Skocz do zawartości

Opinie o bmw x7


pebryl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Jestem nowy na forum, witam wszystkich i mam pytanie na temat bmw x7

Mam zamiar kupić x7 benzyne 340 km z opcjami : sporotwe hamulce, pakiet multimedialny, assytent parkowania +, asystent drogowy , 6 osobowy. Czy cos jeszcze powinienem dobrać? Wodotryski mi nie są potrzebne. Bezpieczeństwo jest najważniejsze. Jak to autko sie sprawuje. Jakieś mankamenty, problemy ? Czytałem już kilka wątków, ale chciałbym poznać opinie osób które juz go mają jakiś czas.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem chyba największym marudą na tym forum jeśli chodzi o x7.

Chodziło mi głównie o 2 rząd siedzeń, który powinien być komfortowy, a nie tzw fotele kapitańskie (mam wersję 6s)

Ale pewnie musiało tak być skoro wszystko ma się składać, rozkładać itd.

Po przejechanych 5tys km problemu nie zauważam, jeżdżę prawie wyłącznie w dwie osoby (z żoną). Dzieci duże.

Samochód komfortowy, chociaż nie tak jak 7(g11)

Wersja m50d, którą mam twardsza od innych wersji silnikowych (również w mpakiecie). 50i nie znam, ale pewnie tak samo.

Pewność na drodze (prowadzenie, dynamika itp) na wysokim poziomie.

Po krótkim przyzwyczajeniu się do wysokości siedzenia jest ok.

Pojemność samochodu wysoka. Uważam, że można w 4 osoby spokojnie jechać na narty w Alpy bez dodatkowych zew. boxów

Jeśli chodzi o wyposażenie to sprawa idywidualna.

Ja zrezygnowałem z ,,kryształu" , gwiazdek na dachu i nagłośnienia za dwie dychy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli wygląd ci odpowiada, bo to on budzi najwiecej kontrowersji, reszta to same zalety. Bardzo bogate wyposażenie seryjne, powoduje ,że przy identycznej konfiguracji cena wychodzi na poziomie X5, przy czym X7 ma pare opcji więcej (głównie elektryka 2-3 rzędu), których nie ma w X5.


Auto ultrakomfortowe, obszerne, silnik 40i uważam (bo taki mam) za rewelacyjny również do tego samochodu, choć tu też są opinie podzielone. Jak ci się podoba i potrzebujesz więcej niż 5 miejsc to się nie zastanawiaj.


Co do wad - poza updatem softu, który musiałem zrobić, auto bezproblemowe i bez wyraźnych wad. 6 miejscowa wersja ma tą wadę ,że fotele drugiego rzędu są wyraźnie grubsze i jest udczuwalnie mniej miejsca na nogi w 2-3 rzędzie - ale jeśli stawiasz na 4 komfortowe fotele, to wybór dla ciebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyglad nie ma dla mnie takiego znaczenia, choć auto mi sie podoba nawet ten kaloryfer. Do tej pory mam Nissana Pathfindera który jest farmerskim autem i piękność też z niego żadna. Dla mnie kluczowa jest wielkość i komfort podróżowania, a z tego co piszecie to pod tym względem jest rewelacyjnie. To ma być auto rodzinne 2 osoby dorosłe + 3 dzieci, dlatego wybrałem wersje 6 osobową bo kanapa ogranicza komfort osoby po środku i fotele 2 w drugim rzędzie wydał mi sie najlepszym rozwiazaniem. Dzieki za informacje, które utwierdzająmnie że to dobry bedzie zakup.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie w jakim wieku masz dzieci. Ma forum X5 ktoś pisał, zdaje się Marek77o, że wnętrze X7 na wysokości drugiego rzędu siedzeń/kanapy, jest kilka centymetrów węższe niż X5 (zobacz dane na stronie producenta). W X5 jesteś w stanie zapiąć na kanapie 3 foteliki dziecięce isofix a w X7 nie, nie ma nawet takiej opcji. Więc jeśli chciałbyś wcisnąć 3 foteliki na kanapę, czego nie za bardzo nie widzę aby było to komfortowe dla dzieci, to powinieneś rozważyć X5. X7 jednak ma dużo wiekszą pojemność wnętrza. Przy złożonym 3-ci rzędzie wchodzi 6-7 dużych walizek samolotowych. Bagażnik jest wielki jak piwnica. Więc jak zmieścisz awaryjnie 3 dzieci na kanapie (bez fotelików) to bagażnik masz kosmiczny. Ja często jeżdzę z dużą ilością dzieci i bardzo się to sprawdza. Fotele w 3-cim rzędzie są pełnowymiarowe, nawet na długie trasy. Ilość miejsca dla wszystkich super. Wybieram się na wakacje, na wycieczkę objazdową w 6 osób. 3 na kanapie, jedna w 3-cim rzędzie, 7-dme siedzenie złożone - bagażnik powinien wystarczyć.



Oczywiście fotele kapitańskie w drugim rzędzie są dużo wygodniejsze, piątemu pasażerowi w 3-cim też będzie wygodniej niż na kanapie w trójkę, ale musisz się liczyć z mniejszą pojemnością bagażnika - 1 osoba w 3-cim rzędzie przy pięciu pasażerach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Podepnę się pod wątek ponieważ odebrałem właśnie X7 30d 7 osobowe. 500 km już zrobiłem i stwierdzam że :

- auto jest ogromne a zarazem bardzo zwinne na parkingu (skręta tylna oś)

- z przodu na komfortowych fotelach - mega

- tylna kanapa również bardzo fajnie przyjmuje 3 osoby

- bagażnik, jak już wcześniej mówiono - można wozić cielaka

- audio bowers - miód na uszy

- jazda jak na latającym dywanie

- bałem się 30d jeśli chodzi o dynamikę, ale się myliłem. Za to mam spalanie nna trasie 6,5 l/100 kg

- układ stabilizacji toru jazdy wyczuwalny w porównaniu do auta bez tego systemu

- lasery, widzisz dalej

- estetyka w środku powoduje że czujemy się bardzo przyjemnie

Jest niestety jedna znacząca wada - nie dodali stewardesy.!!!


A tak na poważnie to bym brał i się nie bał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieciaki mam w wieku 10 , 10 i 15 lat, wiec wydaje mi sie że bedzie ok. Foteliki już na szczęście są za mną. Do tej pory konfiguracja w dalekie trasy: 2 dorosłe z przodu, 2 osoby na środkowej kanapie i jedna zawsze z tyłu w 3 rzędzie bo na środkowej kanapie było im ciasno w trójkę. Drugi fotel z 3 rzędu złożony i bagaże mieściły się bez problemu, a Pathfinder jest krótszy o 35 cm i węższy więc myślę że dam radę. Laserowe reflektory też wziąłem bo widziałem jak działają i brak słów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla mnie kryształki i podświetlana panorama to oczywiście "bajery" ale takie, które cieszą oko - oczywiście jeśli budżet na auto zezwala :)

Dobrałem też domykanie drzwi, masaże, wentylacje i podgrzewanie foteli (podgrzewanie i wentylacje uważam za bardzo warte wręcz musowe).

Zarówno masaże jak i domykanie sprawują się bardzo dobrze, czy są potrzebne? nie, podobnie jak nie jest potrzebne podtrzymywanie temperatury napojów w pojemnikach kubkowych. Same masaże mają dużą możliwość regulacji partii ciała, ale np. w audi S8 są dużo lepsze.

System rozrywki z tyłu wypada bardzo dobrze, łatwo połączyć się z telefonem (samsung), wszystkie możliwości odtworzenia multimediów (pendrive, płyta) bez zarzutu.

Dobierałem też rolety przeciwsłoneczne (pomimo przyciemnianych szyb) to akurat z doświadczenia z poprzedniego auta, w którym rolet przy małych dzieciach mi brakowało.

Pakiet Ambiet Air (zapachy) działa dobrze, jest regulacja intensywności zapachów. Samych zapachów jest kilka/kilkanaście do wyboru (przy zakupie auta dostaje się 2), jeśli budżet pozwala warto

Kamery 360 - wiadomo warto, ale.... narazie "bujam się" z usterkowością, gdyż pojawia się błąd pt. awaria kamer, serwis walczy.

Asystent parkowania plus działa bardzo poprawnie, choć wiadomo, że samemu zaparkuje się szybciej.

Funkcja TV - miałem brać, zrezygnowałem, troszkę kosztuje, a i tak dodatkowo trzeba wykupić jakiś abonament, łatwość połączenia z tel i aplikacje typu netflix szybko doprowadziły mnie do rezygnacji z tego elementu.

Nagłośnie Harman - gra ładnie i wyraźnie :)

sportowy wydech - coś tam gada - bez szału

W temacie samej pojemności auta - przetestowałem go w drodze na narty w 5ciu dorosłych "chłopów" z boksem dachowym. Mam wersję 7-os i na 3cim rzędzie siedział jeden z kolegów. Warunki na tyle komfortowe, że nikt w trasie 1300 km nie narzekał na niewygodę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 3 miesiące temu...

Witam.

Od niedawna jestem posiadaczem X7 i mam opcjonalne światła laserowe których nie mogę włączyć. Próbowałem spełnić wszystkie wymagania odnośnie automatycznego załączenia laserów ale bezskutecznie, jazde z prędkością powyżej 70 km/h poza miastem przez las (bo ciemniej) i nic. Handlowiec powiedział że bardzo ciężko wymusić ich włączenie ale naprawdę próbowałem wszystkiego i wciąż nic. Macie jakieś sprawdzone sposoby bądź wiecie czegoś czego ja nie, abym w końcu mógł przetestować lasery??

Może istnieje jakiś sposób aby wymusić włączenie tych świateł na stałe przy uruchomieniu długich?


Z góry dziękuję za pomoc.


Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Ja mam co prawda X5 G05 ale myśle ze ustawienia są te same.

W lewej manetce w jej szczycie masz dwa guziki jeden górny od zmiany prawej części wyświetlacza, natomiast dolny po wciśnięciu pojawi Ci się w lewe stronie „zegarów” piktogram świateł z literka A.

Teraz sam będzie analizował kiedy może włączyć laser.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Zależy jakie masz foteliki.


Ja mam dwa takie:

https://centrumfotelikow.pl/pl/p/BRITAX-ROMER-KIDFIX-i-SIZE-fotelik-dla-dzieci-100-150-cm/1430


Osoba dorosła bez problemu mieści się pomiędzy nimi.


Jeżeli foteliki są szersze, z bardziej rozbudowanymi bokami, to będzie ciasno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy jakie masz foteliki.


Ja mam dwa takie:

https://centrumfotelikow.pl/pl/p/BRITAX-ROMER-KIDFIX-i-SIZE-fotelik-dla-dzieci-100-150-cm/1430


Osoba dorosła bez problemu mieści się pomiędzy nimi.


Jeżeli foteliki są szersze, z bardziej rozbudowanymi bokami, to będzie ciasno.

 

Dzięki za odpowiedź, 1 będzie taki podobny do Twojego a drugi szerszy, więc pewnie jakoś się zmieści trzecia osoba :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Auto ma brak bagażnika. Przy rozłożonych wszystkich siedzeniach nie mieszczą się zakupy ze spożywczaka. Przy dwojce dzieci przewiezienie 5 lub 6 pasazera to problem. Silnik mam benzyne 3 litry i żona schodzi poniżej 10 litrów. Ja spalam 11-14 l. Samochód prowadzi sie rewelacyjnie. Podczas zakupu zostałem zrobiony w tzw trąbe i autko iedzie tylko 210 a nie 245 jak w ofercie i niestety tego brakuje bo auto prYspiesza dość dynamicznie. Odejscie mam nawet przy 190km.


Największy mankament uważam za katastrofalny stan serwisów. Wymiana opon to jakaś katastrofa co serwis BmW to znaczne rozbieżnościktorą opone jaką gdzie dać. . Efekt zimowki w Maju na moim samochodzie. Poczekam jescze troche i kuoie chyba na Oponeo bo bmw to przerasta od grudnia. Na wymianie opon poległy 3 serwisy.Po każdej wizycie w serwisie auto wygląda gorzej. A to coś porysuja a to zniszczą. Strach dać na serwis. Polegli nawet przy montazu kamerki.

Ujme to tak - nie ma gdzie serwisować auta. Uważam to za największy minus.

Mam porownanie z serwisem Audi ktory nie jest idealny ale dzieli ich przepaść i nie dewastowali auta. Może dlatego że nie było skóry i kryształowych dodatków……


Bo to wychodzi tak że masz samochód, użytkujesz no i teraz co dalej ? A no nic Nie zrobisz.

Ktoś może przybokazji moich narzekakań poleci jakiś serwis na śląsku …. Albo i dalej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Auto ma brak bagażnika. Przy rozłożonych wszystkich siedzeniach nie mieszczą się zakupy ze spożywczaka."


Tak, i to jest standard w tej wielkości samochodach. Więc nie uznał bym tego za wadę. Jeżeli zależy ci na 7-mio osobowym aucie i dużym bagażniku. Bierz busa Mercedesa V.


Ja od dawna serwisuję w Gliwicach w Gazda. Jeszcze nie zdarzyło się abym nie był zadowolony w serwisu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Auto ma brak bagażnika. Przy rozłożonych wszystkich siedzeniach nie mieszczą się zakupy ze spożywczaka."


Tak, i to jest standard w tej wielkości samochodach. Więc nie uznał bym tego za wadę. Jeżeli zależy ci na 7-mio osobowym aucie i dużym bagażniku. Bierz busa Mercedesa V.


Ja od dawna serwisuję w Gliwicach w Gazda. Jeszcze nie zdarzyło się abym nie był zadowolony w serwisu.

 

V klasa była w rozważaniach ale to jeżdzi jak dostawczak GLS ma większy bagażnik tam wchdził wózek itp - testowałem dwa dni.

Na bagażnik nie narzekam bo wiem co brałem. raczej ostrzegam przed niespodziankami w kmbinacjach dójka dzieci foteliki i kilku dorosłych wbrew ilości miejsc nie da się z tego wybrnąć bo foteliki małych dzieci blokują wejście do tyłu itp


Nie wiem jak Gliwicach ale w Dąbrowie Górniczej u Gazdy zrobili oględziny głębokość bieżnika i umówili mnie na wymianę. Dostałem sms przypominający o wymianie i pojechalem do serwisu wymianę opon na nowe - jedna była przebita . Przyjechałem i zabrałem się taxi do restauracji siedzę i czekam i ........ po 2-3 godzinach telefon ze nie mają opon. Ogólnie dzień wyjęty z życia a na dodatek jechałem 500 km z przebitą oponą co stacje pompując bo wprost z serwisu miałem do zrobienia trase.

Gazdę omijam z daleka !


..... a ciąg opowieści to taki ze nie powinni wymianiać dwóch opon tylko 4 więc ......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.