Skocz do zawartości

Nowa jedynka


Duffy

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Opony zwykłe Michelin Primacy 4 - bez RF.


A wczoraj wpadł bez problemu pierwszy OTA do najnowszej wersji softu.


Co do rabatu to jest dobra oferta z oponami. Natomiast nie wiem kto kupuje 118i z manualem, jeśli będziesz potem sprzedawał to może być ciężko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opony zwykłe Michelin Primacy 4 - bez RF.


A wczoraj wpadł bez problemu pierwszy OTA do najnowszej wersji softu.


Co do rabatu to jest dobra oferta z oponami. Natomiast nie wiem kto kupuje 118i z manualem, jeśli będziesz potem sprzedawał to może być ciężko.

 

Dobór wersji i wyposażenia to kwestia przeważnie indywidualna, gdyż każdy ustala według własnych preferencji i sytuacji.

Ja np. wybrałem manual gdyż wiem że auto zostanie w rodzinie (potem dam żonie w miejsce obecnego), a dopłacanie sporej sumy do automatu uważałem prywatnie za nieopłacalne. Wolałem np. dopłacić do innych opcji.

Każdy według siebie i według potrzeb :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będę oddawał na koniec leasingu i na ten moment dopłata do automatu też dla mnie nie ma sensu przy ograniczonym budżecie. Ten automat, którym miałem jazdę np. przy zmianie z R na D powodował mocne szarpnięcie całym autem, aż strach trzeciego i czwartego roku eksploatacji. Mimo gwarancji nie ma czasu i ochoty na wizyty w serwisie.


Miałem już nowe auto z myślą o odsprzedaży i nigdy więcej :) Trzeba brać dla siebie i zapowiada się bardzo nietypowa konfiguracja.


wersja Msport ze sportowym zawieszeniem ma rozpórkę między kielichami? W sieci różne zdjęcia spod maski, ciężko znaleźć zależność wersji z wyjątkiem tego, że M sport powinien to mieć. Handlowcy nawet nie wiedzą o zmianie mocy ze 140KM na 136KM i czym różnią się te silniki. Ale pewnie mają bardziej interesujące modele w głowie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie macie audio w swoich F40?


standart? Hi-Fi? Czy H-K? Wydaje się, że najbardziej opłacalne jest Hi-Fi za 1450 zł dopłaty. Ale czy rzeczywiście warto i trzeba? Nie mam zupełnie jak sprawdzić.


Ma ktoś skórę Dakota Magma Red i może wrzucić kilka "real foto" bez filtrów? Zaczęła chodzić taka droga, ale mocno odmieniająca wnętrze opcja po głowie. Białe auto z ciemnym wnętrzem już było i teoretycznie dalej by w to człowiek szedł, a coś go kusi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie macie audio w swoich F40?


standart? Hi-Fi? Czy H-K? Wydaje się, że najbardziej opłacalne jest Hi-Fi za 1450 zł dopłaty. Ale czy rzeczywiście warto i trzeba? Nie mam zupełnie jak sprawdzić.

 

Na pewno nie zostawiaj podstawowego audio, dźwięk jest tragiczny. Dołóż chociaż wersje HiFi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

standart? Hi-Fi? Czy H-K? Wydaje się, że najbardziej opłacalne jest Hi-Fi za 1450 zł dopłaty. Ale czy rzeczywiście warto i trzeba? Nie mam zupełnie jak sprawdzić.

Ja bym nie dopłacał, co byś tam nie włożył, będzie to kwiatek do kupy jaką jest F40 :lol: :lol: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie macie audio w swoich F40?


standart? Hi-Fi? Czy H-K? Wydaje się, że najbardziej opłacalne jest Hi-Fi za 1450 zł dopłaty. Ale czy rzeczywiście warto i trzeba? Nie mam zupełnie jak sprawdzić.


Ma ktoś skórę Dakota Magma Red i może wrzucić kilka "real foto" bez filtrów? Zaczęła chodzić taka droga, ale mocno odmieniająca wnętrze opcja po głowie. Białe auto z ciemnym wnętrzem już było i teoretycznie dalej by w to człowiek szedł, a coś go kusi.

 

Ja nie zaznaczyłem opcji hi-fi i teraz żałuję, gdyż zapewne nie będę już mógł tego zmienić. Brałem we wszystkich dotychczasowych konfiguracjach a teraz jakieś zaćmienie.


Przy okazji. Macie jakieś godne polecenia koła zimowe do F40 w rozmiarze 16 lub 17?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do OTA update to jest to pierwszy mój OTA i wszystko poszło bez problemu - ja miałem już wcześniej AA ale w tym update AA jest także zawarty.

 

Mam problem z tą aktualizacją.. Nie widzę w menu iDrive opcji instalacji online, jedynie dostępna jest aktualizacja z USB. Gdzie tego szukać ? Czy potrzebny jest aktywny Hotspot WiFi? Nie widzę też możliwości aktualizacji w aplikacji BMW Connected .

KrzysztofS - podpowiedz, jak to robiłeś ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Infromacja o OTA sama pojawiła się na ekranie, wcześniej została sciągnieta automatycznie przez apkę Connected na Iphone, ja musiałem tylko potwierdzić na ekranie IDrive, że teraz chce ją zainstalować. Powinieneś mieć to widoczne w apce Connected >>> Info >>> Remote SU.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Qrde. Okazuje się, że mam inną wersję systemu - iDrive6, a nie 7. W wersji z analogowymi zegarami, którą zamawiając auto wolałem od wirtualnych, jest starsza wersja softu, która nie ma Remote Software Upgrade. A co za tym idzie, nie mam możliwości upgrade'u OTA i wg. tego co czytam w sieci nie będę miał dostępnego Android Auto. Szkoda, że nikt o tym nie poinformował przy zakupie :/

Ale dzięki za pomoc :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy do m135i F40 lejecie paliwo 98 oktanów? Wg datych technicznych z prasy motoryzacyjnej, takie jest zalecane

Co masz na naklejce przy wlewie paliwa? Nie sugeruj się bzdetami z „prasy fachowej”, bo tam bzdury piszą, jak choćby to że w F40 jest więcej miejsca niż w F20... :duh:

Jak chcesz latać na „98”, to najpierw zrób program, ale faktyczna różnica w osiągach to 3-5%...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeździł ktoś 120i?


Jakieś sugestie 118i sport line/m sport manual czy 120i advantage z kilkoma opcjami must have jak ledy? Byłem już prawie zdecydowany na 118i sport line, ale zaczeły chodzić takie rzeczy po głowie :mad2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy do m135i F40 lejecie paliwo 98 oktanów? Wg datych technicznych z prasy motoryzacyjnej, takie jest zalecane

Co masz na naklejce przy wlewie paliwa? Nie sugeruj się bzdetami z „prasy fachowej”, bo tam bzdury piszą, jak choćby to że w F40 jest więcej miejsca niż w F20... :duh:

Jak chcesz latać na „98”, to najpierw zrób program, ale faktyczna różnica w osiągach to 3-5%...

dopiero odbieram w styczniu 2021, ale czytając artykuły w prasie motoryzacyjnej natrafiłem na takie dane techniczne, że paliwo 98 oktan, nie chce zawracać dealerowi głowy więc pytam bo może ktoś już jeździ i wie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakieś sugestie 118i sport line/m sport manual czy 120i advantage z kilkoma opcjami must have jak ledy? Byłem już prawie zdecydowany na 118i sport line, ale zaczeły chodzić takie rzeczy po głowie :mad2:

A dadzą Ci taki sam rabat na 120i jak w przypadku 118i? Ja jak pytałem u dealera, to mówili, że 20% w przypadku 120i jest nierealne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam trochę nietypowe pytanie, wiem ze ciezko porównywać te samochody ale jako 2 auto w rodzinie, do jeżdżenia po mieście, podwozki dzieci, poswirowania tam gdzie można, mam do wyboru M2 lub m135i. Po rabatach różnica wychodzi mi 70-80 tys tylko. Autko ma tez jeździć w zimie po mieście. Serce jest zdecydowanie za m2 ale rozum za 1(praktyczność- drzwi z tylu, xdrive, fajne wykonanie na 1 rzut oka). Co myślicie? M2 się sprawdzi na codzień? Jak trzeba to da się nim spokojnie jechać (np za kierownica będzie żona)czy jest mega narowiste od razu?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja żona ma (W213 coupe) prawie 400 KM, przy normalnej spokojnej jeździe auto z dużą mocą i automatyczną skrzynią jest łagodne i potulne. Dlatego w weekendy ja je biorę, włączam przycisk "S" i jest.. szatan :twisted: , co by sie z czasem nie zamuliło od spokojnej jazdy żony :D Edytowane przez MpowerTata
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm... M2 vs qpa, znaczy coś co udaje fajne auto. Te konstrukcje to dwa końce galaktyki. Mając realną możliwość wyboru, nie zastanawiałbym się nawet sekundę. Tak jak napisał kolega wyżej, mocną furę da się opanować. BTW, moja Pani zwykle robi w trasie spalanie mniejsze o 1-2l/100km, ale potrafi też przejechać ponad 140km w 62 minuty, gdzie były częściowe ograniczenia do „60”, tak że tego, daje radę z ~315KM RWD :norty: Edytowane przez Tony_Stark
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.