Skocz do zawartości

BMW X7 - jaką wersje kupić


mk11

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

rozważam zakup BMW X7. Szukam auta rodzinnego w którym komfortowo mogły by podróżować z tyłu dzieciaki. Początkowo chciałem zakupić silnik diesla ale coraz bardziej wacham się czy nie kupić benzyny ze względu na to że powstają coraz to nowsze ograniczenia odnośnie podróżowania silnikami diesla po europie. Natomiast Ja bym chciał tym autem kilka dobrych lat i km pojeździć. Jeżeli jest ktoś bardziej zorientowany w tym temacie i nie widzi zagrożeń w podróżowaniu silnikami disela po europie to bardzo proszę żeby się wypowiedział. Z racji tego że przeglądam już auta skonfigurowane to nurtuje mnie jakiego układu jezdnego szukać a jakiej konfiguracji się wystrzegać. Jakie zawieszenia polecacie i czy aktywny układ kierowniczy z osią tylną jest aż tak niezbędny w codziennym użytkowaniu ? Prosił bym też o wszystkie ewentualne sugestie które mogły by mi pomóc przy zakupie bezpiecznego i komfortowego modelu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem X7 kilka miesiecy temu i jestem zachwycony tym autem. Silnik benzyna ,6 osobowy. Skretna oś tylna to podstawa w tym aucie i to musisz mieć. Wodotryski sa zbędne. Ja dobrałem jeszcze pakiet rozrywki dla dzieciaków, reflektory laserowe i hamulce sportowe, relingi i przyciemniane szyby. Warto mieć wersje kamer +. Wszystko świetnie widać i pomaga przy cofaniu ze wzgledu na gabaryty auta. To moim zdaniem też jest niezbedne. Reszta dla mnie nie była istotna. Zastanawiałem się jeszcze nad rejestratorem podczas jazdy, ale jakość nie jest dobra i wolałem dokupić innej firmy sprzet. Przy normalnej jeździe w cyklu mieszanym pali mi ok 12 litrów . Zdecydowanie wole benzyne, wcześniej miałem diesla i X7 pracuje bardzo cichutko na benzynie. Jedyny problem miałem na początku z kodekami do filmów , a tak do tej pory wszystko pięknie działa. Fajne rodzinne autko na pneumatyce daje frajdę z jazdy. Troche trudniej się nim parkuje bo potrzebuje wiecej miejsca, ale poza tym wygoda i wrażenia z jazdy rewelacyjne.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam sie z poprzednikiem auto rewelacyjne, choć mega duże i trzeba sie przyzwyczaić do skrętnej osi bo zakręty są dużo sprawniejsze, ale przez to także trzeba pamietać, że auto będzie bliżej ewentualnej przeszkody na rogu (wiem co mowie, juz drzwi prawe tylne u blacharza :(). Ja wybrałem diesla podstawowego i jestem bardzo szczęśliwy z tego powodu. Pali średnio po przejechaniu 2500 km jakie 8,5l/100km, olej wymieniałem po 2000 km po zakończeniu dotarcia. Z dodatkowych opcji wybrałem pełne wsparcie kierowcy i to działa super np. na autostradzie morena praktyczni mnie dotykać kierownicy i auto samo posłuszni się prowadzi, w korku jedzie samo :) itp. itd. Ponadto też oczywiście pełne 360 st. parkingowe dodatki i jak wspomniałem skrętna oś wraz ze sportowa skrzynia biegów.

DObrym rozwiązaniem byłoby wybranie rolet na tylne okna lub przyciemnianych szyb, tego net zrobiłem i troszkę zaleje :).

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.