Skocz do zawartości

Pakiet rozrywki nie działa


pebryl

Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj odebrałem swojego X7, mam pakiet rozrywki skladajacy się z 2 tabletów i blue-raya. Soft w/g serwisu wgrany najnowszy, przynajmniej tak mnie wczoraj zapewniali.

Co jest najzabawniejsze, że kupując auto za ileś tam tysiecy złotych okazuje się że nie działa wszystko prawidłowo. Nie mogłem sprawdzić wszystkiego wczoraj ze wzgledu na obecna sytuację, więc część sprawdziłęm wczoraj a część dziś. Mam 2 problemy z pakietem rozrywki:

1. Wkladając usb z filmami w standardzie xvid, avi nie dzieje się kompletnie nic. Widzi pliki i długość filmów i tyle zero reakcji.

2. Wkladając oryginalna płytę blueray do odtwarzacza blueray, odtwarzacz odpala płytę, ale przed pokazaniem głównego menu płyty zawiesza się i nic się nie dzieje.

Dodatkowo każdy tablet miał mieć oddzielne wejście usb, a nie bardzo go mogę znaleźć. Jest tylko przy blueray 2 wejscia ale to chyba są zasilające gniazda.

System odtwarzania oparty jest na javie, ale chyba jest jakis bug w sofcie. Mieliście problemy z odtwarzaniem filmów z blueraya i usb?

Serwis dziś się zamknął do odwołania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może trzeba zezwolić na odtwarzanie poprzez udostępnienie OBSLUGI z tylu. Str 60 instrukcji nawigacja/ rozrywka/komunikacja?

Ponadto z instrukcji:

Dlaczego płyta CD/DVD/Blu-ray nie jest odtwa‐ rzana?

▷ Odtwarzanie nie rozpocznie się automatycz‐ nie. Uruchomić ręcznie CD/DVD/Blu-ray.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodatkowej instrukcji dotyczącej multimediów niestety nie dostałem, a taka informacja jest na 6 stronie głównej instrukcji BMW. Minus dla dealera. Odnosząc się do tego co napisałeś to:

starałem się uruchomić film blueray z głownego ekranu z przodu, po włożeniu płyty pojawia się odtwarzacz w mediach i nawet pokazuje się nazwa filmu, niestety jak wciskam uruchomienie to zaczyna się uruchamiać i pokazuje się tło menu filmu, ale już pola z wyborem scen i odtwarzania już nie i zawiesza się odtwarzanie i nic się nie da zrobić. Z tyłu na tabletach też probowałem i efekt jest dokładnie taki sam. Jak dla mnie rozsypał się system kodeków, albo go wogóle nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To byłaby fatalna wtopa gdyby posypały sie kodeki lub oprogramowanie :(. Co do instrukcji to mozesz ją ściągnąć na telefon lub tablet zaciągając aplikacje BMW Driver’s Guide. Logując się jak na Connected Drive podajesz nr VIN i uzyskujesz nie tylko wersje elektroniczna ale także PDF dla swojego auta. Więcej w temacie nie pomogę. Szkoda bo system wydawał się świetny. Może jeszcze jest jakaś szansa na upgrade softu OTA?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem po rozmowie z serwisem telefonicznym i częściowo rozwiązali sprawę. Blueray działa, czyta ze wszystkich usb pliki h264 , mp4, niektóre avi, nie czyta xvid.

System ruszył , albo sie odblokował jak pierwszy raz włożyłem usb z plikami do tylnego gniazda usb, znajdujacego się przy bluerayu. Odczytał pliki uruchomił i potem zaczął działać odtwarzacz blueray i usb z przodu. Teraz jest tak że, czyta ze wszystkich usb i wyświetla na wszystkich ekranach. Nie wiem co to za znaczenie, ale pierwsze uruchomienie powinno pójść z tylnych usb. Tak sugerował serwis i zadziałało. Powalczę jeszcze z tym kodekiem xvid,ale podejrzewam że nie zawsze będzie działał, dzwięk mozę być wspierany z innego kodeka , którego bmw nie ma i nie odczytuje. Zawsze można skonwertować go na plik mp4, lub mkv. Te czyta bez zająkniecia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Po testach, konwersji plików mogę stwierdzić że: kodeki h264, mp4 i avi czyta bez problemu. Nie czyta xvidów - żadnych , nawet plików skonwertowanych różnymi programami do xvid. Czyta płyty dvd i blueray. Umówiłem się z serwisem na sprawdzenie i wgranie , jak sie sytuacja ustabilizuje. W lipcu ma wyjsc nowy soft , polecenia głosowe po polsku i android bmw. Może poczekam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.