Skocz do zawartości

Ubezpieczenie


bartulas

Rekomendowane odpowiedzi

Jako być może nowy użytkownik zamówionej iX3 i nowy członek klubu chciałem spytać o radę w kwestii ubezpieczenia OC/AC. Czy warto brać ubezpieczenie oferowane przez dealera czy lepiej czegoś samemu poszukać? I ew. jeśli można wiedzieć jakiego rzędu kwoty przy pełnym AC (pełna opcja z ASO itp) można oczekiwać?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1) Na 99% warto brać ubezpieczenie od dealera. Szczególnie, jeżeli nie kupujesz samochodu za gotówką tylko w opcji kredytu/najmu. Wtedy masz pewność, że oferowane warunki w pełni pokrywają się z wymaganiami instytucji finansującej. Nawet w przypadku starszych samochodów ubezpieczenie dealerskie może być sporo korzystniejsze, niż w innych ubezpieczycieli (ja zapłaciłem kiedyś 2200 u dealera, a najtańsza porównywalna oferta na rynku to było ponad 3000)

2) Warto rozważyć zakup ubezpieczenia GAP. Ostatnio ceny powariowały i wszystko stanęło na głowie, ale podejrzewam, że w Zakładach Ubezpieczeniowych nadal używany samochód traci na wartości, zamiast zyskiwać. Wtedy w przypadku kradzieży bądź szkody całkowitej GAP rekompensuje różnicę pomiędzy kwotą wypłaconą przez ubezpieczyciela a kwotą z faktury. Ale tutaj uwaga: domyślnie wartość GAP to 100kPLN. Trzeba się pobawić kalkulatorem i sprawdzić, jaka będzie przewidywana wartość samochodu za te 2-3-4 lata. I ewentualnie podwyższyć kwotę ubezpieczenia GAP.

3) Na początku roku komplet OC/AC/KR/NW/GAP to były kwoty rzędu 10kPLN.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc, liczyłem, że uda się zmieścić w okolicach 5tys przy maksymalnym pułapie 10tys. Tymczasem kwoty dość szybko eskalują powyżej tego założenia. No coż, wezmę mimo wszystko pierwszy rok u dealera a w kolejnych będzie się już szukać gdzie taniej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Mam już trochę bardziej szczegółowe informacje, gdyby kogoś interesowało ile w tym roku kosztuje ubezpieczenie takiego elektryka. Otóż w dwóch różnych ubezpieczalniach wyliczono mi koszt OC/AC/NNW/ASS na kwoty 9500 i 9700. Tylko nie wiem czemu w jednym OC widniało za 2400 a w drugim 850. I nie dostałem informacji dot. zniżek, czy już je uwzględniono czy nie. Oferty różnią się też jakimiś szczegółami, to sobie może ktoś wybrać czy woli np. mieć holowanie gratis czy nocleg w hotelu.

Do tego osobno GAP wyliczono mi na 3 lata, wartość 100tys (rozumiem, że kwoty maksymalnej do zwrotu) i 4tys do zapłaty, tylko znowu nie napisano czy rocznie? Zakładam, że tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam już trochę bardziej szczegółowe informacje, gdyby kogoś interesowało ile w tym roku kosztuje ubezpieczenie takiego elektryka. Otóż w dwóch różnych ubezpieczalniach wyliczono mi koszt OC/AC/NNW/ASS na kwoty 9500 i 9700. Tylko nie wiem czemu w jednym OC widniało za 2400 a w drugim 850. I nie dostałem informacji dot. zniżek, czy już je uwzględniono czy nie. Oferty różnią się też jakimiś szczegółami, to sobie może ktoś wybrać czy woli np. mieć holowanie gratis czy nocleg w hotelu.

Do tego osobno GAP wyliczono mi na 3 lata, wartość 100tys (rozumiem, że kwoty maksymalnej do zwrotu) i 4tys do zapłaty, tylko znowu nie napisano czy rocznie? Zakładam, że tak.

 


Ubezpieczenie standard.


Gap - opłata raczej jednorazowa.

Pozdrawiam


Maciek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam już trochę bardziej szczegółowe informacje, gdyby kogoś interesowało ile w tym roku kosztuje ubezpieczenie takiego elektryka. Otóż w dwóch różnych ubezpieczalniach wyliczono mi koszt OC/AC/NNW/ASS na kwoty 9500 i 9700

Bogaty konfig musisz mieć, 2 auta ubezpieczałem w tym roku poza ASO i zmieściłem się ze składką w 2% wartości auta - bez GAP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bogaty konfig musisz mieć

W przypadki iX3 nie bardzo jest wybór, masz 2 wersje wyposażenia i do wyższej już niewiele da się dołożyć :-) - chociaż akurat w LCI można zainwestować w reflektory laserowe.


GAP płaci się raz. Ale warto sprawdzić, czy kwota polisy zrekompensuje utratę wartości - u mnie wychodziło, że po 3 latach samochód będzie wart 55% ceny. A te 45% potencjalnej utraty to było powyżej 100kPLN, więc zdecydowałem się przedłużyć okres trwania polisy i przy okazji podwyższyć kwotę ubezpieczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

@Bartulas, te ubezpieczenia masz w pakiecie dealerskim…?

Ja mam podobną wartość auta jak Ty i o ile faktycznie w Allianz (czyli “defaultowe ubezpieczenie BMW”) zbliżało się do 10kPLN, o tyle alternatywa (również sprzedawana przez BMW) była ok. 1500 zł tańsza (ten sam zakres OWU).

Poza ASO można ubezpieczyć oczywiście taniej, ale… moje doświadczenia związane z ewentualną likwidacją szkód, gdy ubezpieczenie jest zewnętrzne, zdecydowanie skłaniają mnie do dopłacenia tego 1kPLN za święty spokój :)


GAP płaci się raz na początku, aczkolwiek nie trzeba tego robić od razu w momencie odbioru auta - bo w pierwszym roku i tak chroni je AC na fakturową wartość auta. Można sobie rozłożyć wydatek za GAP na kilka tygodni później :wink: aczkolwiek tu też jest jakiś maksymalny termin na wykupienie.

Ubezpieczenie GAP, które wykupisz jest maksymalną kwotą „dopłaty” do wartości pojazdu z aktualnej polisy AC. Czyli jak auto w momencie szkody było ubezpieczone na 140kPLN, to mając GAP na 100kPLN dostaniesz 240kPL, a mając GAP na 150kPLN dostaniesz 290kPLN.


Ja również się waham pomiędzy GAP 100kPLN, a podwyższeniem do 150kPLN (dla iX3 o wartości >300kPLN to maksymalna wartość GAP w finansowaniu BMW, dla iX3 <300kPLN maksymalny GAP to 100kPLN). I póki co też wychodzi mi że warto…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego też nie zamierzam oszczędzać na AC i kombinować z jakimiś szemranymi firmami za pół ceny, żeby potem się nie użerać z nimi w razie gdyby coś się stało. A z tych ubezpieczeń co mi zaproponowano, okazuje się, że w jednym - jak pisałem - OC jest wyliczone na 850 zł w drugim na 2400 i tego zniżki nie obejmują podobno bo to jest w pakiecie dealerskim. No to nie wiem czemu taka rozbieżność.

Z tego co piszecie, jeśli GAP jest jednak jednorazowy to faktycznie opłaca się dołożyć te parę złotych i nie musieć się zbytnio przejmować, że coś się stanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

To nawet nie chodzi o „szemrane firmy”, ale o różnice w podejściu do likwidacji szkody w… tej samej firmie :)

Przykładowo Ergo Hestia auto miałem ubezpieczone „zewnętrznie” (maksymalny pakiet, brak udziału własnego, wariant serwisowy, etc.) i przy likwidacji pionowe schody po górę, ileś-tam pism do Hestii, itd.

W praktycznie tym samym czasie inne auto, to samo towarzystwo Ergo Hestia, ale ubezpieczone „wewnętrznie” przez BMW. Zero problemów, przez cały czas likwidacji szkody kontakt tylko z BMW.


Wiem, że kupując ubezpiecznie u dealera „przepłacam” (zwłaszcza w kolejnych latach), ale te 1-2kPLN drożej nie są IMO warte przechodzenia samodzielnie batalii z ubezpieczycielem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dziś dostałem ofertę na ubezpieczenie na 2 rok i jestem pozytywnie zaskoczony.

W ubiegłym roku było to 2,8% wartości, a teraz wyszło 2,4%

Auto wedle wyceny straciło w ciągu roku 5000zl w stosunku do tego co zapłaciłem. :D

Natomiast nie zmienia to faktu, że gdyby nie daj boże była szkoda całkowita to trzeba by dołożyć 80 tys. Do nowego :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Ja myślę, że teraz mamy takie czasy, że co roku auto na polisie AC może mieć taką samą wartość… o ile nie coraz wyższą… sama inflacja (za czerwiec wg GUS 15,6% :shock: ) właściwie jest wyższa niż roczny spadek wartości auta… nie mówiąc o wzroście cen samochodów spowodowany restrykcjami i dostępnością…


@sebsek, z jakiej firmy ta oferta ubezpieczenia, jeśli to nie tajemnica :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

IMO najlepsze ubezpieczenie dla BMW.

Swoją drogą ciekawa sprawa, bo końcówką maja u mnie Allianz wychodził drogo (pomimo braku szkodowości).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.