Skocz do zawartości

Wibracje 120i


Lukas68

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanko do posiadaczy 120i, czy odczuwacie jakiekolwiek wibracje na postoju ? oczywiście przy włączonym silniku :)

Pytam, bo ja praktycznie od nowości odczuwam wibracje raz mniejsze raz większe na postoju, czuć wewnątrz samochodu, a nawet na karoserii, drzwiach itd.

Od razu spytam, czy jest ktoś z Krakowa ? z kim można byłoby się spotkać na chwilę żeby porównać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Dzięki

Tylko w tym wątku sytuacja dotyczy 118i, a to zupełnie inny silnik. Zresztą u mnie włączenie trybu SPORT, kompletnie nic nie zmienia z tymi wibracjami na postoju.


Serwis twierdzi z jednej strony, że wszystko ok, a z drugiej dostrzegają te wibracje i jest to zanotowane. Póki co jest problem z porównaniem z innym 120i, bo tej wersji jest bardzo mało.


Czytałem też wątki o wibracjach 4 cylindrowych silników w serii 3 i 4, ale tam też wszyscy twierdzą, że włączenie trybu SPORT niweluje te wibracje, a u mnie nic to nie zmienia.


Dlatego chciałbym usłyszeć opinię osób, które mają konkretnie 120i, a najlepiej porównać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedynie start stop powoduje delikatne wibracje, ale są one nieporównywalnie mniejsze niż w 118i, czasami niezauważalne.

Generalnie przeważnie wył od razu startstop, ale czasem zapomnę, i czasem tylko po zegarach zauważam że zadziałało.

Jeżdziłem również dosyć dużo 118, i tam wyłączenie startstop to obowiązek, bo wręcz trzesie karoserią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyłącz klime i sprawdź :)


Miałem kiedyś o to zapytać w serwisie ale ciągle zapominam :D

 

Dokładnie, przy wyłączonej klimie wibracje o połowę mniejsze, a po całkowitym wyłączeniu nawiewu wibracje znikają zupełnie :) Kompletnie inne auto wtedy.

Tylko dziwnie jeździć bez wentylacji :)

Ciekawe czy to u wszystkich tak jest, czy tylko w wybranych sztukach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Mam pytanko do posiadaczy 120i, czy odczuwacie jakiekolwiek wibracje na postoju ? oczywiście przy włączonym silniku :)

Pytam, bo ja praktycznie od nowości odczuwam wibracje raz mniejsze raz większe na postoju, czuć wewnątrz samochodu, a nawet na karoserii, drzwiach itd.

Od razu spytam, czy jest ktoś z Krakowa ? z kim można byłoby się spotkać na chwilę żeby porównać

 

Hej Lukas68,


Wlasnie trafilem na Twoj post, i widze ze sprawa zostala wyjasniona :) szczesliwie. Pisze, gdyz rowniez zauwazylem taki sam problem u siebie - sprawdze juz jutro czy wylaczenie klimy/wentylacji to naprawi.


Swoje 120i odebralem 11 lutego z Krakow Dobrzanski. Po/okolo 2tys. km planuje wymienic olej po "docieraniu" (ktore notabene tak srednio mi wyszlo - ogolnie jezdze spokojnie, ale zdazylo mi sie kilka razy wdepnac gaz w podloge na maxa w trybie comfort.. 5tys obrotow).


Orientujesz sie moze, jakie oleje BMW akceptuje przy wymianie, tak by nie stracic gwarancji (chce pojechac do warsztatu niezaleznego)? Wymieniales juz olej? Jesli tak, czy mozesz podzielic sie informacja na jaki?


Dzieki, pozdrawiam,

Tomasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko do posiadaczy 120i, czy odczuwacie jakiekolwiek wibracje na postoju ? oczywiście przy włączonym silniku :)

Pytam, bo ja praktycznie od nowości odczuwam wibracje raz mniejsze raz większe na postoju, czuć wewnątrz samochodu, a nawet na karoserii, drzwiach itd.

Od razu spytam, czy jest ktoś z Krakowa ? z kim można byłoby się spotkać na chwilę żeby porównać

 

Hej Lukas68,


Wlasnie trafilem na Twoj post, i widze ze sprawa zostala wyjasniona :) szczesliwie. Pisze, gdyz rowniez zauwazylem taki sam problem u siebie - sprawdze juz jutro czy wylaczenie klimy/wentylacji to naprawi.


Swoje 120i odebralem 11 lutego z Krakow Dobrzanski. Po/okolo 2tys. km planuje wymienic olej po "docieraniu" (ktore notabene tak srednio mi wyszlo - ogolnie jezdze spokojnie, ale zdazylo mi sie kilka razy wdepnac gaz w podloge na maxa w trybie comfort.. 5tys obrotow).


Orientujesz sie moze, jakie oleje BMW akceptuje przy wymianie, tak by nie stracic gwarancji (chce pojechac do warsztatu niezaleznego)? Wymieniales juz olej? Jesli tak, czy mozesz podzielic sie informacja na jaki?


Dzieki, pozdrawiam,

Tomasz

 

Cześć


Generalnie, to problem wibracji nie został rozwiązany :) Jedyne co na ten moment wiem, to :

- serwis zauważa problem, natomiast nie ma na to żadnego rozwiązania, a centrala twierdzi że tak ma być :)

- wyłączenie wentylacji eliminuje wibracje praktycznie całkowicie,

- rozmawiałem z innymi użytkownika i większość też je czuje, myślę że reszta też je ma tylko może tego tak indywidualnie nie odczuwają.


Co do wymiany oleju, to mam niecałe 3 tysiące kilometrów i zastanawiam się nad wymianą.

Natomiast prawda, jest taka że w każdym poprzednim nowym samochodzie nigdy nie zmieniałem oleju po "docieraniu" i nigdy nie miałem najmniejszych problemów zarówno z benzynami jak i dieslami.

Jedynie zawsze trzymałem się tego, żeby wymieniać co rok lub po 12-13 tysiącach. Oszczędzania silnika przez te dwa pierwsze tysiące też się zawsze trzymałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpytajcie Panowie po pobliskich salonach - w grudniu wymieniałem olej po dotarciu w ASO (akurat w tym samym salonie, w którym zamawiałem furę), była promka - 599 PLN brutto całość (olej + filtr), pewnie będą jakieś promocje na wiosnę :wink:
odebrane 24.10.2022 / 150: 40W22 / 112: 16W22, 22W22, 30W22, 33W22, 39W22, zamówione 29.09.2021
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpytajcie Panowie po pobliskich salonach - w grudniu wymieniałem olej po dotarciu w ASO (akurat w tym samym salonie, w którym zamawiałem furę), była promka - 599 PLN brutto całość (olej + filtr), pewnie będą jakieś promocje na wiosnę :wink:

 

w SIKORZE tez jest taka oferta, tylko ze jest to MIEDZYINTERWAŁOWA usługa, czesci+wymiana ale! bez wpisu i bez resetu serwisu, jak ktos ma gwarancje przedluzona nie wchodzi w gre. :nienie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,


Odnosnie wibracji - jeszcze nie sprawdzalem czy wylaczenie klimatyzacji/wentylacji pomoze - nie mialem okazji dzis jechac, a nie chcialem tylko odpalac by sprawdzic. Mysle ze pomoze. Dam update w tej kwestii przy najblizszej okazji.


Odnosnie oleju (btw. dzieki za rady), ja jeszcze sie zastanowie czy zrobic to w warsztacie niezaleznym (bedzie wpis do ksiazki, gwarancji nie strace o czym zostalem zapewniony przez ten niezalezny serwis) - koszt 150zl za sama wymiane, w ASO - powiedziali mi ze ok. 400zl - tez za sama wymiane.

Natomiast babka przeslala mi z ASO "wycene" za opcje full, mowiac ze "po rabacie" wyjdzie 880zl (olej 0W30 LL-04 + filter oleju + przeglad.. tylko po co mi ten przeglad po 2tys. km :o).


A tak powiem Wam jeszcze, ze dzis dzownilem do ASO, zeby sie dopytac jaki mam fabrycznie zalany olej... myslalem, ze wlasnie wspomniany 0W30, natomiast gosc z serwisu po podaniu mu VINu powiedzial mi, ze mam.... 5W30 - troche sie zdziwiliem. Ale bynajmniej wiem i nie bede sie juz cofal do 0W30. Upatrzylem sobie na wymiane SHELL HELIX ULTRA ECT C3 4L - jest ponoc OK (na bazie GTL), latwo dostepny w zakupie na dalsze wymiany. Mysle, ze regularna wymiana co 10tys. km lub raz na rok bedzie OK.


Bede kupowal w intercars - link jak ponizej (mam nadzieje, ze nie maja podrobek)

https://intercars.pl/produkty/1508838-olej-silnikowy-shell-helix-ultra-ect-c3-4l


dzieki, pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na allegro jest shell jako oficjalny sprzedawca :)


niby oleje bmw to odpowiedniki tych shell helix ultra Ect C3, dobry tez jest motul xclean+ , mobil1 ESP

jak najbardziej mozesz sie cofac do 0w30, to nie jest zadne problem, ja leje LL04 0w30 np.


zas mozna jeszcze kupic filtr oleju BMW, od dealera MCARS za 80zl.



https://allegro.pl/oferta/olej-shell-helix-ultra-ect-c3-5w-30-4l-1l-12692192439?bi_s=ads&bi_m=listing:desktop:queryandcategory&bi_c=YzM4NGFhM2UtMzNjMC00NDkwLTkyYzUtMTZmOGY2NDBiNzdjAA&bi_t=ape&referrer=proxy&emission_unit_id=af557966-8e3b-4089-b6dd-4cdc89585125


https://allegro.pl/oferta/nowy-11428593186-oe-bmw-filtr-oleju-12495645536

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za linki. Wlasnie tak slyszlaem, ze oleje BMW powstaly przy kooperacji z shellem. Przy wydawce auta w dobrzanskim (krakow) powiedziali mi, ze tam leja wlasnie castrol; natomiast jak dzwonilem do ASO mcars - mowili ze shell.. :).


Pozdrawiam,

Tomasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpytajcie Panowie po pobliskich salonach - w grudniu wymieniałem olej po dotarciu w ASO (akurat w tym samym salonie, w którym zamawiałem furę), była promka - 599 PLN brutto całość (olej + filtr), pewnie będą jakieś promocje na wiosnę :wink:

 

w SIKORZE tez jest taka oferta, tylko ze jest to MIEDZYINTERWAŁOWA usługa, czesci+wymiana ale! bez wpisu i bez resetu serwisu, jak ktos ma gwarancje przedluzona nie wchodzi w gre. :nienie:

 

Co do jednego masz rację - to międzyinterwałowa wymiana. Z wpisem i bez wpływu na przedłużoną gwarancję.

Licznika do przeglądu mi nie skasowali na moje życzenie - mam wykupione oba pakiety (service inclusive plus i repair inclusive plus).

odebrane 24.10.2022 / 150: 40W22 / 112: 16W22, 22W22, 30W22, 33W22, 39W22, zamówione 29.09.2021
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpytajcie Panowie po pobliskich salonach - w grudniu wymieniałem olej po dotarciu w ASO (akurat w tym samym salonie, w którym zamawiałem furę), była promka - 599 PLN brutto całość (olej + filtr), pewnie będą jakieś promocje na wiosnę :wink:

 

w SIKORZE tez jest taka oferta, tylko ze jest to MIEDZYINTERWAŁOWA usługa, czesci+wymiana ale! bez wpisu i bez resetu serwisu, jak ktos ma gwarancje przedluzona nie wchodzi w gre. :nienie:

 

Co do jednego masz rację - to międzyinterwałowa wymiana. Z wpisem i bez wpływu na przedłużoną gwarancję.

Licznika do przeglądu mi nie skasowali na moje życzenie - mam wykupione oba pakiety (service inclusive plus i repair inclusive plus).

 

mozesz dodac zdjecie z ksiazki z auta ze taki wpis widnieje?


zdaje sie ze, komputer nawet nie daje mozliwosci zresetowania serwisu po takim malym dystansie, oni Cie pytali czy maja robic reset czy Ty powiedziales ze maja nie robic?


moze dealerzy maja rozne oferty, w sikorze (w specjalnej ofercie 599zl) tylko spuszczaja i wlewaja olej, nic poza tym, nie ma wpisu w ksiazce, to tak jakby nie bylo serwisu = nieprawidlowa obsulga, gwarancja nie uznana, wpisy dodatkowo platne

Edytowane przez pawelo9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,


Odnosnie wibracji to w mojej F40 120i jest tak:


Na zimnym silniku:

- czuje wibracje na postoju (klima:on i wentylacja:on)

- czuc podobnie (klima:off, wentylacja:on)

- czuc podobnie (klima:off, wentylacja:off)


Na rozgrzanym silniku:

- wibracje sa zauwazalnie mniejsze (klima:on i wentylacja:on)

- wibracje sa troszke mniejsze (klima:off i wentylacja:on)

- wibracje sa niezauwazalne (klima:off i wentylacja:off)


Generalnie podczas jazdy nie czuc tego, zwlaszcza jak juz silnik jest rozgrzany :)


Pozdrawiam,

Tomasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpytajcie Panowie po pobliskich salonach - w grudniu wymieniałem olej po dotarciu w ASO (akurat w tym samym salonie, w którym zamawiałem furę), była promka - 599 PLN brutto całość (olej + filtr), pewnie będą jakieś promocje na wiosnę :wink:

 

w SIKORZE tez jest taka oferta, tylko ze jest to MIEDZYINTERWAŁOWA usługa, czesci+wymiana ale! bez wpisu i bez resetu serwisu, jak ktos ma gwarancje przedluzona nie wchodzi w gre. :nienie:

 

Co do jednego masz rację - to międzyinterwałowa wymiana. Z wpisem i bez wpływu na przedłużoną gwarancję.

Licznika do przeglądu mi nie skasowali na moje życzenie - mam wykupione oba pakiety (service inclusive plus i repair inclusive plus).

 

mozesz dodac zdjecie z ksiazki z auta ze taki wpis widnieje?


zdaje sie ze, komputer nawet nie daje mozliwosci zresetowania serwisu po takim malym dystansie, oni Cie pytali czy maja robic reset czy Ty powiedziales ze maja nie robic?


moze dealerzy maja rozne oferty, w sikorze (w specjalnej ofercie 599zl) tylko spuszczaja i wlewaja olej, nic poza tym, nie ma wpisu w ksiazce, to tak jakby nie bylo serwisu = nieprawidlowa obsulga, gwarancja nie uznana, wpisy dodatkowo platne

 

Przy przyjęciu pan z serwisu zapytał czy mają robić wpis i czy mam pakiet przeglądów, na odpowiedź, że tak odparł, że w takim razie nie będą resetować licznika do przeglądu.

Co do braku wpisu i ewentualnego argumentu o tym, że nie było wymiany, to nie bardzo wiem co masz na myśli, przecież potwierdzeniem wykonania usługi jest faktura, w której jest zakres czynności - tego dokumentu przecież serwis się nie wyprze. Miałem kilka razy w życiu sytuację, że serwis zapomniał wbić przegląd jeszcze w papierową książkę - dalej nie jest to podstawa do uznania, że pojazd jest serwisowany niezgodnie z zaleceniami producenta. Mam znajomych, którzy wymieniają olej poza interwałami (co rok), również poza ASO - nikt nigdy nie miał problemów z przeglądem/uznaniem gwarancji. Jedyna sytuacja jaką kojarzę, to brak możliwości wymiany tarcz hamulcowych w ramach pakietu ze względu na to, że wcześniej poza ASO zostały założone nieoryginalne klocki hamulcowe, ale tu ciężko się kłócić z serwisem...

 

ELkIlU.jpg

odebrane 24.10.2022 / 150: 40W22 / 112: 16W22, 22W22, 30W22, 33W22, 39W22, zamówione 29.09.2021
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to jak zwykle bywa, kazdy mowi co innego...


ja robilem wymiane w sikorze i wydrukowali tylko fakture, pytalem o wpis, stwierdizli, ze nie robia,

teraz chcialem sie umowic po 2 latach na ta wymiane za 599 i powiedzi to samo, za wpis wolali chyba 300zl, kpina, dlatego podziekowalem im i zrobilem poza ASO.


co do gwarancji spotkjalem sie z opinia ze ma byc w ksiazce/kluczyku wpis, to jest podstawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do gwarancji spotkjalem sie z opinia ze ma byc w ksiazce/kluczyku wpis, to jest podstawa.

 

Może jest teraz taki wymóg, jakby nie patrzeć papierowej wersji już nie uświadczysz.

 

ja robilem wymiane w sikorze i wydrukowali tylko fakture, pytalem o wpis, stwierdizli, ze nie robia,

teraz chcialem sie umowic po 2 latach na ta wymiane za 599 i powiedzi to samo, za wpis wolali chyba 300zl, kpina, dlatego podziekowalem im i zrobilem poza ASO.

 

Nie wiem co oni tam wymyślili, ale wygląda mi to na jakiś pomysł Janusza biznesu, ciekawe jaka usługę by nabili na rachunku jako ten wpis w książce?

odebrane 24.10.2022 / 150: 40W22 / 112: 16W22, 22W22, 30W22, 33W22, 39W22, zamówione 29.09.2021
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.