Skocz do zawartości

X7 zamówione


Miki.

Rekomendowane odpowiedzi

Zdecydowałem się na 40i. Choć przyznam ,że wybór nie był łatwy. Trochę się obawiam niskiego momentu obrotowego. Auto jest jednak dla żony, jazda głównie miasto, poniżej 10 kkm/rok - więc pewnie to najlepszy wybór.


Jak ktoś potrzebuje 7 miejsc to brać X7 w ciemno - auto jest bardzo dobrze policzone. Jeśli się uwzględni różnice w wyposażeniu, X7 jest praktyczne w cenie X5! Myślę ,że długo tak nie będzie - jak zacznie się sprzedawać po premierze to na pewno podniosą, podobnie jak było z M5 (co kwartał nowy wyższy cennik).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 69
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Witaj kiedy masz odbiór X7 40i, czy zdążyłeś z leasingiem na starych zasadach? Wziąłeś lasery czy ledy?

 

Produkcja marzec. Odbiór do końca maja. Premiera jest w lutym i produkcja rusza w lutym. Więc będzie jeden z pierwszych w mieście :D

Umowa leasingu podpisana, uruchomiona - jest Oki.

Wziąłem lasery. W siódemce nie mam więc wspomagałem się youtube i pismakami. Wychodzi ,że warto - zobaczymy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto jest jednak dla żony, jazda głównie miasto, poniżej 10 kkm/rok - więc pewnie to najlepszy wybór.

Ponad 5 m auta za 500 tys ze spalaniem powyżej 15l - można lepiej wybrać dla w/w założeń :wink:

 

Często jeździmy w 7 osób. Obecna X5 ma 3 rząd wybitnie dojazdowy, a małym dzieciom jest tam niedobrze (huśta). Podróż 1-2 h dla nastolatka czy osoby dorosłej jest męczarnią. Czekam więc z utęsknieniem na 515 centymetrowe X7 :8)


Spalanie pewnie większe od czegoś mniejszego w dieslu o powiedzmy 5 l - ale to jest 25 zł/100 km, 2500 zł/10 kkm. Więc 10 tys zł w okresie użytkowania do chwili sprzedaży. Przy spadku wartości na poziomie 350 tys zł, umówmy się nie ma to żadnego znaczenia, poza psychologicznym. A wyciszenie lepsze, przyjemne wkręcanie sie w obroty, szybkie nagrzewanie - co przy jeździe na krótkich odcinakch ma znaczenie. Na serwisie część z tych 10 kkm się być może odzyska. Nie widze mankamentów tej decyzji.



No i autko bardzo mi się podoba, jakby co :8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze pytanie o leasing na jakich warunkach wziąłeś jeżeli można spytać ile procent wpłacasz na początku na jaki okres leasing i jak duży wykup na koniec. Czy zastanawiałeś się nad produktem BMW Comfort Lease.

Masz małe dzieci i potrzebujesz auta większego od X5 to jest uzasadnienie twojej decyzji, ja myślę dla żony X5 G05 wystarczy wersja 5 osobowa ale jak doposażałem mocno to różnica cenowa względem X7 to było jakieś 20 tys przy tak drogim aucie który do tego będzie w najmie to w ogóle nie odczuję tej różnicy na racie i nie wiem czy G05 czy G07? Obecnie mam Sedana G30, a żona Kia Sportage i to właśnie X5 lub X7 ma być następcą Kijanki. Co Miki radzisz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze pytanie o leasing na jakich warunkach wziąłeś jeżeli można spytać ile procent wpłacasz na początku na jaki okres leasing i jak duży wykup na koniec. Czy zastanawiałeś się nad produktem BMW Comfort Lease.

Masz małe dzieci i potrzebujesz auta większego od X5 to jest uzasadnienie twojej decyzji, ja myślę dla żony X5 G05 wystarczy wersja 5 osobowa ale jak doposażałem mocno to różnica cenowa względem X7 to było jakieś 20 tys przy tak drogim aucie który do tego będzie w najmie to w ogóle nie odczuję tej różnicy na racie i nie wiem czy G05 czy G07? Obecnie mam Sedana G30, a żona Kia Sportage i to właśnie X5 lub X7 ma być następcą Kijanki. Co Miki radzisz?

 

Leasing najlepszy wytargowałem w PKO BP: 5%, 4 lata, 1%, suma 106,62%. Proces negocjacji trwał ponad tydzień i obejmował ok 10 leasingodawców, więc pewnie lepiej się nie dało. Nie znam produktu BMW Comfort Lease - zapewne nie był korzystny, bo asystentka mi go nie proponowała.


Różnica w cenie jest bliska 0 zł - poniżej 2 tys. zł. Studiowałem dokładnie wszystkie opcje, które są seryjnie w X7, a które i tak bym brał do X5. Więc wybór był prosty. Oczywiście jeśli pewnych opcji nie chcesz, to różnica w cenie rośnie.


Pamiętaj jednak ,że kobiety parkują jak parkują - i dłuższa o 23 cm X7 robi jednak pewną różnicę. Miejsca parkingowe w galeriach są dość krótkie i moje 7 często wystaje. Przy parkowaniu podłużnym też oczywiście ma to znaczenie. Dla mnie co prawda niewielkie, ale dla kobiety duże - głównie psychologiczne :8) Więc najważniejsze, aby żony na siłę nie uszczęśliwiać. Można ją przekonywać do X7, ale zdecydować musi sama. Musi się w nim dobrze czuć i być zadowolona - to wbrew pozorom najważniejsze, ważniejsze od parametrów technicznych i innych :wink:


Jest też prawie nowe X3, dość udany model, które wymiarami sprawi mniejszy przeskok niż do X5-X7, tyle ,że jeździ już tego multum. Na pewno X7 będzie rzadkością na ulicach (w stosunku do X3, X5), co dla kobiet ma znaczenie :wink:


Jeśli wymiary jej odpowiadają i auto się podoba (!) to brać. Jeśli nie, to na siłę nie uszczęśliwiać, bo odbije się to rykoszetem. Cenowo jest dobrze policzone i pod tym względem jest to okazja w stosunku do X5, jeśli chcesz kupić auto dobrze doposażone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze pytanie o leasing na jakich warunkach wziąłeś jeżeli można spytać ile procent wpłacasz na początku na jaki okres leasing i jak duży wykup na koniec. Czy zastanawiałeś się nad produktem BMW Comfort Lease.

Masz małe dzieci i potrzebujesz auta większego od X5 to jest uzasadnienie twojej decyzji, ja myślę dla żony X5 G05 wystarczy wersja 5 osobowa ale jak doposażałem mocno to różnica cenowa względem X7 to było jakieś 20 tys przy tak drogim aucie który do tego będzie w najmie to w ogóle nie odczuję tej różnicy na racie i nie wiem czy G05 czy G07? Obecnie mam Sedana G30, a żona Kia Sportage i to właśnie X5 lub X7 ma być następcą Kijanki. Co Miki radzisz?

 

Leasing najlepszy wytargowałem w PKO BP: 5%, 4 lata, 1%, suma 106,62%. Proces negocjacji trwał ponad tydzień i obejmował ok 10 leasingodawców, więc pewnie lepiej się nie dało. Nie znam produktu BMW Comfort Lease - zapewne nie był korzystny, bo asystentka mi go nie proponowała.


Różnica w cenie jest bliska 0 zł - poniżej 2 tys. zł. Studiowałem dokładnie wszystkie opcje, które są seryjnie w X7, a które i tak bym brał do X5. Więc wybór był prosty. Oczywiście jeśli pewnych opcji nie chcesz, to różnica w cenie rośnie.


Pamiętaj jednak ,że kobiety parkują jak parkują - i dłuższa o 23 cm X7 robi jednak pewną różnicę. Miejsca parkingowe w galeriach są dość krótkie i moje 7 często wystaje. Przy parkowaniu podłużnym też oczywiście ma to znaczenie. Dla mnie co prawda niewielkie, ale dla kobiety duże - głównie psychologiczne :8) Więc najważniejsze, aby żony na siłę nie uszczęśliwiać. Można ją przekonywać do X7, ale zdecydować musi sama. Musi się w nim dobrze czuć i być zadowolona - to wbrew pozorom najważniejsze, ważniejsze od parametrów technicznych i innych :wink:


Jest też prawie nowe X3, dość udany model, które wymiarami sprawi mniejszy przeskok niż do X5-X7, tyle ,że jeździ już tego multum. Na pewno X7 będzie rzadkością na ulicach (w stosunku do X3, X5), co dla kobiet ma znaczenie :wink:


Jeśli wymiary jej odpowiadają i auto się podoba (!) to brać. Jeśli nie, to na siłę nie uszczęśliwiać, bo odbije się to rykoszetem. Cenowo jest dobrze policzone i pod tym względem jest to okazja w stosunku do X5, jeśli chcesz kupić auto dobrze doposażone.

 


Uważasz że ze Sportage do X7 to jest duży przeskok gabaraytowo, tak z ciekawości jakim autem jezdzi twoja żona teraz jak jeszcze nie ma X7.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważasz że ze Sportage do X7 to jest duży przeskok gabaraytowo, tak z ciekawości jakim autem jezdzi twoja żona teraz jak jeszcze nie ma X7.

 

Dla kobiety duży :shock: Obecnie małżonka moja jeździ X5 F15.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40i wydaje się małe do x7... ale dla użytkowników forum, podejrzewam że kobieta nie-maniaczka nawet 30i by strawiła.

Doradzałem w branży automotive i na bank ceny są ustawione na tym poziomie bo mają stymulować wejście do nowego segmentu, ale nie dajmy się zwieść nikt na tym nie traci bo większość elementów jest współdzielona z 7ką i X5 więc koszty produkcji są bardzo mocno zracjonalizowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40i wydaje się małe do x7... ale dla użytkowników forum, podejrzewam że kobieta nie-maniaczka nawet 30i by strawiła.

Doradzałem w branży automotive i na bank ceny są ustawione na tym poziomie bo mają stymulować wejście do nowego segmentu, ale nie dajmy się zwieść nikt na tym nie traci bo większość elementów jest współdzielona z 7ką i X5 więc koszty produkcji są bardzo mocno zracjonalizowane.

 

Większej benzyny nie ma, ale jakby była to nie wiem czy koniecznym byłoby dopłacać. Umówmy się: 6,1 do setki to poziom hot hatcha. Dla kobiety, która w praktyce nie przyspiesza szybciej nż 15 sek do setki, 6,1 jest zupełnie wystarczające :8)


Oczywiście - jak auto zacznie się sprzedawać - cenę podniosą. Dopłacać nie dopłacają, ale sprzedają na mniejszej marży niżby mogli. Auto cięższe o 250 kg od X5 jest droższe w produkcji od X5 a kosztuje tyle samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Ja rowniez zamowilem x7 dla zony i trojki dzieci, tylko w silniku 5.0d. Sumarycznie dostalem 16% rabatu.Produkcja jak u Mikiego, choc doposazone wersje moga produkowac sie dluzej. Auto widzialem, robi naprawde wielkie wrazenie, jest naprawde duzze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Ja rowniez zamowilem x7 dla zony i trojki dzieci, tylko w silniku 5.0d. Sumarycznie dostalem 16% rabatu.Produkcja jak u Mikiego, choc doposazone wersje moga produkowac sie dluzej. Auto widzialem, robi naprawde wielkie wrazenie, jest naprawde duzze :)

 

Jaka kolorystyka lakier i wnętrze oraz listwy ozdobne jeżeli można spytać, wziąłeś lasery czy ledy? Czy dla kobiety która na co dzień jezdzi Kia Sportage BMW X7 będzie odpowiednim krokiem czy to będzie dobra przesiadka czy jednak powinienem kupić nieco mniejsze auto. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Ja rowniez zamowilem x7 dla zony i trojki dzieci, tylko w silniku 5.0d. Sumarycznie dostalem 16% rabatu.Produkcja jak u Mikiego, choc doposazone wersje moga produkowac sie dluzej. Auto widzialem, robi naprawde wielkie wrazenie, jest naprawde duzze :)

 

Jaka kolorystyka lakier i wnętrze oraz listwy ozdobne jeżeli można spytać, wziąłeś lasery czy ledy? Czy dla kobiety która na co dzień jezdzi Kia Sportage BMW X7 będzie odpowiednim krokiem czy to będzie dobra przesiadka czy jednak powinienem kupić nieco mniejsze auto. Pozdrawiam.

Biel mineralna, wnetrze ciorne i listwy piano black :) oczywiacie ze lasery, dla mnie jest przepsc jak ledy do xenonu..

Co do wielkosci, wszystko zalezy od twojej kobiety. Moja smigala rok Glem,rok Lexusem LX570, obecnie X5 i po zobaczeniu x7 stwierdzila ze jest najwiekszy z calej stawki :mrgreen: Ciezko okreslic czy gabaryty beda jej odpowiadac, to indywidualna kwestia..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaka jest przepaść pomiędzy led-em a laserem? Bo jak testowałem to zauważyłem tylko różnicę na długich światłach na ciemnej i prostej drodze.


Pzdr

Sprzedam Graty po Aucie :


- Wybierak ( Joystik ) Zmiany biegów zwykły do F10-tki - cena 200zł ! ( stan idealny )

- Licznik Europejski F10 ( stan BDB ) - cena 200zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jak ktos lata drogami przez lasy czy pola to wtedy dopiero dzialaja( np. mazury) na zwyklych drogach w pl praktycznie sie nie wlaczaja :8)

Marucha nie znasz mnie, to sie nie odzywaj, wycieczki szkolne pozstaw dla siebie :lol:

A jak masz jakis problem to zapraszam na priv, wysle ci zamowienie z wykreslonymi danymi :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pytaj,

Przecież to jakieś dzieciaki wypisują brednie (nawet samochody zamawiają), mając wiedzę z tego co przeczytają w internecie...

Dopiero teraz refleksja ? :wink: Jeden z,,dowcipnych kolegów'' już parę lat wcześniej zamawiał (wtedy F25)...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pytaj,

Przecież to jakieś dzieciaki wypisują brednie (nawet samochody zamawiają), mając wiedzę z tego co przeczytają w internecie...

Dopiero teraz refleksja ? :wink: Jeden z,,dowcipnych kolegów'' już parę lat wcześniej zamawiał (wtedy F25)...

 

2ad3a166c24786f5med.jpg

Ciekawe ilu z was bylo na przepremierowym pokazie? :wink:

ps. W necie nie znajdziecie takiego zdjecia :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Heh... już jest w necie ;) Twoje :cool2: :cool2:

Poza tym. Panowie gratuluje zakupów !!!!

Mam nadzieję że autka się sprawdzą.

Mi osobiście bardzo się podoba.

ale co tam... najważniejsze że żony zadowolone;)

czekam na relacje w przyszłym roku co jak.

pozdrawiam

Jedyne wiarygodne media....:Woda, prąd, gaz...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowałem się na 40i. Choć przyznam ,że wybór nie był łatwy. Trochę się obawiam niskiego momentu obrotowego. Auto jest jednak dla żony, jazda głównie miasto, poniżej 10 kkm/rok - więc pewnie to najlepszy wybór.


Jak ktoś potrzebuje 7 miejsc to brać X7 w ciemno - auto jest bardzo dobrze policzone. Jeśli się uwzględni różnice w wyposażeniu, X7 jest praktyczne w cenie X5! Myślę ,że długo tak nie będzie - jak zacznie się sprzedawać po premierze to na pewno podniosą, podobnie jak było z M5 (co kwartał nowy wyższy cennik).

 

Hej Miki,


Widzę, że też robisz przesiadkę z X5 25d. Ja wziąłem X7 30d.. ale długo się biłem z myślami na 40 i i pewnie będę żałował, że znowu diesel. Samochód dla żony oczywiście ;)

Ale planuje pojeździć rok-dwa lata i potem wziąć hybryde X7 45e, która ma być zaprezentowana za 3-6 miesięcy.


Jestem ciekawe kiedy odbierzemy auta... mi mówili, że przełom marca i kwietnia, ale coś w ten kwiecień nie wierze. Najlepsze, że X5 kupiłem w marcu tego roku, więc już widzę jak będę sprzedawał jak każdy będzie myślał, że z autem coś nie tak, kto kto sprzedaje praktycznie nowy samochód po 11-12 miesiącach :)


pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2ad3a166c24786f5med.jpg

Ciekawe ilu z was bylo na przepremierowym pokazie? :wink:

ps. W necie nie znajdziecie takiego zdjecia :P

 

Trzeba było wrzucić zdjęcie tej blondynki co stała obok :D :8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.