Skocz do zawartości

Światła tylne


owczar92

Rekomendowane odpowiedzi

U mnie tak jak u autora - równie brak świateł w klapie … (produkcja 07.2022).

Zakładam ze kolejna zmiana - ale wyglada to trochę słabo …

 

Byłem na serwisie sprawdzaliśmy kody części i nie było żadnych zmian więc coś jest nie tak. Wygląda to gorzej niż słabo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coraz bardziej zastanawiam się czy jest sens czekać na ten samochód. Nie dość, że taki czas oczekiwania to jeszcze dochodzą takie rzeczy jak wywalania elementów wyposażenia nawet nie informując klienta.

Jeżeli wyrzucają tak ekstremalnie widoczne rzeczy jak elementy oświetlenia zewnętrznego w postaci kierunkowskazów + np. te listwy w tylnych drzwiach, to strach pomyśleć jakie są oszczędności na elementach których nie widać :)

Ten samochód w mocnej konfiguracji coraz bardziej traci sens, choćby ze względu na ograniczenia opcji wyposażenia. Chyba, że ktoś bierze golasa, ale wtedy pozostaje pytania czy warto brać nowe bmw w golasie.

Edytowane przez xeonn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coraz bardziej zastanawiam się czy jest sens czekać na ten samochód. Nie dość, że taki czas oczekiwania to jeszcze dochodzą takie rzeczy jak wywalania elementów wyposażenia nawet nie informując klienta.

Jeżeli wyrzucają tak ekstremalnie widoczne rzeczy jak elementy oświetlenia zewnętrznego w postaci kierunkowskazów + np. te listwy w tylnych drzwiach, to strach pomyśleć jakie są oszczędności na elementach których nie widać :)

 

No właśnie w tym problem. Jestem pracownikiem salonu BMW i na 100 % nie było żadnej informacji na ten temat w biuletynach. Jedyna rzecz która była komunikowana to brak ambientu z tyłu i brak schowka po stronie kierowcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie tak jak u autora - równie brak świateł w klapie … (produkcja 07.2022).

Zakładam ze kolejna zmiana - ale wyglada to trochę słabo …

 

Czekałem na Twoją odpowiedź, bo masz jedno z najświeższych F40. Brak świateł w sensie brak ledów?

Może któryś z Was wrzucić zdjęcie z bliska tej lampy?

 

Jedyna rzecz która była komunikowana to brak ambientu z tyłu i brak schowka po stronie kierowcy.

 

O jakim schowku mowa? Tego na dole kokpitu, przy kierownicy?




Z moich obserwacji wychodzi na to, że wszystkie zmiany dotyczą aut wyprodukowanych od lipca '22 :duh: Ostatnio było wystawione nowe 120i (z resztą zeszło w 3 dni) wyprodukowane 12.07.2022 i właśnie ambientu z tyłu już nie było; na schowek nie zwróciłem uwagi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie tak jak u autora - równie brak świateł w klapie … (produkcja 07.2022).

Zakładam ze kolejna zmiana - ale wyglada to trochę słabo …

 

Czekałem na Twoją odpowiedź, bo masz jedno z najświeższych F40. Brak świateł w sensie brak ledów?

Może któryś z Was wrzucić zdjęcie z bliska tej lampy?

 

Jedyna rzecz która była komunikowana to brak ambientu z tyłu i brak schowka po stronie kierowcy.

 

O jakim schowku mowa? Tego na dole kokpitu, przy kierownicy?




Z moich obserwacji wychodzi na to, że wszystkie zmiany dotyczą aut wyprodukowanych od lipca '22 :duh: Ostatnio było wystawione nowe 120i (z resztą zeszło w 3 dni) wyprodukowane 12.07.2022 i właśnie ambientu z tyłu już nie było; na schowek nie zwróciłem uwagi

 


Dokładnie nie ma tego schowku po lewej stronie przy kierownicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może to jest FL :D

Raczej nie. :mad2:


Z tego co mi udało się ustalić (również chyba pojawiła się taka informacja w wątki z restrykcjami) - dotyczy to samochód wyprodukowanych 7/2022. Na chwilę obecną dotyczy to samochodów wyprodukowanych w Regensburgu.

Dzwoniłem trochę po Dealerach, udało się zlokalizować samochód wyprodukowany w czerwcu (ale w Lipsku) - i tutaj kierunkowskazy są w obu lampach.


Kolejna ciekawostka:

Znalazłem na otomoto samochód który ma kierunki w obu lampach. Numer katalogowy tych lamp (z kierunkami) jest taki sam jak moich lampy (bez kierunków). :mad2:

Mówię tutaj o części lampy zamontowanej w klapie bagażnika.


Więc jak ktoś będzie zmuszony wymienić tą lampę, to niech się nie zdziwi, że będzie bez paska z kierunkowskazami :duh:

W piąte jade na serwis, poruszę tą kwestię. Zobaczę co mi powiedzą w ASO... :mad2:

BMW THE1 F40 120d - M Sport, Skyscraper Grey (2022)

Odebrany! https://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=229&t=395918

icon1.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może jest to kwestia oprogramowania? Na stronie bmw.pl w sekcji serwis można znaleźć taką informację przy aktualizacjach:

„Lampy tylne

W pojazdach, których to dotyczy, w rzadkich przypadkach mogą wystąpić usterki jednej z lamp tylnych spowodowane nieaktualnym oprogramowaniem. Zostało to poprawione za pomocą oprogramowania.”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisał o tym któryś z kolegów w wątku o opóźnieniach i restrykcjach - wyleciała ta część kierunkowskazów razem z ambientem w tylnych drzwiach i schowkiem.
odebrane 24.10.2022 / 150: 40W22 / 112: 16W22, 22W22, 30W22, 33W22, 39W22, zamówione 29.09.2021
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem na serwisie w piątek.


Wniosek:

Lampa bez paska kierunkowskazów ma 3 piny (jak i wiązka)

Lampa z paskiem kierunkowskazów ma 4 piny (jak i wiązka)

Obie lampy mają ten sam numer katalogowy.

Logic. :mad2:

BMW THE1 F40 120d - M Sport, Skyscraper Grey (2022)

Odebrany! https://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=229&t=395918

icon1.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli co się dzieje jak komuś (odpukać) stanie się coś z jedną lampą w wersji z paskiem w klapie? Będzie miał w jednej z paskiem, a w drugiej bez? :D


PS produkcja czerwiec '22 Ratyzbona, mam pasek w klapie.

Będzie asymetrycznie :D




No tutaj mamy dwie sytuacje, bo pytałem o to w Serwisie.

1. Zamówienie części w ASO

Niby zamawiana część jest pod VIN - niby numer katalogowy się zgadza, ale w teorii jest jakaś opcja wyposażenia (cokolwiek to znaczy) po której niby ma się odróżniać te lampy...

2. Zamówienie/szukanie części poza ASO

Tutaj sytuacja, jeśli ktoś kupuje poza ASO, albo zakładamy sytuację w przyszłości (bo będą takie sytuacje; samochody po gwarancji, będą już na rynku jakiś czas, rozbite, robione etc). To wydaje mi

się, że wówczas dostanie sie tylko numer katalogowy części - i potem szukaj sobie takiej która będzie dobra, bo na rynku będą dostępne dwie wersje ... jedna z, druga bez, paska :mad2:



--edit

Tutaj przykład dla mojej lampy (prawej) - nr katalogowy: 63217450652, a w internecie znajduję wersję z paskiem

image_395356_big.jpg

s-l400.jpg

s-l400.jpg

BMW THE1 F40 120d - M Sport, Skyscraper Grey (2022)

Odebrany! https://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=229&t=395918

icon1.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli ktoś kupuje poza ASO, albo zakładamy sytuację w przyszłości (bo będą takie sytuacje; samochody po gwarancji, będą już na rynku jakiś czas, rozbite, robione etc). To wydaje mi

się, że wówczas dostanie sie tylko numer katalogowy części - i potem szukaj sobie takiej która będzie dobra, bo na rynku będą dostępne dwie wersje

 

Ludzie będą szukać według schematu "F40 rocznik 202x, wtyczka 4-pinowa" i już. Nie idealnie, ale nie takie rzeczy zdarzały się na rynku części używanych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
W piątek odebrałem 118i z salonu i potwierdzam, że lampy na klapie nie posiadają kierunkowskazów. Jest to słabe, ale cóż, przynajmniej się wyprodukowało.

Czyli możemy już zakładać, że to finalne posunięcie BMW w odświeżeniu modelu.

Mogli chociaż poinformować Salony/Klientów o tym fakcie...


Ale ja i tak zostaje przy tym, że wygląda to słabo!

BMW THE1 F40 120d - M Sport, Skyscraper Grey (2022)

Odebrany! https://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=229&t=395918

icon1.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.