Skocz do zawartości

Nowa jedynka


Duffy

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli to nie błąd w konfiguratorze to wyglada jakby przycięto mocno ceny linii modelowych.


120i w bazowej wersji 127 w luxury tylko 10 więcej... w starym konfiguratorze ta różnica (dopłata) była większa)


W dziele cenników jest jakby potwierdzenie tego o czym mówicie bo dla 118i M sport w cenniku to dopłata 20k a konfigurator rządzą za niego tylko 10k


Pytanie czy to promocja, błąd w konfiguratorze czy co...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myśle, że to się wyjaśni w niedługim czasie. Trzeba to wybadać bo o ile się nie mylę, to wiążąca jest konfiguracja u handlowca (oni maja inny konfigurator), a nie na stronie.


Inna sprawa, że mnie w roczniki 21 znajduje na otomoto cały jeden samochód to za mała próba statystyczna jak dla mnie by wyrokować ze rabaty się skończyły.


Z ciekawości chyba podeśle jakiś konfig do wyceny i zobaczę jak to zostanie wyliczone.

Edytowane przez robcio.m
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyne co, to można zobaczyć na otomoto, samochody z rocznika 2021 w ogóle niezrabatowane. Tak jakby bazowe ceny obniżyli, ale ida w niższe rabaty. Ale to tylko domysły.

 

Domysły słuszne... o takim planie wdrożenia takiego modelu sprzedaży czytałem w zeszłym roku.


BMW będzie sprzedawane jak Apple, czyli trzeba się oswoić i zapomnieć o rabatach. Cena będzie ustalana przez producenta.

W salonie pomogą Ci skonfigurować auto, wytłumaczą co do czego jest i jaką ma funkcjonalność, ale o cenie nie będzie dyskusji.

Ten model sprzedaży pilotażowo został podobno wprowadzony w RPA i teraz pewnie będzie wdrażany w pozostałych krajach.

Plusem tego jest to, że auta BMW pewnie będą mniej tracić na wartości - bo na to wpływ ma też wyższe rabatowanie.

Pozdrawiam

KrzychoM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyne co, to można zobaczyć na otomoto, samochody z rocznika 2021 w ogóle niezrabatowane. Tak jakby bazowe ceny obniżyli, ale ida w niższe rabaty. Ale to tylko domysły.

 

Domysły słuszne... o takim planie wdrożenia takiego modelu sprzedaży czytałem w zeszłym roku.


BMW będzie sprzedawane jak Apple, czyli trzeba się oswoić i zapomnieć o rabatach. Cena będzie ustalana przez producenta.

W salonie pomogą Ci skonfigurować auto, wytłumaczą co do czego jest i jaką ma funkcjonalność, ale o cenie nie będzie dyskusji.

Ten model sprzedaży pilotażowo został podobno wprowadzony w RPA i teraz pewnie będzie wdrażany w pozostałych krajach.

Plusem tego jest to, że auta BMW pewnie będą mniej tracić na wartości - bo na to wpływ ma też wyższe rabatowanie.

Dokładnie o tym samym pomyślałem. To byłoby słuszne podejście, oraz wartość rezydualna samochodu była by inna. Najlepiej jakby wypowiedział się ktos z BMW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie to w sytuacji w której dopiero szukam samochodu to chyba nie jest najgorsza zmiana bo skończy się walka o rabaty, skończy się szukanie salonu który da procent więcej.

Skończą się dla mniej obytych w kupowaniu samochodów frustracja, że dostali tylko 10 procent rabatu, a ktoś pisał, że w gdzieś tam w sobie znany sposób dostał go 20 procent.


Dodatkowo myśle, że jeśli nie będzie takich rabatów do jakich przywykliśmy to będzie mniej wizyt zaczepnych i oglądaczy w salonach. Jeśli nie ma rabatów to łatwo w sumie we własnym zakresie zweryfikować czy kogoś na dany samochód stać czy za wysokie progi.


Dobrze ktoś porównał z Apple.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli 10 czy 20% ma znaczenie w kalkulacji budżetu to ewidentnie znaczy , że za wysokie progi. Samochód to przedmiot użytkowy jak każdy inny i nie może znacząco obciążać budżetu danego nabywcy. Znam takich co 1/3 wypłaty wydają na ratkę za auto i to jest jakaś patologia.
http://images.spritmonitor.de/1244128.png - ekologia pełną gębą :lol:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Jeżeli 10 czy 20% ma znaczenie w kalkulacji budżetu to ewidentnie znaczy , że za wysokie progi. Samochód to przedmiot użytkowy jak każdy inny i nie może znacząco obciążać budżetu danego nabywcy. Znam takich co 1/3 wypłaty wydają na ratkę za auto i to jest jakaś patologia.

 

A ja uważam że trzeba kasę szanowac 10%czy 20% to różnica 30k przy m340i moze dla Ciebie to mało, widząc po garażu, ale dla mnie to dużo kasy i nie nie wydaje 1/3 zarobków na leasing i tego też nie pochwalam a znam takich co mieszkają w wynajętej kawalerce a jeżdżą nowym bmw na kredyt....

male-bmw-2.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja szanuje każdą wydaną złotówkę - w końcu musiałem na nią pracować.

Chodzi mi tylko o to , że te 10% nie może decydować o być lub nie być , decydować o tym , czy stać mnie na to auto, czy nie stać.

A urywać trzeba każdy procent , bo ten procent możemy wydać na inne przyjemności, które będą wtedy za free .


A w temacie zmiany cen "jedynek" - czekam obecnie na 2 sztuki M135i i wg nowego cennika podrożały z 264.200 na 265.200 złotych .

Staniały wszystkie wersje ze słabszymi motorami (18) z uwagi na przecenę o 50% pakietu M.

http://images.spritmonitor.de/1244128.png - ekologia pełną gębą :lol:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Ja szanuje każdą wydaną złotówkę - w końcu musiałem na nią pracować.

Chodzi mi tylko o to , że te 10% nie może decydować o być lub nie być , decydować o tym , czy stać mnie na to auto, czy nie stać.

A urywać trzeba każdy procent , bo ten procent możemy wydać na inne przyjemności, które będą wtedy za free .


A w temacie zmiany cen "jedynek" - czekam obecnie na 2 sztuki M135i i wg nowego cennika podrożały z 264.200 na 265.200 złotych .

Staniały wszystkie wersje ze słabszymi motorami (18) z uwagi na przecenę o 50% pakietu M.

 


Oczywiście zgadzam się...

Ja mialem dylemat czy prawie na full 330i rwd czy średni konfig 340i i jednak stanęło na 6 garach a gorszym wyposażeniu choć jest wszystko co potrzebne, ale 340i staniało w październiku przez mild hybrid o 13500.

No to nabywcy serii 1 się ucieszą!! :)

male-bmw-2.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Założyłem sobie budżet

Ja szanuje każdą wydaną złotówkę - w końcu musiałem na nią pracować.

Chodzi mi tylko o to , że te 10% nie może decydować o być lub nie być , decydować o tym , czy stać mnie na to auto, czy nie stać.

A urywać trzeba każdy procent , bo ten procent możemy wydać na inne przyjemności, które będą wtedy za free .


A w temacie zmiany cen "jedynek" - czekam obecnie na 2 sztuki M135i i wg nowego cennika podrożały z 264.200 na 265.200 złotych .

Staniały wszystkie wersje ze słabszymi motorami (18) z uwagi na przecenę o 50% pakietu M.

 

Potaniały wszystkie wersje wyposażenia, nie tylko pakiet M. Fakt, dotyczy to słabszych silników.


W moim przypadku decydowało 50 zł miesięcznie o BMW, a w przypadku porzedniego auta o 18 zł/miesięcznie walczyłem między Leonem a Focusem :) Budżet narzucony ściśle z góry no i albo starczy na BMW albo VAGiem będzie trzeba jeździć. Niemiej zazdroszczę pozytywnie garażu i "zmartwień". OFFTOP: Ciekawe :stwierdzenie nowe BMW na kredyt i wynajęta kawalerka. I co w tym złego? Na forum samochodowym wydawało się, że bedą osoby, które rozumieją radość z jazdy, życia, a nie napychania kasy deweloperom. Chociaż kto wie co tam Panowie robią:) Ale mieszkanie własnościowe nie jest już podstawową potrzebą ludzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Założyłem sobie budżet [quotOFFTOP: Ciekawe :stwierdzenie nowe BMW na kredyt i wynajęta kawalerka. I co w tym złego? Na forum samochodowym wydawało się, że bedą osoby, które rozumieją radość z jazdy, życia, a nie napychania kasy deweloperom. Chociaż kto wie co tam Panowie robią:) Ale mieszkanie własnościowe nie jest już podstawową potrzebą ludzi.

 


:cool2: :mrgreen:


I takie osoby które tak żyją, mogą sobie zarymować.

"całe życie na kredycie , za to pod domem w śniegu bmw o którym marzyłem skrycie, nie ważne że jutro nie mam nic do jedzenia, umilą mi ten dzień w mej Buni wygodne siedzenia"

male-bmw-2.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



:cool2: :mrgreen:


I takie osoby które tak żyją, mogą sobie zarymować.

"całe życie na kredycie , za to pod domem w śniegu bmw o którym marzyłem skrycie, nie ważne że jutro nie mam nic do jedzenia, umilą mi ten dzień w mej Buni wygodne siedzenia"

 

Dalej nie rozumiem? Co ma mieszkanie na wynajem do tego, że jutro nie bedzie nic do jedzenia? Lepsze auto w leasingu/kredycie niż zapłacić komuś 100,200,300k albo i więcej tysięcy w gotówce :) Jak ktoś kupuje za 0.5 mln za gotówkę to dopiero marnuje $. Poza tym nowe auto w finansowaniu to stałe i znane koszty, a nie skarbonka bez dna. Mieszkanie na wynajem to też stałe miesięczne koszty, a nie kredyt na 30 lat :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Założyłem sobie budżet [quotOFFTOP: Ciekawe :stwierdzenie nowe BMW na kredyt i wynajęta kawalerka. I co w tym złego? Na forum samochodowym wydawało się, że bedą osoby, które rozumieją radość z jazdy, życia, a nie napychania kasy deweloperom. Chociaż kto wie co tam Panowie robią:) Ale mieszkanie własnościowe nie jest już podstawową potrzebą ludzi.

 


:cool2: :mrgreen:


I takie osoby które tak żyją, mogą sobie zarymować.

"całe życie na kredycie , za to pod domem w śniegu bmw o którym marzyłem skrycie, nie ważne że jutro nie mam nic do jedzenia, umilą mi ten dzień w mej Buni wygodne siedzenia"

Też uważam że to słaba analogia że jak masz samochód w kredycie to oszczędzasz na jedzeniu, przecież to tylko rzecz, jak faktycznie będziesz przymieral głodem to sprzedasz, a jak tylko nie dojadasz to nawet lepiej, nie dość że zdrowo, to do BMW do siedzeń sportowych trzeba być szczupłym :) kredyty są dla ludzi, i marzenia trzeba realizować ;) bo można nie mieć kredytu/leasingu, żreć za dwóch i jeździć 15 letnim Reno Kangoo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba sie nie zmienila sie, dostalem po nowym roku spozniona oferte i podbnie do poprzedniego.
U mnie to samo, rowne 10 k. Wątpię, żeby potaniała, raczej moze strategia rabatowa. Chyba, że rzeczywiście potaniała to strzal w kolano.

 

Konfiguracyjnie cena niższa, ale może już nie będzie takich rabatów rzędu 20%... Natomiast pozostaje zapytać kurtuazyjnie handlowca, bo pewnie gdyby cena cennikowa poszła 10.000zł w górę to nie wziąłby tego na siebie :roll:

 


I zapytałem przy okazji pytania o satus zamówienia (odbiór planowany na koniec stycznia/początek lutego, ale auta nie ma jeszcze w PL). Ponoć importer nie daje już tak dużego wsparcia i "moja oferta" jest lepsza. Ale oczywiście prawdę wie tylko handlowiec ile jest w stanie wycisnąć :D Ceny poszczególnych opcji poszły delikatnie w górę, ale poziomy wyposasażenia znacznie w dół.


Jak to jest z kołami zimowymi dla auta w Leasingu BMW? Można założyć jakieś opcjonalne (typu BBS, OZ)? Czy trzeba tylko oryginalne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Jak to jest z kołami zimowymi dla auta w Leasingu BMW? Można założyć jakieś opcjonalne (typu BBS, OZ)? Czy trzeba tylko oryginalne?

 

Ja skompletowałem własne felgi z homologacją ECE + opony z (*). Całość wyszła sporo taniej niż to co proponował salon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć


W maju kupiłem dla żony 118i F40 M sport - aktualnie przejechane ok. 10000 km, na chwilę obecną bez problemów.

Auto stojące na salonie produkcja 2019.


Rabat: Covid19 :norty:


Specyfikacja:


7K31 BMW 118i (cena brutto z VAT) PLN 105 900,00

7LF Model M Sport PLN 21.500,00

Lakier i tapicerka (cena brutto z VAT)

300 Biel alpejska PLN 0,00

KKSW Trigon Black materiałowo­skórzana PLN 0,00

Wyposażenie standardowe (cena brutto z VAT)

249 Kierownica wielofunkcyjna

2PA Śruby zabezpieczające

2VB Czujnik ciśnienia powietrza

2VC Zestaw naprawczy do opon

423 Dywaniki welurowe

428 Trójkąt ostrzegawczy

5DA Funkcja dezaktywacji poduszki powietrznej

6AE Teleserwis

6AF Połączenie alarmowe

6AK Usługi ConnectedDrive

Wyposażenie opcjonalne (cena brutto z VAT)

1AG Zwiększony bak paliwa PLN 224,00

2TF Automatyczna skrzynia biegów dwusprzęgłowa PLN 8.505,00

302 System alarmowy PLN 2.238,00

313 Lusterka zewnętrzne składane elektrycznie PLN 1.119,00

320 Rezygnacja z emblematu modelu PLN 0,00

465 System załadunkowy PLN 895,00

494 Ogrzewanie foteli przednich PLN 1.567,00

534 Klimatyzacja automatyczna PLN 2.462,00

6C2 Pakiet Connected Plus PLN 850,00

6U2 BMW Live Cockpit Plus PLN 4.476,00

1RL 18" aluminiowe obręcze Double-Spoke 819 M Bicolor PLN 3 894,00

225 Standardowe zawieszenie PLN 0,00

2VE Układ kierowniczy M PLN 0,00

481 Sportowe fotele przednie PLN 0,00

493 Pakiet dodatkowych schowków PLN 0,00

4P2 Listwy ozdobne Boston, podświetlane PLN 0,00

544 Regulator prędkości z funkcją hamowania PLN 0,00

563 Pakiet dodatkowego oświetlenia PLN 0,00

5A1 Diodowe reflektory przeciwmgielne PLN 0,00

5A2 Reflektory LED PLN 0,00

5DM Asystent parkowania PLN 1 343,00

710 Kierownica sportowa M, skórzana PLN 0,00

715 Pakiet aerodynamiczny M PLN 0,00

760 Obramowania BMW Individual Shadow Line czarne na

wysoki połysk

PLN 0,00

775 Podsufitka BMW Individual Anthracite PLN 0,00

8A1 Polska wersja językowa PLN 0,00

8AT Polska instrukcja obslugi PLN 0,00


Wyposażenie opcjonalne razem PLN 49 073,00

Cena katalogowa (cena brutto z VAT) PLN 154 973,00

Cena całkowita netto (bez VAT) PLN 94 308,92

Upust PLN - 38 973,00

Total cena brutto z VAT PLN 116 000,00

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Moja partnerka nosi się z zamiarem zakupu BMW 118i. Mamy jednak obawy co do samego silnika a dokładnie jego wibracji. Mieliśmy okazję 4 lata temu pojeździć poprzednikiem z tym silnikiem i niestety odrzuciliśmy ten model właśnie z tego względu. Jako, że alternatywą jest Mini Countryman z taką samą jednostką napędową to trochę nim pojeździliśmy i wydaje nam się, że jest lepiej, ale nie idealnie. Czuliśmy drżenia nadwozia podczas działania układu start/stop. Silnik podobno jest po modernizacji i jest lepiej wyważony. Samochód będzie typowo miejski, jeżeli się partnerka zdecyduje to przesiądzie się z Suva więc zależy nam na komforcie. Konfiguracja jest raczej oszczędna ale nie chcemy inwestować dużej sumy w auto miejskie:



BMW 118iModel Sport LinePLN 7.800,00

Biel alpejskaPLN 0,00

KFL1Sensatec Anthracite/Grey materiałowo­skórzanaPLN Wyposażenie standardowe (cena brutto z VAT)1DFPomiar RDE II249Kierownica wielofunkcyjna2PAŚruby zabezpieczające2VBSystem monitorowania ciśnienia opon2VCZestaw naprawczy do opon423Dywaniki welurowe428Trójkąt ostrzegawczy / apteczka5DAFunkcja dezaktywacji poduszki powietrznej654Tuner DAB do odbioru cyfrowych stacji radiowych6AETeleserwis6AF

Połączenie alarmowe6AK

Usługi ConnectedDrive

Wyposażenie opcjonalne (cena brutto z VAT)2TFAutomatyczna skrzynia biegów dwusprzęgłowaPLN 8.300,00431Lusterko wsteczne przyciemniane automatyczniePLN 800,00494Ogrzewanie foteli przednichPLN 1.700,00

6C3Pakiet Connected ProfessionalPLN 1.500,006U2BMW Live Cockpit Plus z systemem nawigacyjnymPLN 4.400,00255

Kierownica sportowa, skórzanaPLN 0,0025R17" aluminiowe obręcze Multi-spoke 546PLN 0,00

481Sportowe fotele przedniePLN 0,00493Pakiet dodatkowych schowkówPLN 0,004P3Listwy ozdobne Berlin, podświetlanePLN 0,00544Regulator prędkości z funkcją hamowaniaPLN 0,00563Pakiet dodatkowego oświetleniaPLN 0,005A1Diodowe reflektory przeciwmgielnePLN 0,005A2Reflektory LEDPLN 0,005DMAsystent parkowania z kamerą cofaniaPLN 1 500,00760Obramowania M Shadowline czarne na wysoki połyskPLN 0,008A1Polska wersja językowaPLN0,008ATPolska instrukcja obsługiPLN0,00Wyposażenie opcjonalne razemPLN 26 000,00

Cena katalogowa (cena brutto z VAT)PLN 132 400,00UpustPLN- 23 300,00

Cena całkowita netto (bez VAT)PLN 88 699,19Total cena brutto z VATPLN 109 100,00

Proszę o Wasze wrażenia i uwagi dotyczące silnika i komfortu akustycznego. Ewentualnie może jakieś sugestie względem konfiguracji?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odebrałem samochód pod koniec grudnia i drżenie nadal występuje. Jeśli ruszasz raz na parę minut to nie jest uciążliwe. Natomiast nie wyobrażam sobie jeżdżenia z tym w korku. Przy większym ruchu wyłączam.

Jeśli to auto wyłącznie do miasta to zastanawiałbym się czy potrzebna Ci jest nawigacja. Tym bardziej, że można korzystać z Google maps via android auto. Zamiast tego może MPakiet?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za informację. Właśnie tego drżenia się obawiamy. W Łodzi nie ma testowej 1 w wersji 118i i nie możemy sprawdzić czy jest to dla nas akceptowalne.... swoją drogą to paranoja bo tak samo chcieliśmy się x1 jakąkolwiek przejechać lub x2 bo też nad tym myśleliśmy również z tym silnikiem, i też nie ma możliwości. Słabo jak na premium.

M pakiet wyeliminowaliśmy, z tego co wiem jest tam niższe zawieszenie i same zderzaki też obniżają samochód, wygląda to b. dobrze, ale Magda ostatnie 3,5 roku jeździ suvem, nie przejmuje się dziurami, krawężnikami więc stwierdziliśmy ze darujemy sobie.

No właśnie a jak wygląda sprawa z Apple carplay. To jest w serii czy trzeba domówić. Nigdzie nie widziałem takiej opcji, więc założyłem, że jest z nawigacją zintegrowana....

A co myślicie ad elektrycznej klapy bagażnika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 118i i jakoś tego drżenia przy start-stop nie czuje. Z minusów - silnik dość długo się w zimie rozgrzewa, także w środku przy większym minusie było dość zimno.


Mpakiet możesz wziąć z zawieszeniem standard. Co do ACP to chyba szło w jakimś pakiecie z Navi Pro u mnie, działa ok, czasem przerywa (nie wiem czemu), działa także bezprzewodowo.


Elektryczną klapę bagażnika mam, płatała mi figle, ale ją wyleczyli. Fajna funkcja jak się często podchodzi do auta z zakupami.


Bardzo fajny jest dostęp komfortowy i Apple Key - otwieram auto telefonem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.