Skocz do zawartości

Serwis olejowy


PAVKO

Rekomendowane odpowiedzi

Mam BMW F40 118d.

Pierwsza wymianę robiłem po dotarciu przy 2000 km,

teraz auto ma 10600 km przebiegu i wskazuje kolejną wymianę za 10 tys. km czyli przy 20600km.


Planuje zmieniać olej co 15 tys. więc będę teraz chciał podjechać na wymianę przy 17 tys. przebiegu.


Jeśli nie mam wykupionego pakietu serwisowego BSI to czy są jakieś przeciwskazania ku temu, by przy wymianie po 17k zresetować licznik km do kolejnej wymiany oleju, tak by okres biegł od początku? Bo z tego co się orientuję niektórzy nie resetują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie się umówiłem na 1 serwis (po dotarciu, 2000km) i dla 120d dostałem informację, że leją "BMW Engine Oil LL04 5W30 – 5,5l".


Z ciekawości, czy BMW zmieniło interwały wymianu oleju?

Do momentu odbioru byłem przekonany, że było dla F40 zachowane 30kkm/2lata, a mój model otrzymał kodowo opcję: "8KB: Oil Service Interval 24 Mths / 25,000 Km"

BMW THE1 F40 120d - M Sport, Skyscraper Grey (2022)

Odebrany! https://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=229&t=395918

icon1.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam, u mnie w 120D komputer po odebraniu też pokazywał coś koło 25tyś.

W sumie mało istotne, miesiąc temu po 2tyś wymiana i teraz po wakacjach już prawie 12 tyś i znowu będzie wymiana :duh:

W sumie ładnie się złoży, bo przed 25 tyś znowu przelecę 10 tyś :8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Pytanie do osób, które kupują swoje części na serwis. Jaki filtr oleju polecacie?

 

oryginalny, roznica jest bardzo mala od zamiennikow


https://czescidobmw.pl/produkt-oe-11428593186--11428593186


masz jeszcze olej, do 118i <4,5 litra


https://allegro.pl/oferta/olej-bmw-twinpower-turbo-longlife-04-0w30-1l-11128332093

https://czescidobmw.pl/bmw-twinpower-turbo-ll-04-5w-30-1l-83212365933--83212365933

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Olej najlepiej potwierdzić z ASO lub Centralą - bo chyba zalane są różnymi olejami.

U mnie jest niby "BMW Engine Oil LL04 5W30 – 5,5l" - 120d bez xDrive

BMW THE1 F40 120d - M Sport, Skyscraper Grey (2022)

Odebrany! https://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=229&t=395918

icon1.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olej najlepiej potwierdzić z ASO lub Centralą - bo chyba zalane są różnymi olejami.

Myślisz, że oni udzielają takich informacji? Czy raczej zaproszą mnie do siebie na wymianę?

U mnie jest niby "BMW Engine Oil LL04 5W30 – 5,5l" - 120d bez xDrive

Dzięki za info - może będzie łatwiej znaleźć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olej najlepiej potwierdzić z ASO lub Centralą - bo chyba zalane są różnymi olejami.

Myślisz, że oni udzielają takich informacji? Czy raczej zaproszą mnie do siebie na wymianę?

Powinni, bo nie ukrywajmy - ja nie widziałem nigdzie nalepki z informacją jaki mam olej. A co w przypadku gdy na jakiejś trasie ci komputer powie, że masz go za mało?

Zresztą - zawsze możesz zlecić wymianę na własnych "częściach", więc musisz wiedzieć co kupić.


Jak dopytywałem o to co powinien mieć do dostałem informację (wymiana po 2000km)

Podczas takiej wymiany potrzebujemy:

- BMW Engine Oil LL04 5W30 – 5,5l

- Kompletny wkład filtra oleju + uszczelka

A że nie miałem czasu na szukanie oleju, filtra i uszczelki na wolnym rynku, wymieniłem wszystko w ASO - była niby "promocja".

Zresztą jak patrzę na Allegro, to olej wychodzi 330zł (6l) vs 370zł wartość z faktury (ASO, 5,5l) - więc nie ma takiej wielkie przebitki moim zdaniem.

BMW THE1 F40 120d - M Sport, Skyscraper Grey (2022)

Odebrany! https://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=229&t=395918

icon1.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinni...

W sumie masz rację :wink:


Ja też przy 2tyś wymieniałem olej i filtr w ASO w "promocyjnej" cenie (niecałe 600PLN całość). Pytanie, ile będzie to kosztować przy obowiązkowym przeglądzie bez "promocyjnej" ceny :(


Zbliża mi się 12tyś (ciężkie warunki) więc czas wymienić olej i już chcę to zrobić poza ASO. Fajnie się składa, bo za kolejne 10tyś będzie obowiązkowy przegląd i kolejna wymiana :cool2:


Z tej strony:


https://sklep-bmw.pl/aktualnosci/14_Jaki-wybra%C4%87-olej-do-Twojego-BMW-.html


wyczytałem, że u mnie będzie odpowiedni "BMW Longlife-12FE SAE 0W-30 (nr kat.: 83 21 2 365 935)". Czy ktoś to może potwierdzić lub temu zaprzeczyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Powinni...

W sumie masz rację :wink:


Ja też przy 2tyś wymieniałem olej i filtr w ASO w "promocyjnej" cenie (niecałe 600PLN całość). Pytanie, ile będzie to kosztować przy obowiązkowym przeglądzie bez "promocyjnej" ceny :(


Zbliża mi się 12tyś (ciężkie warunki) więc czas wymienić olej i już chcę to zrobić poza ASO. Fajnie się składa, bo za kolejne 10tyś będzie obowiązkowy przegląd i kolejna wymiana :cool2:


Z tej strony:


https://sklep-bmw.pl/aktualnosci/14_Jaki-wybra%C4%87-olej-do-Twojego-BMW-.html


wyczytałem, że u mnie będzie odpowiedni "BMW Longlife-12FE SAE 0W-30 (nr kat.: 83 21 2 365 935)". Czy ktoś to może potwierdzić lub temu zaprzeczyć?

nadal są takie ceny w bmw auto fus - 650 a bawaria na czerniakowskiej 599 (w obu przypadkach olej + filtr oleju + robocizna).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podczas takiej wymiany potrzebujemy:

- BMW Engine Oil LL04 5W30 – 5,5l

- Kompletny wkład filtra oleju + uszczelka

 


moim zdaniem po prostu tylko ci tak napisali zebys sie odbimbal watpie zeby komus sie chcialo to sprawdzac o ile w ogole taka mozliwosc istnieje, pewnie kazdemu po kolei mowia to samo "LL04 5w30"

chyba ze faktycznie w fabryce leja to do wszystkiego... Jest to najbardziej uniwersalny olej do takich malych silniczkow ktorych raczej nikt jakos specjalnie nie upala.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Czyli reasumując, kupie taniej olej rośnie roboczogodzina i wychodzi 1:1 wymiana okolo 600 zł, w skrajnych przypadkach 1tyś.


A ile kosztuje przegląd po 30 tyś z wymianą oleju.

Tzn. zastanawiam się czy dokupić pakiet na 5lat/ 100tyś czy mi się to zwróci... i czy skorzystam/ wykorzystam, robiąc ok 15tyś rocznie... czyli wejdą 2 przeglądy.

Drugi to pewnie dodatkowo wymiana płynu hamulcowego...co w "sklepie" kosztuje pare groszy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja juz zrobilem 90 tys km (trzy wizyty w aso). mialem pakiet, ale pytalem ile by poza bsi kosztowalo. maly przeglad 2000, duzy 3000 ( bez plynu hamulcowego). do tego jakies rabaty rzędu kilku stówek. wykupilem kolejny bsi na 120 tys km za 2 tysiace (czyli duzy przeglad zamiast 3 tys zaplacic bez pakietu wyjdzie za 2 tys).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co wchodzi w skład przeglądu... nowego samochodu?

Przecież wszystko jest do 100 lub 200 tyś sprawne...

Tzn. uważam , oczywiście że posiadaczy marki premium stać, ale pomimo to , jest to naciąganie...

Wymienić olej potrafi każdy mechanik, cena max 100 zł plus olej 250zł...

a w niektórych ASO podonno z olejem 1200 zł.

Jak ktoś chce mieć wpis w książke to niech płaci, albo jak ma ktoś na tyle $ że czy 1000 zł czy 300 to nie ma różnicy...

Ja wybiorę drogę bez serwisu, po gwarancji jak większość bez działalności gospodarczej... j iważam że lepiej zadbam o samochód... w ASO sa historie że płacisz i w ogóle np oleju nie zmieniają...

A tak notabene to nie zamierzam sprzedawać samochodu przez co najmniej 8 lat...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ja mam takie samo podejscie, dopoki gwarancja to ASO, a potem wlasny garaz. tak samo robilem z poprzednim audi. ale mam gwarancje 200 tys km, a ja to zrobie w 3 lata (prywatnie jezdze, nie zadna firma). wiec do przebiegu 200 tys km musze aso odwiedzac i niestety sporo kasy tam zostawie...ktos jak malo jezdzi to tego nie odczuje bo serwis ma co 2 lata, ale po co komus nowe auto jak malo jezdzi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ja mam takie samo podejscie, dopoki gwarancja to ASO, a potem wlasny garaz. tak samo robilem z poprzednim audi. ale mam gwarancje 200 tys km, a ja to zrobie w 3 lata (prywatnie jezdze, nie zadna firma). wiec do przebiegu 200 tys km musze aso odwiedzac i niestety sporo kasy tam zostawie...ktos jak malo jezdzi to tego nie odczuje bo serwis ma co 2 lata, ale po co komus nowe auto jak malo jezdzi

Śrenio co 8 lat kupuje nowy samochód, sprzedaje za 30% wartości z przebiegiem 160 tyś.

Tym jeżeli będzie wszystko dobrze zamierzam pojezdzić może i nawet dlużej... zobaczymy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Szybkie pytanie -  czy wskazania komputera o wymaganym serwisie są wystarczające na zrobienie serwisu w ramach BSI?
Komputer mi już krzyczy, że serwis za 1900km, na liczniku 18tys, a kodowo serwis co 25k. Czy ASO może kręcić nosem w tej kwestii ?
Czy wymagana jakaś zgoda Centrali etc?
Dzięki!

BMW THE1 F40 120d - M Sport, Skyscraper Grey (2022)

Odebrany! https://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=229&t=395918

icon1.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W druga strone jest problem, kiedy Ty masz 25000 lub 30000 km na liczniku i powinienes miec juz dawno serwis, a komputer cudodownie pokazuje jeszcze +3 kkm lub wiecej.

W Twoim przypadku jest wszystko zgodnie ze sztuka: komputer Cie wzywa na serwis i jedziesz. 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, patryk0402_ napisał(a):

Szybkie pytanie -  czy wskazania komputera o wymaganym serwisie są wystarczające na zrobienie serwisu w ramach BSI?
Komputer mi już krzyczy, że serwis za 1900km, na liczniku 18tys, a kodowo serwis co 25k. Czy ASO może kręcić nosem w tej kwestii ?
Czy wymagana jakaś zgoda Centrali etc?
Dzięki!

z moich obserwacji, to ASO zalezy na tym zeby jak najwiecej i najczesciej auto miec u siebie na warsztacie bo za wszystko płaci gwarant. nawet jakies minimalne skrzypienia chcieli mi likwidowac jakbym sie zgodzil - ale, że wiazalo sie to z rozbieraniem kokpitu, to odpuscilem a pol roku pozniej przestalo dźwięczeć.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.