone ładowanie, z tego co pamiętam chyba było napisane, że musi być podłączone. Tą ostatnią instalowałem bez podpięcia kabla i się zainstalowała bez problemu więc chyba podpięcie nie było wymagane no i tak jak pisałem wcześniej zainstalowała się dużo szybciej niż ta wcześniejsza.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Auto nie musi być podłączone pod ładowanie w czasie aktualizacji.

W uwagach do Release Notes wręcz jest napisane, że ładowanie zostanie przerwane (DC).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Hmm u mnie nie ma tego problemu. Coś było chwilę ze składaniem się lusterek z tego co pamiętam ale po nocy wszystko wróciło do normy. Możesz spróbować zrestartować soft trzymając długo przycisk głośności tak kontrolnie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.