Skocz do zawartości

4 GC - podoba się Wam czy nie podoba ?


konopson

Rekomendowane odpowiedzi

Zupełnie inne auta. Weź pod uwagę to że GC dopiero weszło na rynek i jest świeżym autem, natomiast G30 już schodzącym. Za chwilę będzie nowy model...

Ja zawsze kieruję się zasadą że kupuje najnowsze modele a nie schodzące z rynku mimo dobrych rabatów, cen itd.

A mógłbyś podzielić się opiniami o:


- Ładowności i praktyczności bagażnika

- Wyciszeniu przy 160/180 (szyby bezramkowe nie robią problemu?)

- Komfort jazdy w trasie?

- Miejscem z tyłu dla dwóch osób? (tak do 185 cm)

 

To ja sie wypowiem bo mam 420i Gran Coupe

ładowność i praktyczność bagażnika bije na głowę każdego sedana, jest jak pickup z daszkiem

jest problem z wyciszeniem podwozia, podobnie jak w serii 3, przy 150 słychac szum wiatru ale jest to naturalne i nie przeszkadza

komfort na 19 calowy felgach i zawieszeniu standard jest premium

miejsca z tyłu jest dużo pod warunkiem ze nie wybierzesz przednich foteli ze znaczkiem M

Bierz to co ci sie bardziej podoba, ja bym celował w 420i/430i bo są to najlepiej wyważone auta, 420xd jest ciezszy o 150 kg na przedniej osi poza tym ma sztuczny dzwiek w kabinie, a klekot na zewnatrz

 

Akurat 420xd jest dostepne od reki u mnie w miescie w fajnej cenie, aktualnie mam diesla segmentu B i jest dla mnie ok, ale może poszukam czegoś w benzynie (moj przebieg to 80% obwodnica 50km dziennie)


Felgi będą 18 i zawieszenie "adaptacyjne M"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 135
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie


Akurat 420xd jest dostepne od reki u mnie w miescie w fajnej cenie, aktualnie mam diesla segmentu B i jest dla mnie ok, ale może poszukam czegoś w benzynie (moj przebieg to 80% obwodnica 50km dziennie)


Felgi będą 18 i zawieszenie "adaptacyjne M"

 

Jezdzilem takim demo. Jesli cena atrakcyjna to bierz, bedziesz zadowolony bo ten diesel mruczy w kabinie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Taką wymianę się robi po cichu w jakimś warsztacie :wink:

Oklejaj folią, bardzo dobra decyzja.

A ja bym zrobił w ASO albo w warsztacie, który może zrobić wpis. Oczywiście nie kasując inspekcji. Wtedy sprzedając auto mamy fajną historię.

Aha i polecam wymianę max po 2000km tak jak w M3 jest bo 3000 to już dużo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taką wymianę się robi po cichu w jakimś warsztacie :wink:

Oklejaj folią, bardzo dobra decyzja.

A ja bym zrobił w ASO albo w warsztacie, który może zrobić wpis. Oczywiście nie kasując inspekcji. Wtedy sprzedając auto mamy fajną historię.

Aha i polecam wymianę max po 2000km tak jak w M3 jest bo 3000 to już dużo.

 

Planuje zrobić to gdzieś, gdzie będę mieć pewność ze nie stracę gwarancji (albo ogarnę olej i filtry sam i zaniosę do aso, albo zeobie to gdzieś w innym serwisie który dokona wpisu, albo full aso jeżeli nie przegna z cena)


Auto odbieram w przyszłym tygodniu. Czy macie jakieś podpowiedzi i zalecenia? Działa już apple car play czy dalej trzeba czekać na aktualizacje?

Nigdy nie miałem tez bmw, o jakich rzeczach trzeba pamiętać? (Słyszałem ze aby otworzyć maskę trzeba dwa razy pociągać za wajche, albo ze jest takie coś ze jak przytrzymam guzik na pilocie to szyby się otwierają aby przewietrzyć auto)

Czy aplikacja na iOS się przydaje? Co mogę ciekawego na niej zrobić? Albo jakieś fajne ukryte opcje w idrive? Są jakieś subskrypcje na usługi bmw o których muszę pamiętać?

Można w aso wykodowac Start-Stop?

Czy mogę coś ciekawego jeszcze przy odbiorze auta ugrać? (Np breloczki czy inne akcesoria które może warto dokupić)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odebrana :)


Pytanie mam, jak ogarnąć temat, aby lusterka za każdym razem się składały a nie jak przytrzymam dłużej pilota? (Np jak zamykam klapę bagażnika)

69-F51-AEA-4-E47-4562-B69-A-27-B743517-B31.jpg

 

Graty! To czarny szafir, czy kwestia światła? Poka jak z tyłu. Daj znać jak wrażenia, komfort, tylne siedzenia - taki typowy walkaround, chętnie przygarnę, ja niestety jestem jeszcze na etapie oczekiwania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odebrana :)


Pytanie mam, jak ogarnąć temat, aby lusterka za każdym razem się składały a nie jak przytrzymam dłużej pilota? (Np jak zamykam klapę bagażnika)

69-F51-AEA-4-E47-4562-B69-A-27-B743517-B31.jpg

 

Graty! To czarny szafir, czy kwestia światła? Poka jak z tyłu. Daj znać jak wrażenia, komfort, tylne siedzenia - taki typowy walkaround, chętnie przygarnę, ja niestety jestem jeszcze na etapie oczekiwania.

 

Tak czarny szafir komfort bardzo dobry, z tylu jest dużo miejsca, pod warunkiem ze masz mniej niż ~ 187cm wzrostu, jedyny problem z wysiadaniem, No ale to gc ;) porobie zdjęcia to dam znać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem już tydzień po odbiorze g26 420xd, zrobione 800km wrażenia z jazdy:

- Wyciszenie jest mega (miałem Skodę rapid wiec dla mnie to przeskok o dwie dekady), w kabinie w ogóle nie słyszę ze to „klekot” jedynie na zewnątrz, fajnie brzmi w kabinie. Szyby bezramkowe tez bez problemu dają radę.

- Nie przekraczam 150km/h i 3500 obrotów jak to w instrukcji, przy 2500km przebiegu umawiam się na wymianę oleju w ASO.

- Prowadzenie jest super, nie da się tym autem wolno jechać, przy 120 mam odczucie ze jadę 70 :)

- Kanapa z tylu jest wygodna, testowałem 5 osób i 5 osoba tylko awaryjnie. Wsiadanie i wysiadanie jest troszkę męczące, ale sama podróż jak najbardziej spoko.

- Stop&Go działa rewelacyjnie, troszkę trzeba się przywyczaić do innego hamowania. Jedyne co to sam nie chce ruszac, muszę mieć nogę na pedale gazu i lekko ja musnąć, aby ruszył.

- W piątek ide na folie ppf full front, w następnym miesiącu ogarnę ceramikę albo resztę folii.

- Wygląd jest super, znaczki na 50 lecie są super, ludzie się oglądają na mieście :)

- Lasery to cudo za co warto dopłacić (No i dodatkowo za dnia wyglądają kozacko)



Moje pytania:

- Co polecacie do pielęgnacji skory i alcantary?

- Czy muszę przetrzymywać guzik od zamknięcia / klamkę przez 2-3s aby lusterka się złożyły, czy da radę to zrobić za każdym zamknięciem?

- Jakie opony polecacie na zimę? (Na lato mam 18” 245/45)

- Za każdym razem jak wsiadam do auta to zamiast mojego profilu, wybiera profil gościa. Da się to jakoś zmienić?

- Chciałbym podłączyć kamerkę i poprowadzić kabel jakoś sensownie aby było go widać jak najmniej. Macie jakieś doświadczenie w tej Kwestii?


201-BA550-C8-B5-4-D9-E-AD1-A-EFDF1-A068-B1-C.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.