Skocz do zawartości

Pakiet serwisowy. Macie?


snajper21

Rekomendowane odpowiedzi

Czy dokupiliście do swojego auta pakiet serwisowy ? Czy to się opłaca. W tej chwili kosztuje ponad 7k i obejmuje 5 lat lub 100 000 km.


Z reguły wymieniałem olej w swoich autach co max 15 tys km. Czy mając auto na gwarancji wymieniał ktoś z Was dodatkowo olej częściej niż pokazuje komputer i czy trzeba to robić w ASO? Jeśli można po za ASO "nieoficjalnie" to pakiet miałby chyba jeszcze sens. Jeśli chciałbym wymienić olej w ASO, nawet na swoim oleju to podejrzewam, że inspekcja będzie wykasowana i kolejny "oficjalny" przegląd znowu będzie za 20-30 tyś. W takim wypadku może się okazać, że nie skorzystam z pakietu serwisowego? Czy może jest inaczej. Podpowiedzcie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko w ASO BMW Smorawiński na Obornickiej.

Jak już tak pytasz to dokopałem się do faktury i na fakturze mam:

1. Standard scope ( cokolwiek to znaczy :roll: ) - 73,80 brutto

2. serwis olejowy - 110,70 zł brutto

3. wkład filtra oleju F3x/G11/G3 - 93,03 zł brutto

4. Płyn AdBlue 5 litrów - 45,64 zł brutto

5. oryginalny olej BMW 0W-30 LL04 - 7 litrów - 420 zł brutto


Zapłaciłem dokładnie 743,17 zł brutto i widzę na fakturze 25% rabatu :mrgreen: i to było pod koniec kwietnia.

Pozdrawiam

KrzychoM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Można też kupić olej i filtr poza ASO i zlecić wymianę z wpisem do systemu.

Ostatnio (kwiecień) kupowałem 7l oryginalnego oleju BMW za 240zł i filtr za 67zł.

Wymiana w ASO powinna kosztować pomiędzy 120-200zł. Zależy od podejścia serwisu. Ten "standard scope" (taki przegląd podstawowy) nie jest wymagany przy wymianie oleju ale ASO lubi na tym kasę przyciąć.

Jeżeli przyjąć, że to za myjnię i odkurzanie i już się bilans zgadza ;)

Czyli wychodzi max. jakieś 500zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Nie no 800zl, to teraz place w nieautoryzowanym serwisie za wymianę w mojej f10, fakt, że z kompletem filtrów chyba.

Myślałem, że w serwisie będzie przynajmniej 2 razy tyle.


KrzychoM, auto brałeś od Smorawiny?

Jak w ASO doliczysz filtry powietrza, pyłkowy i paliwa to się pewnie w 2kzł nie zmieścisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no 800zl, to teraz place w nieautoryzowanym serwisie za wymianę w mojej f10, fakt, że z kompletem filtrów chyba.

Myślałem, że w serwisie będzie przynajmniej 2 razy tyle.


KrzychoM, auto brałeś od Smorawiny?

 

Nie, auto kupowałem w Szczecinie.

Pozdrawiam

KrzychoM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można też kupić olej i filtr poza ASO i zlecić wymianę z wpisem do systemu.

Ostatnio (kwiecień) kupowałem 7l oryginalnego oleju BMW za 240zł i filtr za 67zł.

Wymiana w ASO powinna kosztować pomiędzy 120-200zł. Zależy od podejścia serwisu. Ten "standard scope" (taki przegląd podstawowy) nie jest wymagany przy wymianie oleju ale ASO lubi na tym kasę przyciąć.

Jeżeli przyjąć, że to za myjnię i odkurzanie i już się bilans zgadza ;)

Czyli wychodzi max. jakieś 500zł.

 

Gdzie kupiłeś w tej cenie olej ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do X5 nie wchodzi teraz 0W30 ?

Dokładnie, było 5W30 a teraz jest 0W30 https://allegro.pl/oferta/olej-bmw-twinpower-turbo-longlife-04-0w30-1l-11128505377

Ja zmieniałem miesiąc temu, nie było wtedy na allegro 0w30, więc kupiłem 5W30 i zalali bez problemu.

To jest produkt Shella i taki też można kupić, oby normy się zgadzały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko pytanie na ile można ufać, że olej i filtry z allegro są oryginalne? Jeszcze rozumiem, jak wystawia je rzeczywiście ASO, ale jeśli nie, to może być to bardzo dobra podróbka.

Ja się już kilka razy przejechałem, może nie na oleju, ale na innych rzeczach które miały być oryginalne.

I teraz, mając pakiet serwisowy, chcąc inwestować w dodatkowe wymiany pieniądze, aby auto dłużej posłużyło, czy warto ryzykować, że dostaniesz gorszy olej w opakowaniu BMW dla oszczędności 200zł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Tylko pytanie na ile można ufać, że olej i filtry z allegro są oryginalne? Jeszcze rozumiem, jak wystawia je rzeczywiście ASO, ale jeśli nie, to może być to bardzo dobra podróbka.

A jaką masz pewność co leją w ASO? Podobno oryginalny olej BMW jest wyłącznie w butelkach 1L a słyszałem, że ASO leje olej z beczki przy serwisach :duh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko pytanie na ile można ufać, że olej i filtry z allegro są oryginalne? Jeszcze rozumiem, jak wystawia je rzeczywiście ASO, ale jeśli nie, to może być to bardzo dobra podróbka.

A jaką masz pewność co leją w ASO? Podobno oryginalny olej BMW jest wyłącznie w butelkach 1L a słyszałem, że ASO leje olej z beczki przy serwisach :duh:

 

Nie sądzę, żeby bmw dla serwisów nie udostępniało beczek. Byłoby to abusrdalne…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Po pierwsze jaki pakiet ?

Bo BSI przedłużasz kiedy chcesz, bez ograniczeń czasowych.

BRI możesz przedłużać przez 3 m-ce od daty I rejestracji .

I staraj się nie słuchać jełopów.

http://images.spritmonitor.de/1244128.png - ekologia pełną gębą :lol:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.