Skocz do zawartości

Średnie spalanie F40


pawelo9

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 70
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Moje spalanie można śledzić tutaj: https://www.spritmonitor.de/en/detail/1226006.html


Póki co najniższa odnotowana średnia wartość to 4.2l/100km po przejechaniu około 100km spokojnej trasy, powrót do domu podbił nieco średnią do 4.5l/100km.


@pawelo9 wartość spalania od tankowania automatycznie się resetuje po tankowaniu?

Ja mam podstawowy system multimedialny ze standardowymi zegarami i chyba wszystko trzeba manualnie kasować. Jedynie wartości "od uruchomienia" po dłuższym postoju się resetują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciekawa stronka, musze przetestowac ;)


tak jest, samo sie resetuje po tankowaniu, nie wiem jak bardzo jest to czule, bo przewaznie schodze do 20% i tankuje na fulla. ogolem jest 4 opcje 1. tankowanie 2. wybrnay moment recznje kasujesz 3. od wyjazdu z fabryki 4. z obecnej trasy, ale nie wiem ile trzeba stac zeby sie zresetowalo.


mi pokazalo sr. 4,4l w trasie, predkosc~95kmh ale to katorga ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Cześć,

Nie mam jeszcze BMW ale zastanawiam się nad zakupem i teraz moje pytanie. Zastanawiam się pomiędzy 118i w automacie vs 118d w manualu (cena wychodzi mi podobna).

Wiadomo ze moment 220/1500-4100 vs 350/1750-2500 jest fajniejszy dla diesela, ale widzę ze jest on dostępny w wiekszym zakresie niż w dieselu.


Czy powie ktoś jakie np spalanie ma 118i przy prędkościach autostradowych? Jak sie tym ogólnie jeździ w trasie?

Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Nie mam jeszcze BMW ale zastanawiam się nad zakupem i teraz moje pytanie. Zastanawiam się pomiędzy 118i w automacie vs 118d w manualu (cena wychodzi mi podobna).

Wiadomo ze moment 220/1500-4100 vs 350/1750-2500 jest fajniejszy dla diesela, ale widzę ze jest on dostępny w wiekszym zakresie niż w dieselu.


Czy powie ktoś jakie np spalanie ma 118i przy prędkościach autostradowych? Jak sie tym ogólnie jeździ w trasie?

Dzięki

 

Na trasie jak dla mnie 118i bardzo fajnie wychodzi ze spalaniem. Jechałem trasą do Chorwacji w 3 osoby i pełny bagażnik. Spalanie z całej trasy tam i z powrotem + trochę na miejscu wyszło średnio 5,6 L/100km.

Poniżej fotka z trasy w tamtą stronę - profil jazdy: Polska około 150km/h, Czechy +/- 130km/h (tam zawsze natknę się na stojącą policje więc uważam), Austria około 140km/h (czasem szybciej, czasem wolniej), Słowenia i Chorwacja miedzy 120 a 150km/h. Wiadomo także stanie na granicy i na bramkach. Ogólnie byłem miło zaskoczony. Rok wcześniej jechałem Hondą Civic 1.8 tą samą trasę i miałem średnio 8,5L/100km a tu w 118i dużo mniej.

Na trasie z tempomatem jechało się bardzo przyjemnie.


a2e0617dd3769c9cgen.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Nie mam jeszcze BMW ale zastanawiam się nad zakupem i teraz moje pytanie. Zastanawiam się pomiędzy 118i w automacie vs 118d w manualu (cena wychodzi mi podobna).

Wiadomo ze moment 220/1500-4100 vs 350/1750-2500 jest fajniejszy dla diesela, ale widzę ze jest on dostępny w wiekszym zakresie niż w dieselu.


Czy powie ktoś jakie np spalanie ma 118i przy prędkościach autostradowych? Jak sie tym ogólnie jeździ w trasie?

Dzięki

Ja mam 118 d w automacie. Nigdy nie mialem takiej reakcji na gaz w dieslu. Malo tego nawet benzynowe tsi nie mialo takiej reakcji. Co do jazdy, idealny silnik dla tego samochodu, nie puchnie pow. 140. Spalanie:

plynna jazda do 110 km/h 4,5 l.

Ekspresowka-autostrada - 5-5,5

Miasto + trasa 5,5-6.

Gaz do dechy 8l.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Nie mam jeszcze BMW ale zastanawiam się nad zakupem i teraz moje pytanie. Zastanawiam się pomiędzy 118i w automacie vs 118d w manualu (cena wychodzi mi podobna).

Wiadomo ze moment 220/1500-4100 vs 350/1750-2500 jest fajniejszy dla diesela, ale widzę ze jest on dostępny w wiekszym zakresie niż w dieselu.


Czy powie ktoś jakie np spalanie ma 118i przy prędkościach autostradowych? Jak sie tym ogólnie jeździ w trasie?

Dzięki

 

manual 118d, 4 cylidnry, dwie rury, wieksza moc, wiekszy moment, szybszy do 100, mniej pali z pewnoscia, zarowno w trasie jak i miescie.

automat jest ok, ale nie plakalbym po stracie. jednakze roznica 118i AT a 118d MT to 9k... to nei wiem skad podobna cena :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi.

Ostatecznie wczoraj zamówiłem 118D w manualu MPakiet


Co do różnicy w cenie to w samej wycenie ostatecznej różnica wyszła mi 5 kPLN. Możliwe ze dla każdej z tych wersji były przewidziane różne rabaty stąd taka znikoma różnica.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Dzięki za odpowiedzi.

Ostatecznie wczoraj zamówiłem 118D w manualu MPakiet


Co do różnicy w cenie to w samej wycenie ostatecznej różnica wyszła mi 5 kPLN. Możliwe ze dla każdej z tych wersji były przewidziane różne rabaty stąd taka znikoma różnica.

 

Jaka cena wyszła w 118d, też się przymierzam automa 118i zw pakiecie M wyszło 112kpln, a disel w takiej s

amej specyfikacji 125.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi.

Ostatecznie wczoraj zamówiłem 118D w manualu MPakiet


Co do różnicy w cenie to w samej wycenie ostatecznej różnica wyszła mi 5 kPLN. Możliwe ze dla każdej z tych wersji były przewidziane różne rabaty stąd taka znikoma różnica.

 

Jaka cena wyszła w 118d, też się przymierzam automa 118i zw pakiecie M wyszło 112kpln, a disel w takiej s

amej specyfikacji 125.

 

123 w manualu. Kwestia ile masz dorzuconego wyposażenia opcjonalnego

ja mam:

lakier, klima automatyczna, spojler tylny, felgi 18, asystent parkowania z kamerą, sportowe fotele M, shadowline o rozszerzonym zakresie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Podłączę się, spalanie po przejechaniu 1500 km 118i automat


Trasa Katowice-Szczecin same autostrady i ekspresówki (predkosc 130-140 kmh) 6,5 litra

Połączenie ekspresówki z drogami krajowymi (lekka noga, przekraczanie o 10-20) 6,2 litra.


Miasto... no to tu jest najciężej cokolwiek napisać, bo miasto miastu nierówne nawet w obrębie jednej miejscowości. Raz przejechałem się z jednego końca miasta na drugi i z powrotem łącznie 40 km (Szczecin jest ogromny powierzchniowo) i wyszło mi na koniec spalanie 5,9 ale to takie "miasto" że bardziej jak trasa. Jeżdżenie po centrum, korki, światła okolice 10 litrów.

W każdym razie średnio trzeba liczyć 8-9 litrów - nie jest źle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Mam pytanie - czy ktoś analizował wskazania średniego spalania z komputera względem rzeczywistego?


Prowadzę sobie statystyki na motostat - i wychodzi mi różnica 0.5l między tym co widzę w samochodzie a tym co oblicza strona.

Można jakoś "poprawić" wskazania komputera do rzeczywistego zużycia?

BMW THE1 F40 120d - M Sport, Skyscraper Grey (2022)

Odebrany! https://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=229&t=395918

icon1.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja analizuję w każdym samochodzie. Poniżej moje wyniki z wakacji z przyczepą, poprawkę trzeba wziąć na to, że w Grecji tankują za Was i raz jest do pierwszego odbicia, raz dolewali pod korek lub nawet przelewali. Z mojego doświadczenia wychodzi różnica max 0,2-0,3


image.png.bd76ed98f634e2adbeb1bbde8a03e4fd.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja analizuję w każdym samochodzie. Poniżej moje wyniki z wakacji z przyczepą, poprawkę trzeba wziąć na to, że w Grecji tankują za Was i raz jest do pierwszego odbicia, raz dolewali pod korek lub nawet przelewali. Z mojego doświadczenia wychodzi różnica max 0,2-0,3


image.png.bd76ed98f634e2adbeb1bbde8a03e4fd.png

 


potwierdzam, tez okolo 0,2L wiecej wyhcodzi niz wg wskazan komputera

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.