Skocz do zawartości

Usunięcie piano black z konsoli środkowej


FooMer

Rekomendowane odpowiedzi

F40 i F44 w wersjach poza podstawową i Advantage mają na konsoli środkowej wykończenie piano black:


3xGFl7o.jpg


Może się ono podobać wizualnie lub nie, natomiast nie ma wątpliwości że jest tragicznie niepraktyczne (rysuje się i brudzi od samego patrzenia).


Chciałbym się pozbyć tego problemu na stałe i dlatego zacząłem się rozglądać w temacie. Typowe rozwiązanie to oklejenie, ale o nim innym razem.

Tutaj chciałbym się skupić na innym pomyśle - wymianie całego środkowego panelu na wersję z podstawowych wersji wyposażenia.


Wygląda ona następująco:


xh4M42D.png


Prawda, że elegancko?


Sam panel - numer części 51165A049E0 (Osłona Miko czarna akcent srebr.Quarz) - prezentuje się tak:


VhJBX7t.jpg


Koszt nowego elementu to około 500 zł. Sprawa względna, osobiście jestem gotów tyle zapłacić w imię ideologicznej walki z piano blackiem.


No dobra, ale po co jest ten post?

Interesują mnie Wasze doświadczenia w kontekście demontowania tych paneli środkowych. Przerabialiście to?

Może ktoś ma dostęp do instrukcji pokazującej jak to robić?


Na pierwszy rzut oka wygląda, że trzeba zdemontować element mocujący przy schowku środkowym, a następnie podnieść węższą część panelu do góry, ale chciałbym to potwiedzić.

Jeśli sprawa wymagałaby rozbierania połowy wnętrza samochodu to ta modyfikacja oczywiście nie będzie miała sensu.


Edit: udało mi się znaleźć instrukcję demontażu panelu konsoli środkowej, wygląda na to, że ingerencja we wnętrze jest minimalna:


w966RlK.jpg


eoArhP9.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Ekstra, gratuluję efektu :cool2:


Możesz coś więcej napisać o demontażu? Jakoś podważałeś tę konsolę czymś, czy po prostu wyciągałeś ją "na siłę"?

Nie trzeszczy podczas jazdy? ;) (tego się osobiście trochę obawiałem i dlatego na razie się wstrzymałem)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby zdemontować tackę trzeba zdjąć to piano i na rogach tacki są 4 wkręty.

Nie szarpałem, użyłem narzędzi plastikowych do tapicerki. Należy zaczynać od strony podłokietnika. Unosi się do góry i wysowa do tylu. Teraz wydaje mniej dźwięków ze względu ze rogi są w folii, która niweluje ocieranie plastik-plastik.


Tutaj link z forum gdzie jest więcej zdjęć, warto zobaczyć:


https://r.tapatalk.com/shareLink/topic?share_fid=16845&share_tid=134507&url=https%3A%2F%2Fwww%2Ebabybmw%2Enet%2Fforum%2Fviewtopic%2Ephp%3Ft%3D134507&share_type=t&link_source=app



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na marginesie, nie kojarzy ktoś miejsca w Warszawie (lub okolicach), które by okleiło folią taki panel środkowy?

To taka totalna pierdoła i trochę mi głupio jechać z tym gdzieś tak "z ulicy".


Mam drugi panel i jego testowo chciałbym z kolei obić alcantarą, najlepiej pasującą do tej z foteli. W związku z tym to samo pytanie co wyżej ;) - kojarzycie gdzie w okolicach Warszawy można podjechać z czymś takim?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skorzystałem z rad (creditsy niżej :D) i w końcu wymieniłem panel konsoli środkowej.


Tak wygląda efekt finalny:


GEecCCP.jpg


vOuUk51.jpg


Tak się przedstawia porównanie dwóch paneli (kurz :oops: dla lepszego kontrastu):


4yxU9rY.jpg


Tu z kolei porównanie matowego panelu panelu przed i po oklejeniu boków:


jSP5hTJ.jpg


Moim zdaniem przepaść - koniecznie trzeba je okleić.

Ta faktura folii jest bardzo fajna i jako całość panel robi dobre wrażenie:


KInTwEW.jpg


Sama wymiana jest faktycznie prosta. Jedyna rzecz która nie jest za fajna to zdejmowanie tego małego elementu przy schowku. Cała trudność polega na tym, żeby nie porysować/powginać plastiku konsoli środkowej. Niestety narzędzie do tapicerki dokładnie to robi. Trzeba znaleźć dobre miejsce żeby zminimalizować efekt. U mnie dobrze sprawdziło się podważanie od boku ze strony kierowcy.

 

Sprawdź warszawski błysk

 

Dzięki za ten namiar :) - bardzo dobre wrażenia mam z kontaktu z nimi. Moim zdaniem wykonanie bardzo dobre.

 

ja u siebie w aucie rozważam zrobienie takiej folii matrix z 3M

 

Ten pomysł też wykorzystałem - dzięki :)

Bardzo fajna folia, polecam. To jest 3M 2080, "kolor" MX12 (Matrix Black).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.