Skocz do zawartości

X7 odebrane - pierwsze wrażenia


maz9

Rekomendowane odpowiedzi

Odebrałem samochód w piątek wiec jeździłem samochodem 2 i 1/2 dnia. Silnik 40i :D

Opisze moje wrażenia od zakup po dziś


1 - Od zakupu po wydanie auta zmieniło się 2 handlowców ostatecznie trzeci prowadził moją sprawę a czwarta osoba wydawała. Trochę zostawiony sam sobie. Czuje się jak w Misiu, kupiłem samochód całkiem od nikogo

2 Perypetie jakie miałem to uszkodzona skóra fotela pasażera i związane z tym oczekiwanie co dalej i kiedy i jak naprawione. Na szczęście przed podpisaniem leasingu

3 Pod chodnikami pod strony kierowcy pozostały przebarwienia od ubłocenia gliną. Nie dali rady doczyscić nowego auta. Moje 7 letnie audi po czyszczeniu było czystrze niż nowe X7

4 Rocznik 2019 stwierdzono dobrą lepkość oleju więc go nie wymieniali. Moje odczucie takie że powinni. No ale to odczucie bo może nie muszą

5 Po dojeżdzie na stacje pojawiło się pełno paprochów niewiadomego pochodzenia na siedzeniach.

6 Auto pali 12,5 litra przy czym oszczędnie starałem się jeżdzić ale nie na eko. Nie gonie bo docieram. Spalanie mnie zadziwia predkość po trasie ok 140-150 po mieście kilka razy. Wyjeździłem na razie bak na 98. dla porównania wlałem wczoraj 95 na Shelu. Problem z otwarciem klapki. nie wiadomo gdzie nacisnąć. Zrobię sobie chyba krzyżyk na klapie. Z jazdy jestem zadowolony. Ale już w drugim dniu zaczął doskwierać mały bagażnik. Audi a 6 avant mieści rozłożone hulajnogi sztuk 3 i rower dla 5 latka. X7 bez rozkładania siedzeń ledwo dwie złożone. Przed zakupem wiedziałem że bagażnik to problem ale teraz widzę że to spory problem. GLS byłby lepszym wyborem. Ale samochodem jeździ się świetnie jak na ten krótki czas :cool2:


Ogólne wrażenia

Jak dotąd to następne auto nie będzie to BMW. Może coś się zmienić pod wpływem czasu czy obsługi serwisu. Na dziś dzień zadzwonię i poproszę o doczyszczenie gliny. :mad2: Audi w tym względzie biło BMW o kilka głów. Auto dostałem w foliach a i szampan był a w bmw tego zabrakło. Jazda kolosem robi wrażenie. Nie mogę się doczekać kiedy będe mógł dać pedał gazu do podłogi :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólne wrażenia

Jak dotąd to następne auto nie będzie to BMW. Może coś się zmienić pod wpływem czasu czy obsługi serwisu. Na dziś dzień zadzwonię i poproszę o doczyszczenie gliny. :mad2: Audi w tym względzie biło BMW o kilka głów. Auto dostałem w foliach a i szampan był a w bmw tego zabrakło. Jazda kolosem robi wrażenie. Nie mogę się doczekać kiedy będe mógł dać pedał gazu do podłogi :lol:

he he to szybko sobie wyrobiłeś zdanie o marce :D

Olej wymienią po dwóch latach od daty produkcji, czyli niebawem.

A spalanie się zmieni, nowe samochody palą trochę więcej na początku, tak wynika z moich obserwacji, ale może to złudzenie i bardziej zależy od stylu jazdy i zapoznania się z autem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wszystko co opisujesz potwierdza moją teorie że jakikolwiek sentyment do salonów mija się z celem, jeśli nie kupujesz kilki aut rocznie na wysokiej marży to jesteś kolejną linijką w Excelu, dlatego nie dziwie się ze coraz częściej centrala chce kontrolować proces sprzedaży jak w Tesli.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Audi na przywitanie do każdego serwisu dostawałem auto zastępcze free. Naprawy dłużej niż kilka godzin były ze mną omawiane i nie musiałem oddawać zastępczego. Dotyczyło to zwykłej A6. Nie było wszystko idealnie ale z rozdarciem na fitelu przed zakupem BMW się wyłożyło. Jestem przerażony. Audi nie serwisowałem tam gdzie kupiłem bo nie ogarniali prostych usterek i także po trzeciej wizycie zmieniłem serwis.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najważniejsze to rzeczywiście wymienić olej po 3000 km i potem co 10 tyś. km. Dla oszczędnej jazdy to trzeba kupić 30d. Taki mam i po 37.000 km pali średnio przy jeździe po mieście/ autostrada (60/40) 9,3l/100 km bez jazdy w trybie eco. W A6 nie ma dodatkowo 2 komfortowych tylnych foteli i wystających boczków w 3 rzędzie więc trudno porównywać te auta co do wielkości szerokości bagażników. Jak się kupuje to co jest a nie to co by się chciało to chyba trzeba wziąć pod uwagę jakieś niedogodności. Ponadto cena nowego A6 i G07 nie jest tak bardzo różna, a wielkość auta i komfort jazdy jednak zdecydowanie na korzyść G07. Poprzednie moje auto przed G07 to było A6 C7 avant w silniku 3.0 w quatrro oczywiście i moje serce jest po stronie BMW.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Kolego @maz9 z jakiegos powodu to auto przestalo na placu 2 lata zapomniane przez wszystkich wiec trzeba bylo sie spodziewac ze cos z tym autem jest nie do konca halo. Moim zdaniem salon i tak uczciwie podszedl do tematu ze nie zamaskowal usterek a klient widzial co musialo zostac naprawione. Jestem tylko ciekawy ile % rabatu salon dal na nowe\dwuletnie auto. Poza tym gratulacje i zycze zadowolenia z zakupu. Niestety benzyna w tak duzym i ciezkim aucie malo palic nie bedzie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego @maz9 z jakiegos powodu to auto przestalo na placu 2 lata zapomniane przez wszystkich wiec trzeba bylo sie spodziewac ze cos z tym autem jest nie do konca halo. Moim zdaniem salon i tak uczciwie podszedl do tematu ze nie zamaskowal usterek a klient widzial co musialo zostac naprawione. Jestem tylko ciekawy ile % rabatu salon dal na nowe\dwuletnie auto. Poza tym gratulacje i zycze zadowolenia z zakupu. Niestety benzyna w tak duzym i ciezkim aucie malo palic nie bedzie.

 

Nie chodzi ze coś nie halo.Tylko że dają ci leasing do podpisania i nikt przez dwa lata nie zobaczył zniszczonej skóry nie dokonał oglądzin auta - to uważam jest nie na miejscu.Czekasz potem aż ktoś coś gdzieś podejmie jakąś decyzje. Rabat był o ok nie wiem czy adekwatny do dwuletniego auta. Nie powiem okazja była i trafiła się przez przypadek bo brałem prawie golasa Demo po maksymalnych upustach i potem znalazłem dużo droższe ale po podliczeniu gwarancji dodatków wyszła 10 tys różnicy więc pojechałem wycofać zaliczkę. Podczas rezygnacji postanowiłem ze sprzedawcą podejrzeć co tam jeszcze ewentualnie się pojawiło i wpadło auto 19 sierpień z mnóstwem dodatków typu rolety, dodatkowe zawieszenie,shadow line, nie wspomne kryształowa gałka której bym normalnie nie dokupił . Jest chyba mnóstwo rzeczy o których człowiek nie ma świadomości - np ta z prawie dwuletnim olejem w w aucie. Co prawda olej faktycznie wymiana sierpień więc jakby nic na tym nie tracę bo i tak po 3 tys bym wymienił ale co po za tym jeszcze w trawie piszczy i co zardzewiało przez te dwa lata ?

 

Najważniejsze to rzeczywiście wymienić olej po 3000 km i potem co 10 tyś. km. Dla oszczędnej jazdy to trzeba kupić 30d. Taki mam i po 37.000 km pali średnio przy jeździe po mieście/ autostrada (60/40) 9,3l/100 km bez jazdy w trybie eco. W A6 nie ma dodatkowo 2 komfortowych tylnych foteli i wystających boczków w 3 rzędzie więc trudno porównywać te auta co do wielkości szerokości bagażników. Jak się kupuje to co jest a nie to co by się chciało to chyba trzeba wziąć pod uwagę jakieś niedogodności. Ponadto cena nowego A6 i G07 nie jest tak bardzo różna, a wielkość auta i komfort jazdy jednak zdecydowanie na korzyść G07. Poprzednie moje auto przed G07 to było A6 C7 avant w silniku 3.0 w quatrro oczywiście i moje serce jest po stronie BMW.

 

Co do oszczędzania to pójdzie elektryk a na razie A6 do zarżnięcia po mieście. No brałem niedogodności ale kurcze dają się bardziej we znaki niż myślałem. Wózek dla dziecka do przewiwezienia to rozkładam siedzenia, zakupy spożywcze upycham - aczkolwiek mimo to poszły za przednie siedzenia bo się nie mieściły ostatnio w bagażniku.Tutaj GLS kładl X7 o głowę. Zaskoczyłem się bagażnikiem mimo to że wiem co brałem - myśłałem że na spożywkę starczy :mad2:.


Na dziś dzień walczę z kluczykiem do odpalania w Iphonie ale nie daje rady. Chciałem uruchomić funkcje podglądu kamer na Iphon ale też mnie przerosło, a dokładnie ustawienia prywatności. i Chciałem dokupić rejestrator ale to może dziś zrobię podchody ale z tego co czytałem na forum to chyba też nie do przejścia na szybko po łebkach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chcesz zakupić rejestrator oryginalny bmw to daj sobie spokój. Jakość jest słaba jak na bmw. Kup sobie Mikavi pq4 cena zdecydowanie niższa, jakość jedna z najlepszych na optyce sony. Ja kupiłem i zleciłem montaż w salonie. Zamontowali i wszystko wyszło taniej niz oryginalny słabej jakości rejestrator bmw. Działa pięknie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

iPhone nie pójdzie na innych autach niż te wyprodukowane po lipcu 2020 roku, więc szkoda czasu- nie da się, próbowałem. Co do Drive Recordera to rzeczywiście jest lipa, bo jest cały wątek jak to można kupić na BMW ostre w Niemczech a w PL dalej nie ma. Mnie tez zależało na systemie orgyialnym bo kamery nagrywają w trybie 360 i ma tryb uszkodzeń parkingowych. No nic trzeba czekać aż będzie w sklepie w PL. Ja zatwierdziłem wszystkie zgody na polityce prywatności i działa mi ten podgląd w aplikacji MyBMW.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

iPhone nie pójdzie na innych autach niż te wyprodukowane po lipcu 2020 roku, więc szkoda czasu- nie da się, próbowałem. Co do Drive Recordera to rzeczywiście jest lipa, bo jest cały wątek jak to można kupić na BMW ostre w Niemczech a w PL dalej nie ma. Mnie tez zależało na systemie orgyialnym bo kamery nagrywają w trybie 360 i ma tryb uszkodzeń parkingowych. No nic trzeba czekać aż będzie w sklepie w PL. Ja zatwierdziłem wszystkie zgody na polityce prywatności i działa mi ten podgląd w aplikacji MyBMW.

 


Co masz na myśli mówiąc ze Drive Recorder z kamer 360’ ma „tryb uszkodzeń parkingowych”?? Bardzo mnie to zaciekawiło, nie wiedziałem ze jest taka opcja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam nie sprawdziłem, bo nie udało mi się na stałe uruchomić konta wnicmieckim conneted store, ale na forum bodajże Bimmercode znalazłem możliwość włączenia opcji uszkodzeń parkingowych tzn. kiedy auto wykryje jakiś wstrząs czy coś takiego to kamery w tym trybie nagrywają. Poszukam ten artykuł to podeślę tutaj.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam nie sprawdziłem, bo nie udało mi się na stałe uruchomić konta wnicmieckim conneted store, ale na forum bodajże Bimmercode znalazłem możliwość włączenia opcji uszkodzeń parkingowych tzn. kiedy auto wykryje jakiś wstrząs czy coś takiego to kamery w tym trybie nagrywają. Poszukam ten artykuł to podeślę tutaj.

BMW Advanced Car Eye vs. BMW Drive Recorder

The all-seeing built-in recorder seems alluring, doesn’t it? But since it’s exclusively reserved for 2019+ vehicles, your older BMW might need a slightly more classic solution. For these cases, BMW Advanced Car Eye 2.0 has been created – an original BMW product that comes as a set of 2 dash cams for your front and rear windshields. Their full HD 150-degree wide-angle cameras automatically document each journey from the moment you start the engine, and record any critical road situation, even in parking mode. Once smart radar and G-sensors encounter an impact or any movement / vibration in the video image, the recording is enabled automatically. Just as with a BMW Drive Recorder, the video is saved on the spot.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ogólne wrażenia

Jak dotąd to następne auto nie będzie to BMW. Może coś się zmienić pod wpływem czasu czy obsługi serwisu. Na dziś dzień zadzwonię i poproszę o doczyszczenie gliny. :mad2: Audi w tym względzie biło BMW o kilka głów. Auto dostałem w foliach a i szampan był a w bmw tego zabrakło. Jazda kolosem robi wrażenie. Nie mogę się doczekać kiedy będe mógł dać pedał gazu do podłogi :lol:

he he to szybko sobie wyrobiłeś zdanie o marce :D

Olej wymienią po dwóch latach od daty produkcji, czyli niebawem.

A spalanie się zmieni, nowe samochody palą trochę więcej na początku, tak wynika z moich obserwacji, ale może to złudzenie i bardziej zależy od stylu jazdy i zapoznania się z autem.

 

Wrobienie opini o marce zaczyna być słuszne - jak się okazuje dziś auto praktycznie bez gwarancji gdyż została uruchomiona 2019r mieli to wyprostować ale na ten mement i w aplikacji i na serwisie gwarancja nie idzie od daty zakupu czyli maja 2021 tylko od 2019. Wizyta w serwisie na sobote na wymianę oleju po 3 tys a tu kwiatek bo nie mogę wykupić przedłużenia gwarancji do 5 lat bo się nie da. Na ten moment czekam na informację co dalej. Niezbyt komfortowa sytuacja. czekam co jeszcze wyskoczy


W sobotę wymieniam olej i sprawdzam prędkość maksymalna 245

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Ja przerobiłem 2 letnie 530d z placu i byłem niezadowolony, zamiast potarganego fotela miałem malowany błotnik o którym dowiedziałem się po zakupie, podobno przy przestawianiu aut się wydarzyło. Może jakbym dostał niewiadomo jaki rabat, ale to było wtedy 3-4% lepiej niż normalnie osiągalne upusty, połasiłem się na wyposażenie którego w większości i tak sam bym mie zamówił i silnik bo do konfiguracji miałem 525d.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Samochód na serwisie z 5 godzin już zrobiły się 4 dni -

silnik - usterki programowe - czy naprawiono nie wiadomo

kilma nie wiadmo może mieć zwiazek z usterką niżej i wszystko inne też

oświetlenie dachu i wnętrza - do wymiany jutro listwa a jak nie pomoże to dach


Czyli auto jest skopane a jedyne co działa to kryształy ..... jeszcze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.