Skocz do zawartości

Klimatyczacja problem


maz9

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem z klimatyzacją. Kilka razy zgłaszałem na serwisie jej brak. Podczas wyłączenia silnika przez start stop klima czy ogrzewanie już nie zaskakuje. Leci powietrze o temperaturze z zewnątrz. Zazwyczaj zjeżdzałem na bok lub na kolejnych światłach musiałem wyłączyć samochodód i odpalić jeszcze raz i wtedy zaskakiwała. Dziś już nie zaskoczyła pól dnia bez klimy. Nawiew jest wentylatory wieją ale nic się nie chłodzi. Auto było na tej usterce 2-3 razy i kończy się na wgrywaniu oprogramowania. klima 5 strefowa. Miał ktoś posobną usterkę jak sobie z tym serwis poradził ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

hej też mam problem z klimą. Byłem już dwa razy w serwisie z tym i nie dali rady naprawić.


Choć po pierwszym razie w serwisie było już lepiej a teraz znowu się pogorszyło.


Ogólnie teraz sytuacja jest taka: przy 30st C na zewnątrz samochód schładza się ponad 1h. Po tym czasie temperatura zaczyna robić się znośna.


Po 1,5h jazdy przed wyłączeniem zapłonu zacząłem zwiększać temperaturę w ustawieniu klimy. Dopiero przy ustawieniu 26 stopni mocno zwolniły wentylatory. Wcześniej pracowały bardzo mocno.


Dla porównania w X5 - także półrocznym sprawdzanym w tym samym dniu - efekt jest taki, że temperatura jest znośna po 2 minutach jazdy, a wentylatory klimy zmniejszają obroty po 5 minutach jazdy.


Ustawienia klimy w obu przypadkach były na 21 stopni.


Mam wrażenie że serwis nie ma pojęcia co z tym zrobić. Strasznie to wkurzające w tych upałach. BTW zarówno w zastępczej 5, jak i w każdym moim poprzednim aucie klima działała znakomicie. Ba! W taksówie Prusie działa bdb w porównaniu z moją w BMW X7 półrocznym samochodzie.


Dodam, że w zimę słabo grzało się wnętrze. Gdy o tym rozmawiałem w serwisie to dostałem info, że ponieważ nie miałem wcześniej beemy to się po prostu nie znam i ten typ tak ma.


Na pewno przyjrzę się temu grzaniu teraz także - jeśli jeszcze będę miał to auto do zimy :mad2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

hej maz9, masz może jakieś świeże info odnośnie swojej klimy?


u mnie niestety serwis daje ciała po całości. Byłem 3 razy na kilkudniowych wizytach, klima nadal działa jak chce. Ktoś miał się odezwać i mnie umówić na kolejne spotkanie.


Minęło kolejne dwa i pół tygodnia, nic się nie dzieje. Dzwoniłem do serwisu, nikt nic nie wie, doradca który mnie obsługiwał "nie pracuje" a kolejny doradca jest na urlopie.


I.... "co nam pan zrobi?" - tego typu podejście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.