Skocz do zawartości

Drive Recorder


Jacek-Pz

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!

Czy ktoś z Was uruchamiał już może Drive Recorder przez sklep z aplikacjami? Czy komuś się udało znaleźć, kupić i działa?

Odebrałem auto parę dni temu, oczywiście ma kamery 360, nie zamówiłem Drive recordera bo wszędzie piszą, że można dokupić przez sklep z aplikacjami (z resztą sprzedawca też tak mówił). A teraz nigdzie go w „sklepie” nie widzę...

Ktoś przerabiał może ten temat?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Jedyna aplikacja do kupienia do dziennik podróży, reszta zamówione. Pare rzeczy (typu asystent świateł czy zawieszenie M „niedostępne” - co jest logiczne...). Ale Drive Recordera brak... auto ma kamery 360, remote view działa, produkcja 03/2021...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak - niestety to faktycznie kwestia traktowania polskiego rynku. Po usunięciu auta z konta na bmw-connecteddrive.pl i założenia nowego - na Bmw-connecteddrive.de, już jako "mieszkaniec Berlina":) mogę bez problemu kupić aplikację na wybrany czas. Co więcej - pojawiają się też nowe, fabrycznie wgrane (np. MLaptimer). Oczywiście w aucie wszystko po polsku...

Postanowiłem zwrócić się oficjalnie, za pośrednictwem swojej kancelarii prawnej, do BMW Polska oraz BMW AG z wnioskiem o wyjaśnienie jakie "bezpośrednio uzasadnione obiektywne kryteria" sprawiają, że - wbrew treści art. 20 Dyrektywy 2006/123/WE Parlamentu Europejskiego i Rady z dnia 12 grudnia 2006 r. dotyczącej usług na rynku wewnętrznym - usługobiorcy w Polsce są dyskryminowaniu ze względu na miejsce zamieszkania.

Jak odpowiedź będzie niesatysfakcjonująca, to napiszę o sprawie do polskiego UOKiK oraz niemieckiego BVL.

Jak mawiał Franz w "Psach" - w imię zasad...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak - niestety to faktycznie kwestia traktowania polskiego rynku. Po usunięciu auta z konta na bmw-connecteddrive.pl i założenia nowego - na Bmw-connecteddrive.de, już jako "mieszkaniec Berlina":) mogę bez problemu kupić aplikację na wybrany czas. Co więcej - pojawiają się też nowe, fabrycznie wgrane (np. MLaptimer). Oczywiście w aucie wszystko po polsku...

Postanowiłem zwrócić się oficjalnie, za pośrednictwem swojej kancelarii prawnej, do BMW Polska oraz BMW AG z wnioskiem o wyjaśnienie jakie "bezpośrednio uzasadnione obiektywne kryteria" sprawiają, że - wbrew treści art. 20 Dyrektywy 2006/123/WE Parlamentu Europejskiego i Rady z dnia 12 grudnia 2006 r. dotyczącej usług na rynku wewnętrznym - usługobiorcy w Polsce są dyskryminowaniu ze względu na miejsce zamieszkania.

Jak odpowiedź będzie niesatysfakcjonująca, to napiszę o sprawie do polskiego UOKiK oraz niemieckiego BVL.

Jak mawiał Franz w "Psach" - w imię zasad...

swietnie, ze ruszyles temat!


Jesli chodzi o konto na Connected Drive DE, spotkales sie z jakimis ograniczeniami w sofcie po zmianie? Rozumiem, ze nadal mieszkasz w PL? Jesli nie, to tez sprobuje obejsc problem w ten sposob... Mam dosc czekania.... Pytanie, czy po powrocie do Connected Drive PL wszystkie zakupy sa nadal aktywne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmiana polegała na założeniu nowego konta na stronie niemieckiej, z podaniem adresu w Niemczech (adres hotelu, z którego czasem korzystam w Berlinie;) ) i przypisaniem do tego konta auta. Żadnych ograniczeń w sofcie - wręcz przeciwnie, pojawiły się nowe aplikacje „fabryczne”, co samo w sobie też jest skandalem (Spotify, MLaptimer, ParkNow, Korytarz życia). Podobno - to informacje od właściciela X7 z Czech - jeżeli założysz potem konto w Polsce i do niego przypiszesz auto, aplikacje znikną…

Ja już wszystkie auta teraz przeniosłem na konto „niemieckie” - aplikacja MyBMW działa, wszystko w aucie też, oczywiście wszystko w języku polskim. Jedyne co, to jak kliknę na stronę sklepu albo ogólna BMW w aplikacji to odsyła do stron niemieckich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super że to odkryłeś! Wielkie dzięki!

Zrobiłem tak jak napisałeś i pojawiły mi się aplikacje: MLaptimer, ParkNow, Korytarz życia oraz możliwość wykupienia driverecordera.

Niestety nie pojawiła mi się aplikacja Spotify dla której to właśnie wszystko zrobiłem. Na niej mi właśnie najbardziej zależy.

Co należy dodatkowo zrobić aby Spotify się pojawiła?


Edit:

Spotify działa!

Tylko nie ma ikonki w zbiorach aplikacji.

W Mediach doszedł wybór Spotify.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam właśnie pytanie o Spotify bezpośrednio z idrive - mi się dosłownie na chwilę pojawiła ikonka w zakładce media, a potem zniknęła i tyle ją widzieli. Natomiast w menu dostosuj mam możliwość uwidocznienia spotify, ale go nie pokazuje.


Co więcej pojawiło mi się też connected music, ale też nie działa - za to jest widoczne.


Macie jakieś pomysły o co w tym biega?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam właśnie pytanie o Spotify bezpośrednio z idrive - mi się dosłownie na chwilę pojawiła ikonka w zakładce media, a potem zniknęła i tyle ją widzieli. Natomiast w menu dostosuj mam możliwość uwidocznienia spotify, ale go nie pokazuje.


Co więcej pojawiło mi się też connected music, ale też nie działa - za to jest widoczne.


Macie jakieś pomysły o co w tym biega?

sprobuj odswiezyc liste aplikacji + zrestartowac idrive

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam to samo ale zauważyłem pewną prawidłowość.

W profilu GOŚĆ wszystko jest OK. Widać Spotify i można korzystać. W Moim profilu już nie widać Spotify i tym samym nie można korzystać.

u mnie spotify dziala bez problemow pod profilem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba z grubsza ogarnęliśmy w Leśnym Władkiem o co chodzi:


- jak się już skutecznie założy konto w Niemczech (bądź w UK - też działa, a stronka jest po angielsku), to należy w aucie też założyć profil przypisany do tego nowego konta (czego ja nie zrobiłem), bądź też skorzystać z konta gościa;

- i po drugie, jeżeli zamiast odpalać Spotify wejdziemy w zakładkę Connected Music, to on zapyta o akceptację warunków - po akceptacji mamy dostęp do Connected Music w którym jest zawarty Spotify, no ale przecież CM jest niewykupione, więc w efekcie Spotify nam znika z menu, a CM nie działa, bo nie jest wykupione.

- żeby sprawę naprawić trzeba założyć od nowa nowe konto, przypisać profil i wystrzegać się odpalania CM (najlepiej w menu dostosuj wyłączyć tę opcję)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oo - to byłby hit:) daj znać czy się udało! Co prawda trochę szkoda tych euro wydanych na Drive recordera…;) (rozumiem, że zniknie jak się „przeprowadzę” z Berlina do Londynu;) ).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc tak - kupić kupiłem, ale chyba w Polsce to nie działa, bo przejeżdżałem specjalnie obok fotoradaru stacjonarnego i nic nie alarmowało.

Sama usługa pojawia się w zainstalowanych aplikacjach, a w ustawieniach auta możemy ustawić, czy chcemy alarmy na head-upie, czy na ekranie za kierownicą.



Jest natomiast inny problem przy zmianie rynku, co prawda concierge działa i jest polski, bo jest uzależniony od języka jakiego używamy w pojeździe, to już assistance i obsługa klienta łączą z tymi przypisanymi do rynku - czyli w moim przypadku z UK.


Zadzwoniłem na polskie biuro obsługi, to zostałem poinformowany, że skoro samochód jest przypisany do rynku w uk, to powinienem się z nimi kontaktować. I o ile w sprawach drobnych to nie problem, to w przypadku awarii albo wypadku zaczyna się to robić problematyczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Autko odebrane 2 tygodnie temu. W aplikacji sklep bmw wielkie nic. Drive recorder w związku z tym niedostępny. Chce dokupic drive recordera i zastanawiam się czy kombinować z tym z niedostępnym w aplikacji czy kupić dedykowany ? Czy wogóle takie są ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokupienie aplikacji w Polsce „oficjalnie” jest póki co niemożliwe. Jedyna opcja to to utworzenie konta z innego kraju i logowanie się na to konto. Wówczas można kupić i działa bez problemu (oczywiście wszystko w aucie zostaje po polsku… poza artykułami prasowymi - „newsami” - te są z danego kraju). Natomiast ostatnio zauważyłem, ze aktualizacja tez już przyszła a dla „polskich” kont jeszcze nie.

Co do innych Drive Recorderow - pewnie są, ale to biorąc pod uwagę możliwości techniczne X7 jakby krok w tył… no i kable trzeba poprowadzić, cóż tam będzie przyklejone… mi by przeszkadzało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
nie wgraja, a w polskim oddziale Connected Drive nawet nie wiedza, co to jest Drive Recorder. Przy rejestracji konta na DE dochodzi jeszcze jedna super funkcja - Spotify bezposrednio z auta (bez posrednictwa telefonu) - dla mnie kolejna swietna rzecz, przez ktora nie wroce na konto w PL.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.