Skocz do zawartości

Opony, koła wymiary pakowanie do auta


JrsAKSDCDS

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich wkrótce będę zamawiał do produkcji X6 G06 na 21 calowych kołach letnich M Y-Spoke 741 Bicolor Runflat do tego auta chcę zamówić opony zimowe 21 calowe Pirelli Scorpion Winter RF w rozmiarze przód 275/40R21 i tył 315/35R21 i w związku z tym mam pytanie czy do tego auta zmieszczę po złożeniu tylnej kanapy komplet tych opon zimowych, mam znajomego wulkanizatora obok domu i u niego będę robił przekładkę z letnich na zimowe i na odwrót, w salonie proponowali przechowywanie opon za 300 zł za sezon a ja potrafię lepiej spożytkować taką kwotę i się na to nie zgodziłem, u mojego wulkanizatora też nie ma możliwości przechowywania opon tak więc muszę je zabrać do domu i za każdym razem jak będę jechał na wymianę to muszę je pakować do auta i teraz pytanie czy do dosyć dużego samochodu jakim jest G06 ale niestety ze ściętym dachem się te opony zmieszczą, wiadomo będę to robił 2 razy w roku w kwietniu i w listopadzie tą zmianę opon, przy M50i nie da się zamówić mniejszych opon aniżeli 21 cali.


Generalnie pozostawić tak jak jest czy może zmienić zamówienie na X7 G07 tam 4 opony 21 cali wejdą na 100% i nie będzie takiego problemu jeżeli do G06 nie wejdą to pewnie do X5 G05 też nie auta te bowiem mają te same wymiary i rozstaw osi, róznica w cenie pomiędzy X5,X6 a X7 jest niewielka przy podobnym konfigu jakieś 7-8% różnicy pomiędzy modelami.

Jak byście zrobili na moim miejscu? Dzięki za radę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 54
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Wiele osób ma podobny problem i już widziałem dokładnie to samo pytanie w kilku miejscach / również na forum niemieckim. Przechowywanie opon w serwisie faktycznie jest strasznie drogie.

Ja bym ma twoim miejscu domówił (o ile nie masz) hak do X6 i ciągnął opony na zmianę w przyczepce.

Edytowane przez Notype
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za poradę no właśnie nie będę przechowywał w ASO opon może jestem sknerą ale to że kupuje w leasingu auto za pół mln nie znaczy że zanim wydam to nie oglądam złotówki z każdej strony, dla mnie to jest bezsens taki wydatek w moim obecnym Tucsonie z 2018r, 4 sztuki opon 17 cali wchodzą bez problemu tak wiem Hyundai jest o pół metra krótszy od X6 ale też ma 4 cale koła mniej więc zobaczę popytam na serwisie.


Może faktycznie w przypadku X5 i X6 ten hak i ciągnięcie opon na przyczepie to nie jest taki głupi pomysł. Wiadomo w X7 bym tej przyczepy i haka nie zamawiał bo tam wejdzie do środka komplet opon.


A jeszcze takie pytanie do hybrydowego X5 G05 45e poprzez mniejszy bagażnik ze względu na baterię akumulator, czy takie 4 opony 21 cali by weszły jak się kanapę położy z tyłu? Bo wiadomo jasna sprawa i sumie najprostsza by była w X7 tam po złożeniu drugiego i trzeciego rzędu takie opony w tym samym rozmiarze bym wpakował bez problemu.

Jak myślicie może X7 i opony 21 calowe to rozwiązanie wszystkich moich dylematów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście temat ważny i trudny. Sam nie pomyślałem o tym problemie jak zamawiałem swoje auto.


Myślę, że najlepiej jakbyś podjechał do salonu i poprosił dilera o komplet kół zimowych i popróbował je popakować do aut w salonie. Dilerzy mają na wystawce X5, X6 i X7, więc spokojnie sprawdzisz wszystkie kombinacje i podejmiesz słuszną decyzję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich wkrótce będę zamawiał do produkcji X6 G06 na 21 calowych kołach letnich M Y-Spoke 741 Bicolor Runflat do tego auta chcę zamówić opony zimowe 21 calowe Pirelli Scorpion Winter RF w rozmiarze przód 275/40R21 i tył 315/35R21 i w związku z tym mam pytanie czy do tego auta zmieszczę po złożeniu tylnej kanapy komplet tych opon zimowych, mam znajomego wulkanizatora obok domu i u niego będę robił przekładkę z letnich na zimowe i na odwrót, w salonie proponowali przechowywanie opon za 300 zł za sezon a ja potrafię lepiej spożytkować taką kwotę i się na to nie zgodziłem, u mojego wulkanizatora też nie ma możliwości przechowywania opon tak więc muszę je zabrać do domu i za każdym razem jak będę jechał na wymianę to muszę je pakować do auta i teraz pytanie czy do dosyć dużego samochodu jakim jest G06 ale niestety ze ściętym dachem się te opony zmieszczą, wiadomo będę to robił 2 razy w roku w kwietniu i w listopadzie tą zmianę opon, przy M50i nie da się zamówić mniejszych opon aniżeli 21 cali.


Generalnie pozostawić tak jak jest czy może zmienić zamówienie na X7 G07 tam 4 opony 21 cali wejdą na 100% i nie będzie takiego problemu jeżeli do G06 nie wejdą to pewnie do X5 G05 też nie auta te bowiem mają te same wymiary i rozstaw osi, róznica w cenie pomiędzy X5,X6 a X7 jest niewielka przy podobnym konfigu jakieś 7-8% różnicy pomiędzy modelami.

Jak byście zrobili na moim miejscu? Dzięki za radę.

 


Pytanie brzmi czy dasz radę dźwignąć tak aby Ci coś nie strzeliło. :mrgreen:


Chciałem zabrać do domu ale chwyciłem za koło aby poprawić ułożenie w bagażniku, sięgnąłem po portfel i zapłaciłem za przechowanie, prosząc o rozładunek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Abstrahując od tego czy kolega pisze na poważnie czy nie. Z jednej strony wskazuje że ogląda każdy grosz w związku z czym nie chce zdecydować się na przechowywanie kół za 200 zł rocznie. A wy mu proponujecie hak za kilka tys. Pln + przyczepkę którą trzeba będzie wynająć i za nią zapłacić. Gdzie tu logika?


Btw. Skoro wulkanizator obok domu to zawsze mozna wykulać :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Abstrahując od tego czy kolega pisze na poważnie czy nie. Z jednej strony wskazuje że ogląda każdy grosz w związku z czym nie chce zdecydować się na przechowywanie kół za 200 zł rocznie. A wy mu proponujecie hak za kilka tys. Pln + przyczepkę którą trzeba będzie wynająć i za nią zapłacić. Gdzie tu logika?

Przecież widać, że Notype jaja sobie robi :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Abstrahując od tego czy temat jest na poważnie czy nie:

Nie wiem jak Wam wchodzą te 20stki do X4 bo ja w X5 F15 włożyłem na styk całe koła 4x 255/50/19 cali do bagażnika w pionie, ale z jednej musiałem upuszczać powietrze bo z powietrzem by nie weszła.

Natomiast nie będę już ich tak woził bo co prawda wchodzą, ale jak się z nimi pojeździ to się jakoś klinują i potem ciężko wyjąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja cały czas uważam, że w Twoim przypadku doposazenie w hak to najlepsza opcja. Dużo dyskutujemy o tym, że auto powinno ociekac złotem i wszystkimi dodatkami. Mając hak możesz go nie chować przez cały rok, a wtedy sąsiedzi i inni kierowcy czy forumowicze będą widzieli, że nie pożałowałeś na Twój konfig. Nie wszyscy odróżnia czy masz lasery (szczególnie na parkingu) lub audio B&W ale hak każdy doceni.


Poza tym wożenie opon w środku auta klasy X5, a szczególnie G05 lub G06 to obciach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź zdecyduję się na X7 M50i tam 4 opony 21 cali wejdą na pewno i nie będzie żadnego problemu po złożeniu 2 i 3 rzędu siedzeń, tym bardziej że różnica w cenie pomiędzy tymi 3 autami jest nie duża a X7 jest największy, X5 i X6 ma takie same rozmiary i rozstaw więc jest duże prawdopodobieństwo że tam te 4 opony nie wejdą dobra można zamknąć wątek, jak odbiorę auto to wstawię fotki aby nie było że to trollowanie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym wożenie opon w środku auta klasy X5, a szczególnie G05 lub G06 to obciach.

 

Rlly ? :lol:

No cóż, może chociaż X4 wożenie opon to nie obciach... :mad2:

Ja akurat miałem taką potrzebę. odbierałem X4 w salonie w Szczecinie i auto wiadomo z fabryki jest na letnich. Odbierając auto w lutym, musiałem zakupić zimówki, więc letnie fabryczne zapakowałem do auta. :mrgreen:

W garażu mam opór miejsca i ładny wieszaczek/półka na opony :P

Pozdrawiam

KrzychoM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym wożenie opon w środku auta klasy X5, a szczególnie G05 lub G06 to obciach.

 

Rlly ? :lol:

No cóż, może chociaż X4 wożenie opon to nie obciach... :mad2:

Ja akurat miałem taką potrzebę. odbierałem X4 w salonie w Szczecinie i auto wiadomo z fabryki jest na letnich. Odbierając auto w lutym, musiałem zakupić zimówki, więc letnie fabryczne zapakowałem do auta. :mrgreen:

W garażu mam opór miejsca i ładny wieszaczek/półka na opony :P

 

Otóż to.

Już nie przesadzajmy z tym obciachem, zgodziłbym się, że wozić koła na zmianę Rollsem to obciach :duh:

Ja trzymam koła na zmianę u gościa co mi te koła zmienia bo za 60zl raz na sezon nie będę łamać kręgosłupa jak każde ważę 40-50kg pewnie :) aczkolwiek z salonu wiozlem na pace i się 21 cali zmieściły bo też na zimowkach odebrałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do G05 zmieściłeś komplet 21 cali po złożeniu tylnej kanapy na płasko, jak myślisz czy do X6 lub X7 wejdzie komplet 21 cali po złożeniu trzeciego rzędu i drugiego w G07 i drugiego w G06, i czy to nie będzie obciach :)


To całe koło 21 cali wraz z felgą waży zapewne te 40-50kg, ja w swoim nie będę wymieniać kół tylko same opony i wulkanizator będzie robił przekładkę z letnich na zimowe i na odwrót tak więc sama opona Pirelli Scorpion Winter RF na pewno będzie ważyła mniej od całego koła z felgą, więc problemu ciężaru nie ma.

W salonie doradca handlowy poinformował mnie że letnie to będą albo Hankook Ventus S1 evo 3 lub Bridgestone Alenza 001 ewentualnie Continental Premium Contact 6, nie wiem które z tych 3 firm polecacie jako letnie, bo zimówki tylko Pirelli ma runflat i homologację z gwiazdką na 21 cali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie założę się o x6 bo nigdy w sumie nie miałem bezpośredniego doświadczenia, w x7 z palcem w nosie, jeszcze starczy miejsca dla jakiegoś mini :mrgreen:

Pewnie będziesz mieć przyciemniane szyby to nikt nie zobaczy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W salonie doradca handlowy poinformował mnie że letnie to będą albo Hankook Ventus S1 evo 3 lub Bridgestone Alenza 001 ewentualnie Continental Premium Contact 6, nie wiem które z tych 3 firm polecacie jako letnie,

Pierwsze słyszę, że można sobie wybrać opony letnie na jakich auto przyjedzie z fabryki... :shock: :roll: szczerze wątpię w taką możliwość. :mrgreen:

Pozdrawiam

KrzychoM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie założę się o x6 bo nigdy w sumie nie miałem bezpośredniego doświadczenia, w x7 z palcem w nosie, jeszcze starczy miejsca dla jakiegoś mini :mrgreen:

Pewnie będziesz mieć przyciemniane szyby to nikt nie zobaczy :)

 

Otóż to oczywiście zamawiam przyciemniane szyby boczne i tylną nikt nie zauważy bo każda opona będzie w osobnym worku więc spoko :)


Za komplet zimówek kół opony razem z felgami w rozmiarze 21 cali krzyknęli ok 24kzł natomiast komplet samych opon Pirelli 21 cali runflat z homologacją bmw to wydatek ok 8kzł, więc kilkanaście tys zł zostaje w kieszeni na ubezpieczenie albo może wystarczy i nawet na pierwszą ratę leasingu :D


Jeżeli chodzi o ubezpieczenie w banku w którym biorę leasing polecili firmowe ubezpieczenie które wychodzi taniej z finansowaniem jest to Generali chyba włosi z tego co się orientuję czy ktoś z was ma historię z tym ubezpieczycielem i czy go polecacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja się podepnę do wątku.


Ponieważ zawsze miałem problem z znalezieniem wolnego terminu na wymianę kół zimowych na letnie przez kilka ostatnich lat samodzielnie wymieniałem koła w swojej Hondzie CRV.


Czy wymiana kół w X5 jest bardziej skomplikowana? Podobno nie jest łatwo odkręcić śrubę zabezpieczającą? Kiedy trzeba wyłączyć albo zresetować czujnik ciśnienia w oponach.


Mam klucz dynanometryczny.


Do najbliższego serwisu BMW mam 70km do tego trzeba się tarabanić z transportem kompletnych kół co wcale nie jest proste viz dyskusja powyżej o zakupie przyczepki do transportu kół na wymianę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.