Skocz do zawartości

Opóźnienia w odbiorze i restrykcje.


Agnar92

Rekomendowane odpowiedzi

Status 150 powinien oraz VIN powinien pojawić się 10-14 dni przed produkcją, jeśli auto wyprodukuję się w wyznaczonym terminie tj. 28W2022 to powinno dojechać do dealera w 2-3 tygodnie. Raczej 30.07 jest mało realny, szacuję początek sierpnia.

 

Jak wyglądało u Was nadanie VINu? Pojawił się w systemie przed produkcją czy w momencie wyjazdu z fabryki?

Sprzedawca mnie dziś poinformował, że VIN pojawi się (w systemie) w momencie zjazdu z linii montażowej.

BMW THE1 F40 120d - M Sport, Skyscraper Grey (2022)

Odebrany! https://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=229&t=395918

icon1.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi sprzedawca mówił, że nadanie VINu to ostatni krok przed rozpoczęciem produkcji.

W zasadzie to ujął to tak, że nadanie VIN = wjazd na taśmę.

odebrane 24.10.2022 / 150: 40W22 / 112: 16W22, 22W22, 30W22, 33W22, 39W22, zamówione 29.09.2021
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje auto spadło z statusu 112 do 111 i termin produkcji zmienił się z 27WW na 34WW. Jak w takim wypadku można coś w ogóle planować? Miał być czerwiec, lipiec, teraz sierpień. Ja rozumiem opóźnienia w produkcji o tydzień, dwa a nie od razu o dwa miesiące. Wolałbym mieć pewność, że auto się wyprodukuje nawet i w grudniu a nie teraz czekać i patrzeć jak pieniądze przeznaczone na auto tracą na wartości i nie wiadomo czy kiedykolwiek to auto dostanę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za informacje! - poczekam do przyszłego tygodnia i zobaczę jak będzie wyglądać sytuacja - czy pojawi się już VIN czy będzie przesunięta produkcja. Mam nadzieję, że nie - bo termin z umowy dobiega już końca .. ale to chyba już w obecnych czas nikogo nie interesuje co było w umowach :mad2:

(dla zainteresowanych: mija mi już 7 miesiąc czekania z planowanych wg umowy 8 - od samego początku nic nie było na restrykcjach!)

 

Moje auto spadło z statusu 112 do 111 i termin produkcji zmienił się z 27WW na 34WW. Jak w takim wypadku można coś w ogóle planować? Miał być czerwiec, lipiec, teraz sierpień. Ja rozumiem opóźnienia w produkcji o tydzień, dwa a nie od razu o dwa miesiące. Wolałbym mieć pewność, że auto się wyprodukuje nawet i w grudniu a nie teraz czekać i patrzeć jak pieniądze przeznaczone na auto tracą na wartości i nie wiadomo czy kiedykolwiek to auto dostanę.

Znam ten ból, u mnie też był wyznaczony 23 tydzień: 105 w poniedziałek, potem 112 we wtorek, i nagle spadło do 105, i przesunięcie o 5 tygodni..

BMW THE1 F40 120d - M Sport, Skyscraper Grey (2022)

Odebrany! https://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=229&t=395918

icon1.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(dla zainteresowanych: mija mi już 7 miesiąc czekania z planowanych wg umowy 8 - od samego początku nic nie było na restrykcjach!)

 

Nie wiem czy Cię w jakikolwiek sposób ta informacja pocieszy, ale mi jutro mija 9 miesięcy od zamówienia, i jest już po umownym terminie dostawy :wink:


Dodam tylko jeszcze, że sprzedawca przy zamówieniu zarzekał się, że dostawa w marcu to już będzie naprawdę czarny scenariusz. Szkoda, że nie dopytałem, o którym roku myśli :)

odebrane 24.10.2022 / 150: 40W22 / 112: 16W22, 22W22, 30W22, 33W22, 39W22, zamówione 29.09.2021
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam tylko jeszcze, że sprzedawca przy zamówieniu zarzekał się, że dostawa w marcu to już będzie naprawdę czarny scenariusz. Szkoda, że nie dopytałem, o którym roku myśli :)

To jak u mnie - miał się również w marcu się produkować i dostawa najpóźniej w kwietniu :mad2:

BMW THE1 F40 120d - M Sport, Skyscraper Grey (2022)

Odebrany! https://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=229&t=395918

icon1.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

U mnie zaczęła się (w końcu) produkcja - dostałem VIN.


Co na chwilę obecną mnie martwi to opcja:

32X - Entfall Berührungslose Betätigung Heckklappe (Eliminacja bezdotykowej obsługi klapy tylnej)

pomijając fakt, że mam 316 i 322 :mad2:


Z ciekawostek z kodów:

8WL - Sondersteuerung Bluetooth/wifi Modul (Specjalny moduł sterujący Bluetooth/wifi)

BMW THE1 F40 120d - M Sport, Skyscraper Grey (2022)

Odebrany! https://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=229&t=395918

icon1.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie zaczęła się (w końcu) produkcja - dostałem VIN.

 

Gratulacje - czyli doczekałeś się :)

 

Co na chwilę obecną mnie martwi to opcja:

32X - Entfall Berührungslose Betätigung Heckklappe (Eliminacja bezdotykowej obsługi klapy tylnej)

pomijając fakt, że mam 316 i 322

 

To jest tylko (albo aż) usunięcie otwierania stopą, klapa nadal jest elektryczna.

Znam ten kod, też niestety tak mi się wyprodukował samochód. Jak dotąd nie ustaliłem, czy da się zrobić retrofit poprzez dołożenie czujnika w okolicy zderzaka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest tylko (albo aż) usunięcie otwierania stopą, klapa nadal jest elektryczna.

Znam ten kod, też niestety tak mi się wyprodukował samochód. Jak dotąd nie ustaliłem, czy da się zrobić retrofit poprzez dołożenie czujnika w okolicy zderzaka.

 

Również miałeś dwie opcje które to miały umożliwić tj. 316+322?

Jakie było stanowisko Dealera?

Bo nie ukrywajmy kombinacja tych opcji powinna dawać tą opcję, a to jest trochę pomniejszenie wartości samochodu (niby gadżet, ale przydatny).

Ciekawe czy ktoś otrzymał możliwość dołożenia tego w ramach jakieś "akcji serwisowej" albo jakąś formę rekompensaty :?:

BMW THE1 F40 120d - M Sport, Skyscraper Grey (2022)

Odebrany! https://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=229&t=395918

icon1.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również miałeś dwie opcje które to miały umożliwić tj. 316+322? Jakie było stanowisko Dealera?

Bo nie ukrywajmy kombinacja tych opcji powinna dawać tą opcję, a to jest trochę pomniejszenie wartości samochodu (niby gadżet, ale przydatny).

 

Tak, ale jak wspomniałem wyżej, to jest tylko usunięcie komfortowego otwierania tylnej klapy, ona nadal jest elektryczna (otwiera się pilotem i z wnętrza kabiny).

Po prostu usunięty jest zespół dwóch czujników w zderzaku, które wykrywają ruch stopy.


W moim przypadku 32X było już w zamówieniu, więc wiedziałem co mnie czeka. Jeden z pakietów był trochę tańszy z powodu tej restrykcji.

 

Ciekawe czy ktoś otrzymał możliwość dołożenia tego w ramach jakieś "akcji serwisowej"

 

Tu jest kwestia jak zrealizowana jest ta restrykcja - według tego co znalazłem problem tkwi w dostępności czujnika ruchu stopy. Samochody z 32X po prostu go nie mają.

I teraz pytanie, czy tam gdzie powinien być jest normalna wiązka elektryczna i możliwość jego wpięcia. Jeśli tak, to pewnie retrofit jest do zrobienia.


Natomiast pytałem o to w ASO przy okazji serwisu i oni takiej procedury oficjalnej (dodanie komfortowego otwierania) nie mają i nic na ten temat nie wiedzą (stan na początek 2022).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mały update ode mnie. Produkcja przesunięta na wrzesień (jeśli się wyprodukuje w tym terminie to będzie równy rok od złożenia zamówienia).


Ostatni termin przesunięty ze względu na brak head-upa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatni termin przesunięty ze względu na brak head-upa.

 

Wiem, że to Cię pewnie nie pocieszy w żaden sposób, ale moim zdaniem na HUD warto poczekać. Absolutnie fantastyczne rozwiązanie, przestałem zupełnie patrzeć na zegary.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatni termin przesunięty ze względu na brak head-upa.

 

Wiem, że to Cię pewnie nie pocieszy w żaden sposób, ale moim zdaniem na HUD warto poczekać. Absolutnie fantastyczne rozwiązanie, przestałem zupełnie patrzeć na zegary.

 

Tak, zdaję sobie sprawę. Diler nawet nie konsultował tego ze mną - wie, że mi na tym zależy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Czy komuś wyprodukowała się 1er w ostatnim czasie w Regensburgu?

Moja niby stoi cały czas na placu i czeka na transport ....


W ubiegły czwartek(lub środę) zjechała z linii - a na bimmer.work nadal brak daty produkcji, inne dekodery nadal nie widzę VINu. Też tak mieliście?


Edit:

Nie czeka na transport tylko na doposażenie …

BMW THE1 F40 120d - M Sport, Skyscraper Grey (2022)

Odebrany! https://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=229&t=395918

icon1.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje 118i zamówione pod koniec września dalej wisi na statusie 105 - niezmiennie od początku roku. Zaangażowanie BMW Poland nic nie pomogło, temat przerzucony spowrotem na dealera, który czeka na przyznanie kwoty produkcyjnej. Zero updatów i zero perspektyw :) Jakby ktoś chciał organizować rocznice zamówienia aut forumowych to chętnie wezme udział bo już zbliża się wielkimi krokami :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje 118i zamówione pod koniec września dalej wisi na statusie 105 - niezmiennie od początku roku. Zaangażowanie BMW Poland nic nie pomogło, temat przerzucony spowrotem na dealera, który czeka na przyznanie kwoty produkcyjnej. Zero updatów i zero perspektyw :) Jakby ktoś chciał organizować rocznice zamówienia aut forumowych to chętnie wezme udział bo już zbliża się wielkimi krokami :D

Powiedziałbym, że brak kwoty produkcyjne to 047.

105 to już ustawianie się w kolejkę - a jaki masz planowy tydzień produkcji ?

A BMW PL chociaż się zainteresował tematem czy odrazu odesłał do Dealera??

BMW THE1 F40 120d - M Sport, Skyscraper Grey (2022)

Odebrany! https://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=229&t=395918

icon1.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje 118i zamówione pod koniec września dalej wisi na statusie 105 - niezmiennie od początku roku. Zaangażowanie BMW Poland nic nie pomogło, temat przerzucony spowrotem na dealera, który czeka na przyznanie kwoty produkcyjnej. Zero updatów i zero perspektyw :) Jakby ktoś chciał organizować rocznice zamówienia aut forumowych to chętnie wezme udział bo już zbliża się wielkimi krokami :D

Powiedziałbym, że brak kwoty produkcyjne to 047.

105 to już ustawianie się w kolejkę - a jaki masz planowy tydzień produkcji ?

A BMW PL chociaż się zainteresował tematem czy odrazu odesłał do Dealera??

 

Planowanego tygodnia produkcji brak. Tak jak mówię, na 105 auto stoi już 7 miesięcy niezmiennie. Chyba, że dealer robi mnie w konia od prawie roku :)


BMW PL wysłało pismo, że auto przez elektryczną klapę było na restrykcjach do połowy lutego i stąd opóźnienie :o Po odpowiedz na to czemu zatem przez kolejne 4 miesiace nic się sprawa nie ruszyła odesłali do dealera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

{lanowanego tygodnia produkcji brak. Tak jak mówię, na 105 auto stoi już 7 miesięcy niezmiennie. Chyba, że dealer robi mnie w konia od prawie roku :)

U mnie jak wpadło na 105 to miało przypisany prognozowany tydzień produkcji - ich zmianę widać u mnie w stopce.

Więc zakładam, że Twoje zamówienie musi mieć jakiś termin, bo wątpię że przez ten długi czas nic się nie ruszyło ...

 

BMW PL wysłało pismo, że auto przez elektryczną klapę było na restrykcjach do połowy lutego i stąd opóźnienie :o Po odpowiedz na to czemu zatem przez kolejne 4 miesiace nic się sprawa nie ruszyła odesłali do dealera.

Lepsza taka odpowiedź niż ta którą ja dostałem - "nie mamy dostępu do bazy zamówień".

Ale ciągłe przerzucanie odpowiedzialności Centrali na Dealera jest już irytujące...

BMW THE1 F40 120d - M Sport, Skyscraper Grey (2022)

Odebrany! https://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=229&t=395918

icon1.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

{lanowanego tygodnia produkcji brak. Tak jak mówię, na 105 auto stoi już 7 miesięcy niezmiennie. Chyba, że dealer robi mnie w konia od prawie roku :)

U mnie jak wpadło na 105 to miało przypisany prognozowany tydzień produkcji - ich zmianę widać u mnie w stopce.

Więc zakładam, że Twoje zamówienie musi mieć jakiś termin, bo wątpię że przez ten długi czas nic się nie ruszyło ...

 

BMW PL wysłało pismo, że auto przez elektryczną klapę było na restrykcjach do połowy lutego i stąd opóźnienie :o Po odpowiedz na to czemu zatem przez kolejne 4 miesiace nic się sprawa nie ruszyła odesłali do dealera.

Lepsza taka odpowiedź niż ta którą ja dostałem - "nie mamy dostępu do bazy zamówień".

Ale ciągłe przerzucanie odpowiedzialności Centrali na Dealera jest już irytujące...

 

Wleciało w ubiegły piątek na status 112 po raz pierwszy i produkcja planowana 31W2022 - ciekawe czy się usztywni i wleci na 150 czy przesunięcie...

Wywaliłem znaczki jubileuszowe a na restrykcjach brak otwierania klapy bagażnika nogą oraz Idrive bez pisania - ale tak się produkują od dawna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wleciało w ubiegły piątek na status 112 po raz pierwszy i produkcja planowana 31W2022 - ciekawe czy się usztywni i wleci na 150 czy przesunięcie...

Wywaliłem znaczki jubileuszowe a na restrykcjach brak otwierania klapy bagażnika nogą oraz Idrive bez pisania - ale tak się produkują od dawna.

 

Gratki, już bliżej niż dalej :D

Mnie nikt nie poinformował o braku otwierania klapy bagażnika nogą (to chyba jest od przełomy czerwca/lipca widząc po wpisać ludzi na forum serii 3) - więc chociaż tyle u Ciebie na plus, że dostałeś wcześniej informację.


U mnie już VIN ma przypisaną datę produkcji, liczę, że ostatnia teraz faza - transport, papierologia i odbiór :P

BMW THE1 F40 120d - M Sport, Skyscraper Grey (2022)

Odebrany! https://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=229&t=395918

icon1.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
podobno bmw lipsk stoi od 22 lipca do 15 sierpnia

Długo, aż 4 tygodnie... Ciekawe czy to jakieś problemy z produkcją? Albo może zmiana linii, bo Lipsk zakończył ostatnio produkcje i3.

Na forum serii 3 ktoś pisał, że "ich" fabryka staje w sierpniu na 2 lub 3 tygodnie. Więc może sezon urlopowy.

@serferkr pisałeś, że miałeś mieć produkcję na początku sierpnia 31W2022, podtrzymali Ci termin czy przesunęli?


PS. Jak coś to Regensburg 21 lipca normalnie produkował (tzn. doposażał ..) :D; mój samochód już od wtorku w Kleszczowie i czekamy na transport i rejestrację - odbiór w przyszłym tygodniu :D

BMW THE1 F40 120d - M Sport, Skyscraper Grey (2022)

Odebrany! https://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=229&t=395918

icon1.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.