Skocz do zawartości

Opony zimowe


Miki.

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...

Witam wszystkich

Od dawna przeglądałem to forum, teraz postanowiłem się zapisać ;-)


Aktualnie myślę nad kupnem kół zimowych, mam propozycje bezpośrednio z BMW, ale te propozycje wyglądają średnio interesująco.

Czy ktoś z Was ostatnio kupował koła na zimę - chodzi mi o cały komplet, nie tylko opony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmawiałem wczoraj w serwisie i spotkałem się z wyraźna sugestią żeby kupować wyłącznie certyfikowane przez BMW opony i felgi bo w przypadku jakichś incydentów na drodze tracimy prawo do odszkodowania np. z AC.

 

Hej z tą utratą prawa do odszkodowania z AC to chyba jakiś żart? ;) Z jakich niby przepisów miałaby wynikać taka odmowa do wypłaty odszkodowania?

Czy ktoś w praktyce z tego forum spotkał się z czymś takim? Dla mnie brzmi to niewiarygodnie,


1/ Pomijając tego typu kwestie - to pytanie czy w zapisach gwarancyjnych są jakieś tego typu obostrzenia? Np. utrata gwarancji w jakimś zakresie w przypadku nie używania felg producenta BMW??


Szczerze mówiąc to podobają mi się koła z felgami innego producenta - opisane na ALLE w ten sposób:


SPRZEDAM KOMPLET KÓŁ ZIMOWYCH POD BMW X7 FELGI 21" 5X112 ET 33 10j NOWE

z czujnikami powietrza

FIRMY GMP ITALIA MODEL SPARTA

certyfikaty TUV / ABE KBA DEDYKACJA BMW X7

KOLOR -czarny połsk

KOŁA HOMOLOGOWANE BMW *


2/ Czy to może oznaczać homologację także felg - czy takie homologacje się w ogóle stosuje? Opony są na tych kołach to BRIDGESTONE, mają gwiazdkę i nalepkę z oznaczeniem

BRIDGESTONE BLIZZAK 285/45 R21 113V XL , BMW X7


Podobno specjalnie do BMW X7, z tym, że wszystkie są tego samego rozmiaru. Nie wiem czy to jest prawidłowo?


Widzę, że na moim z przodu założone są CONTINENTAL 275/40 R22 Y XL - niestety nie wiem jakie z tyłu, ale czytałem gdzieś że się różnią od tych przednich.

Dopiero jutro odbieram furę, a teraz mam jedynie foty od dealera gdzie widać jedynie przednie koło.. :lol:


Ale podejrzewam, że szczęśliwi posiadacze mają te dane w jednym palcu :wink: :8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Rozmawiałem wczoraj w serwisie i spotkałem się z wyraźna sugestią żeby kupować wyłącznie certyfikowane przez BMW opony i felgi bo w przypadku jakichś incydentów na drodze tracimy prawo do odszkodowania np. z AC.

 

Hej z tą utratą prawa do odszkodowania z AC to chyba jakiś żart? ;) Z jakich niby przepisów miałaby wynikać taka odmowa do wypłaty odszkodowania?

Czy ktoś w praktyce z tego forum spotkał się z czymś takim? Dla mnie brzmi to niewiarygodnie,


1/ Pomijając tego typu kwestie - to pytanie czy w zapisach gwarancyjnych są jakieś tego typu obostrzenia? Np. utrata gwarancji w jakimś zakresie w przypadku nie używania felg producenta BMW??

To trochę legenda ale chyba nikt nie chce ryzykować sprawdzenia tego na własnej skórze.

Ciekawy artykuł - https://autokult.pl/39691,klopoty-z-ubezpieczeniem-przez-niewlasciwe-opony-prawo-po-stronie-kierowcow


A z ciekawości napisałem do BMW polska by odpowiedzieli na pytanie czy zakup opony z gwiazdką jest rekomendacją czy obowiązkiem gdyż instrukcja pojazdu tylko zaleca zakup takiej opony.

 

SŁUŻĘ POMOCĄ. 

Szanowny Panie XXX, 

W odpowiedzi na wiadomość informuję, że stosowanie opon nieposiadających homologacji Producenta BMW AG z siedzibą w Monachium nie powoduje utraty gwarancji na pojazd.

W przypadku wystąpienia usterek Autoryzowany Serwis BMW przeprowadza diagnozę, na podstawie której ocena wpływ stosowania elementów nieposiadających homologacji producenta na samochód.

W przypadku dalszych pytań dotyczących doboru ogumienia uprzejmie proszę o bezpośredni kontakt z wybranym Autoryzowanym Serwisem BMW.

Poniżej przesyłam odnośnik do wyszukiwarki, za pomocą której odnajdzie Pan najbliższy serwis oraz dane do kontaktu.

https://www.bmw.pl/pl/fastlane/dealer-locator.html#/dlo/PL/pl/BMW_BMWI_BMWM

W razie jakichkolwiek pytań proszę o kontakt. 

Z poważaniem,
XXX

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 


Dzięki, pozostałym też dziękuję, czytam ... sprawdzam ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super M4R10, że odpisali no i że chciało Ci się napisać do bmw zapytanie :D


Ja odebrałem wczoraj auto (w końcu!) i dowiedziałem się przy okazji, że:

1/ wymagają, aby opony miały gwiazdkę BMW i że jakby coś się stało np. z napędem - to mogą się tego czepiać

2/ nie trzeba montować felg z jakimiś szczególnymi aprobatami BMW - nie mają tu żadnych wymagań ani restrykcji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Super M4R10, że odpisali no i że chciało Ci się napisać do bmw zapytanie :D


Ja odebrałem wczoraj auto (w końcu!) i dowiedziałem się przy okazji, że:

1/ wymagają, aby opony miały gwiazdkę BMW i że jakby coś się stało np. z napędem - to mogą się tego czepiać

2/ nie trzeba montować felg z jakimiś szczególnymi aprobatami BMW - nie mają tu żadnych wymagań ani restrykcji

Jak Ci udowodnią że to opona bez gwiazdki spowodowała awarię napędu xdrive która spełnia parametry znajdujące się na tabliczce? Równie dobrze opony z gwiazdką a z różną wysokością bieżnika mogą uszkodzić xdrive, nigdzie też nie jest napisane, wymień 4 opony po awarii jednej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak Ci udowodnią że to opona bez gwiazdki spowodowała awarię napędu xdrive która spełnia parametry znajdujące się na tabliczce? Równie dobrze opony z gwiazdką a z różną wysokością bieżnika mogą uszkodzić xdrive, nigdzie też nie jest napisane, wymień 4 opony po awarii jednej.

 

Trudno wyczuć jak będą to udowadniali...?


W każdym razie zakładam, że to jest jakieś konkretnie określone stanowisko i zamierzam kupić felgi (innej firmy, bo te mi się podobają) z oponami, które mają gwiazdki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.