Skocz do zawartości

Carplay w nowym G22 nie działa -po update w serwisie


cario14

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, odebrałem ponad miesiąc temu swoją długo wyczekiwaną 430 xdrive coupe (czekałem od sierpnia 2021). Zamówiłem dosyć bogate wyposażenie, m.in. rownież Carplay i Android auto. Po odbiorze okazalo się, że trzeba przyjechać za jakieś 2-4 tygodnie w celu aktualizacji oprogramowania, ponieważ coś z multimediów może nie dzialać- jak się później okazało nie dziala własnie carplay.

Dzisiaj właśnie odebrałem samochód po aktualizacji softu - bylem pewny ze to formalność i chcialem uruchomić Carplay - niestety nie działa. Albo ja coś źle robię, albo są jakieś kruczki, sztuczki - na tą chwilę nie potrafię tego uruchomić. Dzwoniłem do serwisu przekazano mi że mogą być z tym problemy, nie są pewni - sami nie wiedzą, odesłali mnie na infolinię BMW.... masakra...


Z tego co widzę na filmikach tam gdzie inni mają Carplay to ja mam tekst typu: Internet, aplikacje przez WIFI.


Ale wrzucę co się zmieniło i co się pojawia na ekranie - może rzeczywiscie na to jest jakiś kruczek i ktos podpowie, bo widać że telefon łączy się jako dodatkowe urządzenie, jest zgoda na sterowanie aplikacjami itd... ale po prostu nie uruchamia się carplay . Poniżej wrzucam kilka fotek:


d2df8b33db97.jpg

a58623728e02.jpg

b11944ecbb1e.png

633bda3c20b7.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Czy przed wizyta w serwisie CarPlay Ci działał?

Czy Twoje auto ma w wyposażeniu kod 6p1?


Jeśli masz kod 6p1 znaczy ze sam CarPlay jeszcze nie działa i są jakieś plotki ze będzie dodatkowa aktualizacja pod koniec maja 2022.


6P1

czyli chyba oznacza to:

Temporary deletion of specific Bluetooth/WiFi functions, preparation for RSU

• Ability to pair 2 smartphones

• Apple CarPlay / Android Auto

• RSU updates (via phone).

• WiFi Hotspot (where option 6NW/6WD specified).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I nie mówili Ci nic o tym przy odbiorze auta? Obecnie applecar i androidauto nie działają, podobno ze względu na jakieś prace z serwerami czy coś. Od kwietnia miały już działać, ale jak odbierałem 22.04 to twierdzili że na lispiec zostało to przesunięte. Ma się to odbywać przez automatyczną aktualizację softu, która jak rozumiem nie wymaga wizyty w serwisie. Choć ciekaw jestem ile trwa i ile GB pożera.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie applecar i androidauto nie działają, podobno ze względu na jakieś prace z serwerami czy coś.

 

To nie kwestia serwerów, bo CarPlay i AA są streamowane bezpośrednio z telefonu. BMW zmieniło dostawcę komponentów odpowiedzialnych m.in. za połączenie z telefonem (chyba konkretnie moduł Wi-Fi) i mają problem z ogarnięciem oprogramowania. Szczerze mówiąc to straszna żenada, żeby taka firma jak BMW nie potrafiła ogarnąć ludzi czy zewnętrznej firmy, która by to załatwiła. To pewnie kwestia kilku godzin pracy doświadczonego zespołu programistów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I nie mówili Ci nic o tym przy odbiorze auta? Obecnie applecar i androidauto nie działają, podobno ze względu na jakieś prace z serwerami czy coś. Od kwietnia miały już działać, ale jak odbierałem 22.04 to twierdzili że na lispiec zostało to przesunięte. Ma się to odbywać przez automatyczną aktualizację softu, która jak rozumiem nie wymaga wizyty w serwisie. Choć ciekaw jestem ile trwa i ile GB pożera.

 

Trwa to około 20 minut przez połączenie z telefonem. Najpierw ściąga pliki przez My BMW na telefon. Trwa to tyle czasu że nie zauważyłem kiedy się ściągnęło ale warunek jest jeden. Fon musi mieć połączenie z WIfi.

Tylko jest jedno ale z nowymi aktualizacjami. W dziale g20 chłopaki pisali że po najnowszej aktualizacji auta im gorzej jeżdżą. Jakby obcięło mocy i momentu. Także ja na razie ostrożnie z tym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak z poziomu telefonu. Najpierw dane muszą się ściągnąć na telefon. Klikasz potem w MyBMW aktualizuj i leci.

Aktualizację masz wszystkiego. Możesz podzielić mówiąc łopatologicznie na silnik i wnętrze ale oni wgrywają całość.

Co do mocy to tak mówią i to jest opinia kilku osób. Mało tego, według nich zmienił się też dźwięk wydechu na bardziej wygładzony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.