Skocz do zawartości

Spalanie X7 40i


Miki.

Rekomendowane odpowiedzi

Jezdzilem X7 40i i M50d i co do wyciszenia to jest dokladnie to samo co X5 - super , 40i jedzie wyraznie slabiej w kazdym przedziale obrotow i predkosci od M50d ( ta ktora jezdzilem w salonie byla bez M-pakietu - mi zupelnie nie podchodzi ).

1s. od 0 do 100km/h ( przy wartosciach ponizej 6s.) to przepasc , powyzej 100 ta roznica sie jeszcze powieksza.

 

Nie mierzyłem, ale wydaje mi się ,że X7 ma lepsze wyciszenie. Prędkość max 30d sugeruje minimalnie lepszy Cx X7, co może dawać lepsze wyciszenie. Różnica w przyspieszeniu wynosi 0,7 sek. To może przepaść dla męskich maniaków motoryzacji. Dla mojej żony nie ma to znaczenia. 50D tak czy inaczej jest głośniejszy od 40i.


Ustawienie Comfort w X7 jest miększe niż w X5 - imho, średnica kół jest niewiele, ale jednak większa, masa samochodu też jest większa - daje to łącznie wyższy komfort na nierównościach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Wkleiłem do X5, ale wkleję też tutaj, bo może kogoś zainteresują wyniki:


X5, G05, 40i

Trasa: Wrocław - Split, 1200 km

Prędkość: Austria - to co można +10, reszta 150km/h ( w PL + jeszcze 5-10). W Austrii przed Grazem i Wiedniem odcinki z ograniczeniem do 100km/h (wtedy 110) + Wiedeń standardowo 80 (wtedy 85).

Cała trasa: 9,9l/100km w tym czekanie na prom z 1-1,5h z właczoną klimą (skoczyło z 9,7 do 9,9). Bez większych korków po drodze. Trasa na Eco Pro Individual. Autko zapakowane full.


Co ciekawe sama Austria średnio 8,9l :shock: :shock: :shock: - aż zrobiłem zdjęcie :mrgreen: :


769bacf8635592b8med.jpg.

 

Ten wynik spalania to kosmos jak dla benzyny! Miałem w podobnych warunkach tylko 0,5l mniej w M50D. Jaka masz srednia od poczatku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Takie porównania spalan są mało miarodajne bo to mocno zależy od warunków w jakich samochód był używany. Ostatnio jeździłem na jezdzie próbnej x5 g05 30d i wynik spalanie po jezdzie to 14,5 litra. U mnie w g30 530xi po 20 tysiacach srednie to 7,9 ale to tylko dlatego ze wiekszosc jazdy to drogi Lokalny gdzie nie ma gdzie deptac. Jak jezdze tylko po miesice to ponizej 12 nie schodzi ale ze po miescie praktycznie nie jezdze tomtaka srednia a nie inna ale gdyby, uzywana auto glownie po miescie na pewno bylo by ze 12.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.