Skocz do zawartości

Co sądzicie o oponach Bridgestone Blizzak LM001?


Miki.

Rekomendowane odpowiedzi

Dlaczego BMW postawiło na tą oponę dla X7?


Oba dostępne komplety kół zimowych OEM z felgą 21" (754M oraz 752) mają opony Blizzak (285/45R21), które są we wszystkich testach opon źle oceniane. Z kolei do podstawowych felg 20" (750) BMW proponuje wysoko ocenianą oponę Continental TS860 (255/55R20). Taka marka a wciska klientom kiepskie opony, a może te opony nie są kiepskie? A może z oszczędności - dostępne w tym rozmiarze są jeszcze Pirelli Winter Scorpion droższe o 500 zł/szt, oceniane wysoko.


Etykieta mówi o przyczepności na mokrym "B" - czyli bardzo dobrze - czy te etykiety i ich oceny są coś warte?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w sumie tez ma rozterke i do tej pory nie zakupilem. Na 20 wyglada psikutaz, a te 21 z bridgestonem nie maja rantow ochronnych i sa slabo oceniane. Chcialem kupic zimowki na 22 cale, niestety nie produkuja rozmiarow. Tak w dupie mam homologacje :wink:

Tak sobie mysle ze zmuszony bede zakupic mpakietowe 21 z bridgestonem bo nic ciekawego z ori felg nie ma rynku :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętaj, że łańcuchy możesz założyć tylko do rozmiaru 20''. Ma to oczywiście znaczenie tylko wtedy, jeśli jeździsz w Alpy.

 

Jeżdżę na nartach, jeżdżę w Alpy, ale ostatni raz łańcuchy to zakładałem 20 lat temu, chłopięciem będąc, notabene do tylno napędowego Porsche 924 :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedno to zakładać, a drugie to mieć. Mojego znajomego w GLE kontrolowała zeszłej zimy austriacka Policja i sprawdzała czy łańcuchy, które ma w samochodzie pasują na koła (sprawdzali plakietkę/homologację na łańcuchach). Większość kupionych łańcuchów pozostanie dziewicza do końca swoich dni ;) ale o takich złośliwych kontrolach słyszałem już od kilku osób. Tym bardziej złośliwych, ze nawet w przypadku jak pilnują i każą zakładać, to przecież zazwyczaj 4x4 puszczają bez.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedno to zakładać, a drugie to mieć. Mojego znajomego w GLE kontrolowała zeszłej zimy austriacka Policja i sprawdzała czy łańcuchy, które ma w samochodzie pasują na koła (sprawdzali plakietkę/homologację na łańcuchach). Większość kupionych łańcuchów pozostanie dziewicza do końca swoich dni ;) ale o takich złośliwych kontrolach słyszałem już od kilku osób. Tym bardziej złośliwych, ze nawet w przypadku jak pilnują i każą zakładać, to przecież zazwyczaj 4x4 puszczają bez.

 

Mnie tylko raz zatrzymali, w Austrii. Nie miałem portfela, a z nim wszelkich dokumentów. Powiedziałem ,że mieszkam w hotelu X. Kazali pozdrowić pana X i życzyli miłego dnia. Pozostały kontakt z alpejską Policją to korespondencja, którą dostaję pocztą tradycyjną :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Moje BMW X7 to X7 50d.

Ten model był dostępny z seryjnymi felgami 21 cali, które są zamontowane w moim aucie.

Wiem, że opinia o Bridgestone w prasie jest słaba - w większości testów. Namówił mnie na tą markę znajomy użytkujący opony tej marki w X5. Opony zimowe Bridgestone Blizzak LM001 runflat (z gwiazdka oznaczającą homologację BMW) są jak najbardziej godne polecenia, zapewniają stabilne prowadzenie auta przy prędkościach dostosowanych do warunków drogowych. Piszę tą opinię po jednym sezonie zimowym. Jazda po śniegu, lodzie, błocie pośniegowym, w deszczu i na suchej nawierzchni w sumie około 10 tys km. (Początek użytkowania wymaga ostrożniejszej jazdy przez ok tysiąc kilometrów). Na suchej nawierzchni i przy większych prędkościach np autostrada - są głośniejsze od letnich opon pirelli z pierwszego montażu. Jest to opinia subiektywna ale w bezpośrednim porównaniu z zimowymi oponami Goodyear zamontowanymi na moim drugim aucie X5. Co do zakupu alternatywnego kompletu kół jest to rozwiązanie przyśpieszające wymianę w serwisie lub umożliwiające taką wymianę w domu (pod warunkiem wywarzania kół).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.