Skocz do zawartości

Drgania i rezonans "budy"


DareqG

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, pojawiły mi się delikatne wibracje powodujące nawet taki lekko dudniący rezonans w kabinie, wcześniej tego nie było.

Zwróciłem na to uwagę po tym jak zaprezentowałem przyśpieszenie z miejsca (trzem pasażerom), w czasie startu coś z tyłu głośno pierdyknęło, jakby coś pękło.

Zbiegło się to z wymianą kół na zimowe więc początkowo myślałem że to złe wyważenie, wyważyłem więc i nic się nie zmieniło, ponowne wyważenie zrobiłem już z "testem drogowym" dalej to samo.

Dziś byłem w ASO, przeprowadzili diagnostykę, widzą problem ale niby wszystko jest ok, koła podmienili na inne też zimowe, tak samo było. Mam zobaczyć na wiosnę jak będzie na letnich. Jeśli będzie więcej takich zgłoszeń to może BMW poszuka rozwiązania :mad2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
U mnie nic takiego nigdy nie wystąpiło, a jeżdżę ponad rok czasu i ponad 10tys przebiegu głównie miejskiego. Może raz kojarzę jak naładowałem na 100% i jechałem dynamicznie, to jakby coś zadrżało przy mocnej rekuperacji, ale być może to jakieś wrażenie było czy jakiś asfalt nierówny, bo tylko raz mi się zdarzyło.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

W poprzednim X3 F25 miałem problemy z wibracjami do czasu, kiedy wyważyłem koła na samochodzie. Wcześniej kilka razy wyważałem, optymalizowałem w różnych firmach bez satysfakcjonujących efektów.

Obecnie w aktualnym iX3 wymieniam koła tylko w ASO i jak na razie dają rade, nie wracam na poprawki....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.