Skocz do zawartości

Rabaty na nową serie 4


Milovic

Rekomendowane odpowiedzi

Sprawdzałem aktualnie w dwóch salonach w różnych miastach i rabaty to 3.9% i 2.9% - całkowity koszt perfect lease to około 128%-130% - więc bardzo słabo, chwilowo się wstrzymuje z zamówieniem, może coś w najbliższych miesiącach się odblokuje :?

 

14% u brokera

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14% serio? Na początku 2021 tyle proponował mi broker, a wtedy jeszcze salony dawały na serie 4 rabaty w okolicach 10. Jeśli teraz proponują z 14% rabatem to podejrzewam, ze samochód się nie wyprodukuje nigdy - znajomy Dealer pokazywał mi w jakich pieniądzach on dostaje auto z fabryki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14% serio? Na początku 2021 tyle proponował mi broker, a wtedy jeszcze salony dawały na serie 4 rabaty w okolicach 10. Jeśli teraz proponują z 14% rabatem to podejrzewam, ze samochód się nie wyprodukuje nigdy - znajomy Dealer pokazywał mi w jakich pieniądzach on dostaje auto z fabryki.

 

Możesz zdradzić tajemnice jakie to są % kwoty katalogowej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...

Ja w lipcu zrobiłem małe tourne po kilku salonach, w jednym udało mi się wynegocjować max 6%, a w innym gość otwarcie powiedział mi, że gdyby gdzieś udało mi się wynegocjować 8%, to byłby niebywały sukces. Zakładam więc, że 7% jest realne, jeśli powiesz, że jesteś gotowy z miejsca podpisać umowę.

Powiedział też, że rabaty flotowe teraz wahają się w granicach 10-12% i to potwierdza pierwsza odpowiedź od brokera, jaką dostałem, który odpowiedział, że 10% to max, co może zaoferować.


To wszystko przy finansowaniu gotówką. Przy korzystaniu z ich finansowania można wynegocjować coś więcej, w jednym miejscu zapytałem ile, to gość powiedział, że dodatkowy 1% rabatu, więc raczej się to nie opłaca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • Zasłużeni forumowicze
Hej, w jaki realny rabat powinno się celować w przypadku zakupu demówki od dealera z 2021 przebiegiem do 4 tys km?

 

Zwlezy ile salon chce zarobić, sami na takiej demowce po odbębnieniu programu demo mają rabat grubo ponad 20%

male-bmw-2.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, w jaki realny rabat powinno się celować w przypadku zakupu demówki od dealera z 2021 przebiegiem do 4 tys km?

 

Zwlezy ile salon chce zarobić, sami na takiej demowce po odbębnieniu programu demo mają rabat grubo ponad 20%

 

Tak sądziłem, czyli przedział 10-20% nie jest nieracjonalnym oczekiwaniem. Dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Witam szanownych forumowiczów, myślę o zakupię G26, nie umknęło mojej uwadze, że ostatnio co miesiąc-dwa rosną ceny (listopad nowy cennik, styczen nowy cennik, dziś znów w konfiguratorze w górę). Czy orientuje się ktoś może, czy wraz z cenami od 2023 rośnie też możliwy to uzyskania rabat i mniej więcej jaki można na dziś przy zakupie pojedynczego auta (na firmę + przyjmijmy ze BMW Leasing) uznać za rozsądny?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Witam szanownych forumowiczów, myślę o zakupię G26, nie umknęło mojej uwadze, że ostatnio co miesiąc-dwa rosną ceny (listopad nowy cennik, styczen nowy cennik, dziś znów w konfiguratorze w górę). Czy orientuje się ktoś może, czy wraz z cenami od 2023 rośnie też możliwy to uzyskania rabat i mniej więcej jaki można na dziś przy zakupie pojedynczego auta (na firmę + przyjmijmy ze BMW Leasing) uznać za rozsądny?

 

Poszedł priv

Chętnych na kontakt do super handlowca w sprawie każdego bmw i rozsądnego rabatu zapraszam na priv

male-bmw-2.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam szanownych forumowiczów, myślę o zakupię G26, nie umknęło mojej uwadze, że ostatnio co miesiąc-dwa rosną ceny (listopad nowy cennik, styczen nowy cennik, dziś znów w konfiguratorze w górę). Czy orientuje się ktoś może, czy wraz z cenami od 2023 rośnie też możliwy to uzyskania rabat i mniej więcej jaki można na dziś przy zakupie pojedynczego auta (na firmę + przyjmijmy ze BMW Leasing) uznać za rozsądny?

 

Nowe ceny nowy design. Przynajmniej deski. Już w konfiguratorze pojawiła się wizualizacja g22 z pełnym panelem LCD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam szanownych forumowiczów, myślę o zakupię G26, nie umknęło mojej uwadze, że ostatnio co miesiąc-dwa rosną ceny (listopad nowy cennik, styczen nowy cennik, dziś znów w konfiguratorze w górę). Czy orientuje się ktoś może, czy wraz z cenami od 2023 rośnie też możliwy to uzyskania rabat i mniej więcej jaki można na dziś przy zakupie pojedynczego auta (na firmę + przyjmijmy ze BMW Leasing) uznać za rozsądny?

 

Nowe ceny nowy design. Przynajmniej deski. Już w konfiguratorze pojawiła się wizualizacja g22 z pełnym panelem LCD.


Witam Jeśli ja zamówiłem G26 w wrześniu to jaką będę miał wersję przed lift czy po lift wolałbym obecna wersje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaki masz wstępny termin produkcji? Dopytaj się swojego dealera. Jeżeli masz już kod 112 i termin najpóźniej do końca lutego, jest szansa na stare wnętrze. Jeżeli nie masz kodu ani terminu, licz się z tym że będzie nowe wnętrze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowe ceny nowy design. Przynajmniej deski. Już w konfiguratorze pojawiła się wizualizacja g22 z pełnym panelem LCD.

 

Tylko, że do góry poszły tez np lakiery czy felgi, wiec jedno i drugie to tylko koincydencja czasowa lub jak kto woli zmiana interfejsu (bo nic innego sie nie zmienilo, to nie jest facelift) jest jedynie pretekstem do kolejnych podwyzek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie tak, to pretekst. Poza tym pewnie ten nowy panel LCD jest o wiele tańszy w produkcji niż dwa mniejsze dotychczasowe. Gdzie ten nowy fabryki tłuką taśmowo do wielu już modeli. WIęc podwyżka ceny nie ma żadnego uzasadnienia. Po prostu ciągną ile się da z klienta.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie tak, to pretekst. Poza tym pewnie ten nowy panel LCD jest o wiele tańszy w produkcji niż dwa mniejsze dotychczasowe. Gdzie ten nowy fabryki tłuką taśmowo do wielu już modeli. WIęc podwyżka ceny nie ma żadnego uzasadnienia. Po prostu ciągną ile się da z klienta.

 

Hmmm ale wiesz ze co model to inna wielkość?

Pozdrawiam


Maciek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciągną z klienta, nie ciągną. Rozważania i oburzenie są zbędne. BMW ma prawo kształtować sobie ceny jak chce, nikt nie zmusza do zakupu. Jak nie będzie zainteresowanych produktem, zapewne wtedy wprowadzą ciekawe oferty. Prawo rynku.


Ceny idą do góry, ale powoli rabaty wracają do swoich poziomów. Czyli tak naprawdę cena w konfigu rośnie, cena dla dealerów już niekoniecznie, lub znacznie mniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale widzisz chyba że ten przed kierownicą mimo że większa obudowa to wyświetlacz jest mniejszy. Ten centralny tak, jest większy ale ten przed kierownicą jest mocno wykrojony z tej wielkiej połaci szkła. To taka wersja beemki dla graczy Playstation. No ale co można zrobić, nic nie można. Tak ma i już.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale powoli rabaty wracają do swoich poziomów.

 

No właśnie o to pytałem :) masz może jakieś konkretniejsze procenty ilustrujące tę informację? W kilku miejscach słyszałem ze niby wracają, ale bez przykładów.


Co do kosztów - tablet wiekszym ale ile fizycznych przyciskow zniknelo. Mądrzejsi ode mnie twierdzą, ze to obniza koszty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że likwidacja fizycznych przycisków to oszczędność. Bo wystarczy tylko jedna wiązka od tableta podłączona do modułów sterujących. A tak każdy przycisk musiał mieć swój kabel. Wydaje się, że to grosze, ale jak się pomnoży razy ilość aut i ilość przycisków, wychodzą km oszczędności.


Dodatkowo sposób w jaki zamocowali te tablety, jest mega oszczędny. Bardzo prosta linia deski/podszybia i tylko przyklejenie tabletów. Gdyby to wmontowali ładnie w deskę, zapewne by generowało masę kosztów.


BMW jak większość idzie w kierunku redukcji kosztów produkcji kosztem estetyki. A szkoda.


Co do rabatów to skontaktuj się z kolegą wehyr. On ma swojego handlowca z bardzo dobrymi rabatami. Ile teraz możesz wyciągnąć? Moim zdaniem między 8% a 10% na spokojne, może więcej, ale gwarancji ci nie dam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.