Skocz do zawartości

Opóźnienia w odbiorze i restrykcje.


Agnar92

Rekomendowane odpowiedzi

Ja zamawiałem 27 lipca, potem były pewne modyfikacje i ostatecznie zamówienie mam podpisane z datą 5 sierpnia. Odbiór miał być coś koło grudnia, ale ostatecznie auto odebrałem w połowie października.

Z opcji objętych restrykcjami to brak ładowarki indukcyjnej i otwierania klapy bagażnika gestem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że warto mieć osobny temat dla F40, bo G20/G21 (tam jest ogólny wątek) to jednak co innego, nawet fabryka jest inna.


Ad rem: zamówiłem M135i pod koniec maja 2021 i właśnie je odebrałem. Od momentu zamówienia sytuacja z restrykcjami się pogarszała sukcesywnie.

W moim przypadku było to tylko komfortowe otwieranie klapy i ładowanie indukcyjne. No i czekanie na Harmana Kardona, który przesunął produkcję o ~2 miesiące.


Później pojawiły się ograniczenia na kolejne rzeczy: elektryczną klapę, adaptacyjne LED-y, adaptacyjny tempomat, hak holowniczy, itd.


@Agnar92, z tego co słychać dużo zależy od wyposażenia - im więcej rzeczy na restrykcjach tym gorsze rokowania co do terminu produkcji

I wygląda też, że najwyższe modele w danych seriach jednak mają priorytety

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Część restrykcji zapewne będzie wspólna dla wszystkich modeli, więcej informacji będzie w wątku serii 3 (również tam są wpisy odnośnie innych serii).

Twój handlowiec powinien dokładnie wiedzieć jakie są obecne restrykcje na dany tydzień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam jedynie aktywny tempomat z tych problematycznych wiec trochę dziwne ze nie dostałem opcji rezygnacji by przyspieszyć produkcje. No nic wypada czekać ;) oby było wszystko w nowym roku ;)


Handlowiec zapewniał ze do grudnia będzie nawet termin mam na 30 stycznia ale powiedział mi ze nie ma szans w tym roku, wiec trochę dziwne bo przekroczenie terminu o 6 tygodni każdy kolejny dzień to obniżenie ceny.


Założyłem temat bo dziwiło mnie ze ekran dotykowy wypada od wersji 3 a nic nie mówią o wersjach 2 i 1 wiec zakładam ze nie ma problemu z tym ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zamawiałem 27 lipca, potem były pewne modyfikacje i ostatecznie zamówienie mam podpisane z datą 5 sierpnia. Odbiór miał być coś koło grudnia, ale ostatecznie auto odebrałem w połowie października.

Z opcji objętych restrykcjami to brak ładowarki indukcyjnej i otwierania klapy bagażnika gestem.

 

Zazdroszczę i gratuluje szybkiego dostania auta ;), u mnie nawet nie wiadomo kiedy sie wyprodukuje bo nawet nie mam tygodnia produkcyjnego a słyszałem ze juz terminy lutowe sa rezerwowane…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zamawiałem 27 lipca, potem były pewne modyfikacje i ostatecznie zamówienie mam podpisane z datą 5 sierpnia. Odbiór miał być coś koło grudnia, ale ostatecznie auto odebrałem w połowie października.

Z opcji objętych restrykcjami to brak ładowarki indukcyjnej i otwierania klapy bagażnika gestem.

 

Zazdroszczę i gratuluje szybkiego dostania auta ;), u mnie nawet nie wiadomo kiedy sie wyprodukuje bo nawet nie mam tygodnia produkcyjnego a słyszałem ze juz terminy lutowe sa rezerwowane…

 

Dzięki. U mnie był też problem z kolorem - szary mineralny. Produkcja musiała być najpóźniej w październiku, bo potem ten kolor wypadał na nie wiadomo jak długi czas. Już nawet zamówienie miałem złożone na niestety inny kolor, ale handlowiec zadzwonił, że udało się auto wstawić do produkcji na X 2021, więc i szary mineralny stał się dostępny. W sumie auto wyprodukowane 5 X, a odebrane 25 X także wydaje mi się, że całkiem sprawnie.


Tak czytając co teraz się dzieje z okresem oczekiwania i restrykcjami to czasami myślę sobie, że chyba miałem sporo szczęścia, tym bardziej, że auto było potrzebne.


Pozdrawiam i cóż miejmy nadzieję, że może w końcu ta sytuacja się jakoś wyklaruje i wróci do normalności, bo jak nie to o zakupie auta będzie trzeba myśleć dwa lata do przodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamówione 118i w 1 połowie czerwca. Pierwotna data na końcówkę sierpnia. Potem jakoś na wrzesień. Potem przerzucone na 46 tydzień, 2tyg temu wyszło że 48tydzień. Jak na razie nadal bez żadnych restrykcji (ewentualna klapa). Może nastąpi cud i jednak zmienią status na 150, ale jakoś nie wierzę już bo do 48go zostało raptem kilkanaście dni :lol: Koniec końców wyjdzie że w tym roku zaoszczędzę na zimówkach :lol:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamówione 118i w 1 połowie czerwca. Pierwotna data na końcówkę sierpnia. Potem jakoś na wrzesień. Potem przerzucone na 46 tydzień, 2tyg temu wyszło że 48tydzień. Jak na razie nadal bez żadnych restrykcji (ewentualna klapa). Może nastąpi cud i jednak zmienią status na 150, ale jakoś nie wierzę już bo do 48go zostało raptem kilkanaście dni :lol: Koniec końców wyjdzie że w tym roku zaoszczędzę na zimówkach :lol:

 

Hum, to trochę dziwne czemu masz taki długi czas oczekiwania. U mnie też 118i w wersji Sport Line + trochę dodatków, ale bez HK. Ja tak jak pisałem wcześniej zam. przełom lipca/sierpnia odbiór połowa października to raptem 2,5 miesiąca - czyżby mój handlowiec tak mocno się przyłożył ze względu na kolor, który miał potem wypaść? Sam nie wiem, tym bardziej, że nie typowo mam skrzynię manualną (ż o n a, próbowałem, ale :mad2: ), więc to mogłoby wręcz wpłynąć na wydłużenie czasu realizacji zamówienia, bo jednak powszechniejsza jest skrzynia automatyczna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zamawiałem poprzez brokera z początkiem lipca.

120i Msport plus z 4 pakiety.

Termin był na październik ale bez restrykcji.

Tydzień temu dowiedziałem się że auto jest ale niestety rabat jest mniejszy przez zmianę polityki rabatowej BMW.

To jeszcze byłem w stanie zaakceptować bo wiem jak wygląda obecnie negocjowanie rabatów.

Ale teraz powiedziano mi że auto jest gołe bez żadnego pakietu poza stylistycznym. Tylko kolor i wersja się zgadza....


Czy ktoś z Was miał podobnie w kwestii ceny i wyposażenia?


Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Ja zamawiałem poprzez brokera z początkiem lipca.

120i Msport plus z 4 pakiety.

Termin był na październik ale bez restrykcji.

Tydzień temu dowiedziałem się że auto jest ale niestety rabat jest mniejszy przez zmianę polityki rabatowej BMW.

To jeszcze byłem w stanie zaakceptować bo wiem jak wygląda obecnie negocjowanie rabatów.

Ale teraz powiedziano mi że auto jest gołe bez żadnego pakietu poza stylistycznym. Tylko kolor i wersja się zgadza....


Czy ktoś z Was miał podobnie w kwestii ceny i wyposażenia?


Pozdrawiam

Gdybyś zamówił w salonie raczej nie miałbyś takiej akcji, i cenę by utrzymali i nie dali by Ci golasa bez Twojej akceptacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamówione 118i w 1 połowie czerwca. Pierwotna data na końcówkę sierpnia. Potem jakoś na wrzesień. Potem przerzucone na 46 tydzień, 2tyg temu wyszło że 48tydzień. Jak na razie nadal bez żadnych restrykcji (ewentualna klapa). Może nastąpi cud i jednak zmienią status na 150, ale jakoś nie wierzę już bo do 48go zostało raptem kilkanaście dni :lol: Koniec końców wyjdzie że w tym roku zaoszczędzę na zimówkach :lol:

 

Czekam na 120i. Aktualnie problemy z aktywnym tempomatem. Do produkcji ta czesc ma wrocic w lutym 2022 :duh: Jak kazdy chcialbym miec "na juz" ale nie chce pozniej tego "dokladac" retrofitem. Za duzo zamieszania. Wierze, ze w BMW sie ogarna i moze uda sie ten termin przyspieszyc. Czekam na wszystko co zamowilem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hum, to trochę dziwne czemu masz taki długi czas oczekiwania. U mnie też 118i w wersji Sport Line + trochę dodatków, ale bez HK. Ja tak jak pisałem wcześniej zam. przełom lipca/sierpnia odbiór połowa października to raptem 2,5 miesiąca - czyżby mój handlowiec tak mocno się przyłożył ze względu na kolor, który miał potem wypaść? Sam nie wiem, tym bardziej, że nie typowo mam skrzynię manualną (ż o n a, próbowałem, ale :mad2: ), więc to mogłoby wręcz wpłynąć na wydłużenie czasu realizacji zamówienia, bo jednak powszechniejsza jest skrzynia automatyczna.

 

To widzę podobne zestawienie mamy (ah te żony :mrgreen: ) z tymże u mnie biały kolor wygrał. Patrząc na to co dzieje się w wątku serii 3, to ciężko jest znaleźć jakikolwiek klucz układania kolejności produkcji. Wygląda jakby mieli maszynę jak w totolotku i po prostu wyskakiwała kulka z numerem zamówienia i Hans bierze i zaczyna składanie. Patrząc na obecne ceny, czasy oczekiwania, jak i cenę na podpisanym zamówieniu, to i tak opłaca się czekać :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostalem informacje od handlowca ze jak wyrzucę tempomat aktywny to bedzie szybciej „dużo”, potwierdzam tempomat ma byc dostępny może w styczni może w lutym… wiec nie wiadomo jak to bedzie.


Osobiście zrezygnowałem bo i tak jest zwykły tempomat ;) Reszta dodatków zostaje ;) oby to przyspieszyło produkcje bo jak zrezygnowałem a to nic nie da to trochę szkoda.


Oczywiście cena stara zostaje pomniejszona o cene tempomatu, plus zakupu u dealera ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostalem informacje od handlowca ze jak wyrzucę tempomat aktywny to bedzie szybciej „dużo”, potwierdzam tempomat ma byc dostępny może w styczni może w lutym… wiec nie wiadomo jak to bedzie.


Osobiście zrezygnowałem bo i tak jest zwykły tempomat ;) Reszta dodatków zostaje ;) oby to przyspieszyło produkcje bo jak zrezygnowałem a to nic nie da to trochę szkoda.


Oczywiście cena stara zostaje pomniejszona o cene tempomatu, plus zakupu u dealera ;)

 

Która to opcja w konfigu? Bo widzę tylko 'Regulator prędkości z funkcją hamowania'

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostalem informacje od handlowca ze jak wyrzucę tempomat aktywny to bedzie szybciej „dużo”, potwierdzam tempomat ma byc dostępny może w styczni może w lutym… wiec nie wiadomo jak to bedzie.


Osobiście zrezygnowałem bo i tak jest zwykły tempomat ;) Reszta dodatków zostaje ;) oby to przyspieszyło produkcje bo jak zrezygnowałem a to nic nie da to trochę szkoda.


Oczywiście cena stara zostaje pomniejszona o cene tempomatu, plus zakupu u dealera ;)

 

Która to opcja w konfigu? Bo widzę tylko 'Regulator prędkości z funkcją hamowania'

 

W konfiguracji na stronie nie ma juz tego to bylo tempomat stop&go, aktualnie jest tylko tempomat z funkcja hamowania( standardowy tempomat nie reaguje na samochód poprzedzający)


Swoją droga ciekawe czy można później dołożyć w ASO taki tempomat aktywny chociaż pewnie to będzie nie opłacalne :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłem M135i 29.10.2021.


Przed momentem otrzymałem informację, że produkcja jest przewidziana na trzeci tydzień przyszłego roku.

Zamówienie ma w tej chwili status 102 (co jest odpowiednikiem statusu 112).


Dostałem też informację o braku Apple CarPlay i Android Auto, natomiast będzie to rozwiązane aktualizacją w Q2/Q3 przyszłego roku (robione to jest w ten sposób, że BMW zastosowało inny hardware na który jeszcze nie mają softu i jak będą mieli gotowy soft to wtedy po prostu zdalnie to wrzucą).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zamawiałem 27 lipca, potem były pewne modyfikacje i ostatecznie zamówienie mam podpisane z datą 5 sierpnia. Odbiór miał być coś koło grudnia, ale ostatecznie auto odebrałem w połowie października.

Z opcji objętych restrykcjami to brak ładowarki indukcyjnej i otwierania klapy bagażnika gestem.

 

Zazdroszczę i gratuluje szybkiego dostania auta ;), u mnie nawet nie wiadomo kiedy sie wyprodukuje bo nawet nie mam tygodnia produkcyjnego a słyszałem ze juz terminy lutowe sa rezerwowane…

 

Dzięki. U mnie był też problem z kolorem - szary mineralny. Produkcja musiała być najpóźniej w październiku, bo potem ten kolor wypadał na nie wiadomo jak długi czas. Już nawet zamówienie miałem złożone na niestety inny kolor, ale handlowiec zadzwonił, że udało się auto wstawić do produkcji na X 2021, więc i szary mineralny stał się dostępny. W sumie auto wyprodukowane 5 X, a odebrane 25 X także wydaje mi się, że całkiem sprawnie.


Tak czytając co teraz się dzieje z okresem oczekiwania i restrykcjami to czasami myślę sobie, że chyba miałem sporo szczęścia, tym bardziej, że auto było potrzebne.


Pozdrawiam i cóż miejmy nadzieję, że może w końcu ta sytuacja się jakoś wyklaruje i wróci do normalności, bo jak nie to o zakupie auta będzie trzeba myśleć dwa lata do przodu.

 

Zgadza sie bo minie pytali ze musze zmienić na ten nowy szary bo nie załapałem się na termin listopadowy, aneks do umowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłem M135i 29.10.2021.


Przed momentem otrzymałem informację, że produkcja jest przewidziana na trzeci tydzień przyszłego roku.

Zamówienie ma w tej chwili status 102 (co jest odpowiednikiem statusu 112).


Dostałem też informację o braku Apple CarPlay i Android Auto, natomiast będzie to rozwiązane aktualizacją w Q2/Q3 przyszłego roku (robione to jest w ten sposób, że BMW zastosowało inny hardware na który jeszcze nie mają softu i jak będą mieli gotowy soft to wtedy po prostu zdalnie to wrzucą).

 

Ja nie dostałem takiej informacji, wrecz przeciwnie ze jedyne dostepne komponenty to własnie najwiekszy ekran i najwieksze cyfrowe zegary. Dziwna sprawa, moze dowiem sie przy odbiorze ze takie restrykcjie były :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłem M135i 29.10.2021.


Przed momentem otrzymałem informację, że produkcja jest przewidziana na trzeci tydzień przyszłego roku.

Zamówienie ma w tej chwili status 102 (co jest odpowiednikiem statusu 112).


Dostałem też informację o braku Apple CarPlay i Android Auto, natomiast będzie to rozwiązane aktualizacją w Q2/Q3 przyszłego roku (robione to jest w ten sposób, że BMW zastosowało inny hardware na który jeszcze nie mają softu i jak będą mieli gotowy soft to wtedy po prostu zdalnie to wrzucą).

 

Ja nie dostałem takiej informacji, wrecz przeciwnie ze jedyne dostepne komponenty to własnie najwiekszy ekran i najwieksze cyfrowe zegary. Dziwna sprawa, moze dowiem sie przy odbiorze ze takie restrykcjie były :cry:

 


Kiedy ostatni raz kontaktowałeś się ze swoim sprzedawcą? Ta informacja, którą dostałem jest dość świeża. Jaki masz status zamówienia - pytałeś o to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłem M135i 29.10.2021.


Przed momentem otrzymałem informację, że produkcja jest przewidziana na trzeci tydzień przyszłego roku.

Zamówienie ma w tej chwili status 102 (co jest odpowiednikiem statusu 112).


Dostałem też informację o braku Apple CarPlay i Android Auto, natomiast będzie to rozwiązane aktualizacją w Q2/Q3 przyszłego roku (robione to jest w ten sposób, że BMW zastosowało inny hardware na który jeszcze nie mają softu i jak będą mieli gotowy soft to wtedy po prostu zdalnie to wrzucą).

 

Ja nie dostałem takiej informacji, wrecz przeciwnie ze jedyne dostepne komponenty to własnie najwiekszy ekran i najwieksze cyfrowe zegary. Dziwna sprawa, moze dowiem sie przy odbiorze ze takie restrykcjie były :cry:

 


Kiedy ostatni raz kontaktowałeś się ze swoim sprzedawcą? Ta informacja, którą dostałem jest dość świeża. Jaki masz status zamówienia - pytałeś o to?

 

Tak pytałem własnie po twoim komentarzu i powiedział ze Apple CarPlay/Android Auto będą. Wiec teraz to już sam nie wiem, jak odbiore auto to sie tak naprawde pewnie okaże czy bedzie czy nie :D


Status do produkcji 150 juz :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.