Skocz do zawartości

X7 zamówione


Miki.

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 69
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Witam,

Ja rowniez zamowilem x7 dla zony i trojki dzieci, tylko w silniku 5.0d. Sumarycznie dostalem 16% rabatu.Produkcja jak u Mikiego, choc doposazone wersje moga produkowac sie dluzej. Auto widzialem, robi naprawde wielkie wrazenie, jest naprawde duzze :)

 

Mam ze 2-3 elementy Individual - twierdzą ,że nie opóźni to produkcji. Rabatu lepiej nie pisać na forum. Jak się delirka dowie to się obrazi. To tajemnica :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Hej Miki,


Widzę, że też robisz przesiadkę z X5 25d. Ja wziąłem X7 30d.. ale długo się biłem z myślami na 40 i i pewnie będę żałował, że znowu diesel. Samochód dla żony oczywiście ;)

Ale planuje pojeździć rok-dwa lata i potem wziąć hybryde X7 45e, która ma być zaprezentowana za 3-6 miesięcy.


Jestem ciekawe kiedy odbierzemy auta... mi mówili, że przełom marca i kwietnia, ale coś w ten kwiecień nie wierze. Najlepsze, że X5 kupiłem w marcu tego roku, więc już widzę jak będę sprzedawał jak każdy będzie myślał, że z autem coś nie tak, kto kto sprzedaje praktycznie nowy samochód po 11-12 miesiącach :)


pozdrawiam

 

Też się zastanawiałem, ale przyjemność z jazdy 40i większa. Z obrotami rosną emocje :twisted:. 30d nie budzi żadnych emocji - mam je w 730d, a monstrualny moment obrotowy opony zjada w oczach.


Pytanie też jaka będzie sytuacja diesli za 5 lat: wjazdy do miast, ceny ropy, ceny odsprzedaży takich samochodów, ataki aktywistów na użytkowników diesli etc :mrgreen:


Co do odbioru to weź pod uwagę ,że autko musi 8 tyg płynąć, więc jeśli masz produkcję lutową to koniec kwietnia jest realny.

Edytowane przez Miki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też biorę X7 dla żony tylko benzynę zastanawiam się tylko czy będzie 2 litrowa benzyna w X7 auto będzie używane przez żonę tylko i wyłącznie w mieście więc diesel odpada czy tylko zostaje 40i przesiadka z Kia Sportage.

 

Wątpię w 2.0 w X7. Jak kupowałem G11 też zapowiadali 2.0d i do dzisiaj nie ma, a było to 3 lata temu. Myślę ,że będą chcieli prestiż trzymać. Poza tym w Europie nie ma takich różnic w cenie pomiędzi 2.0 a 3.0, bo nie ma skokowo rosnącej akcyzy. Więc wkładanie na siłę 2.0 do X7 ma mniejszy sens. X5 to co innego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w 2.0 w X7 też wątpię, ale nie wiem czy wiesz Miki ale na niektórych rynkach G11 podobno było dostępne w wersji 725d z 2.0 dieslem.

https://www.otomoto.pl/oferta/bmw-seria-7-725d-spelniamy-marzenia-najtaniej-ID6By9qJ.html#0754c8e981

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Też się zastanawiałem, ale przyjemność z jazdy 40i większa. Z obrotami rosną emocje :twisted:. 30d nie budzi żadnych emocji - mam je w 730d, a monstrualny moment obrotowy opony zjada w oczach.

 

Ja zawsze obiecuje sobie, że to już ostatni diesel, ale przy zamówieniu zawsze się złamie : :cry2:

W comfort lease diesel jednak ciągle ma wyższą wartośc rezydualną po 3 latach, więc rata niższa. I przy 180-200 km/h przelotowej prędkości 40i spali 16-18l a diesel 12-13l. Jak zwykle ekonomia wygrywa z emocjami. Ale już ostatni raz! :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


w 2.0 w X7 też wątpię, ale nie wiem czy wiesz Miki ale na niektórych rynkach G11 podobno było dostępne w wersji 725d z 2.0 dieslem.

https://www.otomoto.pl/oferta/bmw-seria-7-725d-spelniamy-marzenia-najtaniej-ID6By9qJ.html#0754c8e981

 

ale pewnie tylko na rynkach krajów rozwijających się :8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zawsze obiecuje sobie, że to już ostatni diesel, ale przy zamówieniu zawsze się złamie : :cry2:

W comfort lease diesel jednak ciągle ma wyższą wartośc rezydualną po 3 latach, więc rata niższa. I przy 180-200 km/h przelotowej prędkości 40i spali 16-18l a diesel 12-13l. Jak zwykle ekonomia wygrywa z emocjami. Ale już ostatni raz! :lol:

 

Ja w końcu powiedziałem dość!! Jakiś czas temu doradzałem komuś przy zakupie Macana: 3.0d 258 KM vs 3.0 340 KM. Jeździłem na testach jednym i drugim na zmianę. 3.0d - zero przyjemności z jazdy, jeździ, skręca, klakson działa - jak w Dacii. Z benzyny wysiadłem w wypiekami na twarzy, pulsem konia wyścigowego i ogniem w oczach :modlitwa:. Zamówiliśmy GTSa 360 KM. Zabawka nie z tej ziemi. Bardzo żałuję ,że kupiłem G11 730d a nie 740i :cry: Już mi się 730d totalnie znudziło :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie! Szkoda, że wcześniej nie pogadaliśmy, pewnie byś mnie przekonał do 40i. Co ja narobiłem :mad2:

Pocieszam się, że będzie mim żona jeździć, a ja zacząłem się rozglądać za jakimś cabrio na lato :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie auta powinny dawać frajdę z jazdy, a cabrio na lato szczególnie :8) :8)


A nie jesteś w stanie już zmienić zamówienia? Mi w umowie leasingowej pierwotnie nie wpisali rodzaju silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamówienie mógłbym jeszcze zmienić, ale ze względu na zmianę przepisów musiałem od razu podpisać umowę leasingowa i tej nie mogę już zmienić... specjalnie o to pytałem.


A Ty widzę na lato przygotowany? Alfa Spider?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłem co następuje:

CW21 X7 40i, skrzynia zwykła


C27 Szary arktyczny z brylantowym połyskiem

VAEW Skóra o rozszerzonym zakresie BMW Individual Merino Ivory White


opcje:


2NH Sportowy układ hamulcowy M

2VH Aktywny układ kierowniczy, zintegrowany

323 System domykania drzwi

3MB Obramowania satynowe aluminium BMW Individual

407 Panoramiczny szklany dach Sky Lounge

413 Siatka oddzielająca bagażnik

417 Rolety dla tylnych szyb bocznych

418 Pakiet akcesoriów do bagażnika

442 Uchwyt na napoje

453 Aktywna wentylacja foteli przednich

4A2 Szklane aplikacje 'CraftedClarity'

4FL System Travel & Comfort

4HA Ogrzewanie foteli przednich i tylnych

4KT Listwy ozdobne drewno szlachetne antracytowo-brązowe

4NN Klimatyzacja automatyczna z 5- strefową

5A1 Diodowe reflektory przeciwmgielne

5AL Active Protection, system bezpieczeństwa

5AZ Reflektory laserowe

5DN Parking Assistant Plus

688 Zestaw HiFi Harman Kardon Surround Sound

6U3 BMW Live Cockpit Professional

6WD Hotspot WiFi

776 Podsufitka Individual z alkantary antracyt

778 Listwy drzwiowe z emblematem Individual

7LY Design Pure Excellence

1XR 22" BMW Individual Lt/Aly wheels Y-Spoke 758 I Bicolour w. mixed a.runflat tyres

3AT Relingi dachowe, aluminium satynowane

456 Komfortowe fotele przednie, regulowane elektrycznie

4UR Oświetlenie ambientowe

8AT Polska instrukcja obsługi


7NH Pakiet serwisowy Service Inclusive - 5 lat / 100.000 km

7CH Pakiet Repair Inclusive - 4 lata/200.000km


Jeszcze mogę jakieś zmiany zrobić. Co byście ewentualnie zmienili?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Zamówienie mógłbym jeszcze zmienić, ale ze względu na zmianę przepisów musiałem od razu podpisać umowę leasingowa i tej nie mogę już zmienić... specjalnie o to pytałem.


A Ty widzę na lato przygotowany? Alfa Spider?

 

Pytanie czy masz w umowie leasingowej wpisany silnik? Jeśli nie to możesz pokombinować. Zmienić silnik a różnice w cenie rozliczyć z delirium, nie zmieniając umowy leasingowej.


Spiderka mam już od dawna - to moja druga zona :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pytaj,

Przecież to jakieś dzieciaki wypisują brednie (nawet samochody zamawiają), mając wiedzę z tego co przeczytają w internecie...

Dopiero teraz refleksja ? :wink: Jeden z,,dowcipnych kolegów'' już parę lat wcześniej zamawiał (wtedy F25)...

 

2ad3a166c24786f5med.jpg

Ciekawe ilu z was bylo na przepremierowym pokazie? :wink:

ps. W necie nie znajdziecie takiego zdjecia :P

 

IMG-1502.jpg


Może trochę merytorycznie.

W drodze rewanżu też zdjęcie z ,,przedpremierowego pokazu"

Dedykuje je wymagającym (w kwestii samochodu) Mamom, które będą wozić tym dzieci. Małe ok i tak ,,wybieramy z samochodu", większe (nie tylko dzieci) będą

zsuwać, zeskakiwać z progu ponieważ fotel jest bardzo wciągnięty do środka (przynajmniej w wersji 6s)

Samochód robi oczywiście wrażenie, ale jest wielką zagadką jaki będzie rzeczywisty, a nie deklarowany komfort (bardziej z siódemki, czy bardziej z iksa)

Jeżdżący jednym i drugim wiedzą o czym piszę. A robię to z perspektywy użytkownika G11 (wcześniej F01).

Niektóre elementy w wyposażeniu, np szklana dźwignia zmiany biegów (za 3tys.) wydają się w nie najlepszym guście.

Dlatego zamawianie teraz, bez próby drogowej, wydaje się cokolwiek ryzykowne.

(chyba, że ktoś ma tyle kasy, że po paru miesiącach sprzedaje i głowi się co powiedzieć pt kupcowi)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Niektóre elementy w wyposażeniu, np szklana dźwignia zmiany biegów (za 3tys.) wydają się w nie najlepszym guście.

 

Bardzo dyplomatycznie to ująłeś, widziałem to w testowym X5 i jeśli to jest tak samo rozwiązane to powiem tak: design ala nowy ruski, jakość wykonania skandaliczna - trzeszczy po mocniejszym ściśnięciu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niektóre elementy w wyposażeniu, np szklana dźwignia zmiany biegów (za 3tys.) wydają się w nie najlepszym guście.

 

Bardzo dyplomatycznie to ująłeś, widziałem to w testowym X5 i jeśli to jest tak samo rozwiązane to powiem tak: design ala nowy ruski, jakość wykonania skandaliczna - trzeszczy po mocniejszym ściśnięciu.

 

Aplikacje rzeczywiście kontrowersyjne, ale żonie się podobają. To egzemplarz przedprodukcyjny. Spokojnie, produkcyjny na pewno będzie solidnie zamontowany. X5 jest jak wyrzeźbiony z jednego kawałka skały :D więc się o to nie martwię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowe X5 to mega auto, mam roczną X6 i się jedynie zastanawiam czy wymienić ją już na X5 czy poczekać parę miesięcy na nowe X6 :). A Aplikacje to porażka w mojej X6 są o klasę wyżej, nawet z aplikacjami wybierak do Idrive jest z beznadziejnego plastiku wcześniej był z hartowanego szkła... pełna dyskwalifikacja....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Wróciłem do działu X7 zamówione, a tu nic. Po emocjach co i jak warto zamawiać (czasami nonsensownych) cisza.

Czyżby takie zaaferowanie odebranym samochodem, że nie ma czasu na podzielenie się wrażeniami?

Czy też frustracja (jak u mnie) po rozmowach z dealerem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Slyszlaem ze premiera 7 i x7 przesunieta w europie zostala na maj. W fusie juz stoi 7, wiec ile w tym prawdy jest to nie wiem.

To w końcu na poważnie: odbierasz w maju zamówione X7 potwierdzone przez dealera, czy tylko coś słyszałeś.

Bo ja zamówione (pocz. stycznia) M50d nie wiadomo jeszcze, kiedy będzie produkowane. A jedyne potwierdzone 40i (pokazowe) potwierdzona produkcja w maju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.