Skocz do zawartości

BMW i4 testy opinie co warto wiedzieć


Darekdd

Rekomendowane odpowiedzi

.



BMW i4 będzie najmocniejszą wersją nowej Serii 4




...Nadchodzące BMW M4 dzielić będzie 3-litrowy, sześciocylindrowy silnik z m.in. BMW X3 M. Jego moc w standardowej wersji M4 wynosić będzie 480 KM i 600 Nm, w przypadku edycji Competition 510 KM...






https://cartests.net/2020/05/13/bmw-i4-bedzie-najmocniejsza-wersja-nowej-serii-4/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 4 miesiące temu...

Na polskim YouTube na ten moment nie znajdziemy żadnych recenzji i4.


Na zagranicznym jest kilka i4 M50, ale wg mnie nie są miarodajne, gdyż recenzenci mieli raptem po kilka godzin na testy.


Pod koniec roku być może zaczną się jazdy testowe w salonach - czekam z utęsknieniem.

kupię 540i E39 po lifcie, sedan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na polskim YouTube na ten moment nie znajdziemy żadnych recenzji i4.


Na zagranicznym jest kilka i4 M50, ale wg mnie nie są miarodajne, gdyż recenzenci mieli raptem po kilka godzin na testy.


Pod koniec roku być może zaczną się jazdy testowe w salonach - czekam z utęsknieniem.

Premiera jest bodaj w lutym to jazd testowych raczej wcześniej nie będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Na polskim YouTube na ten moment nie znajdziemy żadnych recenzji i4.


Na zagranicznym jest kilka i4 M50, ale wg mnie nie są miarodajne, gdyż recenzenci mieli raptem po kilka godzin na testy.


Pod koniec roku być może zaczną się jazdy testowe w salonach - czekam z utęsknieniem.

 

jest na carwow, nawet z lektorem :shock:


fajna alternatywa dla tesli 3 perf.

osiągi gorsze, ale design o niebo lepszy oraz "normalne" wnętrze, chociaż minimalizm tesli ma swoich zwolenników.

imho najbardziej rozczarowuje zasięg, bo realny jest w granicach 300km; i masa własna prawie 2300kg.


z bmw > r1150r rockster > k1200r beaster > f30 328 sport > g30 520xd

RIP - audi S5 460PS - stolen...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
  • 5 tygodni później...
  • 4 tygodnie później...

Jeździłem i4 m50 i osiągnięcie 350 km jadąc autostradą około 120km/h nie jest problemem. Schody zaczynają się przy jeździe 140 i więcej, ale to problem każdego elektryka niestety. Natomiast auto zaskoczyło mnie bardzo dobrą przyczepnością i radością z jazdy mimo wagi powyżej 2ton. Czuć tą masę przy hamowaniu, ale w trakcie dynamicznej jazdy po zakrętach jest bardzo przyjemnie przez niski środek ciężkości.


Co do zasady dalej uważam, że jak ktoś ceni wygodę i brak stresu w trasie z szukaniem ładowarek/ czekaniem na ich dostępność na danej stacji to w dalszym ciągu na dalekie trasy potrzebny drugi samochód.

Jadąc w nocy na półwysep helski z Krakowa prędkościami 140/150km/h auto ładowałem 3x po około 25 min. Czyli strata półtorej godziny na 670km trasie - akceptowalne, ale w drodze na wakacje powyżej 1000 męczące, szczególnie w ciągu dnia.


Przy aktualnym tempie rozwoju infrastruktury elektrycznej za niedługo może faktycznie być problem ze znalezieniem wolnego stanowiska w trasie, a producenci aut nie dorzucą 50% pojemności baterii bo auta będą ważyć po 3 tony i będzie potrzebne minimum 300-400 koni, żeby to sensownie napędzić. Za granicą jest dużo lepiej z ładowaniem.


Puenta - Dom i fotowoltaika=Elektryk do miasta + diesel na trasę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Prawie 600 km na jednym ładowaniu.


Bjørn Nyland: BMW i4 M50 Sunday driving


https://www.youtube.com/watch?v=b8enCcD ... 4A&index=3

Sprzedam koła zimowe do E84 WZ-318 7,5X17 ET-34 5X120, Opony Pirelli Sottozero 2 225/50/17
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 4 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...
  • 6 miesięcy temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.