• Reklama

X7 zamowiony

xDrive40i, xDrive40d, xDrive50i

Moderatorzy: Kruk, trzastek

Re: X7 zamowiony

Postprzez bart 328 » 26 Sie 2019 18:43

No to czekamy z tobą, bo to ciekawe auto.
Benzyna zamiast krwi...
bart 328

Dołączenie: 30 Cze 2008 11:44
Miejscowość: Grodziec/Bielsko Biała
Moje BMW: X3 F25 LCI 20d xDrive Alpinweiss M Performance
Volkswagen Polo R LINE żonki :)

Postprzez Miki. » 26 Sie 2019 20:05

marucha napisał:
imnowak napisał:M50d, Phytonicblau, Merino Ivory White, drzewo srebrno-szare, z maksymalnym wyposazeniem. No i 6-miejscowe.

Hm,
Maksymalne wyposażenie(?), a felgi standardowe...

No i mówi się/pisze "drewno" a nie "drzewo", btw.
Miki.

Dołączenie: 02 Wrz 2012 12:34
Miejscowość: Kraków
Moje BMW: G11 730xd 2015, G07 X7 40i 2019, Alfa Romeo Spider 1970

Postprzez marucha » 18 Wrz 2019 17:44

Pomarudzę trochę.
Moje auto się wreszcie zrobiło, pewnie już płynie.
Im bliżej odbioru tym większe wątpliwości co do wyboru samochodu i rozważanie rezygnacji. Dostawa spóźniona więc z tym nie ma problemu.
A wszystko przez weekendowe użyczenie samochodu przez dealera.
Zasadnicza wątpliwość: Po co kupować 400-konny, 2,5 tonowy, ponad 5-metrowy samochód którym komfortowo mogą podróżować tylko 2 osoby.
Podpisuję się, że samochód jest świetnie zrobiony pod kątem szeroko rozumianego komfortu prowadzenia, resorowania, wyciszenia etc. Pewnie w suvach nr 1.
Ale bardzo dużo się zmienia, kiedy przesiadamy się do tyłu. Na krętej drodze, podczas szybko pokonywanych zakrętów siedziało mi się trochę jak w autobusie turystycznym (mimo wersji 6-s). Po prostu bujało na lewo i prawo (sam. bez exe.drive). Wynika to zapewne z bardzo wysokiego posadowienia foteli.
Na trzecim rzędzie nawet nie próbowałem. Czy wysokie położenie foteli było zamierzone, czy wynika z konieczności zapewnienia przesuwania, składania foteli, tego nie wiem. Ale na pewno, dla komfortu, przynajmniej 4-5 osób byłyby lepsza porządna kanapa, a jeszcze lepsze dwa niżej osadzone, bardziej przepastne fotele.
A dla pasjonatów ilości przewożonych osób, jako opcja, jakieś składaki dla dzieci, które znamy z innych, najczęściej terenowych samochodów.
Być może kiedyś o tym pomyślą.
marucha

Dołączenie: 17 Kwi 2008 20:38
Miejscowość: wielkopolska

Postprzez Miki. » 18 Wrz 2019 19:38

Mam wersję 7 osobową. Nie zwróciłem uwagi, aby kanapa była za wysoko osadzona. Nikt z pasażerów nie uskarżał się na to. Wszyscy pasażerowie chwalą natomiast ,że wygodnie, dużo miejsca, dobrze wyciszone i wykonane auto. Ogólnie zachwyt.

Prowadzi się bardzo dobrze jak na takiego dużego SUVa, na pewno jest liderem w tym segmencie (large SUV). Cena dobra jak na tyle blachy z takimi parametrami. Cenę już podnieśli, w stosunku do tego gdy ja zamawiałem, i pewnie będą dalej podnosić, bo się dobrze sprzedaje.
Ja jestem mega zadowolony - i na pewno jeszcze raz bym wybrał to samo. Może jedynie z lepszym silnikiem - M50i :8)
Miki.

Postprzez Michael1916 » 20 Wrz 2019 22:05

marucha napisał:Pomarudzę trochę.
Moje auto się wreszcie zrobiło, pewnie już płynie.
Im bliżej odbioru tym większe wątpliwości co do wyboru samochodu i rozważanie rezygnacji. Dostawa spóźniona więc z tym nie ma problemu.
A wszystko przez weekendowe użyczenie samochodu przez dealera.
Zasadnicza wątpliwość: Po co kupować 400-konny, 2,5 tonowy, ponad 5-metrowy samochód którym komfortowo mogą podróżować tylko 2 osoby.
Podpisuję się, że samochód jest świetnie zrobiony pod kątem szeroko rozumianego komfortu prowadzenia, resorowania, wyciszenia etc. Pewnie w suvach nr 1.
Ale bardzo dużo się zmienia, kiedy przesiadamy się do tyłu. Na krętej drodze, podczas szybko pokonywanych zakrętów siedziało mi się trochę jak w autobusie turystycznym (mimo wersji 6-s). Po prostu bujało na lewo i prawo (sam. bez exe.drive). Wynika to zapewne z bardzo wysokiego posadowienia foteli.
Na trzecim rzędzie nawet nie próbowałem. Czy wysokie położenie foteli było zamierzone, czy wynika z konieczności zapewnienia przesuwania, składania foteli, tego nie wiem. Ale na pewno, dla komfortu, przynajmniej 4-5 osób byłyby lepsza porządna kanapa, a jeszcze lepsze dwa niżej osadzone, bardziej przepastne fotele.
A dla pasjonatów ilości przewożonych osób, jako opcja, jakieś składaki dla dzieci, które znamy z innych, najczęściej terenowych samochodów.
Być może kiedyś o tym pomyślą.

Ja sie zastanawialem czy nawet zamawianie X5 juz nie jest przesada jesli chodzi o wielkosc. Po ponad pol roku uzytkowania powiem, ze w miescie dosc ciezko. Wiekszosc miejsc parkingowych za waska a na długosc na styk. Masa wielka i to czuc. Komfort jazdy ji poczucie luksusu ednak super. Trudno porownac do X3, to jednak wyzsza klasa. Co do X7 to jednak z mojego punktu widzenia ewidentna przesada. Jeszcze wiekszy, jeszcze ciezszy a w zamian juz komfortu i lepszych materiałow nie dostajemy. Tu nie ma roznicy miedzy X5 a X7 jak w przypadku X3 a X5. Z czegos sie bierze zdecydowanie wieksza popularnosc X5 wzgledem X7 pomimo zblizonej ceny zakupu.
Kwestia gustu jest jeszcze stylistyka. W X5 jeszcze mozna sie doszukac czegos "sexy" a X7 to mikrobus bez zadnego "ale".
Awatar użytkownika
Michael1916

Dołączenie: 10 Lut 2009 11:49
Miejscowość: Warszawa
Moje BMW: G05 M50D & F10 520D & F13 640i

Postprzez Miki. » 21 Wrz 2019 07:39

Michael1916 napisał:
Ja sie zastanawialem czy nawet zamawianie X5 juz nie jest przesada jesli chodzi o wielkosc. Po ponad pol roku uzytkowania powiem, ze w miescie dosc ciezko. Wiekszosc miejsc parkingowych za waska a na długosc na styk. Masa wielka i to czuc. Komfort jazdy ji poczucie luksusu ednak super. Trudno porownac do X3, to jednak wyzsza klasa. Co do X7 to jednak z mojego punktu widzenia ewidentna przesada. Jeszcze wiekszy, jeszcze ciezszy a w zamian juz komfortu i lepszych materiałow nie dostajemy. Tu nie ma roznicy miedzy X5 a X7 jak w przypadku X3 a X5. Z czegos sie bierze zdecydowanie wieksza popularnosc X5 wzgledem X7 pomimo zblizonej ceny zakupu.
Kwestia gustu jest jeszcze stylistyka. W X5 jeszcze mozna sie doszukac czegos "sexy" a X7 to mikrobus bez zadnego "ale".

Parkowanie X7 jest istotnie utrudnione. Bez dwóch zdań. Mam jednak od blisko 4 lat G11 - więc się już przyzwyczaiłem. Przede wszystkim potrzebuję wygodnego auta dla wszystkich 7 pasażerów i wybór był dla mnie oczywisty. Auto o takich gabarytach to jednak nisza, podobnie jak GLS. Pamiętajmy jeszcze ,że X7 jest droższe od X5 w podstawie. Pasjonaci BMW na tym forum mają najczęściej konfiguracje w cenie powyżej podstawy X7, na ulicy jednak jest już nieco inaczej, i jeszcze się to zmieni gdy rynek nasyci się wersjami 2.0D.
Miki.

Postprzez Michael1916 » 21 Wrz 2019 08:19

Miki, absolutnie nie chciałem zebys sie tłumaczył dlaczego wybrałes akurat X7. Dyskutujemy tutaj o wadach i zaletach konkretnych modeli. Ktos poczyta forum i bedzie miał pare rzeczy do przemyslenia wybierajac model dla siebie.
Z Twoich wypowiedzi widac, ze bardzo Ci cena poszczegolnych modeli lezy na sercu. Wyraznie wiec prestiz, o ktorym nie wspominasz był ważnym kryterium wyboru samochodu w Twoim przypadku. I tak prestiz X7 jest rzeczywiscie wiekszy. "Bariera wejscia" w dany model tez. Teraz X5 jest od 300k a X7 od 400k. Z mojego punktu widzenia prestiz znaczenia nie miał i dlatego pewnie moje X5 było, jak sądze, droższe od Twojego X7. Gdybym kupował prestiz bardziej opłacałoby mi sie kupic X7 bez dwoch zdań.
Awatar użytkownika
Michael1916

Postprzez Miki. » 22 Wrz 2019 08:13

Michael1916 napisał:Miki, absolutnie nie chciałem zebys sie tłumaczył dlaczego wybrałes akurat X7. Dyskutujemy tutaj o wadach i zaletach konkretnych modeli. Ktos poczyta forum i bedzie miał pare rzeczy do przemyslenia wybierajac model dla siebie.
Z Twoich wypowiedzi widac, ze bardzo Ci cena poszczegolnych modeli lezy na sercu. Wyraznie wiec prestiz, o ktorym nie wspominasz był ważnym kryterium wyboru samochodu w Twoim przypadku. I tak prestiz X7 jest rzeczywiscie wiekszy. "Bariera wejscia" w dany model tez. Teraz X5 jest od 300k a X7 od 400k. Z mojego punktu widzenia prestiz znaczenia nie miał i dlatego pewnie moje X5 było, jak sądze, droższe od Twojego X7. Gdybym kupował prestiz bardziej opłacałoby mi sie kupic X7 bez dwoch zdań.

Nie wiem na czym opierasz te wnioski, ale tak czy inaczej są błędne. O zakupie X7 zadecydowała wielkość - bo taka była mi potrzebna, gdyby nie to wybrałbym X5. Kupiłem natomiast G11 w wersji krótkiej (!) Coś twoja teoria się nie klei. Hm? Co do ceny - jest ważna nie tylko dla mnie ale dla wszystkich. Kupiłem silniki w miarę podstawowe bo uważałem ,że są wystarczające, w tych konkretnych przypadkach. Jeżdżę w miarę szybko ale nie szaleję i do tego 6 sek do setki wystarczy. Bardziej stawiam na wyposażenie, choć nie ukrywam ,że z ciężkim sercem dopisuję kolejne pozycje do listy patrząc jak cena rośnie. Niestety samochód w takich przypadkach (doposażone premium wysokiej klasy) nie jest inwestycją i myślę o dyskomforcie psychicznym jaki będę miał odsprzedając te samochody za 1/3 czy 1/4 ceny. X7 katalogowo kosztowało 510 kPLN.
Miki.

Postprzez Michael1916 » 22 Wrz 2019 09:47

Miki, naprawde nie atakuje Ciebie! W tej klasie samochodow prestiz czesto jest na pierwszym miejscu istotnych rzeczy przy decyzji zakupowej i to nie wiem czy nie u wiekszosci klientow. Powiedziałbym, ze w serii 7 nawet bardziej niz w X7. Wywnioskowakem z Twoich decyzji zakupowych, ze i dla Ciebie nie był bez znaczenia. Nic w tym jednak złego, samochod za takie pieniadze musi dawac satysfakcje włascicielowi. Jednemu daja ja osiagi, drugiemu wyposazenie a trzeciemu marka,model i prestiz własnie z przewaga nad dwoma pierwszymi parametrami. Bardzo bogaci maja w swoich samochodach wszystko naraz płacac odpowienio duzo.
Kto płaciłby 2x wiecej za takiego Bentleya Bentayge niz za X7/X5 gdyby nie prestiz własnie? Czy ktos wysmiewa nabywcow Bentaygi? Ja moge nie podzielac kryteriow wyboru i wydania 1mln pln i na forum przedstawic racjonalne argumenty za wyborem BMW jednak wyśmiewac ich nie bede tak jak i Ciebie zamiaru nie miaĺem.
Pozdro!
Ostatnio edytowano 22 Wrz 2019 13:25 przez Michael1916, łącznie edytowano 1 raz
Awatar użytkownika
Michael1916

Postprzez Miki. » 22 Wrz 2019 10:52

Michael1916 napisał:Miki, naprawde nie atakuje Ciebie! W tej klasie samochodow prestiz czesto jest na pierwszym miejscu istotnych rzeczy przy decyzji zakupowej i to nie wiem czy nie u wiekszosci klientow. Powiedziałbym, ze w serii 7 nawet bardziej niz w X7. Wywnioskowakem z Twoich decyzji zakupowych, ze i dla Ciebie nie był bez znaczenia. Nic w tym jednak złego, samochod za takie pieniadze musi dawac satysfakcje włascicielowi. Jednemu daja ja osiagi, drugiemu wyposazenie a trzeciemu marka,model i prestiz własnie z przewaga nad dwoma pierwszymi parametrami. Bardzo bogaci maja w swoich samochodach wszystko naraz płacac odpowienio duzo.
Kto płaciłby 2x wiecej za takiego Bentleya Bentayge niz za X7/X5 gdyby nie prestiz własnie? Czy ktos wysmiewa nabywcow Bentaygi? Ja moge nie podzielac kryteriow wyboru i wydania 1mln pln i na forum prze
dstawic racjonalne argumenty za wyborem BMW jednak wyśmiewac ich nie bede tak jak i Ciebie zamiaru nie miaĺem.
Pozdro!

Nie no, spoko. Ględzimy sobie o samochodach oraz pokrewnych tematach. Mam dystans :D

Co do prestiżu marki, postrzeganego przez ogół społeczeństwa, to jednak w Polsce większy ma Mercedes niż BMW. Więc towarzystwo stawiające na prestiż przede wszystkim stołuje się u Mercedesa.

Z ciekawostek, byłem kiedyś na Mauritiusie, i zwiedzając wyspę liczyliśmy z kolegą mijane samochody marek Mercedes, Audi, BMW. Ok 90% to były BMW. Pytałem kierowcy o co chodzi. Odparł ,że dla nich Audi i Mercedes nie istnieją w porównaniu do BMW. BMW to prestiż, technika, osiągi, boska marka. Kolega mający Q5 był niepocieszony.
Miki.

Postprzez słonik40 » 24 Wrz 2019 11:52

Ktos kto nie zna marki moze myslec ze x7 jest bardziej Pretizowe od takiej x3 ale prawda jest taka ze taka x3 potrafi byc drozsza od x7. Wszystko zalezy od silnika oraz wyposazenia chociaz prog wejscia do wyzszych modeli jest odpowiednio wiekszy. Ja jak patrze na auto to oprocz znaczka patrze na lakier, felgi, wyposazenie silnik, dodatki I jak widze bieda wersje drogiego modelu to wzbudza to we mnie politowanie I przywodzi na mysl Janusza ktory za wszelka cene zastaw sie a postaw sie bo umowmy sie ze w bieda wersjach nie ma ani funu ani luksusu.
słonik40

Dołączenie: 12 Mar 2018 11:12
Moje BMW: g30 530i xdrive

Postprzez Ponta » 24 Wrz 2019 13:39

Przecież to jego pieniądze, jak chciał bieda X7, to nic ci do tego. januszowaniem jest takie wyliczanie co kto ma kupić.
TO tak, jakby ktoś mówił, że jesteś januszem, bo masz 530i a nie 540i, albo M550i.
Awatar użytkownika
Ponta

Dołączenie: 02 Gru 2017 04:06
Moje BMW: E85 3.0si

Postprzez słonik40 » 24 Wrz 2019 17:54

@ponta ja napisalem ogolnie bez osobistych wycieczek do nikogo, nie analizuje kto jakie wyposazenie ma I malo mnie to obchodzi, a post mial na celu nawiqzanie do toczacej sie dyskusji na temat Prestiżu modelu i probe usiadomienia ze w dzisiejsaych czasach Prestiż juz nie jest przypisany do modelu marki a czesto do wereji\ wyposazenia i jak ktos sie troche zna na marce to szybko wychwyci co jest naprawde premium a co premium udaje. I tak oczywiscie m50i czy m5 jest duzo bardziej prestizowe niz 530i bo I takie byc musi. Bazowa wersja to jest wstep,do premium a pozniej kazda zaznaczona opcja tej szczypty luksusu dodaje
słonik40

Dołączenie: 12 Mar 2018 11:12
Moje BMW: g30 530i xdrive

Postprzez BigCactus » 25 Wrz 2019 08:52

słonik40 napisał:.... Ja jak patrze na auto to oprocz znaczka patrze na lakier, felgi, wyposazenie silnik, dodatki I jak widze bieda wersje drogiego modelu to wzbudza to we mnie politowanie I przywodzi na mysl Janusza ktory za wszelka cene zastaw sie a postaw sie bo umowmy sie ze w bieda wersjach nie ma ani funu ani luksusu.

:duh: :duh: :duh:

Rozumiem, że znasz doskonale kryteria wyboru każdej osoby? Ile ma dzieci, do czego służy samochód? We mnie politowanie wzbudza takie podejście i ocena innych ludzi i parcie na szpan.

A odnośnie 530i - sto razy bardziej wolałbym 5kę bieda wersję z 6 cylindrowym motorem niż super wypasione 530i.
BigCactus

Dołączenie: 12 Paź 2016 21:43
Moje BMW: G05 40i

Postprzez Ponta » 25 Wrz 2019 10:57

Dokładnie, tak jak mówi przedmówca, każdy ma inne potrzeby względem auta. Nie oceniaj słoń tak pochopnie.
Awatar użytkownika
Ponta

Dołączenie: 02 Gru 2017 04:06
Moje BMW: E85 3.0si

PoprzedniaNastępna

Powróć do X7 (G07)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość