Skocz do zawartości

Silniki G22


peter08

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!


Zamówiłem sobie w kwietniu G22 430i, wiem że bedzie mega opóznienie i tak sobie myśle czy póki co nie olać tematu i poczekać na inne werianty silnikowe/lepsze rabaty czy poprostu lepsze czasy...

Moim marzeniem było 440i ale niestety spora róznica cenaowa do 430i i tak sobie myśle czy ktoś może ma wiedze czy pojawi sie coś pomiedzy tymi wersjami,coś jak M435i z R4 i 306km

jak to ma miejsce obecnie w serii 2?Ewentualnie jakis upgrade fabryczny do 430i cos ala "sound and power" jak to miało miejsce w poprzedniej generacji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

skoro zamowiles ja w kwietniu, to mozliwe ze WCIAZ jej nie odebrales...

kiedys bylo to 12-14 tygodni max

a teraz, to zapewne za miesiac ja zobaczysz, yyyh!


albo i na jesieni?

najpewniej wrzesien, takie czasy?

---

JayZet®

---

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Duża jest różnica w jeździe między 20i a 30i? Nie chodzi mi o to czy 30i robi 0-100 1,5s szybciej, bardziej o to czy warto dopłacać 20k do tego silnika do codziennej jazdy? Auto głównie do jazdy po mieście, ściganie się spod świateł mnie nie bawi, po autostradzie jeżdżę 140 a nie 240, i zastanawiam się czy podstawowe 20i będzie dla mnie najodpowiedniejsze. Mam wrażenie, że z większej nocy i tak nigdy nie skorzystam, a dopłacanie 20k tylko po to, żeby mieć zapas jest chyba bez sensu..

jeździł ktoś obiema wersjami bądź ma jedna z nich i mógłby doradzić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam zadales pytanie i sam sobie odpowiedziales. Oba silniki sa takie same, roznica jest jedynie w oprogramowaniu.

 

Z tego co kojarzę różnią się jeszcze tłokami + czymś jeszcze


Bardziej chodzi mi o to, czy jest zauważalna różnica w dynamice jazdy na codzień, czy raczej marginalna. Niestety w mojej okolicy na jazdy próbne mają tylko 440i

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kojazysz???? Na podstawie skojarzen piszesz ze sa roznice? Sprawdz dokladnie czy takie roznice sa, potem wrocimy do rozmowy. OK?

 

Na postawie opinii przeczytanej na tym forum. Od tego ono służy, no nie? By dzielić się wiedzą i pomagać pytającym. Także jeśli nie znasz odpowiedzi na moje pytanie, to nie kłóć się tylko pozwól wypowiedzieć innym :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Duża jest różnica w jeździe między 20i a 30i? Nie chodzi mi o to czy 30i robi 0-100 1,5s szybciej, bardziej o to czy warto dopłacać 20k do tego silnika do codziennej jazdy? Auto głównie do jazdy po mieście, ściganie się spod świateł mnie nie bawi, po autostradzie jeżdżę 140 a nie 240, i zastanawiam się czy podstawowe 20i będzie dla mnie najodpowiedniejsze. Mam wrażenie, że z większej nocy i tak nigdy nie skorzystam, a dopłacanie 20k tylko po to, żeby mieć zapas jest chyba bez sensu..

jeździł ktoś obiema wersjami bądź ma jedna z nich i mógłby doradzić?

 

Jeździłem 420i jak byłem w Monachium. Powiem tak, jeżeli nie zależy ci na dzidowaniu, na jeździe 250 po autostradzie oraz jeżeli Twoja jazda to głównie miasto to spokojnie 420i ci wystarczy. Jeździ bardzo przyjemnie. Ładnie zmienia biegi i wcale nie czuć że to tylko 185 KM. A jak depniesz to i tak robi zrzut na niższy bieg i ładnie i płynnie przyśpiesza. Te 22 tys zł możesz wtedy przeznaczyć na wyposażenie. Powtarzam, że jeśli potrzebujesz go do miasta to 420i będzie wystarczający.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
Czy ktoś wie dlaczego w konfiguratorze dla g22 podają moc 245km a dla sedana g20 258km ?

 

Do lipca 2021 G22 były produkowane jeszcze z mocą 258km, póżniej obnizyli moc ze względu na ratowanie świata przed CO2. Wielką zagadka jest czemu ta moc nie została obniżona

w 330i a obnizyli to własnie w aucie sportowym i to niedługo po premierze.Nie jestem w stanie tego ogarnać :duh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moc spadła, ale dane jak przyśpieszenie zostawili bez zmian. Więc pewnie elastyczność też bez zmian jako dane, ale nie może być tak samo. Różnica w mocy jest znaczna na minus.

 

Przyspieszenie w wersji RWD 258km było 5,8s a w wersji 245 jest 5,9 więc 0,1 sekundy. Moment jest bez zmian 400Nm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moc spadła, ale dane jak przyśpieszenie zostawili bez zmian. Więc pewnie elastyczność też bez zmian jako dane, ale nie może być tak samo. Różnica w mocy jest znaczna na minus.

 

Przyspieszenie w wersji RWD 258km było 5,8s a w wersji 245 jest 5,9 więc 0,1 sekundy. Moment jest bez zmian 400Nm

 

0.1 s :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moc spadła, ale dane jak przyśpieszenie zostawili bez zmian. Więc pewnie elastyczność też bez zmian jako dane, ale nie może być tak samo. Różnica w mocy jest znaczna na minus.

 

Przyspieszenie w wersji RWD 258km było 5,8s a w wersji 245 jest 5,9 więc 0,1 sekundy. Moment jest bez zmian 400Nm

 

0.1 s :D

 

Przy supersamochodach dopłaca się często miliony monet żeby urwac tą 0,1 sek. :lol: Przypuszczam że 100-200 km/h będzie dosyć już znacznie widać różnice.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...
Na początku chce się przywitać to mój pierwszy post mam pytanie odnośnie silników benzynowych. czy obecnie wszystkie silniki to miękke hybrydy z instalacją 48 v taka info dostałem w salonie ? Głównie chodzi mi o silniki 420i. czy 430i proszę o info .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początku chce się przywitać to mój pierwszy post mam pytanie odnośnie silników benzynowych. czy obecnie wszystkie silniki to miękke hybrydy z instalacją 48 v taka info dostałem w salonie ? Głównie chodzi mi o silniki 420i. czy 430i proszę o info .

 

W 440 jest mild hibrid, w dieslach chyba wszystkich też, ale w 420i i 430i nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początku chce się przywitać to mój pierwszy post mam pytanie odnośnie silników benzynowych. czy obecnie wszystkie silniki to miękke hybrydy z instalacją 48 v taka info dostałem w salonie ? Głównie chodzi mi o silniki 420i. czy 430i proszę o info .

 

W 440 jest mild hibrid, w dieslach chyba wszystkich też, ale w 420i i 430i nie ma.

W 30i też jest. Ma przecież 245 KM a nie 258 jak w wersji poprzedniej bez MH.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żadne takie. Nie ma instalacji 48 v w 430i, a zmiejszenie mocy to tylko kwestia programu. WIec MH tylko 420d, 430d i 440d i 440i.

A to ciekawe, rzeczywiście w konfiguratorze nie ma * przy mocy. Spoko, dzieki za info :cool2: Przy okazji, to jakaś porażka że zmniejszyli tą moc. Wiadomo czemu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.