Skocz do zawartości

Ogranicznik prędkości do 210 km/h


Miki.

Rekomendowane odpowiedzi

Moje X7 ma ogranicznik prędkości do 210 km/h. Auto żwawo dobija do tej granicy, po czym jedzie ze stałą prędkością - nie mam wątpliwości. Czy ktoś wie jak to wyłączyć? Gdzieś systemie jest to 210 km/h, bo np systemy wspomagające prowadzenie działają do 210 km/h, ale ogranicznik to dla mnie coś nowego. Szukam w menu i instrukcji i nic na ten temat nie ma. W papierach samochód ma prędkość maksymalną 245 km/h.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem w salonie. Kilku radziło i nie uradziło. Mają z importerem wyjaśniać w poniedziałek. W komputerze są właściwe opony wprowadzone 315/35 R22 Y, więc to nie to. W katalogu stoi jak byk 245 km/h.



Co do dotarcia to są wskazania nie przekraczać 4500 obr oraz 160 km/h do 2000 km, ale tylko wskazania i nie ma nic o ograniczniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Niemczech problem jest juz znany i wyjasniony chociaz samo wyjasnienie jest kretynskie. Otoz w X7 40i jesli zamowiles 5 strefe klimatyzacji to w tym momencie auto nie spelnia wymogow CO2 i dlatego to ograniczenie. Prawda, ze glupie? Jest to informacja potwierdzona. Jedna z mozliwosci to zwrot samochodu, BMW musi je przyjac i zamowienie innego silnika, druga to nielegalne usuniecie ogranicznika jednakze wiaze to sie ze strata gwarancji, w Niemczech tez utrata ubezpieczenia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Niemczech problem jest juz znany i wyjasniony chociaz samo wyjasnienie jest kretynskie. Otoz w X7 40i jesli zamowiles 5 strefe klimatyzacji to w tym momencie auto nie spelnia wymogow CO2 i dlatego to ograniczenie. Prawda, ze glupie? Jest to informacja potwierdzona. Jedna z mozliwosci to zwrot samochodu, BMW musi je przyjac i zamowienie innego silnika, druga to nielegalne usuniecie ogranicznika jednakze wiaze to sie ze strata gwarancji, w Niemczech tez utrata ubezpieczenia.

 

Mam klimę 5 strefową. Ciekawe ,że w instrukcji nie ma danych technicznych silnika ani osiągów. W prospekcie jednak są - 245 km/h.

50i na pewno więcej pali i też ma ogranicznik ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Po pierwsze powinienes ustalic z ASO jaka ten samochod powinien miec predkosc maksymalna na naszym rynku. Potem domagaj sie zeby własnie taka jak obiecana miał.

Jak nie moga usunac ogranicznika to moze powinni obnizyc cene. Gdybym ja dostał ze 20% rekompensaty od centrali BMW to chyba bym przezył ze nie pojade taka kolumbryna powyzej 210km/h :roll: Najwyzej po gwarancji bym blokade nielegalnie usunął u jakiegos tunera przy okazji zwiekszajac moc :8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam klimę 5 strefową. Ciekawe ,że w instrukcji nie ma danych technicznych silnika ani osiągów. W prospekcie jednak są - 245 km/h.

50i na pewno więcej pali i też ma ogranicznik ?

 

Inne pasuja bo ich moc jest wieksza i co za tym idzie ten glupi przelicznik, spalanie, waga i moc pasuja do siebie. 40i jest jedynym, jak na razie, ktory sie nie miesci.


Tu sobie mozesz troche poczytac jesli Cie interesuje: https://pl.wikipedia.org/wiki/Światowa_zharmonizowana_procedura_badania_pojazdów_lekkich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Czyli te nowe normy WLTP faktycznie teraz oddaja rzeczywistosc/realne użytkowanie! :wink: Co do zasady na pierwszy rzut oka widac, że wspomiane wartosci mocy, spalania i masy nie graja ze soba w przypadku X7 40i najlepiej ale zeby w zwiazku z tym jeszcze biedakom dokonujacym takiego silnikowego wyboru predkosc ograniczac to juz jednak niespodzianka i przesada za jednym zamachem. :mad2:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam klimę 5 strefową. Ciekawe ,że w instrukcji nie ma danych technicznych silnika ani osiągów. W prospekcie jednak są - 245 km/h.

50i na pewno więcej pali i też ma ogranicznik ?

 

Inne pasuja bo ich moc jest wieksza i co za tym idzie ten glupi przelicznik, spalanie, waga i moc pasuja do siebie. 40i jest jedynym, jak na razie, ktory sie nie miesci.


Tu sobie mozesz troche poczytac jesli Cie interesuje: https://pl.wikipedia.org/wiki/Światowa_zharmonizowana_procedura_badania_pojazdów_lekkich

 

Bardzo ci dziękuję za informacje. Będę jednak próbował powalczyć - bo uważam ,że to jest skandal. Klient kupuje samochód i empirycznie się dowiaduje ,że ma ogranicznik, o którym nie ma żadnej informacji przed zakupem. Dobry temat dla prawników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze powinienes ustalic z ASO jaka ten samochod powinien miec predkosc maksymalna na naszym rynku. Potem domagaj sie zeby własnie taka jak obiecana miał.

Jak nie moga usunac ogranicznika to moze powinni obnizyc cene. Gdybym ja dostał ze 20% rekompensaty od centrali BMW to chyba bym przezył ze nie pojade taka kolumbryna powyzej 210km/h :roll: Najwyzej po gwarancji bym blokade nielegalnie usunął u jakiegos tunera przy okazji zwiekszajac moc :8)

 

Prawnicy pewnie doradzą mi zwrot samochodu - odstąpienie od umowy sprzedaży.


Gwarancję mam wykupioną na 4 lata, więc wątpię ,że będzie mnie wtedy interesowało usuwanie blokady czy chiptuning, gdy będę się już rozglądał za następcą X7.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Tylko po oddaniu samochodu i wzieciu nowego to juz limit 150k pln do odliczenia bedzie obowiazywał. Jakby dawali dobra rekompensate to bym sie nie zastanawiał. Naprawde potrzeba Ci jezdzic ponad 210km/h X7? U siebie jechałem wiecej niz 210 tylko testowo. Poza testami maksymalnie poruszam sie 200-210km/h.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Tylko po oddaniu samochodu i wzieciu nowego to juz limit 150k pln do odliczenia bedzie obowiazywał. Jakby dawali dobra rekompensate to bym sie nie zastanawiał. Naprawde potrzeba Ci jezdzic ponad 210km/h X7? U siebie jechałem wiecej niz 210 tylko testowo. Poza testami maksymalnie poruszam sie 200-210km/h.

 

Oczywiście nie opłaca mi się auta oddawać. Ale strategię trzeba przyjąć. Jakąś rekompensatę za szkody moralne powinienem dostać. Póki co delirium "bada sprawę", ale obawiam się ,że liczy ,że sobie zapomnę.


Mam chorobę psychiczna polegającą na potrzebie jeżdżenia ponad 207 km/h co najmniej raz na miesiąc. Jeżdżę w tym celu do Niemiec. Więc moja szkoda jest ogromna :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Panowie rocznik 2019 benzyna i max 212 km. Oczywiscie podczas zakupu miesiąc temu oferta prędkość maksymalna 245 km. Pytanie czy coś z tym zrobie ? Bez względu na opinie tutaj to zwyczajnie bmw zrobiło mnie w konia.


W serwisie stwierdzili że powinno jechać 245, a tymczasem moje X7 40i max 212 potem traci moc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.